Jump to content
ΜΙΧΑΛΗΣ

Διάρρηξη !

Recommended Posts

Hello !!! Ας γράψω και εγώ λοιπόν σε αυτό το θέμα τι μου έτυχε !!!

Σήμερα το πρωί πρός μεσημεράκι λοιπόν, και πηγαίνοντας πρός το αυτοκίνητό μου προκειμένου να πάω να πάρω μια φίλη μου από τα κτέλ, διαπιστώνω πώς το τζάμι του οδηγού είχε καταρεύσει !!! Πάω κοντά και βλέπω το τζάμι σπασμένο θρύψαλλα,το οποίο λόγω του φιμέ ευτυχώς παρέμειναν τα θραύσματα πάνω στη μεμβράνη και δε γέμισε ο τόπος και το κάθισμα γυαλιά.

Πλησιάζοντας λοιπόν πρός το αμάξι βλέπω το τζάμι να έχει καταρρεύσει πρός τα μέσα. Ειδοποίησα ένα φίλο μου ο οποίος και κάλεσε την αστυνομία και ήρθε αμέσως (ο φίλος μου όχι η αστυνομία) στο σημείο που είχα παρκάρει, ενώ εγώ εν τω μεταξύ είχα ανοίξει τη πόρτα και μπήκα μέσα να δώ τι λείπει, όπου και διαπίστωσα ότι έλειπε ένα gps το οποίο είχα μέσα στο αυτοκίνητο.

Εφόσον τελικά η αστυνομία ήρθε μετά από καμιά ώρα, και έπειτα από αρκετά τηλεφωνήματα που κάναμε και εγώ και ο φίλος μου, φυσικά γιατί είχαν πάρα πολλές δουλειές να κάνουν οι άνθρωποι ...

Το μόνο που έκαναν οι αστυνομικοί (ο θεός να τους κάνει) ήταν να καταγράψουν τι έλειπε από το αυτοκίνητο μόνο, ούτε καν μπήκαν στον κόπο να βγούν από το περιπολικό, και μετά γύρισαν και μου είπαν με ένα υφάκι, ότι δεν υπάρχει λόγος να πάρουν δακτυλικά αποτυπώματα γιατί δεν υπάρχει περίπτωση έτσι και αλλιώς να τους πιάσουν !!!

Το μόνο που μου είπαν μετά από αυτά τα ΟΛΟΚΛΗΡΑ 5 λεπτά που καθήσανε στο περιπολικό τους και γράψανε το συμβάν σε ένα κολοχαρτο, ήταν ότι θα πρέπει να πάω από βδομάδα στο τμήμα για να μου δώσουν ένα χαρτί το οποίο θα το παραδώσω στην ασφαλιστική μου εταιρεία για να μου καλύψει τη ζημειά.

Και φυσικά μετά φύγανε. Ευτυχώς εδώ στη γειτονιά έχουμε ένα γνωστο ο οποίος μας παραχώρησε το κλειστό του πάρκινγκ για να βάλω το αυτοκίνητο έως ότου έρθει η Δευτέρα και πάω να φτιάξω το τζάμι.

Και ρωτάω τώρα εγώ: Σε περίπτωση που πέσω πάνω σε κάποιον κλέφτη, φταίω εγώ να τον πιάσω και να τον σπάσω στο ξύλο μέχρι να πεθάνει το κάθαρμα, ή μήπως θα ήταν καλύτερο να συνδέσω τα χερούλια της κάθε πόρτας και γενικότερα το αμάξωμα με κανέναν μετασχηματιστή ο οποίος θα πέρνει ρεύμα από τη μπαταρία του αυτοκινήτου και θα βγάζει έξοδο 230 V ή ακόμα και 480 V μη σας πώ να τον τινάξω στον αέρα.

Για να μη πώ ότι μου καλάρεσαν κάτι ιδέες που είδα μέσα στο forum για αέρια δηλητηριώδη - παραλυτικά - ασφυξιογόνα κλπ :-)

Ή μάλλον καλύτερα θα ταν ένα μείγμα αυτών - Λίγο παραλυτικό αέριο σε συνδιασμό με ασφυξιογόνο και δηλητηριώδη !!!

θα ψάξω να βρώ και άλλου είδους αέρια :-)

Edited by MIXOSGOLFGT
Link to comment
Share on other sites

έλα ρε μιχαλάκη...τί σου μέλε και σένα να πάθεις...ελπίζω όλα να πάνε καλά και το γκολφάκι σου να ναι ακόμα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

