Jump to content
gtse

Τριγμός Σε Golf V

Recommended Posts

Καλή Χρονιά με υγεία σε σας και στα αυτοκίνητα σας.

τις τελευταίες μέρες παρατηρώ στο cold start ένα τριγμό περίπου πίσω από το ντουλαπάκι (στο περίπου) σαν να συντονίζουν 2 πλαστικά μαζί και να χτυπάνε (ένα συνεχόμενο τακ τακ) μήπως έχει τύχει σε κάποιον γιατί δεν μπορώ να βρω τι είναι και μου έχει σπάσει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά!!!

Συγχρόνως ανοίγεις και το clima??Αν ναι τότε είναι από τα κλαπέτα των αεραγωγών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ εννοείς :

http://www.youtube.com/watch?v=BE4qHk7Zyd8

?

όχι εξάλλου αυτό στο video ακούγετε με σβηστό κινητήρα θα προσπαθήσω να γράψω video να το ακούσεις

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε την πορτα του συνοδηγου, βγαλε το πλαινο πλαστικο του ταμπλω και σφιξε οποια βιδα ειναι χαλαρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά!!!

Συγχρόνως ανοίγεις και το clima??Αν ναι τότε είναι από τα κλαπέτα των αεραγωγών.

αυτο το παθαινει το δικο μου οταν ανοιγω το κλιμα....εχει τυχει σε κανεναν?αν δεν εχεις ραδιο ανοιχτο ειναι εκνευριστικοτατο...!!!!!!speedy,αυτο ακριβως...!!!!!!!!

Edited by cadmaw fsi
Link to comment
Share on other sites

αυτο το παθαινει το δικο μου οταν ανοιγω το κλιμα....εχει τυχει σε κανεναν?αν δεν εχεις ραδιο ανοιχτο ειναι εκνευριστικοτατο...!!!!!!speedy,αυτο ακριβως...!!!!!!!!

Αν ακούς το ίδιο με το βίντεο με κλειστό κλιματισμό τότε η απάντηση είναι εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=33997 ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηχογράφησα τον ήχο και μεσα από το αμαξι και έξω με ανοιχτο καπό εάν τον έχει ακούσει κανεις ας μου πει

ακούγετε καλύτερα από μέσα ένα συνεχόμενο ντουπ ντουπ ντουπ

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ηχογράφησα τον ήχο και μεσα από το αμαξι και έξω με ανοιχτο καπό εάν τον έχει ακούσει κανεις ας μου πει

ακούγετε καλύτερα από μέσα ένα συνεχόμενο ντουπ ντουπ ντουπ

ο ήχος σε ποια μεριά της καμπίνας ακούγεται ?

Link to comment
Share on other sites

ο ήχος σε ποια μεριά της καμπίνας ακούγεται ?

από την δεξιά μπροστά μεριά σαν να ακούγετε μεταξύ από το ντουλάπι και τον κινητήρα

Link to comment
Share on other sites

από την δεξιά μπροστά μεριά σαν να ακούγετε μεταξύ από το ντουλάπι και τον κινητήρα

με αναμμένη μηχανή, με σβηστή ή και τα δυο ?

Link to comment
Share on other sites

με αναμμένη μηχανή, με σβηστή ή και τα δυο ?

με αναμμένη χωρίς να δουλευει το clima και ακουγετε συνέχεια στο ρελαντί

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ακουγεται απο μπροστα δεξια αλλα δεν προερχεται απο τις βιδες στο δεξι πλαινο του ταμπλο.Πρεπει να προερχεται απο καποιο καλωδιο ή πλεξουδα εσωτερικα του ταμπλου.Αντε βγαλε ακρη εκει μεσα....

