Jump to content
makis135

Χτυπημένος Καθρεφτης

Recommended Posts

Ηι παιδες, εχω το πολακι 6n2 (75Hp) και αντιμετοπιζω το εξής πρόβλημα. Περασε ενας με το αμάξι του (φορτιγάκι) ξυστα απο το πολακι μου και μου χτυπησε τον καθρεφτη. Ευτυχώς δεν εσπασε αλλα μου χάλασε το χρώμααπο το καπακι. Μηπως ξέρετε πως μπορω να βγάλω το καπακι του καθρεφτη για να το βάψω?Εχει κάμια βίδα που το κρατα?

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε απάντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηι παιδες, εχω το πολακι 6n2 (75Hp) και αντιμετοπιζω το εξής πρόβλημα. Περασε ενας με το αμάξι του (φορτιγάκι) ξυστα απο το πολακι μου και μου χτυπησε τον καθρεφτη. Ευτυχώς δεν εσπασε αλλα μου χάλασε το χρώμααπο το καπακι. Μηπως ξέρετε πως μπορω να βγάλω το καπακι του καθρεφτη για να το βάψω?Εχει κάμια βίδα που το κρατα?

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε απάντηση!!!

δεν θα βγαλεις το καπακι δεν βγαινει απ'οτι ξερω, θα πρεπει να βγαλεις ολον τον καθρεφτη και θα τον βαψεις. ισως χρειαστει να βγαλεις την ταπετσαρια εγω οταν τους ειχα αλλαξει την ειχα βγαλει αλλα δεν θυμαμαι να σου πω αν χρειαζεται. εσωτερικα της πορτας θα βγαλεις αυτο το καμπυλωτο πλαστικο καλυμμα ακριβως πισω απο τον καθρεφτη πανω απο την ταπετσαρια στη γωνια της πορτας και θα ξεβιδωσεις τις 3 βιδες που εχει εκει. απο κει και περα θα κοιταξεις να βγαλεις καποια φισα αν εχεις ηλεκτρικους αλλιως αν εχεις χειροκινητους ισως χρειαστει να βγαλεις την ταπετσαρια για να βγει ολο το συστημα. μετα απλα τραβας τον καθρεφτη. αν χρειαστει να βγαλεις ταπετσαρια πες μου να σου πω πως θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα spiros23, χρόνια πολλά και καλή χρονια!!! Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Το περιστατικό που σου περιγράφω έγινε χτες το βραδύ στις 10 οποτε μεσα στο σκοτάδι δεν ειδα και πολλά. Απο οτι φαίνεται έχεις δίκιο με το καπάκι, δεν ειδα κάποια βίδα τωρα το πρωι που το κόιταξα οποτε με βλέπω να λύνω ταπετσαρία για να το βγάλω όλο το σύστημα. Αν σου έιναι έυκολο να μου πείς την διαδικασία για να βγεί η ταπετσαρία, σε περίπτωση που χρειαστεί, θα σου ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου καλη χρονια επισης,

λοιπον βγαλε το πλαστικο κομματι αυτο που σου λεω (εδω το εχω κυκλομενο με κοκκινο-κατεβασε το τζαμι τελειως και προσεκτικα τραβηξε το λογικα κουμπωτο ειναι οπως στα 6n) και βγαλε τις 3 βιδες του καθρεφτη που ειναι εκει. προσεκτικα τραβας τον καθρεφτη και βλεπεις τι γινεται (αν υπαρχει καποια φισα να βγαλεις). βλεπεις και αν χρειαζεται να βγαλεις ταπετσαρια σου λεω.

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου spiros23,εκανα αυτό που μου είπες με το πλαστικό και τελικά ειχες δίκιο, δεν χρειάστηκε να βγεί η ταπετσαρία. Τελικα μια "φήσα" ξεκούμπωσα και ο καθρεύτης βγήκε. Αυρίο ενα φιλαράκι θα τον αναλάβει και απο μεθάυριο θα είναι και πάλι στην θέση του. Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!!Καλό βραδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.