Jump to content
Guest Stoilas

Videos Που Βρίσκουμε Στο Internet

Recommended Posts

Kλασικη περιπτωση βλαβης.........

 

 

 

Χαχαχαχα τις παρακάτω φράσεις πρέπει να τις βάλεις στην υπογραφή σου.. Έχουν πολύ μεγάλο νόημα ;)

 

Είναι κλασσική περίπτωση βλάβης..

Είπαμε είναι κλασική περίπτωση συναρμολόγησης και ερεύνησης..

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=3ZqUfgiKLWI

 

ολα του ειναι πολυ καλα τα βιντεο μετα το volume 5 σκιζει....το ποιο πανω ειναι το αγαπημενο μου...ετοιμαζομαι για tommorow land....

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξτε τα ηχεία σας και απολαύστε τον!

 

Ρε Speedy αυτουνού του χουν κάνει και parody ! Δείτε εδώ

 

Τους ευχαριστώ και στα 2 video τους τύπους γιατί δώσανε τροφή στην παρέα για spam 1 χρόνο!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε Speedy αυτουνού του χουν κάνει και parody ! Δείτε εδώ

 

Τους ευχαριστώ και στα 2 video τους τύπους γιατί δώσανε τροφή στην παρέα για spam 1 χρόνο!

Χαχαχα.. Δεν το είχα δει αυτό το Βίντεο..έλιωσα στα γέλια!! Ειδικά εκεί που λέει κάντε λίγο πίσω γιατί είναι αγωνιστικο και εν τέλη μιζαρει, μιζαρει και δεν παίρνει!!! αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι video αλλά είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα:

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/4099986/
 

Δείτε περιγραφή και μετά φωτογραφίες.

Ακόμα κλαίω! :D

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη βίντεο για πολλά γέλια απο τον "τρελό" Γάλλο.. Rémi Gaillard

 

Σχεδόν όλοι ψαρώνουν όταν αυτός προσποιείται το κινητό φωτογραφικό ραντάρ.. :lolu: :lolu:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=sFCJ8N6hAXE

 

Και καθήστε εσείς κ πέξτε με tsi....

 

Γιατί να μην παίξουμε

VR6 2800cc (Από 2358cc μέχρι 3000cc 880ευρώ)

:unsure:

 

TSI  1400cc  (Από 1358cc μέχρι 1548cc 240ευρώ) :D

Edited by nikoskallithea
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

http://www.youtube.com/watch?v=sFCJ8N6hAXE

 

Και καθήστε εσείς κ πέξτε με tsi....

Iεροσυλία!

 

Το Golf Rallye, (mk2 syncro), δεν είχε ποτέ τον VR6! 

 

"In 1989, the Rallye Golf appeared as a rallye "homologation special". Distinguishable by its box-flared wheel arches (similar to the Audi quattro, BMW E30 M3 and Lancia Delta Integrale) and rectangular projector headlamps, this model featured Syncro four-wheel drive, a cable shifted transmission and a G-supercharger 1763 cc (less than the typical 1.8L 1781 cc to meet the engine displacement rules) version of the injected 8 valve G60 1.8 liter engine."

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk2

 

G60 RALLYE MK2 (SYNCRO) VS VR6 MK3 

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα τέλη κυκλοφορίας που είναι ένα θέμα για την Ελλάδα ο Vr6 σαν μοτέρ κατά την προσωπική μου άποψη ήταν το καλύτερο μοτέρ που έβγαλε η vw.Φίλε vanagon το γνωρίζω ότι το Rallye δεν φορούσε ποτέ Vr6 αλλά g60 και δεν νομίζω να είναι ιεροσυλία.Απλά ο ήχος του εξακύλινδρου σε συνδυασμό με το turbo και τα φουσκωμένα φτερά.........Οτιδήποτε άλλο φαντάζει λίγο μπροστά του

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Πέρα από τα τέλη κυκλοφορίας που είναι ένα θέμα για την Ελλάδα ο Vr6 σαν μοτέρ κατά την προσωπική μου άποψη ήταν το καλύτερο μοτέρ που έβγαλε η vw.Φίλε vanagon το γνωρίζω ότι το Rallye δεν φορούσε ποτέ Vr6 αλλά g60 και δεν νομίζω να είναι ιεροσυλία.Απλά ο ήχος του εξακύλινδρου σε συνδυασμό με το turbo και τα φουσκωμένα φτερά.........Οτιδήποτε άλλο φαντάζει λίγο μπροστά του

1)Ένα τόσο σπάνιο αυτοκίνητο του VAG δεν "επιτρέπεται" να μετατρέπεται. Πολύ περισσότερο όταν αυτό χρησιμοποιεί εξωτική τεχνολογία, ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα. (G60, Syncro).

