Jump to content
Guest super sayian

1ο σταδιο βελτιωσης

Recommended Posts

Guest super sayian
:thumbsup: ασε τις μ@λ@κιες Χριστάκη... ;)

τι θα γίνει ρε θα τα πάμε καμία??θα'χει ενδιαφέρον και οι όποιες διαφορές θα είναι μικρές...έμαθα ότι εκμεταλλεύεσαι κάτι αθώα μαμά πολάκια,είναι αλήθεια?

θα τα παμε ρε παλαβε!λυσαξες!!θελω κ εγω να δω πως παω μαζι σου κ ποσα θα μου ριξεις(ελπιζω να ειναι πολλες καροτσες για να πορωθω!!)μεσα στην επομενη βδομαδα κανονιζεται!

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω το προγραμμα θελει προσαρμογη?εννοω οτι θελει λιγο καιρο να προσαρμοστει ?γιατι σημερα το ειδα αρκετα πιο καλο απο οτι χθες

Παίζει και αυτό. Έχει μια λογική συμφωνα με κάποιους. Δεν ξερω κατά πόσο ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
:D ασε τις μ@λ@κιες Χριστάκη... :D

τι θα γίνει ρε θα τα πάμε καμία??θα'χει ενδιαφέρον και οι όποιες διαφορές θα είναι μικρές...έμαθα ότι εκμεταλλεύεσαι κάτι αθώα μαμά πολάκια,είναι αλήθεια?

Να 'μαι κι εγώ...

Ρε, εδώ λέμε μου κουνιέται εμένα! Τί να λέμε τώρα...

Το άτομο είναι παιδέρας!

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

θα τα παμε ρε παλαβε!λυσαξες!!θελω κ εγω να δω πως παω μαζι σου κ ποσα θα μου ριξεις(ελπιζω να ειναι πολλες καροτσες για να πορωθω!!)μεσα στην επομενη βδομαδα κανονιζεται!

τι καροτσες ρε?

σιγα μην εχουμε τετοιες διαφορες...με μισα αμαξια θα παιζουμε πιστευω...αντε ενα dead.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Παίζει και αυτό. Έχει μια λογική συμφωνα με κάποιους. Δεν ξερω κατά πόσο ισχύει.

βασικα περασα προχθες στον δημοπουλο (tuning faster)και τον ρωτησα αν παιζει κατι τετοιο κ μου ειπε κ ναι κ οχι και εξηγουμε

μου ειπε οτι τα προγραμματα μπαινουν πανω κ απλα δουλευουν δε χρειαζεται να προσαρμοστουν

αυτο που προσαρμοζεται ομως ειναι ο κινητηρας με το προγραμμα κ το στυλ της οδηγησης

Link to comment
Share on other sites

βασικα περασα προχθες στον δημοπουλο (tuning faster)και τον ρωτησα αν παιζει κατι τετοιο κ μου ειπε κ ναι κ οχι και εξηγουμε

μου ειπε οτι τα προγραμματα μπαινουν πανω κ απλα δουλευουν δε χρειαζεται να προσαρμοστουν

αυτο που προσαρμοζεται ομως ειναι ο κινητηρας με το προγραμμα κ το στυλ της οδηγησης

Μπράβο αυτό ακριβώς μου είπανε και εμένα :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα χτυπήσω ένα προγραμματάκι γιαυτό κ θα ήθελα τη γνώμη σας.Από διάφορες συζητήσεις στα forum κατέληξα σε 2.POWERCHIPS ΚΑΙ TUNING FASTER.Πήρα τηλ χθές και ρώτησα και οι τιμές είναι οι ίδιες. 410 fix τιμή το πρώτο και 405 με την έκπτωση μαζί το δεύτερο.Δεν ισχύει καμία προσφορά για το κλαμπ.Ποιο από τα 2 θα μου προτείνατε?H POWECHIPS κάνουν δώρο μια δυναμομέτρηση αν το βάλω καθώς επίσης μου αφήνουν το sprint booster που παίρνουν από μπουλέκο 140ευρώ αντί 170 που το δίνει ο μπουλέκος.Τι λέτε?

