Jump to content
BECKMAN

Φιλτρο Αερος-Εισαγωγες Για Polo

Recommended Posts

Με τον Φιλοσοφο ειμασταν συμαθητες Γυμνάσιο-Λυκειο. Ναι ισχύει εχουν ακουστεί διάφορα προβλήματα..και εγω μέχρι στιγμής στις 13000χλμ ειμαι κομπλέ!ειναι να σου κάτσει το λαχείο τι να πω:D ναι αμέ μέσα!θα μιλήσω και με τον Αλέξανδρο να βρεθούμε από κοντά το ΣΚ!!

Ok man!Θα χαρώ πολύ να τα πούμε από κοντά!Αν θες πάρε και το κινητό μου και κάνε μια αναπάντητη να σε δω:6989686221!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα. είναι η πρώτη φορα που στέλνω στο forum και θα ήθελα να σας πω πως, αγόρασα και εγω την φιλτροχοάνη pipercross για το polo 1.2 tsi και παρατήρησα τα εξής:

1)απο ήχο είναι πολύ καλύτερο σε σχέση με το μαμά.

2)έχω την ιδέα οτι μεσαιοψηλά δίνει πιο πολύ ενώ χαμηλά εννοώ στις 2.000 με 2.500 στροφές, έχει κόψει το μπαμ που είχε(ελάχιστα βέβαια).

απο ότι διάβασα, οι φιλτροχοάνες ρουφάνε πιο πολυ αέρα με συνέπεια να ρουφάνε και πιο πολύ σκουπίδι το οποίο ενδεχομένως να περνάει στην μηχανή. η ερώτηση μου είναι η εξής: υπάρχει ενδεχόμενο να πάθει κάποια ζημια ο κινητήρας απο τα σκουπιδάκια αυτά ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

φιλτρο της K&N για polo tsi

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=E-2997

καλημερα παιδια ναι αυτο το φιλτρο ερχεται σε 20 μερες μου ειπανε αποστολη για την ωρα δεν υπαρχει ακομη ελευθερης ροης φιλτρο για to polaki mas 1.2 tsi εχω παρει ολεσ τις εταιριες τηλεφωνο αλλα δεν εχουνε τπτ...αντε να ερθει της k&n το φιλτρο να το βαλουμε...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ναι αυτο το φιλτρο ερχεται σε 20 μερες μου ειπανε αποστολη για την ωρα δεν υπαρχει ακομη ελευθερης ροης φιλτρο για to polaki mas 1.2 tsi εχω παρει ολεσ τις εταιριες τηλεφωνο αλλα δεν εχουνε τπτ...αντε να ερθει της k&n το φιλτρο να το βαλουμε...

Panel υπαρχει και της pipercross το οποιο φωραω εγω

Link to comment
Share on other sites

Panel υπαρχει και της pipercross το οποιο φωραω εγω

μπορεις να μου στειλεις την φωτο σου???ι να μου πεις την σελιδα να δω πος ειναι το φιλτρο φιλε μου???το δικο σου ειναι κιλινδρικο μεσα στο πανελ??ι ειναι ορθογονίο????

μπορεις να μου στειλεις την φωτο σου???ι να μου πεις την σελιδα να δω πος ειναι το φιλτρο φιλε μου???το δικο σου ειναι κιλινδρικο μεσα στο πανελ??ι ειναι ορθογονίο????

μα μεσα το εργοστασιακο φιλτρο δεν ειναι ορθογονειο...ειναι κιλινδρικο αδερφε...εσυ κιλινδρικο εχεισ βαλει της pippercross γτ δεν εχει βγαλει κιλυνδρικο απο οτι ξερω απο εμπιστο ανθρωπο μου...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις την φωτο σου???ι να μου πεις την σελιδα να δω πος ειναι το φιλτρο φιλε μου???το δικο σου ειναι κιλινδρικο μεσα στο πανελ??ι ειναι ορθογονίο????

μα μεσα το εργοστασιακο φιλτρο δεν ειναι ορθογονειο...ειναι κιλινδρικο αδερφε...εσυ κιλινδρικο εχεισ βαλει της pippercross γτ δεν εχει βγαλει κιλυνδρικο απο οτι ξερω απο εμπιστο ανθρωπο μου...