Link to comment
Share on other sites

μπροστά δεξιά και περίπου πίσω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού άκουγα κι εγώ ένα θόρυβο - τριγμό - σαν χτύπημα πλαστικών, σαν κάτι να ήταν ξεβιδωμένο. Το άκουγα κυρίως σε χάλια δρόμο, λακούβες, σαμαρακια κλπ. Το είπα στον τεχνικό του συνεργείου και το βρήκαν. Είχε λασκάρει κάποια βίδα στο θόλο του εμπρός δεξιού τροχου, το βίδωσαν και έληξε το θέμα, μετά από καιρό ξενερώματος. Δές μήπως είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

το ανοιξα το πλαινο καπακι δεν ειναι απο εκει. πισω απο το ντουλαπακι ακουγετε εντονα αλλα το ακουω και απο το χωρο του κινητηρα

Link to comment
Share on other sites

στειλε μου σε π.μ το κιν να σε παρω φιλε να σου εξηγησω ποιο ειναι το προβλημα το οποιο λυθηκε μετα απο 6μηνη αναζητηση....Βρισκεται στην μηχανη μεσα πισω αριστερα χαμηλα ..γινεται ταλαντωση ...

φιλικα Αλεξανδρος

Link to comment
Share on other sites

στειλε μου σε π.μ το κιν να σε παρω φιλε να σου εξηγησω ποιο ειναι το προβλημα το οποιο λυθηκε μετα απο 6μηνη αναζητηση....Βρισκεται στην μηχανη μεσα πισω αριστερα χαμηλα ..γινεται ταλαντωση ...

φιλικα Αλεξανδρος

Εμεις δεν κανει να μαθουμε; :yahoo:

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

στειλε μου σε π.μ το κιν να σε παρω φιλε να σου εξηγησω ποιο ειναι το προβλημα το οποιο λυθηκε μετα απο 6μηνη αναζητηση....Βρισκεται στην μηχανη μεσα πισω αριστερα χαμηλα ..γινεται ταλαντωση ...

φιλικα Αλεξανδρος

Σου έχω στείλει pm.

Ασχέτως το πήγα σήμερα αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι ξέρουν από που είναι ο θόρυβος περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο να πάω να το πάρω και μόλις έχω νεότερα για το που οφείλετε θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βρέθηκε και μόλις έμαθα τι ήταν τρελάθηκα :flowers::drool:

είναι από τα σωληνάκια της βενζίνης ακολουθεί φώτο

imag0058i.jpg

δεν είναι πολύ καλή η φώτο αλλά ελπίζω να καταλάβετε

αυτά παίζουν και δημιουργούν αυτό το συντονισμό από όσο μου είπαν τα έσφιξαν και έβαλαν και κάτι σαν αφρολεξ για να μην ξαναέχω πρόβλημα.

μίλησα με τον Αλέξανδρο μου επιβεβαίωσε και αυτός ότι είναι από εκεί.

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βρέθηκε και μόλις έμαθα τι ήταν τρελάθηκα <_<:startle:

είναι από τα σωληνάκια της βενζίνης ακολουθεί φώτο

imag0058i.jpg

δεν είναι πολύ καλή η φώτο αλλά ελπίζω να καταλάβετε

αυτά παίζουν και δημιουργούν αυτό το συντονισμό από όσο μου είπαν τα έσφιξαν και έβαλαν και κάτι σαν αφρολεξ για να μην ξαναέχω πρόβλημα.

μίλησα με τον Αλέξανδρο μου επιβεβαίωσε και αυτός ότι είναι από εκεί.

Ακριβως εκει φιλε Γιωργο....ειδες κατι κωλοσωληνακια τι κανουν???????????????

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως εκει φιλε Γιωργο....ειδες κατι κωλοσωληνακια τι κανουν???????????????

άστα να πάνε δεν πρόκειται να το έβρισκα ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τελικα τα σωληνακια αυτα αν τα πιασω με tyre up λετε να σταματησει κ μενα?Βασικα αν θελει καποιος θα του ημουν ευγνωμων να μου πει τι μονωτικο εχει βαλει που κ αν ελυσε το προβλημα του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.