Edited by THOMAS23
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Βασικά τίποτα από τα δυο αν θες την γνώμη μου.... η custom με εγγύηση από γνωστό ή για να έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο κανα GIAC αλλά με λιγότερα αλογάκια...... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

λοιπον να μιλησει κ καποιος που εχει 9ν 100αρι

εχω βαλει tuning faster κ ισως γινει κ καλυτερη τιμη

το προγραμμα ειναι απιστευτα καλο κ ο κ.δημοπουλος απιστευτα εξυπηρετικος

θα δεις αρκετη διαφορα(καλα μη φανταστεις οτι θα γινει πυραυλος)

εγγυουμαι για το συγκεκριμενο σε οτι αφορα τα ετοιμα προγραμματα

τωρα για custom δε το προτεινω τουλαχιστον για την περιπτωση σου

γιατι ειναι πολυ μεγαλο το κοστος για αυτο που θα παρεις

custom θα πας αν θελεις για 2 σταδιο εκκεντροφορια κ λοιπα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να μιλησει κ καποιος που εχει 9ν 100αρι

εχω βαλει tuning faster κ ισως γινει κ καλυτερη τιμη

το προγραμμα ειναι απιστευτα καλο κ ο κ.δημοπουλος απιστευτα εξυπηρετικος

θα δεις αρκετη διαφορα(καλα μη φανταστεις οτι θα γινει πυραυλος)

εγγυουμαι για το συγκεκριμενο σε οτι αφορα τα ετοιμα προγραμματα

τωρα για custom δε το προτεινω τουλαχιστον για την περιπτωση σου

γιατι ειναι πολυ μεγαλο το κοστος για αυτο που θα παρεις

custom θα πας αν θελεις για 2 σταδιο εκκεντροφορια κ λοιπα

Φίλε sayian το ξέρω ότι δεν θα γίνει πύραυλος με ένα απλό προγραμματάκι..εγώ αυτό που θέλω είναι απλά να βελτιώσω την απόκριση,τη ροπή κ να βάλουμε κ κανά μουλάρι παραπάνω..με 8 αλογάκια κ κανά κιλό ροπή παραπάνω που υποθέτω δίνει το πρόγραμμα είμαι ικανοποιημένος.. new_lol.gif Τώρα όσο για τα 2 προγράμματα που κατέληξα θέλω να μάθω ποιο δουλεύει καλύτερα σε πολάκι 9ν κ ποιο αποδίδει περισσότερο σε όλο το φάσμα των στροφών.

Edited by THOMAS23
Link to comment
Share on other sites

Guest KostasNS

tha sou proteina powerchips exo balei kai ego sto polo moy den eixa problhma kanena , kai afoy soy deinetai h dunatothta na kaneis dunamometrisi ua deis kai an egine douleia :D

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

Εγώ θα σου πρότεινα να μη τσιμπάς με δυναμομετρήσεις κλπ δολώματα...Βρές ένα αμάξι με τα ίδια πράγματα -εδώ σίγουρα υπάρχουν απόλα- και ανοίχτε μια 2α απο ρολαριστές μέχρι κόφτες και δές διαφορές καθώς και αν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Guest KostasNS
Παιδιά μέσα στη βδομάδα θα χτυπήσω ένα προγραμματάκι γιαυτό θα ήθελα τη γνώμη σας.Από διάφορες συζητήσεις στα forum κατέληξα σε 2.POWERCHIPS ΚΑΙ TUNING FASTER.Πήρα τηλ χθές και ρώτησα και οι τιμές είναι οι ίδιες. 410 fix τιμή το πρώτο και 405 με την έκπτωση μαζί το δεύτερο.Δεν ισχύει καμία προσφορά για το κλαμπ.Ποιο από τα 2 θα μου προτείνατε?H POWECHIPS κάνουν δώρο μια δυναμομέτρηση αν το βάλω καθώς επίσης μου αφήνουν το sprint booster που παίρνουν από μπουλέκο 140ευρώ αντί 170 που το δίνει ο μπουλέκος.Τι λέτε?

ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ 9Ν 1,0CC ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΖΑΝΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Κ...Α ΤΗΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΧΩΣΕΙΣ ΛΕΦΤΑ. ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 1000ΡΙΑ ALTO SUZUKI. ΝΤΡΟΠΗ!!!! ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΝΑ ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

δε πιστευω οτι καποιο απο τα 2 θα σου δωσει περισσοτερο

πιστευω οτι ειναι πανομοιοτυπα απο θεμα αποδοσης

κ ο ελλην εχει βαλει προγραμμα απο αλλη εταιρεια αλλα δε θυμαμαι ποια κ βγαλαμε ακριβως τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα στη βδομάδα θα χτυπήσω ένα προγραμματάκι γιαυτό θα ήθελα τη γνώμη σας.Από διάφορες συζητήσεις στα forum κατέληξα σε 2.POWERCHIPS ΚΑΙ TUNING FASTER.Πήρα τηλ χθές και ρώτησα και οι τιμές είναι οι ίδιες. 410 fix τιμή το πρώτο και 405 με την έκπτωση μαζί το δεύτερο.Δεν ισχύει καμία προσφορά για το κλαμπ.Ποιο από τα 2 θα μου προτείνατε?H POWECHIPS κάνουν δώρο μια δυναμομέτρηση αν το βάλω καθώς επίσης μου αφήνουν το sprint booster που παίρνουν από μπουλέκο 140ευρώ αντί 170 που το δίνει ο μπουλέκος.Τι λέτε?

