Jump to content
Guest Stoilas

Videos Που Βρίσκουμε Στο Internet

Recommended Posts

Μαγκες ενα θα σας πω, δεν αντεξα και το σταματησα στη μεση. Αυτα πρεπει να τα βλεπυν οι "ΜΕΓΑΛΟΙ" που σκορπανε τα δισ και τρις δεξια και αριστερα ετσι για πλακα και ασκοπα αντι να βοηθησουν.

Link to comment
Share on other sites

Το έμαθε κόβοντας σούσι και λαχανικά σε κινεζικη κουζίνα!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Εγω ουτε μια κινηση δεν θα μπορουσα να κανω, χωρις να προσπαθησω καν θα ειχα κοπει ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Το τελος ειναι το μονο που δεν περιμενεις να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Οι ζώνες ελεγχόμενης παραμόρφωσης για την απορρόφηση της σύγκρουσης μάλλον είναι κάτι άγνωστο για τα smart. Καλό θα ήταν να δούμε και τις ενδείξεις από τις κούκλες στα crash test.

Link to comment
Share on other sites

Οι ζώνες ελεγχόμενης παραμόρφωσης για την απορρόφηση της σύγκρουσης μάλλον είναι κάτι άγνωστο για τα smart. Καλό θα ήταν να δούμε και τις ενδείξεις από τις κούκλες στα crash test.

Ωπα. Διαφωνω φιλε bit.

Ζωνες ελεγχομενης παραμορφωσης???? Να παραμορφωθει ΤΙ? Βλεπεις να εχει πολυ "πραγμα" μπροστα που μπορει να παραμορφωθει? Αν παραμορφωθει και αυτο τοτε αντε γεια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μετωπικη Βορα με σμαρτ και στο Μπορα δεν ειχε μειενι τπτ ουτε οι πισω πορτες δεν ανοιγαν και το σμαρτ ενα τρυπιο ψυγειο.

επισης μια κοπελα στο κεφαλαρα γκρεμισε εντελως ενα φαναρι και επισης δεν επαθε το παραμικρο το αμαξι εκτος απο πλαστικα.,,,

ενδεικτικο ειναι το οτι εαν παρουν πλαισιο αντε βρες φανοποιο να το φτιαξει εαν μπορεσει να το φεει εξω....

Link to comment
Share on other sites

άσχετο:

Σήμερα είδα πως μεταφέρεται τετραμελής οικογένεια σε smart..οι γονείς στα καθίσματα και τα κουτσούβελα στο πορτ-παγκάζ, κολλημένα στο πίσω τζάμι να ατενίζουν τους πίσω οδηγούς!

Να παραμορφωθει ΤΙ? Βλεπεις να εχει πολυ "πραγμα" μπροστα που μπορει να παραμορφωθει? Αν παραμορφωθει και αυτο τοτε αντε γεια!!! :cry:

γι'αυτό δε θα έπαιρνα smart, τα θέλω τα πλευρά μου.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι νεκρός :

1. Εχει μπεί όλο μέσα κάτω και του έχει λιώςει τα πόδια

2. Το πλαστικό το μπλέ που βγάζει ο άγγλος απο το κάθισμα του οδηγού είναι σκλήρο όπως είδαμε και τηα του είχε άνετα σπάσει το κεφάλι.

3. Εαν δείτε το τείχος ειναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΟ και το smart ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΕΙ. Εαν ο τοίχος ήταν πιο ψηλός όλο το επάνω του smart θα είχε γίνει εντελώς λιώμα και μαζί τα κεφάλια τον επιβατών.

Δεν βλέπω κάτι καλό στην όλη ιστορία ...

Αχχχχ ... Και ... Ξέρω 2-3 κοντινά μου άτομα που έχουν σκοτωθεί με smart.

Με golf δεν άκουσα ποτέ κανένα να σκοτώνετε. Ενα ζωντανό παράδειγμα είναι η ντόρια που την τρακάρανε με πολύ δύναμη στο πλάι - δεν άνοιξανβ οι αερόσακοι λόγω μαλακίας του παζαρόπουλου και παρ'όλα αυτά η κοπέλα επέζησε.