 

2)Για τα "φουσκωμένα" φτερά, και με ότι "τραγικό" αυτό συνεπάγεται, σε συνδυασμό με την ανεξέλεγκτη αύξηση του μετατροχίου  την τρομερή αλλοίωση του offset και την ολοκληρωτική ανατροπή του σχεδιασμού της ανάρτησης, θα ήθελα να μην αναφερθώ, 

Αυτό φυσικά αφορά και σε σπάνια και σε συνηθισμένα αυτοκίνητα. (Eκτός πια αν γίνεται κατασκευαστικά).

 

3)Τα...αδελφάκια

 

 οι δύο αυτοί κινητήρες, AUDI V6 και VW VR6

 

(εδώ πάνω σε VANAGON)

 

AUDI V6 2/8/2.9 174/190 HP

AVECV6-1.jpg

 

 

VW VR6 2.8/2.9 174/190 HP

AVECVR6.jpg

 

όντας ουσιαστικά ίδιοι, με τον AUDI να υπερέχει στα σημεία, μου δίνουν την δυνατότητα να έχω άποψη σε σχέση με τον g60.

 

Kαι αυτό επειδή επί πολλά χρόνια και πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα ταξίδεψα με το Vanagon Syncro μου με AUDI V6, σε όλη την Ελλάδα με όλες τις συνθήκες καιρού και δρόμου.

 

 

Σας λέω λοιπόν πως ο V6 ο AUDI, (και συνεπακόλουθα ο VW o VR6), υστερεί και σε δύναμη και σε αντοχή και σε οικονομία και σε βάρος σε σχέση με τον g60, (τσιπαρισμένο), που, εδώ και δύο χρόνια, χρησιμοποιώ στο PASSAT μου, υπερέχοντας μόνο στον...ήχο.

 

Όχι πως η σειρά V6, (AUDI η VW),  δεν είναι αξιόλογη. Και πρωτοποριακή, για πολλούς λόγους, (που τους αναλύουμε αν χρειαστεί),  και ισχυρότατη είναι. 

 

Απλά ο g60 είναι μοναδικός, εξωτικός και...παρεξηγημένος. (Kαι αυτό το αναλύουμε αν χρειαστεί).

(Και σαν ελαφρύτερος δίνει πάντα υπεροχή στο κράτημα σε στροφές και σε φρενάρισμα).

 

Επί πλέον επικύρωσε, πριν είκοσι και πλέον χρόνια, την τεχνολογικά σωστή γραμμή: "καλύτερος κινητήρας είναι ο κατά το δυνατόν, μικρότερος και, κατά το δυνατόν, ισχυρότερος, άρα με υπερσυμπιεστή η στροβιλοσυμπιεστή".

 

Στο δρόμο που χάραξε η ομόσταυλη AUDI με τα περίφημα αγωνιστικά TURBO QUATTRO.

 

(Φαντάζεσαι σε ένα QUATTRO της εποχής να βάλεις άλλο κινητήρα πόσο ιερόσυλο είναι; ).

 

Άλλωστε και το GOLF II RALLYE ΜΟΤΟRSPORT σαν καθαρόαιμο αγωνιστικό κατασκευάστηκε...

 

WOBCL622z_zpse4dce448.jpg

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω βάρος και η κατανάλωση είναι δεδομένα σε έναν κινητήρα ο οποίος είναι 2800 κυβικά και έχει και 2 κυλίνδρους περισσότερους.Τώρα η σύγκριση είναι άτυπη καθώς φορούσες τον εξακύλινδρο στο transporter και τον συγκρίνεις με τον g60 που φοράει από το εργοστάσιο το Passat.Γενικά οι καρότσες απο το mk3 και μετά μπορούν να υποστηρίξουν καλύτερα ένα βαρύ μηχανικό σύνολο καθώς το 2άρι είναι πιο σβέλτο και ελαφρύ από τη φύση του.Παρόλα αυτά θεωρώ το rallye με syncro+ vr6+ turbo πραγματικό όπλο...

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.