Jump to content
TSI

Περι 7Dsg Ο Λογος

Θα ξανάαγόραζες το αυτοκίνητο σου με 7DSG?   

69 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

καλησπερα , δηλαδη τα ειδα τα λαστιχα δεν εχουν φθαρει το 2014 τα εβαλα αυτα , να βαλω αερα ; τι να κανω ; να παω να βαλω αερα ; . 

Edited by Koursaros1979
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις εβαλα αερια και στα 4 λαστιχα ολα καλα μετα απο μια ωρα μου το αναψε παλι τι μπορει να ειναι ; λογικα ειναι αισθητηρας abs αλλα γιατι το βαλαν στον εγκεφαλο δεν δειχνει βλαβη ολα καλα ; μου παν μονο οτι θελει καθαρισμο η πεταλουδα αυτο μηπως ειναι θεμα ; 

Link to comment
Share on other sites

οχι ποση ωρα θελει κρατημενο να ειναι το πατησα μονο ; για ποσα δευτερολεπτα ; θα ακουστει μετα ηχος ; . Μεχρι στιγμης δεν μου το εχει ξαναψει απο το μεσημερι . 

Link to comment
Share on other sites

εμφανιστηκε ξανα τιποτα δεν σβηνει πατωντας το κουμπι για πολυ ωρα δεν ακουστηκε ηχος  , θα το παω αυριο να το δουν 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηγα να το δουν και δεν ξερουν τι ειναι απορω πως και δεν ξερουν τι ειναι ; το βαλανε στον εγκεφαλο και δεν τους εδειξε κατι λαθος , απο χθες παντως δεν εχει ξαναψει με προβληματιζει παντως πως φτιαχνεται ; . 

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία (φαντάζομαι θα το γράφει και το εγχειρίδιο του αμαξιού) είναι :

Φουσκώνεις τα λάστιχα σε σωστές πιέσεις και μετά κρατάς πατημένο το κουμπί του TPMS μέχρι να ακούσεις ένα μπιπ, ώστε να κάνει reset το σύστημα (ουσιαστικά του λές ότι αυτές είναι οι σωστές πιέσεις και αν χάσει καθόλου να σε ειδοποιήσει). Επειδή το σύστημα δουλεύει μέσω των αισθητήρων του ABS, αν στο κάνει χωρίς λόγο μπορεί να φταίνε πολλά πράγματα (από άκυρες διαστάσεις ελαστικών, μέχρι λάθος κωδικοποίηση του TPMS συστήματος).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εβαλα τις σωστες πιεσεις το θεμα ειναι οτι το παταω μεχρι να ακουστει ο ηχος και δεν ακουγεται ο ηχος , στην αντιπροσωπεια δεν μπορουν να βρουν το λαθος ; θα κανω ταξιδι σε λιγες μερες και γενικα δεν θελω να το αφησω ετσι 

Link to comment
Share on other sites

Εάν δε μπορούν να το βρούν στην αντιπροσωπεία και έχει τελειώσει η εγγύηση, θα πρέπει να το πάς αλλού μέχρι κάποιος να σου βρεί τι φταίει. Άν έχεις εγγύηση θα πρέπει να επιμείνεις μέχρι να στο φτιάξουν, αν δεν το κάνει μπροστά τους φρόντισε να έχεις φωτο/βιντεο από όταν το κάνει.

Edited by Candlemass
Link to comment
Share on other sites

Το πηγα και αλλου και τι μου λενε δεν αναλμβανουμε αυτα ειμαι καλυτερα να το πας στην αντιπροσωπεια να το δει δηλαδη αντε τωρα να βγαλεις ακρη , τους το κανε το ειδαν ο ενας λει καθαρισμα πεταλουδας ο αλλος κατι αλλο αντε βγαλε ακρη μιλαμε απορω τι μηχανικοι ειναι . Αλλα μου παν οτι ταξιδι ανετα πας . 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω και δυο τρεις μερες δεν το εχει αναψει καθολου παω παντου και δεν το ανεψε ουτε ακομα και στο ρελαντι εφτιαξε μμμ δεν ξερω , θα το παω μετα το πασχα να το δουν παλι .... αλλα χθες στην αττικη οδο μου εγινε ενα αλλο κουφο περιεργο μου ανοιξε ο συναγερμος εν κινηση ημουν με 100 και και ακουω μπιμπ μπιπ και μετα να ανοιγουν τα αλλαρμ μονα τους πωπω λεω τι εγινε τα παιξα σταματω στην ακρη κλεινω ολα ξανανοιγω και μετα τιποτα τι γινεται δαιμονισμενο ειναι αυτο το μοντελο :) ...... τι να πω γερμανικα αμαξια λενε μετα οτι αντεχουν :) .... εδω τα Hundai 10 ετιας και δεν καταλαβενουν τιποτα οχι οτι κανω συγκριση αλλα δεν ξερω το πολο αυτο δημιουργει προβληματα μετα παο 5 χρονια και ..... 