παιδια ο κοσμος εχει ξεφυγει τελειος! φιλου μου με SUBARU του εσπασαν το αμαξι για να παρουν το χρυσο μικρο σταυρουδακι που κρεμοταν στον μεσαιο καθρεφτη ο συναφερμος βαραγε! τιποτα! αυτος εσκυψε τραβηξε τον καθρεφτη τον ξηλωσε κανονικα πηρε το σταυρουδακι και εφυγε τρεχοντας ,,,,,,μην αφηνετε ΤΙΠΟΤΑ μεσα στο αμαξι! ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ! ουτε ενα ευρω στην κοσνολα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο κοσμος εχει ξεφυγει τελειος! φιλου μου με SUBARU του εσπασαν το αμαξι για να παρουν το χρυσο μικρο σταυρουδακι που κρεμοταν στον μεσαιο καθρεφτη ο συναφερμος βαραγε! τιποτα! αυτος εσκυψε τραβηξε τον καθρεφτη τον ξηλωσε κανονικα πηρε το σταυρουδακι και εφυγε τρεχοντας ,,,,,,μην αφηνετε ΤΙΠΟΤΑ μεσα στο αμαξι! ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ! ουτε ενα ευρω στην κοσνολα!

στον mourh το αμάξι δεν είχε τίποτα απολύτως , ούτε ράδιο και σπάσανε τζάμι για να πάρουν το απόλυτο τίποτα ... δεν υπήρχε ούτε μονόλεπτο μέσα !! Είναι πως θα του την βαρέσει αυτού που θα έχει όρεξη εκείνη την ώρα ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

στον mourh το αμάξι δεν είχε τίποτα απολύτως , ούτε ράδιο και σπάσανε τζάμι για να πάρουν το απόλυτο τίποτα ... δεν υπήρχε ούτε μονόλεπτο μέσα !! Είναι πως θα του την βαρέσει αυτού που θα έχει όρεξη εκείνη την ώρα ...

χαχα αυτό ξαναπεστε το. Όντως όπως του τη βαρέσει του καθενός..

Το θέμα όμως είναι να σου τη βαρέσει και σένα και να αρχίσεις να βαράς κανέναν από αυτούς εκεί να δούν αν θα τους την ξαναβαρέσει να πειράξουν ξένο αυτοκίνητο..

Τέλος πάντων το αμαξάκι μου επανήλθε στην αρχική του κατάσταση, με τα τζάμια του τα φιμέ του κλπ κλπ..

Τέλος καλό όλα καλά..

Και μιας και αναφέραμε πιο πάνω (έκραξα εγώ μάλλον πιο πάνω τους μπάτσους) σήμερα κάτω από το σπίτι μου έτυχε κάπια στιγμή και άκουσα ουρλιαχτά και τσιρίδες.. Βγαίνω στη βεράντα και τι να δώ ένα τύπο πιωμένο μαστουρωμένο δε ξέρω τι σκατά ήταν και είχε πιάσει μια κοπέλα η οποία ήταν γνωστή του και να την έχει σπάσει στο ξύλο, μέσα στο αμάξι της αυτή και αυτός μέσα και να μη βγαίνει με τίποτα. της πήρε το κινητό από τα χέρια και το πέταξε κάτω και το σπασε και άρχισε να τη κοπανάει. Πέρνω τηλ την αστυνομία η οποία και με εξέπλιξε μιας και ήρθε αμέσως, σε λιγότερο από 10 λεπτά, ενώ εγώ είχα κατέβει κάτω για να βοηθήσω τη κοπέλα. Ο τύπος όταν κατέβηκα τον είδα να τρυγυρνάει γύρω από το αμάξι μου,επειδή το αμάξι μου ήταν παρκαρισμένο πίσω από της κοπέλας και κάπου εκεί διάσπαρτο βρισκόταν το κινητό της. Τέλος πάντων εγώ βρήκα ευκαιρία και του είπα ότι και καλά τον παρακολουθούσα και καλά για το αμάξι μου που τρυγιρνούσε τρυγίρω και αφού έφυγε με το που με είδε εξηγόντας μου ότι έψαχνε ένα κινητό μόνο που είχε πέσει από κάτω (να του πήγε του τύπου) μετά ψιλοχαλάρωσε. Ήρθε μετά η αστυνομία σχετικά σύντομα, τους έκανα νόημα γιατί ψάχνανε να δουν που έγινε το περιστατικό ακριβώς, και ήρθαν να μαζέψουν τον τύπο υποτίθεται, ο οποίος παρόλο που ήταν μπροστά οι αστυνομία παρόλα αυτά προσπαθούσε να τη ξαναχτυπήσει.. Φυσικά μετά από κανένα 5λεπτο τον αφήσαν ελεύθερο και έφυγε ο τύπος..

Πιάσαν μετά τη κοπέλα να δούν αν είναι εντάξει κλπ, και μετά από λίγο τέλειωσε το περιστατικό...