To φιλτρο ειναι κυλινδρικο οπως το μαμα,βγαζεις το μαμα και βαζεις αυτο

Το παρηγγειλα απο jkm.co.uk

Link to comment
Share on other sites

To φιλτρο ειναι κυλινδρικο οπως το μαμα,βγαζεις το μαμα και βαζεις αυτο

Το παρηγγειλα απο jkm.co.uk

ναι φιλαρακι το ξερω αυτο....ποσσες μερες εκανε να σου ερθει???και ποσο το πληρωσες???

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλαρακι το ξερω αυτο....ποσσες μερες εκανε να σου ερθει???και ποσο το πληρωσες???

Εκανε 2 εβδομαδες επειδη δεν το ειχαν σε stock,αν το εχουν κανει περιπου 3-5 μερες να ερθει

Link to comment
Share on other sites

Εκανε 2 εβδομαδες επειδη δεν το ειχαν σε stock,αν το εχουν κανει περιπου 3-5 μερες να ερθει

ναι φιλε μου ομως αυτο που μου λες στην σελιδα ειναι τετραγωνο δεν κανει στο δικο μας εμεις θελουμε το κυλινδρικο δλδ αυτο http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=E-2997 το τετραγωνο δεν κανει για εμας φιλε μου οκ???αυτο πρεπει να βαλουμε...

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ομως αυτο που μου λες στην σελιδα ειναι τετραγωνο δεν κανει στο δικο μας εμεις θελουμε το κυλινδρικο δλδ αυτο http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=E-2997 το τετραγωνο δεν κανει για εμας φιλε μου οκ???αυτο πρεπει να βαλουμε...

Παιδια θα ανεβασεται κανενα βιντεακι να δουμε πως ακουγεται η το φιλτρο ελευθερας ροης,η φιλτροχοανη,η εισαγωγη???

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά με το θέμα φίλτρο χοάνης έχει κάνει κάνεις τίποτα μπορεί να βοηθήσει κάποιος έχω χούνη πάνω στο polaki μου αλλά όταν μετά από ταξίδι ανοίγω την μηχανή η χοάνη καίει και από ξέρω και μου έχουν πει αυτό δεν είναι καλό γιατί στην ουσία η χοάνη πρέπει να τραβάει κρύο αέρα έχει κάποιος γνώμη του θέματος με το μπορούμε να κάνουμε για την πιο καλή λειτούργει της μηχανής μας…

Ευχαριστώ εκ τον πρότερων...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μολις εβαλα το φιλτρο της κ&ν το ε-2997 το κυλινδρικο στο αμαξι μου τελειο ειναι παιδια απλα δεν το ανοιξα πολυ γτ τωρα σχολασα απο την δουλεια το εχει βαλει και κανενα αλλο παιδί??απο ebay το πηρα 65 ευρω απο αγγλια....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μολις εβαλα το φιλτρο της κ&ν το ε-2997 το κυλινδρικο στο αμαξι μου τελειο ειναι παιδια απλα δεν το ανοιξα πολυ γτ τωρα σχολασα απο την δουλεια το εχει βαλει και κανενα αλλο παιδί??απο ebay το πηρα 65 ευρω απο αγγλια....

Για πές μας απο ήχο πώς είναι γενικά είχει καμία διαφορα απο το "μαμά"?

Link to comment
Share on other sites

Για πές μας απο ήχο πώς είναι γενικά είχει καμία διαφορα απο το "μαμά"?

κοιτα φιλε απο ηχο δεν το δοκιμασα πολυ αυριο θα το παω βολτα αλλα ακουγεται πολυ ωραια το μαμα φιλτρο ειναι απλο ενω αυτο ειναι φιλτρο ελευθερης ροης μια χαρα δλδ..αυριο θα το ακουσω να δω παντως φορτωνει καλητερα το αμαξι τωρα..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε απο ηχο δεν το δοκιμασα πολυ αυριο θα το παω βολτα αλλα ακουγεται πολυ ωραια το μαμα φιλτρο ειναι απλο ενω αυτο ειναι φιλτρο ελευθερης ροης μια χαρα δλδ..αυριο θα το ακουσω να δω παντως φορτωνει καλητερα το αμαξι τωρα..

φίλε μου αν σου είναι εύκολο βάλε και κανένα βιντεάκι να ακούσουμε και ήχο :lol:

Link to comment
Share on other sites

To φίλτρο της pipercross είναι (PX1819) για λογαριασμό της Revo.

Ποιοτικά σε σχέση με τα άλλα που υπάρχουν είναι καλύτερο η το ίδιο?

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.