Jump to content
panos7424

Αναθυμιάσεις βενζίνης στην καμπίνα!

Recommended Posts

Σωστός αλλα όπως είπες που να πάει το ριμάδι μου...

Η πλάκα είναι ότι έκανα 2700km εκδρομή Θράκη σκορπίζοντας βενζίνη εδώ και κει.

πολυ καλο το επετιακο ε;;;και ο νικος πολυ καλο παιδι!

:(:whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά το επετειακό Χρόνη και τον Νίκο χάρηκα πολύ τον γνώρισα. Πολύ καλό παιδί...

Αν και τον είδα ένα βράδυ μόνο γιατί το επόμενο πρωί έφευγα από Ξάνθη, χάρηκα πραγματικά που συναντηθήκαμε!

Αύριο πρωί θα πάω να το σηκώσουμε σε ράμπα το αμάξι και εκεί θα φανεί όλη η αλήθεια.

Θα ξαναπαίξουμε και με το Vag-Com γιατί σήμερα δεν είχα πολύ χρόνο και θα δω αν έχει κάποιο σφάλμα το αμάξι ή αν είναι απλά λάθος τοποθετημένο το φίλτρο. :(

Link to comment
Share on other sites

Stoilas τελικά βρήκα το καπάκι που μου είπες στα πίσω καθίσματα, ξεβίδωσα τις βίδες να δω τι γίνεται από κάτω και όλο ήταν γεμάτο βενζίνες. Μια τάπα μάυρη που έχει βιδωτή είχε ραγίσει και από τη διαρροή πλημμύριζε η περιοχή και έτρεχε και κάτω από το αυτοκίνητο στην περιοχή του φίλτρου βενζίνης...

Τώρα το καθάρισα πρόχειρα, έβαλα κάτι πανιά να κρατάνε τη βενζίνη που τρέχει και την Τρίτη το πρωί θα πάω στην αντιπροσωπεία και θα γίνει χαμός. Τόσο καιρό το έλεγα και δεν μπήκαν στο κόπο να κοιτάξουν. Η μόνιμη απάντηση που έπαιρνα ήταν το βαρελάκι φταίει για όλα.

Όσο σκέφτομαι τη ζημιά θα μπορούσα να έχω πάθει, τρελλένομαι. Αξίζει να κινηθώ νομικά, τι λέτε; Νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από σοβαρό το θέμα. protest.gif

Link to comment
Share on other sites

Stoilas τελικά βρήκα το καπάκι που μου είπες στα πίσω καθίσματα, ξεβίδωσα τις βίδες να δω τι γίνεται από κάτω και όλο ήταν γεμάτο βενζίνες. Μια τάπα μάυρη που έχει βιδωτή είχε ραγίσει και από τη διαρροή πλημμύριζε η περιοχή και έτρεχε και κάτω από το αυτοκίνητο στην περιοχή του φίλτρου βενζίνης...

Τώρα το καθάρισα πρόχειρα, έβαλα κάτι πανιά να κρατάνε τη βενζίνη που τρέχει και την Τρίτη το πρωί θα πάω στην αντιπροσωπεία και θα γίνει χαμός. Τόσο καιρό το έλεγα και δεν μπήκαν στο κόπο να κοιτάξουν. Η μόνιμη απάντηση που έπαιρνα ήταν το βαρελάκι φταίει για όλα.

Όσο σκέφτομαι τη ζημιά θα μπορούσα να έχω πάθει, τρελλένομαι. Αξίζει να κινηθώ νομικά, τι λέτε; Νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από σοβαρό το θέμα. protest.gif

κυνηγησες τους Panos7424, το αξιζουν

Edited by Schumacher
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τελείωσε επιτέλους αυτό το μαρτύριο για εσένα. Επειδή τυχαίνει να είχα και εγω πρόβλημα με αυτούς από την εμπειρία μου σου λέω οτι δεν θα ιδρώσει το αυτί τους όσο και αν φωνάξεις ότι και αν κάνεις. Απλά πες τους οτι πάνε για ξύλωμα από ότι έμαθα

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τελείωσε επιτέλους αυτό το μαρτύριο για εσένα. Επειδή τυχαίνει να είχα και εγω πρόβλημα με αυτούς από την εμπειρία μου σου λέω οτι δεν θα ιδρώσει το αυτί τους όσο και αν φωνάξεις ότι και αν κάνεις. Απλά πες τους οτι πάνε για ξύλωμα από ότι έμαθα

Και γω το ελπίζω να τελειώσει εδώ το θέμα γιατί έχει παρατραβήξει αυτό το αστείο. Αν και μόνο αστείο δεν είναι έτσι όπως φαίνεται...