Ευτυχώς που κάθε μέρα δηλαδή συμβαίνει και από κάτι και δε βαριέμαι γιατί αλλιώ πώς θα πέρναγε η μέρα μου. Η πολύ ήσυχη γειτονιά μου έχει γίνει chicago

shockgun.gifshockgun.gifrocket.gifrocket.gifmachinegun.gifmachinegun.gif:yahoo::lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ξυλο σεχ και βια,αν μπορουσες επρεπε να τον ειχες σπασει στο ξυλο,να δει την γλυκα...ψευτοτσαμπουκαδες οπου τους παιρνει χτυπανε ιδιως γυναικες,τι παει να αποδειξει με αυτο?καραγκιοζης στο μεγαλειο του...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ξυλο σεχ και βια,αν μπορουσες επρεπε να τον ειχες σπασει στο ξυλο,να δει την γλυκα...ψευτοτσαμπουκαδες οπου τους παιρνει χτυπανε ιδιως γυναικες,τι παει να αποδειξει με αυτο?καραγκιοζης στο μεγαλειο του...

Μωρέ μπορούσα τον είχα, και να σου πώ το σκεφτόμουν στα αλήθεια αλλά δε το κανα εκείνη την ώρα. Αν συνέχιζε να την ενοχλεί εκείνη την ώρα που κατέβηκα θα τον είχα σαπίσει στο ξύλο αλλά τον είδα που ηρέμησε και λέω κάτι είναι και αυτό..

Τουλάχιστον σταμάτησε να τη χτυπάει εκείνη την ώρα.

Να δώ τι θα μου τύχει αύριο, ελπίζω να γίνει κάτι και να μη σκυλοβαρεθώ γιατί τώρα συνήθησα στις φασαρίες και το σαματά :yahoo::lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που δεν τον ακουμπησες τον τυπο ... Κ αλλος ενας πηγε να το παιξει "ηρωας" κ να σωσει την κοπελα κ τον εκανε μαυρο στο ξυλο . Μετα απο μια ωρα μου ηρθε ο χτυπημενος να υποβαλει μηνυση προς τον "ηρωα" για σωματικες βλαβες κ εξυβριση κ το καλυτερο η κοπελα ηταν μαρτυρας υπερασπισης.!!! Οταν τους ρωτησα γιατι μου ειπαν οτι ετσι κανουν κ πως επαιζαν κ δεν ειχε δικαιωμα ο αλλος να επεμβει στα προσωπικα τους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βγαλτε ακρη τωρα .........

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που δεν τον ακουμπησες τον τυπο ... Κ αλλος ενας πηγε να το παιξει "ηρωας" κ να σωσει την κοπελα κ τον εκανε μαυρο στο ξυλο . Μετα απο μια ωρα μου ηρθε ο χτυπημενος να υποβαλει μηνυση προς τον "ηρωα" για σωματικες βλαβες κ εξυβριση κ το καλυτερο η κοπελα ηταν μαρτυρας υπερασπισης.!!! Οταν τους ρωτησα γιατι μου ειπαν οτι ετσι κανουν κ πως επαιζαν κ δεν ειχε δικαιωμα ο αλλος να επεμβει στα προσωπικα τους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βγαλτε ακρη τωρα .........

χαχαχα καλό !

Καλοκαίρι κατα τις 19:00-19:30 στην Χαλκιδική ... ακούγονται φωνές απ' έξω και βγαίνω στο μπαλκόνι . Κοιτάω και τι να δω ! Ένα κόκκινο ραλάκι 106 με πινακίδες όχι Χαλκιδικής η Θεσ/νικης σταματημένο διαγώνια στον δρόμο ! Ένας μεθυσμένος(ο οδηγός του αυτοκίνητου) κάθεται στη μέση του δρόμου μπροστά από το αμάξι στο δεξί μποστινο φλας περίπου και μια κοπέλα με μαγιό κάθεται στον συνοδηγό και να τρέμει σαν το ψάρι που το βγάζεις από το νερό ! Τελοσπαντων ο τυπάς της είχε ανοίξει μύτη , σίγουρα πρέπει να έφαγε και μπουνιά η κοπέλα γιατί είχε ένα χρωματακι περίεργο το μάτι της ... ήρθε η αστυνομία μαζί με ασθενοφόρο , έβαλαν κολάρο στην κοπέλα και την πήραν με το ασθενοφόρο . Ο τυπάς τον είχε η αστυνομία έξω από το τζιπ όρθιο και όλο ήταν έτοιμος να πάει προς το μέρος της κοπέλας για να συνεχίσει αυτό που άρχισε , αλλά όταν τον μάζευαν οι αστυνομικοί γυρνούσε και ήταν έτοιμος να ρίξει μπουνίδι στο όργανο ! Το απόλυτο μεθύσι λέμε ! Τεσπα , πήραν το αμάξι το βάλανε στην άκρη και το κλείδωσαν . Έπειτα έμαθα πως το ζευγάρι είχε έρθει από το πρωί για μπάνιο , πήρε η κοπέλα το αμάξι για να πάει να πάρει τσιγάρα και μόλις γύρισε αυτός την πλάκωσε στο ξύλο . Όσο η κοπέλα έλειπε αυτός κάθονταν μέσα στον δρόμο με δυο φωτο στα χέρια και 2 red bull ... μόλις ήρθε άρχισε τα δικά του ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.