Jump to content
nikkosnet

Διίσκοι Φρένων για 9Ν

Recommended Posts

Αν έχεις και ζάντες μικρότερες από 16" τότε θέλεις και ζάντες για μεγαλήτερους δίσκους γιατί δεν θα χωράνε οι δαγκάνες

Όχι,16'' έχω.

Link to comment
Share on other sites

75άρι έχω παιδιά.Πήγα και ρώτησα και μού παν FERΟDO PREMIER 40Ε αλλά μου πρότεινε να βάλω και δισκόπλακα χαρακτή BREMBO ΜΕ 150Ε όλα μαζί.Τί λέτε?
Μπροστά.Χαρακτές μου είπε BREMBO.Διάσταση δεν θυμάμαι.Θα πάω τήν Δευτέρα να τίς βάλω.

Καμπανίδης Αχιλλεως 62 Μεταξουργείο

Ρε παιδιά,πολύ φθηνός μου φαίνεται αυτός ο Καμπανίδης,δεν πιστεύω να βάζει τίποτα μούφες ανταλλακτικά,ε?

Όχι τίποτα άλλο,απλά μου έχουν στραβώσει κι εμένα δισκόπλακες και θέλω να τις αλλάξω.

Οπότε όποιος ξέρει ο,τιδήποτε για τον Καμπανίδη (είτε από ποιότητα,είτε από τιμές) ας πει παρακαλώ (ή ας προτείνει κάποιον άλλο καλό και φθηνό αν ξέρει)!

Ευχαριστωωωωώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,πολύ φθηνός μου φαίνεται αυτός ο Καμπανίδης,δεν πιστεύω να βάζει τίποτα μούφες ανταλλακτικά,ε?

Όχι τίποτα άλλο,απλά μου έχουν στραβώσει κι εμένα δισκόπλακες και θέλω να τις αλλάξω.

Οπότε όποιος ξέρει ο,τιδήποτε για τον Καμπανίδη (είτε από ποιότητα,είτε από τιμές) ας πει παρακαλώ (ή ας προτείνει κάποιον άλλο καλό και φθηνό αν ξέρει)!

Ευχαριστωωωωώ!

Brakeman στην Ηλιουπολη (καπου κοντα στην Βουλιαγμένης). 210-9928906 παρε ενα τηλεφωνο να ρωτησεις, κανει και εκπτωσεις στο Club.

Link to comment
Share on other sites

Brakeman στην Ηλιουπολη αυτός μπορεί να μου βρεί πίσω κιτ 2πίστωνα Tarox με 256 δίσκους για το Polo?

Link to comment
Share on other sites

Brakeman στην Ηλιουπολη αυτός μπορεί να μου βρεί πίσω κιτ 2πίστωνα Tarox με 256 δίσκους για το Polo?

Θες να τον ρωτησω? Ο τυπος ειναι ειδικος στις συντηρησεις και βελτιωσεις φρένων.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ Κώστα, στήλε μου pm όταν θα έχεις νέα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές και επώνυμες εταιρείες με σετ τακάκια polo . Οι επώνυμες(OEM)  σε σχέση με τις γνήσιες είναι στην ΤΙΜΗ και καμμία άλλη διαφορά πέραν των λιγότερων εργοστασιακών τεστ στο αυτοκίνητο. Αλλά αυτό πια είναι ξεπερασμένο αφού τα αυτοκίνητα κρινονται στο δρόμο με τη χρήση. Εταιρείες όπως οι BOSCH, YURID, DELPHi, FERODO,AD έχουν εγγύηση κατασκευαστή και εαν τοποθετηθούν καλά κανένα πρόβλημα.. Δες το παραπάνω link

Edited by parisseirios
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω ενα polo 9n3 14 tdiθέλω να αλλάξω δίσκους και δαγκάνες (να βάλω μεγαλύτερα)φοράω 16αρες ζαντες από τι μοντέλα μπορώ να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2023 at 8:16 PM, sokratis1970 said:

Γειά σας παιδιά έχω ενα polo 9n3 14 tdiθέλω να αλλάξω δίσκους και δαγκάνες (να βάλω μεγαλύτερα)φοράω 16αρες ζαντες από τι μοντέλα μπορώ να βάλω?

 

Γενικά θα χρειαστείς κιτάκι με αντάπτορες για τις δαγκάνες σου. Με βάση το PCD σου (5x100? ) μπορείς να δεις από αντίστοιχα άλλα μοντέλα Golf. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , doggy said:

 

Γενικά θα χρειαστείς κιτάκι με αντάπτορες για τις δαγκάνες σου. Με βάση το PCD σου (5x100? ) μπορείς να δεις από αντίστοιχα άλλα μοντέλα Golf. 

Ναι 5×100 απο ποια άλλα μοντέλα ταιριάζει golf skoda vw group ?για να πάρω τα ακραξονια!!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sokratis1970 said:

Ναι 5×100 απο ποια άλλα μοντέλα ταιριάζει golf skoda vw group ?για να πάρω τα ακραξονια!!

 

Δες εδώ:
https://www.wheel-size.com/pcd/5x100/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.