Τι να λέμε τώρα. Δείτε προσεκτικά και αργά το videaki να δείτε πόσο μα πόσο λιώμα θα είχανι γίνει αμα υπήρχαν κούκλες εκει μέσα και πόσο εντελώς πίτα θ ήταν το smart σε τοίχο κανονικό και όχι αυτό το μισό μέτρο που έντεχνα οι παραγωγοί της εκπομπής έβαλαν για να φανεί πως επέζησε και καλά το smart ...

Παω στοίχημα πως στο διάλειμα θα έλεγαν ... Χαχαχαχα. Τα ζώα αύριο θα αγοράζουν smart για την ασφάλεια του ! xaxaxaxaxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι νεκρός :

1. Εχει μπεί όλο μέσα κάτω και του έχει λιώςει τα πόδια

2. Το πλαστικό το μπλέ που βγάζει ο άγγλος απο το κάθισμα του οδηγού είναι σκλήρο όπως είδαμε και τηα του είχε άνετα σπάσει το κεφάλι.

3. Εαν δείτε το τείχος ειναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΟ και το smart ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΕΙ. Εαν ο τοίχος ήταν πιο ψηλός όλο το επάνω του smart θα είχε γίνει εντελώς λιώμα και μαζί τα κεφάλια τον επιβατών.

Δεν βλέπω κάτι καλό στην όλη ιστορία ...

Αχχχχ ... Και ... Ξέρω 2-3 κοντινά μου άτομα που έχουν σκοτωθεί με smart.

Με golf δεν άκουσα ποτέ κανένα να σκοτώνετε. Ενα ζωντανό παράδειγμα είναι η ντόρια που την τρακάρανε με πολύ δύναμη στο πλάι - δεν άνοιξανβ οι αερόσακοι λόγω μαλακίας του παζαρόπουλου και παρ'όλα αυτά η κοπέλα επέζησε.

Τι να λέμε τώρα. Δείτε προσεκτικά και αργά το videaki να δείτε πόσο μα πόσο λιώμα θα είχανι γίνει αμα υπήρχαν κούκλες εκει μέσα και πόσο εντελώς πίτα θ ήταν το smart σε τοίχο κανονικό και όχι αυτό το μισό μέτρο που έντεχνα οι παραγωγοί της εκπομπής έβαλαν για να φανεί πως επέζησε και καλά το smart ...

Παω στοίχημα πως στο διάλειμα θα έλεγαν ... Χαχαχαχα. Τα ζώα αύριο θα αγοράζουν smart για την ασφάλεια του ! xaxaxaxaxaxaxaxaxa

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μην εισαι αλλου για αλλου φιλε μου... τι καβαλησε? αν ειχε καβαλησει δεν το επαιρνε η δυναμη δεξια ουτε θα μετακινουσε το τσιμεντο... εγω παλι εχω ακουσει για σκοτωμους με γκολφ και κανενα για σμαρτ... τι εχεις να πεις σε αυτο τωρα?......οσο για το πλαστικο να ξερεις οτι ενα κεφαλι δεν σπαει ετσι απλα απο ενα πλαστικο ενδεικτικο ειναι οτι ενα κεφαλι σπαει ολοκληρο παρμπριζ και ο ανθρωπος ζει!!

οσο για την ντορια ποιος την τρακαρε απο πλαι ποιος σου τα ειπε αυτα ρε φιλε μου ?? Πρωτον ειδες το αμαξι και μιλας? δευτερον σου ειπε κανεις για τουμπες τπτ η το ξεχασες? δευτερον μηπως να κανουμε και διαφημηση το οτι δεν ανοιξαν οι αεροσακοι λεω γω... ! Και οταν λες με παρα πολυ δυναμη τι εννοεις οτι επεσε νταλικα επανω της ????

Edited by Kostas kostopoulos
Link to comment
Share on other sites

θέλουμε να πάρουμε ένα smart για μέσα στην πόλη και κολλάμε στην ασφάλεια του...

Είναι πολύ ασφαλές πάρτε το. Μην το σκέφτεσαι. Αλλά δεν είναι για εθνική σε καμία περίπτωση. Ακόμα και στην Συγγρού θα το σκέφτεσαι να πας τον χειμώνα

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxaxaxa !!!!!!!! xaxaxaxax

ΕΧΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΙΩΣΕΙ ! ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΨΟΦΗΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΈΛΙΑ !!!!!

ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ !!!!

Αμα πέσω εγώ με το golf επανω στο smart δεν θα μείνει ούτε βίδα !

Μην τρελαθούμε τώρα και συγκρίνουμε την παπαρια με τα vw.

Κοινοπραξία swatch (ρολόγια) με την mercedes για όσους γνωρίζουν. Το εχουν γράψει τα περιοδικά άλωστε δεν είναι μυστικό των δύο εταιρειών. Το έχουν δηλώσει.

Μήπως θυμάστε και ο παίχης του ολυμπιακού Αμανατίδης που τράκαρε με το smart πόσους μήνες ήταν νοσοκομείο και φορώντας και ζώνη ? Του ξέσκισε τα πόδια και πέσαν όλοι οι κορυφαίοι γιατροί και του τα έσωσαν αλλα εχει καταντήσει πλέον και παίζει στην ξάνθη γιατι πλέον δεν μπορεί να τα δουλέψει όπως παλιά ...

Στο smart που είδαμε ακόμη και το κεφάλι του οδηγού να μην είχε σπάσει τα πόδια τα έχει λιώσει. ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΕ ΜΈΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ.

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΔΩΣΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ !!!

Εαν υπήρχαν δύο έστω και ένας επιβάτης μέσα και εγώ σας λέω 80 κιλά ... Με γύρω στα 10 g που ήταν η αδράνεια κατα την πρόσκρουση (και λίγα ισως να λεω) θα είχε μια δύναμε προς τα εμρός κοντά στον 1 τόνο (2 τόνους κοντά εαν ήταν 2 άτομα) όσοι γνωρίζουν φυσική η απο αεροπλάνα καταλαβαίνουν τι ακριβώς σημαίνει αυτό και τι επιπτώσεις θα είχε στο αμάξωμα. Επίσης εαν δεν είχαν βάλει το τοιχάκι το μικρό όπως σας είπα που φαίνετε ξεκάθαρα οτι το smart το καβαλάει απο πάνω τότε το επάνω μέρος του smart το οποίο είδη είχε σπάσει το επάνω πλαίσιο θα είχε γινει ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΩ μια κονσερβα.

Δεν εχω τίποτα με το αμάξι όμως έχω χάσει 3 με το κολάμαξο. Εαν μου έδιναν τώρα να διαλέξω μηχανή η smart χωρίς καμμία υπερβολή και χωρίς κανένα ενδοιασμό σας λέω οτι θα επέλεγα την μηχανή. ΧΩΡΙΣ δευτερη σκέψή.

Δεν λέω πολύ βολικό για την πολύ , το χώνεις παντού δεν σε ταλαιπορεί αλλά όχι να το πούμε και αμάξι. Να είμαστε και λίγο λογικοί. Στο καμένο σμαρτ που ανέβασε σε φωτογραφία ενα παλικάρι στην προηγουμενη σελίδα φαίνετε οτι είναι φύλο και φτερό.

ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΜΑΡΤ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΨΕΙΣ ΑΝ ΘΕς ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΡΩΜΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ????????

Ολο το αμαξι είναι μια πλαστική σκατούλα με ενα αρκετά γερό πλαίσιο και τίποτα παραπάνω. Πάρτε το για την πόλη αλλα μόνο για εκεί. Θα σας προσφέρει λίγο παραπάνω ασφάλεια απο ενα παπάκι και μια οροφή να μην σας τρώει η βροχή και η παγωνιά.

Τώρα για την ασφάλεια του golf 2 και της τοτε γενιάς αυτοκινήτων μπορώ απλώς να πώ πως η τεχνολογία ασφαλείας που είχαν τα αμάξια τότε ήταν διαφορετική. Λιγότερο παθητική και περισοτερο ενεργητική. Και μιας και μιλάμε για παλαιότερες εποχές να σας πώ πως έχουμε στην οικογένεια μία μπέμπα του 94 και σε συγκρούσεις που έχουν γίνει το αμάξι δεν κατάλαβε τίποτα. Μια φορά έπεσε πίσω ο δημοσιογράφος ο χατζηνικολάου με ενα φτιαγμένο evo πριν απο χρόνια. Το evo πήγε πέταμα και η μπέμπα όσο κι αν αυτό μπορεί να σας φανεί αστείο άλλαξε αμορτισέρ στον προφυλακτύρα. Ούτε καν τον προφυλαχτήρα !!!!!

