Jump to content
didymos

ερωτηση για συναγερμο

Recommended Posts

επειδη εχω συναγερμο και turbo timer ξεχωριστα κοματια και οταν το αφηνω να δουλευει με το turbo timer δεν κλειδωνει το αυτοκινητο σκεφτομαι να αλαξω συναγερμο και να παρω με ενσωματωμενο turbo timer.....για πειτε ενα πολυ καλο συναγερμο που μπορω να βαλω.........

Link to comment
Share on other sites

Κάνα 60άρι υπολογίζω

κωστα αν ειναι θα σε παρω τηλεφωνω να κανονισουμε να ερθω αθηνα να τον περασω........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως σαν τους spyball δεν είναι κανένας συναγερμός.

Εχω μία απορία. Μπορείτε να μου εξηγήσετε τα παρακάτω που λέει οτι έχει ο clifford τι ακριβώς είναι kai ειδικά αυτά που εχω επισημάνει με πολλά αστερακια???

Αναγνώριση Ιδιοκτήτη ******

Διακόπτης Φάντασμα ******

Αφόπλιση Υψηλής Ασφάλειας **

Ενεργητική/Παθητική Όπλιση **

Αποφυγή ψευδοσυναγερμών ****

1-5 πατήματα διακόπτη φάντασμα 1-5 G.Switch count *

Σύστημα κατά της πειρατείας *******************************

Χρόνος λειτουργίας κινητήρα 1-60 Run time ***

Εξοδος για Θερμενόμενο τζάμι ***

Link to comment
Share on other sites

δεν τα ξερω καλα,αλλα:

1)υποτιθεται οτι εχει να κανει με την λειτουργια του κλειδιου,σαν immobilizer,μπορεις να εχεις ενεργοποιημενη λειτουργεια,ακομα και χωρις οπλιση του συναγερμου

2)δεν γνωριζω

3)ειναι συστημα που μπορεις να σταματησεις την σειρηνα χωρις να αφοπλισεις τον συναγερμο(με το σκεπτικο οτι δεν εχεις οπτικη επαφη με το αυτοκινητο,και δεν θελεις να το αφοπλισεις,αλλα ξερεις οτι βαραει και θελεις να το σταματησεις να χτυπαει

4)σε περιπτωση που ειναι το αμαξι σε αεροδρομιο,η σε χωρο με πολλα στοιχεια που προκαλουν την εναρξη αλλεπαλληλων συναγερμων,αν γινουν 3 συναγερμοι σε λιγοτερο απο καποιο χρονικο διαστημα,ο συναγερμος διακοπτει την σειρηνα για 1 ωρα.Παιρνει ομως μπροστα αν ανοιξει η πορτα πχ.

5)δεν γνωριζω

6)αυτο ειναι το code hopping επικοινωνιας του remote με τον συναγερμο,που λεει οτι οι κωδικοι επικοινωνιας μεταξυ των δυο ειναι εντελως μπερδεμενοι,και απο καποιον που μπορει με ενα μηχανημα αναγνωσης κωδικων,δεν ειναι δυνατον να γνωριζει τον κωδικο disarm του συναγερμου.

7),8) δεν γνωριζω.

ελπιζω να βοηθησα

Οπως ειπες και σε αλλο thread αμα σε βαλουν στο ματι....

Link to comment
Share on other sites

Guest Creat0r

Παιδια μια ερωτηση απο αυτουσ που εχουν βαλει τον RSX 3.5.

Θελω να ξερω αν εχει κυλιομενους κωδικους και αυτοτροφοδοτουμενη σειρηνα γιατι παλια που ειχα κοιταξει στο site της εταιριας μου φαινεται οτι δεν το ανεφερε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,για να μην ανοιξω και εγω νεο θεμα μιας και ειναι παραπλησιο το ερωτημα μου το γραφω εδω σε ηδη υπαρχον θεμα

Αν πιστευει η διαχειριστικη ομαδα οτι πρεπει να φυγει απο δω ..no problem.

H ερωτηση μου ειναι η εξης :

Στην αντιπροσωπεια μετα απο παζαρια και διαπραγματευσεις μου κανουν δωρο αισθητηρες παρκαρισματος και συναγερμο STERN

Tα κοστη απο οτι μου ειπε ο πωλητης ειναι 130 ¤ και 164 ¤ αντιστοιχα.

