Jump to content
dhmhtrhs

Εγκεφαλος

Recommended Posts

καλησπερα και χρονια πολλα. τον τελευταιο μηνα εχει εμφανιστει στο αμαξι μου (1.4 fsi) το λαμπακι του check engine και πηγα σημερα να το σβησω αλλα διαπιστωσαμε οτι δε σβηνεται και απ οτι μου πε ο μαστορας πρεπει να παω στην αντιπροσωπεια και να μου κανουν αναβαθμιση αλλιως μπορει να χρειαστει εγκεφαλος. το σφαλμα που παρουσιαζει ειναι p0601. Επισης, να αναφερω πως πριν 2 χρονια του χα περασει ενα after market προγραμμα. ξερει καποιος τι συμβαινει ή εχει προσωπικη εμπειρια για να βοηθησει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Και Χρόνια Πολλά !!

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16985/P0601/001537

αρα απ οτι καταλαβα ειχε δικιο ο μαστορας. παμε για αναβαθμιση αλλιως αντικατασταση εγκεφαλου.. ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα μου έβγαλε κι εμένα το ίδιο πρόβλημα, θέλω να μου πείς τι έκανες για να λυθεί και πόσο σου κόστισε.

Edited by golfV gt
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα μου έβγαλε κι εμένα το ίδιο πρόβλημα, θέλω να μου πείς τι έκανες για να λυθεί και πόσο σου κόστισε.

προς το παρον το εχω αφησει να λειτουργει με αναμμενο το λαμπακι, αλλα οι λυσεις που βρηκα ηταν αλλαγη εγκεφαλου, αλλιως βρηκα ενα ηλεκτρολογο που μου ειπε οτι με 300 ευρω θα βγαλει τον εγκεφαλο, θα τον στειλει καπου και θα σβησει την ενδειξη στο καντραν αλλα το αμαξι θα συνεχισει να εχει προβλημα στη μνημη. ψαχνω και μεσω ηλεκτρονικου καποια λυση αλλα δεν εχω καταφερει κατι μεχρι στιγμης. αν βρεις καποια πιο αποτελεσματικη λυση πεστο να τη μαθουμε..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα στην χαρτογραφηση.εχεις περασει προγραμμα?

υπαρχει περιπτωση να βρεις καποιο γνωστο να περασει προγραμμα? μπηκε στον κοπο η αντιπροσωπεια να περασει νεα rom?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να ειναι προβλημα στην χαρτογραφηση.εχεις περασει προγραμμα?

υπαρχει περιπτωση να βρεις καποιο γνωστο να περασει προγραμμα? μπηκε στον κοπο η αντιπροσωπεια να περασει νεα rom?

ο προγραμματιστης που μου περασε το προγραμμα εβαλε το κομπιουτερ να διαβασει τον εγκεφαλο και μου πε πως φταιει κατι αλλο ενω στην αντιπροσωπεια μου ειπαν αλλαγη εγκεφαλου λογω βλαβης στη μνημη. γενικα κι απο αλλους που χω ψαξει γι αλλαγη ειμαι γιατι πλεον εχει γινει η ζημια και δε φτιαχνεται με επαναπρογραμματισμο..

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο συνεργείο που έκανα το προγραμματισμό και μου είπανε οτι αν σβήσουμε το πρόγραμμα και περάσουμε άλλο απο την αρχή, θα είναι όλα εντάξει. Δεν το έχω κάνει ακόμη γιατί το σκέφτομαι. Θα λυθεί έτσι το πρόβλημα ή θα δώσω τσάμπα τα χρήματα? Προς το παρόν το κυκλοφορώ κι εγώ κανονικά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο συνεργείο που έκανα το προγραμματισμό και μου είπανε οτι αν σβήσουμε το πρόγραμμα και περάσουμε άλλο απο την αρχή, θα είναι όλα εντάξει. Δεν το έχω κάνει ακόμη γιατί το σκέφτομαι. Θα λυθεί έτσι το πρόβλημα ή θα δώσω τσάμπα τα χρήματα? Προς το παρόν το κυκλοφορώ κι εγώ κανονικά έτσι.

ισως και να λυθει.. δε χανεις κατι να το δοκιμασεις( αν φυσικα σου ξαναπερασει το προγραμμα). εμενα παντως μου ειπαν οτι εχει προκληθει ηδη προβλημα στη μνημη του εγκεφαλου και επιδιορθωνεται μονο με την αλλαγη του..

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο συνεργείο που έκανα το προγραμματισμό και μου είπανε οτι αν σβήσουμε το πρόγραμμα και περάσουμε άλλο απο την αρχή, θα είναι όλα εντάξει. Δεν το έχω κάνει ακόμη γιατί το σκέφτομαι. Θα λυθεί έτσι το πρόβλημα ή θα δώσω τσάμπα τα χρήματα? Προς το παρόν το κυκλοφορώ κι εγώ κανονικά έτσι.

και εγω εκει πιστευω ειναι το προβλημα. για πιο σωστα μιλαμε για firmware του εγκεφαλου και προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ο προγραμματιστής σου έπρεπε να σου περάσει το πρόγραμμα ξανά για αρχή χωρίς χρέωση.

Πότε εμφανίστηκε το πρόβλημα χρονικά σε σχέση με το πρόγραμμα που πέρασες ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.