Αυτά απο εμένα.

Edited by Pacific
Link to comment
Share on other sites

[...]

Τώρα για την ασφάλεια του golf 2 και της τοτε γενιάς αυτοκινήτων μπορώ απλώς να πώ πως η τεχνολογία ασφαλείας που είχαν τα αμάξια τότε ήταν διαφορετική. Λιγότερο παθητική και περισοτερο ενεργητική.[...]

Κοιτα να δεις Αλεξανδρε: Εγω δεν κανω συγκριση τεχνολογιας σε θεματα παθητικης ασφαλειας. Κανω συγκριση με αυτα που βλεπω στους δορμους.Δηλαδη βλεπω 2αρια τα οποια δεν τα θεωρω καθολου ασφαλη αυτοκινητα, οπως επισης βλεπω και smart. Ετσι λοιπον θεωρεις εσυ οτι καποιος που ειναι σε ενα σμαρτ κινδυνευει περισσοτερο απο ενα που ειναι μεσα στο 2αρι?

Και κατα 2ον, εκει που αναφερεσαι στο περιστατικο με την μπεμπα, δεν ειναι το κατα ποσον θα στραβωσει το αυτοκινητο, αλλα το κατα ποσο θα μεταφερθουν οι κραδασμοι στο σωμα σου.Προσωπικα (και αυτο προσπαθουν να κανουν οι εταιρειες στην τελικη) προτιμω αν τρκαρω ποτε το αυτοκινητο μου να γινει κ#λος, να μην ειναι αμαξι δλδ και να βγω απο μεσα ατσαλακωτος, παρα να μην παθει τπτ-να ειναι μαντρα δλδ (βλεπε Alfa Romeo Alfasud) και ενω το αυτοκινητο να μην εχει παθει τιποτα, αλλα ο οδηγος να ειναι με καταγματα. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

καλά το τι θεωρεί ο καθένας είναι σχετικό. Αν δε φέρεις χαρτιά που αποδεικνείουν κάτι στην πράξη τα υπόλοιπα κάνουν μόνο για χαρτί τουαλέτας. Εγώ σου λέω σε πρόσθια σύγκρουση το 2άρι είναι ασφαλέστερο....και λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε λιγο off topic, αλλα θα ηθελα να σου δωσω κατι, οχι για χαρτι τουαλετας, αλλα εκτυπωνωντας το να το κορνιζαρεις για να δεις οτι εχω δικιο.

Οριστε λοιπον:

Μια..gallery_250_274_32721.jpeg = 1000 λεξεις.

Μετωπικη με 4αρι Γκολφ, με ταχυτητα καπου στα 80-100 χλμ/ωρα-(συνολικη σε ακινητο εμποδιο θεωρητικα-επειδη βιαζομαι details αργοτερα).

Link to comment
Share on other sites

την τελευταία φορά που μου το είχες στείλει ήταν με 120km/h...την επόμενη φορά ας το κάνουμε με 20km/h

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Βασικά επειδή το θέμα μας είναι "Smart Crash Test Video" δείτε τί γίνεται σε περίπτωση σύγρουσης Smart με Sei...

smart1.jpgsmart4.jpgsmart3.jpg

Μια εικόνα χίλιες λέξεις λένε οι Κινέζοι. ¶ρα: 3 Χ 1000 = 3000 λέξεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι το smart fortwo ειναι ενα super mini αυτοκινητο αυστηρα για χρηση μεσα στην πολη, το οποιο ειναι ασφαλες για τα δεδομενα του. Τα Golf ειναι μια κατηγορια παραπανω, οπου τα κιλα, οι χωροι και οι ταχυτητες ειναι μεγαλυτερες και ετσι η ασφαλεια ειναι σε πιο προχωρημενο επιπεδο. Εαν το παμε ετσι, βαλτε ενα Golf να συγκρουστει με νταλικα να δουμε το αποτελεσμα.

Simple and logical thoughts ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.