Η γνωμη σας ποια ειναι ???

Να βαλω Δωρεαν τον Stern η να παρω τα 164 ¤ (θα υπαρξει αντιστοιχη μειωση στο συνολικο ποσο ) και να βαλω Clifford εξω???

(καλυπτομαι απο την εγγυηση?Να υπολογιζω κανενα 400αρι ¤ ??)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη κατεληξα στον Clifford/Viper (με turbo timer και start engine )

θελω να ρωτησω τι γινεται με το κλειδι -mmobilizer .

Εχω ενα golf αυτοματο TSI

Μου ειπαν οτι χρειαζεται αντιγραφο κλειδιου του αυτοκινητου

Το βγαζω μονο αντιπροσωπεια η βγαινει και αλλου??

Μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια οτι χρειαζεται επαναπρογραμματισμος ολων των κλειδιων.

Ολα αυτα σε σχεση με τον συναγερμο τι ρολο παιζουν?

Παρακαλω καποιος που να εχει ηδη βαλει η να γνωριζει για το θεμα ας βοηθησει,

μιας και η ανησυχια μου ειναι μην χαθει η εγγυηση (4 χρονια)

αλλα και απο την αλλη να μην γινει καποια ζημια στο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βαλει κανεις σε 5αρι Golf start engine??

Ξερετε εαν αντιγραφο κλειδιου βγαινει ΜΟΝΟ απο την αντιπροσωπεια

η μπορει να γινει και αλλου η δουλεια με τα ιδια αποτελεσματα ??

Link to comment
Share on other sites

γιατι αγχωνεστε?!!!απορω...πατε στην αντιπροσωπια δινετε 150 ευρωπουλα περνετε το απλο το κλειδακι...το σπατε...και με ταϊρ απς, αφου ξηλωσετε το ταμπλω κατω απο το τιμονι, το πιανετε ακριβως πανω απο εκει που μπαινει το κλειδι παραλληλα με την κλειδαρια...κουμπωνετε τα πλαστικα...το κλειδι δε φαινεται πουθενα και ολα οκ

μερικοι το βαζουν κανονικα το κλειδι αλλα δεν ενδεικνυται γιατι αν σας σταμπαρει καποιος...πολυ απλα ξυλωνει το πλαστικο...βγαζει το κλειδι το βαζει στη μιζα και αντε γεια

Link to comment
Share on other sites

αυτα εδώ που λέτε με το κλειδί ή το τσιπάκι κολλημένο στό ΙΜΟΜΠΙΛΑ'ι'ζερ πάνω είναι ευρεσιτεχνίες.

γίνετε κ έτσι αλλά κανονικά ο συναγερμός πρέπει να έχει ΔIKO του μπαϊμπας στό ΙΜΟΜΠΙΛΑ'ι'ζερ.

δηλ:είναι ένα ορθογώνιο κουτί στό οποίο, μέσα υπάρχει μια πλεξούδα,εκεί μέσα λοιπόν τοποθετήτε το κλειδί ή το τσιπάκι αντίστοιχα.

αυτό το μαραφετι έχει 2 εισόδους κ 2 εξόδους.

η μια είσοδος-έξοδος συνδέεται με τον εγκέφαλο του συναγερμού κ στό AΛΛO ζευγάρι συνδέεται ένα καλώδιο το οποίο πηγαίνει κ πολύ απλά τυλίγεται γύρω απ'το πομπόδεκτή του ΙΜΟΜΠΙΛΑ'ι'ζερ κ επιστρέφει ξανά στην είσοδο.

όταν εσυ ζητήσεις την εκίνηση του κινητήρα,ο εγκέφαλος του συναγερμού δίνει εντολή στό μπαϊμπας να διαβάσει τον κωδικό του ΙΜΟΜΠΙΛΑ'ι'ζερ κ το στέλνει με ηλεκτρομαγνητικούς παλμούς στον κόλποδεκτή του αυτοκινήτου κ μ'αυτόν το τρόπο παρακάμπτετε το ΙΜΟΜΠΙΛΑ'ι'ζερ στην συνέχεια βαράει μιζιά.

{το διόρθωσα λιγάκι}@

Edited by sav6n2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.