Τόσο καιρό που κυκλοφορώ είμαι απλά τυχερός που δεν κάηκε το αμάξι μου. Όσο για αυτούς, τους έχεις γνωρίσει όποτε ξέρεις καλά γιατί έχω αγανακτίσει. Οι άνθρωποι δεν παίζονται, η ανευθυνότητά τους είναι χαρακτηριστική. Μόνο να στο πουλήσουν κοιτάνε και μετά δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις! Όσο πιο γρήγορα πάρουν πόδι τόσο το καλύτερο. Θα στείλω και ένα e-mail στην Kosmocar να τους ενημερώσω τι τραβάμε εδώ με τους άσχετους. Τελικά δεν νομίζω ότι θα καταφέρω τίποτα νομικά αφού το αμάξι είναι εκτός εγγύησης και η συγκεκριμένη τάπα θα μπορούσε να είναι και ατοχία υλικού. Αλλά για να εξηγούμαι δεν κατηγορώ την τάπα αλλά αυτόν που είναι η δουλεία του και δεν σου δίνει σημασία όταν του λες ότι έχεις πρόβλημα. protest.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Stoilas τελικά βρήκα το καπάκι που μου είπες στα πίσω καθίσματα, ξεβίδωσα τις βίδες να δω τι γίνεται από κάτω και όλο ήταν γεμάτο βενζίνες. Μια τάπα μάυρη που έχει βιδωτή είχε ραγίσει και από τη διαρροή πλημμύριζε η περιοχή και έτρεχε και κάτω από το αυτοκίνητο στην περιοχή του φίλτρου βενζίνης...

Τώρα το καθάρισα πρόχειρα, έβαλα κάτι πανιά να κρατάνε τη βενζίνη που τρέχει και την Τρίτη το πρωί θα πάω στην αντιπροσωπεία και θα γίνει χαμός. Τόσο καιρό το έλεγα και δεν μπήκαν στο κόπο να κοιτάξουν. Η μόνιμη απάντηση που έπαιρνα ήταν το βαρελάκι φταίει για όλα.

Όσο σκέφτομαι τη ζημιά θα μπορούσα να έχω πάθει, τρελλένομαι. Αξίζει να κινηθώ νομικά, τι λέτε; Νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από σοβαρό το θέμα. protest.gif

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τους στα περιοδικα οπως εκανα και εγω και αν δεν μετρησει μηνυσουλα αγωγη και τα συναφη...Θα την κερδισεις...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα

Eννοείτε ότι βοήθησες και σ'ευχαριστώ πολύ γι'αυτό. Ελπίζω μόνο να φτιαχτεί γιατί δεν παλεύεται άλλο αυτή η κατάσταση. Τώρα ετοιμάζω και ένα e-mail στην Kosmocar να τους πω ένα-δύο πραγματάκια να ξέρουν με τι άτομα συνεργάζονται!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πάλι το ίδιο πρόβλημα με τις αναθυμιάσεις. Τώρα που έμαθα το κόλπο ξεβίδωσα το καπάκι κάτω από τα πίσω καθίσματα να δω τι παίζει και είχε κάνει μια λιμνούλα από βενζίνη. Τα σκούπισα και το έσφιξα όσο μπορούσα το καπάκι αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πλέον! Υπάρχει περίπτωση να χαλαρώνει λόγω κραδασμών από τις λακούβες και να θέλει συνεχώς σφίξιμο; Σε αυτή την περίπτωση εγώ τι κάνω μου λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα πάλι το ίδιο πρόβλημα με τις αναθυμιάσεις. Τώρα που έμαθα το κόλπο ξεβίδωσα το καπάκι κάτω από τα πίσω καθίσματα να δω τι παίζει και είχε κάνει μια λιμνούλα από βενζίνη. Τα σκούπισα και το έσφιξα όσο μπορούσα το καπάκι αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πλέον! Υπάρχει περίπτωση να χαλαρώνει λόγω κραδασμών από τις λακούβες και να θέλει συνεχώς σφίξιμο; Σε αυτή την περίπτωση εγώ τι κάνω μου λέτε;

Έλεος με αυτες τις αναθυμιάσεις. Ποτε θα λυθει αυτό το πρόβλημα ΟΕΟ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.