Jump to content
Sjxristos

Golf Gt _W_ On?

Recommended Posts

Τώρα πια που ήρθε και ο χειμώνας κανονικά με τα χιονάκια του να κάνουμε μια διευκρίνιση για τους κατόχους Golf GT!

Το κουμπάκι δεξιά από το ESP ΅αυτό με το W' :whistling:

σημάνει Wood or Women???!!!!!!! :rofl:

Περιμένω τα σχόλιά σας να ζεσταθούμε κιόλας!! :yahoo:8):p

Χρόνια πολλά και Kαλές γιορτές σε όλους!!! :wacko:

new_happybirth.gifnew_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια που ήρθε και ο χειμώνας κανονικά με τα χιονάκια του να κάνουμε μια διευκρίνιση για τους κατόχους Golf GT!

Το κουμπάκι δεξιά από το ESP ΅αυτό με το W' :whistling:

σημάνει Wood or Women???!!!!!!! :p

Περιμένω τα σχόλιά σας να ζεσταθούμε κιόλας!! :wacko::wacko::thumbsup:

Χρόνια πολλά και Kαλές γιορτές σε όλους!!! ;)

new_happybirth.gifnew_sugkrotima.gif

Πίστεψε Με Φίλε Μου Πως Το Κουμπάκι W=Winter Μπορεί Να Σώσει Ζωές Στα Χιόνια,Οπότε Μπορείς Να Το Πεις Όπως Θες Winter Or Women.

Link to comment
Share on other sites

Και τι κανει αυτο το κουμπακι?

The winter driving program button is clipped into the centre console in front of the gearstick. The winter driving program is intended for driving on slippery surfaces. It is only used with the 1.4l/125kW TSI engine.

The winter driving program remains active until the button is pressed again or the ignition has been switched off for longer than 5 seconds. This ensures that the winter driving program is also active if the engine is stalled and is started again straightaway.

Signal use

When pressed, a comfort-oriented engine map and a flatter accelerator characteristic curve is activated.

This limits the torque provided according to the gear and engine speed. It is therefore easier to pull away on slippery surfaces (wet, ice, snow, mud etc.). On cars with direct shift gearbox, the winter driving program can be activated in the D and R positions.

If the button fails, only the normal driving program will be available.

:)

Link to comment
Share on other sites

Και τι κανει αυτο το κουμπακι?

πάντως το προηγουμενο ΣΚ που ειχαμε και τα πρωτα χιονια στην αττικη μπορω να πω πως κανει καλη δουλεια...

η εκκινηση στο χιονι ειναι απλη υπόθεση γιατι απλουστατα δε σε αφήνει να είσαι απότομος,

το ίδιο ισχύει και για τις ενδιάμεσες "επιταχύνσεις".

γενικά νομίζω πως βοηθάει γιατί κάνει το αυτοκίνητο "σουπα". Από όσο ξέρω δεν υπάρχει σε άλλες εκδόσεις/μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

πάντως το προηγουμενο ΣΚ που ειχαμε και τα πρωτα χιονια στην αττικη μπορω να πω πως κανει καλη δουλεια...

η εκκινηση στο χιονι ειναι απλη υπόθεση γιατι απλουστατα δε σε αφήνει να είσαι απότομος,

το ίδιο ισχύει και για τις ενδιάμεσες "επιταχύνσεις".

γενικά νομίζω πως βοηθάει γιατί κάνει το αυτοκίνητο "σουπα". Από όσο ξέρω δεν υπάρχει σε άλλες εκδόσεις/μοντέλα.

Αυτο το κανει και το ESP.Την ομαλη εκκινηση σε γλιστερη επιφανεια.Κατι παραπανω θα κανει το W

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και το ESP.Την ομαλη εκκινηση σε γλιστερη επιφανεια.Κατι παραπανω θα κανει το W

έτσι είναι ... εχθές το δοκίμασα σε πάγο ...

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι ... εχθές το δοκίμασα σε πάγο ...

και εγω που νομιζα οτι σε διακτινιζει στο club W στο κεντρο!....:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και το ESP.Την ομαλη εκκινηση σε γλιστερη επιφανεια.Κατι παραπανω θα κανει το W

Το ESP όμως λέει στο βιβλιαράκι του κατασκευαστή ότι πρέπει να το απενεργοποιούμε στα χιόνια/πάγο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και το ESP.Την ομαλη εκκινηση σε γλιστερη επιφανεια.Κατι παραπανω θα κανει το W

Καμία σχέση. Δεν είναι το ίδιο πράμα. Το ESP κόβει το γκάζι όταν καταλάβει απώλεια πρόσφυσης. Το W προλαμβάνει την απώλεια πρόσφυσης κάνοντας το αμάξι μουλάρι, πιο αναίσθητο στο γκάζι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.