Link to comment
Share on other sites

΄καλησπερα ,  σας εχω νεοτερα τελικα ηταν θεμα καθαρισμο πεταλουδας την καθαρισαν και ολα τα λαμπακια σβησανε το αφησαμε στο ρελαντι το πηγαμε μια βολτα αποστασης 40 χιλιομετρων δεν το αναψε .... δεν το πηγα στην αντιπροσωπεια αλλα σε να τοπικο συνεργειο που φτιαχνει ολα τα μοντελα αμαξιων ... το βαλε στον εγκεφαλο και του βγαλε αυτην την βλαβη σε μια ωρα το χα ετοιμο και τωρα νιωθω το αμαξι πυραυλος :) ... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On Saturday, January 08, 2011 at 3:23 ΜΜ, TSI said:

Από τα post που υπάρχουν εδώ αλλα και στο forum του golf, διαφορα μέλη αναφέρουν "προβλήματα", έτσι ένας νέος χρηστης που το διαβάζει του δίνετε μάλλον λανθασμένα η εντύπωση ότι το κιβώτιο είναι ιδιαιτερα προβληματικό. Σε αντίθεση με αυτό τα περιοδικά αυτοκινητου το χαρακτηρίζουν ως το τελειότερο κιβώτιο,τεχνολογικά, σε ταχύτητα απόκρισης,πρακτικότητα σε χρήση στην πόλη. Σκοπός του topic αυτού είναι να καταγραφουν εδώ όλες η εμπειρίες τον χρηστών του έως τώρα τα πραγματικά μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα του έτσι ώστε κάποιος διαβάζοντας τα να αποκτήσει μια σφαιρική άποψη για να κάνει την επιλογή του. Και εγώ παρήγγειλα το 1,2 ΤSI DSG.

πως κανουμε edit την ψηφο μας ωστε βα προσθεσουμε και τον λογο;

Link to comment
Share on other sites

On 09/08/2017 at 3:05 PM, tsopstav said:

πως κανουμε edit την ψηφο μας ωστε βα προσθεσουμε και τον λογο;

δεν έχει επιλογή για αλλαγή ψήφου.

Επιπλέον από όσο είδα, δεν υπάρχει πεδίο για λόγο στο poll. Μπορείς να γράψεις τον λόγο εδώ :)

Για την ιστορία εγώ θα το έπαιρνα με DSG για την άνεση και την σπιρτάδα του σασμάν.

Link to comment
Share on other sites

Και μετα τα 2 χρονια θα ησουνα με κερακι Κωστακη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε για dsg 7 να αναφερω καποια πραματακια και να μουωπειτε αποψεις.να πω το αμαξι ειναι του 2011 polo gti και τωρα εχει 86000 μαμα και με πολυ ηπια οδηγηση.

1ον) παρατηρησα οτι καποιες φορες στο D μπορει να αισθανθω ενα απαλο κλωτσημα στις αλλαγες κυριως οταν πηγαινω σε πολυ χαλαρους ρυθμους δηλαδη ισα που παταω γκαζι

2ον) οταν κανει προθερμανση το πρωι , εχει τυχει να ξεκινησω 4- 5 φορες κατευθειαν με το που εβαλα μπροστα. τι παρατηρησα? αν με D πατησω ισα ισα γκαζι ανεβαζε πιο πολλες στροφες για να βαλει D2 απο οτι κανονικα

3ον ) αν σταματησω αποτομα π.χ για να παρκαρω και βαλω οπισθεν μπορει να ανεβασει π.χ 1200 στροφες και μετα να μπει η οπισθεν.

Αυτα......

Μπορει να νομιζετε οτι το εχω καψει το αμαξι αλλα δεν ισχυει.αυτα που σας εγραψα εγιναν συγκεκριμενες φορες και απλα το παρατηρησα.

Επισης αυτο που σας εγραψα στο 1 μπορει να ειναι ιδεα μου γιατι το αμαξι τωρα το κυκλοφορω παλι υστερα απο 5 μηνες. το ειχα σε γκαραζ και γυρναγα με μια μηχανη που εχω.

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Επισης ( μακρια απο μας) αν υποτεθει οτι θελω καμια αλλαγη σε δισκους κλπ ,δεδομενου οτι ειμαι εκτος εγγυησης τα πληρωνω ολα εγω?

 Συγνωμη για το σεντονι...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω παρατηρήσει και γω σε 7άρι, όχι μόνο vw αλλά σε cupra και fabia

Εκτός εγγύησης είσαι στο έλεος της καλής θέλησης της αντιπροσωπείας..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα...νεος κατοχος polo gti 2011 κι εχω μια απορια που πηγαζει μαλλον απο ανασφαλεια...λογω φοβου φθορας,αποφευγω τισ αλλαγες ταχυτητας ειτε απο τα παντλς ειτε απο τον λεβιε,παρ οτι το βρισκω ακρως απολαυστικο..ειναι κι ολες αυτες οι φημες περι ευπαθειας,ζημιων κτλ που με φοβιζουν..κανω καλα ή απλως ειμαι...:unknw::unknw:  κοτα??

 

Edited by Niko81
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , takpanos said:

Βγάλτε τελείως να μη τα βλέπεις

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτη η ασυντακτη προταση τι ειναι τωρα;εξυπναδα;

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Αυτη η ασυντακτη προταση τι ειναι τωρα;εξυπναδα;

 

Βγαλτα εννοούσα. Με αυτά που γράφεις ότι δε τα χρησιμοποιεις να μη τα φθείρεις τι περιμένεις? Σοβαρη απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα...νεος κατοχος polo gti 2011 κι εχω μια απορια που πηγαζει μαλλον απο ανασφαλεια...λογω φοβου φθορας,αποφευγω τισ αλλαγες ταχυτητας ειτε απο τα παντλς ειτε απο τον λεβιε,παρ οτι το βρισκω ακρως απολαυστικο..ειναι κι ολες αυτες οι φημες περι ευπαθειας,ζημιων κτλ που με φοβιζουν..κανω καλα ή απλως ειμαι...:unknw::unknw:  κοτα??
 


Αν είναι να πάθει ζημιά θα πάθει ανεξάρτητα από το που αλλάζεις ταχύτητα.
Χρησιμοποίησε τα κατά βούληση και ευχαριστήσου το αμάξι σου


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.