Jump to content
BECKMAN

Φιλτρο Αερος-Εισαγωγες Για Polo

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε!Θεωρώ ότι η καλύτερη μάρκα φίλτρων είναι η K&N.Το θέμα όμως είναι μην ξεκινήσει βάζοντάς το να κάνει αρρυθμίες κτλ.

καλισπερα θελω να βαλω φιλτρο ελευθερασ στο αμαξι μου...τι φιλτρο μου σινιστατε να βαλω?????και τι μαρκα΄????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε!Θεωρώ ότι η καλύτερη μάρκα φίλτρων είναι η K&N.Το θέμα όμως είναι μην ξεκινήσει βάζοντάς το να κάνει αρρυθμίες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ελευθέρας για Polo TSI; Είχε κάπου αναφερθεί πάλι αλλά κάτι είχαν πει ότι δεν έχει βγει ακόμη, αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Παιδια καλησπερα εχω polo 1.2tsi..εβαλα σημερα φιλτροχοανη pipercross και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος κυριως απο ηχο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω polo 1.2tsi..εβαλα σημερα φιλτροχοανη pipercross και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος κυριως απο ηχο!!

δωσε μας μια αναλυτικη περιγραφη αν γινεται...φωτο,τιμη,εγκαταστατης!!! ειδες καμια διαφορα στις επιδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

το px 1819 αντικαθιστα το μαμα φιλτρο που ειναι κωνοειδες και οχι κλασσικο panel..εγω εβαλα την χοανη της pipercross, καταργηθηκε το πανω μερος του φιλτροκουτιου και η χοανη τωρα τραβαει αερα και απο την μαμα εισαγωγη και απο το μοτερ.110 ευρω πηγε στην carworks αμφιθεας.ο θορυβος ειναι φοβερος σε ολο το φασμα στροφων..και ακουγεται δυνατα η εκτονωση!!δειχνει ποιο προθυμο στην επιταχυνση,κατα την γνωμη μου αξιζει!ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

το px 1819 αντικαθιστα το μαμα φιλτρο που ειναι κωνοειδες και οχι κλασσικο panel..εγω εβαλα την χοανη της pipercross, καταργηθηκε το πανω μερος του φιλτροκουτιου και η χοανη τωρα τραβαει αερα και απο την μαμα εισαγωγη και απο το μοτερ.110 ευρω πηγε στην carworks αμφιθεας.ο θορυβος ειναι φοβερος σε ολο το φασμα στροφων..και ακουγεται δυνατα η εκτονωση!!δειχνει ποιο προθυμο στην επιταχυνση,κατα την γνωμη μου αξιζει!ελπιζω να βοηθησα

110 ολο το κιτ (με κολαρα)? Επειδη ειμαι και εγω ετοιμος να βαλω...σκεφτομαι μηπως το μετανιωσω λογω θορυβου αν και νομιζω οτι θα ειναι διακριτικος ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

κολαρα δεν χρειαστηκαν..εφαρμοσε με τον μαμα σωληνα που παει στο μοτερ με ενα αλουμινακι ωστε να σφηξει καλα.αν δεν εισαι σιγουρος πηγαινε να το testareis και αν δεν σ αρεσει αστο..ο θορυβος της turbinas ειναι πολυ ωραιος!!αα και κανενα θεμα με αισθητηρες το κυριοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Για προγραμμα το πιθανοτερο revo..απλα περιμενω να περπατησουν λιγο στην αγορα οι βελτιωσεις και μετα!!

Link to comment
Share on other sites

κολαρα δεν χρειαστηκαν..εφαρμοσε με τον μαμα σωληνα που παει στο μοτερ με ενα αλουμινακι ωστε να σφηξει καλα.αν δεν εισαι σιγουρος πηγαινε να το testareis και αν δεν σ αρεσει αστο..ο θορυβος της turbinas ειναι πολυ ωραιος!!αα και κανενα θεμα με αισθητηρες το κυριοτερο.

αν σου ειναι ευκολο...βαλε μια φωτογραφια για να δουμε τοποθετημενη την εισαγωγη ή ακομα καλυτερα ενα βιντεο! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Το px1819 ξερει κανεις αν καθαριζεται.Ψηνεται κανεις για group buy?

Ναι καθαρίζεται όπως όλα. Εγώ συμμετέχω σε group buy. To θέμα είναι οτι πρέπει να βρεθεί κάποιος πρόθυμος να το οργανώσει και πρωτίστως να ενημερωθεί η διαχείρηση αν τελικά υπάρξει ενδιαφέρον.

Στο οnline shop της pipercross προς το παρόν δεν το βρίσκω γι αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φιλέ αν μπορείς να ανεβάσει και κάνα βίντεο να ακούσουμε ήχο θα το εκτιμούσα πολύ…

Ευχαριστώ…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οχι παρα πολυ γιατι τα εχω βαλει εγω .οσο για το φιλτρο προτεινω αυτο ειναι το TRUST AIRINX, πολυ καλη αποδοση και θα ακους και την τουρμπινα.

Link to comment
Share on other sites

οχι παρα πολυ γιατι τα εχω βαλει εγω .οσο για το φιλτρο προτεινω αυτο ειναι το TRUST AIRINX, πολυ καλη αποδοση και θα ακους και την τουρμπινα.

Φιλε καταρχην εχεις κανει πολυ ωραια δουλεια.Θα ηθελα να σε ρωτησω αν η σκαστρα(HKS SSQV) ακουγεται με μαμα προγραμμα?Γιατι με 0.6 οver(μαμα) ειναι λιγο δυσκολο να ανοιξει η σκαστρα απ οτι ξερω.Ειδες καμια απωλεια σε δυναμη με αυτη τη σκαστρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.