εγω φιλε μου θα σου προτεινα να βαλεις POWECHIPS, εγω αυτο φοραω αλλα σε ιβιζα 1,4 16v και το αυτοκινητο πηγαινει πολυ καλα, και σε σχεση με TUNING FASTER οπου εχω ανοιξει για να δουμε διαφορες ειμαι μπροστα .

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου θα σου προτεινα να βαλεις POWECHIPS, εγω αυτο φοραω αλλα σε ιβιζα 1,4 16v και το αυτοκινητο πηγαινει πολυ καλα, και σε σχεση με TUNING FASTER οπου εχω ανοιξει για να δουμε διαφορες ειμαι μπροστα .

Φίλε μου με ίδιο αμάξι σαν το δικό σου άνοιξες που φόραγε TUNING FASTER?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με ίδιο αμάξι σαν το δικό σου άνοιξες που φόραγε TUNING FASTER?

εχω ανοιξει και σαν το δικο μου μοντελο αλλα και με το νεο ιμπιζα οπου και τα δυο ηταν πισω.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που θα πάρεις αλλά και αυτά που θα χάσεις αξίζει να δώσεις 410 ευρώ για 9 - 12 άλογα ?

Με αυτά τα χρήματα βάζεις :

Χοάνη (γύρω στα 60-70)

4 bar ρυθμιστή υποπίεσης γύρω στα (70-80)

Sprint booster (απο 140 εως 170)

Και σου μένουν και 90 ευρώ. Βάζεις κάνα 80 άρι ακόμα βαριά βαριά και σκάς ενα τελικό χειροποίητο και θα ρίχνεις σε polo αντίστοιχα μόνο με πρόγραμμα.

Ασε που αν βάλεις πρόγραμμα ξεφυγες απο καυσαέρια, ηχο, άκαυτη κλπ.

Συν οτι μπορεί μα δείς και άλλα τρελλά.

Σε 1.4 δεν αξίζει. Για αυτό το λόγο δεν έβαλα και εγώ στο δικό μου.

Να ήταν 1.8 Τ τότε μέσα ...

Τωρα εαν ντε και καλά έχεις σκαλώσει με το πρόγραμμα ψάξε για καμμιά Γερμανία που το στέλνεις και στο στέλνουν πίσω έτοιμο. Σαφώς καλύτερο θα είναι και θα σου βγεί και ποιό φτηνά. Γύρω στο 300άρι μαζί με τα μεταφορικά εαν θυμάμαι καλά.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα χρήματα βάζεις :

Χοάνη (γύρω στα 60-70)

4 bar ρυθμιστή υποπίεσης γύρω στα (70-80)

Sprint booster (απο 140 εως 170)

Και σου μένουν και 90 ευρώ. Βάζεις κάνα 80 άρι ακόμα βαριά βαριά και σκάς ενα τελικό χειροποίητο και θα ρίχνεις σε polo αντίστοιχα μόνο με πρόγραμμα.

δεν το νομίζω...αντιθέτως

ρε s.s. πότε θα ανοίξουμε ξανά να δούμε στην πράξη την άνοδό σου?

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
δεν το νομίζω...αντιθέτως

ρε s.s. πότε θα ανοίξουμε ξανά να δούμε στην πράξη την άνοδό σου?

με τετοιο χρωμα θες να με περασεις κιολας?

Off Topic - Θα διαγραφει συντομα

Edited by Peryrho
Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλει κανεις προγραμμα βγαινει εκτος οριων σε καυσαερια κλπ? γιατι διαβασα παραπανω που εγραψε καποιος. αν ειναι ετσι, όταν θα ερθει η ωρα για κτεο τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
εβγαζε ενα 1.6 αλλα οχι εδω αν δε κανω λαθος μεγαλη βρετανια κ ηταν 120 αλογα

1.6 μόνο Βραζιλία.

Φίλε THOMAS23 ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην έβαλες στον Tuning Faster.

Superchips με κλειστά μάτια αν πρέπει να επιλέξεις κάποιον από τους 2

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Φίλε THOMAS23 ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην έβαλες στον Tuning Faster.

Superchips με κλειστά μάτια αν πρέπει να επιλέξεις κάποιον από τους 2

γιατι ρε κωστα?σε τι υπολειπεται το αλλο?

οσο για τα καυσαερια μην ακους βλακεις κανονικα βγαζεις ακομα κ προκαταλυτη να βγαλεις κ ολη την εξαγωγη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.