Jump to content
BECKMAN

Φιλτρο Αερος-Εισαγωγες Για Polo

Recommended Posts

Δεν βλέπω καλά ή η διαδρομή απο τον συμπιεστή μέχρι την εισαγωγή περνάει κάτω απο το μοτέρ; Μπορείς να ανεβάσεις το διάγραμμα της δυναμομέτρησης. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η ροπή.

Link to comment
Share on other sites

Το κολαρο δεν το βλεπεις που ειναι πανω του η σκαστρα?

οντως! τωρα κατα ποσο μπορει να ειναι αποτελεσματικο ενα fmic σε 12ρι μοτερ δεν ξερω... τα 143 αλογα που λεει ο φιλος μου φαινονται λιγα για 1,110bar και με την λογικη οτι φοραει προγραμμα! ας περιμενουμε μεχρι να μας πει τι εχει κανει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο polo του φιλου μας το κολαρο που βγαινει απο την τουρμπινα που παει??σε intercooler???

Edited by thodorispolo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα..Πήρα στην carworks και μου λένε τιμή 135 ευρώ...από μια αναζήτηση που έκανα στο internet, βρίσκω το φίλτρο της pipercross για τα polakia μας, 59λίρες δηλαδή γύρω στα 70 ευρώ. Τώρα για την εργασία παίρνουν 65 ευρώ? (ποια εργασία δηλαδή, βγάζουν το φίλτρο έξω από το κουτί και το κουμπώνουν..)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα..Πήρα στην carworks και μου λένε τιμή 135 ευρώ...από μια αναζήτηση που έκανα στο internet, βρίσκω το φίλτρο της pipercross για τα polakia μας, 59λίρες δηλαδή γύρω στα 70 ευρώ. Τώρα για την εργασία παίρνουν 65 ευρώ? (ποια εργασία δηλαδή, βγάζουν το φίλτρο έξω από το κουτί και το κουμπώνουν..)

Και γω οταν πηρα πριν απο λιγο καιρο μ ειπε 130..το παλικαρι λεει οτι το εβαλε με 110..

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω και άν υπάρχει περίπτωση να χάσουμε την εγγύηση με την αλλαγή του φιλτρου..

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

130 ευρω το απλο φιλτρο; πολλά μου φαινονται τη στιγμη που έβαλα στο ίδιο μαγαζι την χοάνη της pipercross 110.με απλο φιλτρο δεν χάνεται η εγγύηση..Προσωπικά πριν το service(καθε 30.000km πλεον και οχι 15 οπως με ενημέρωσαν στην αντιπροσωπία)σκεφτομαι να βάζω το μαμά φίλτρο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα αυτη ττη διευθυνση για να παρω και γω την χοανη της pipercross.. http://www.dtm.gr/index.php/228-11e-PIPERCROSS-XOANES/View-all-products.html ..τι διαμετρο εχει η χοανη ξερετε??ειναι αξιοπιστο να την αγορασω απο εδω??

Edited by thodorispolo
Link to comment
Share on other sites

130 ευρω το απλο φιλτρο; πολλά μου φαινονται τη στιγμη που έβαλα στο ίδιο μαγαζι την χοάνη της pipercross 110.με απλο φιλτρο δεν χάνεται η εγγύηση..Προσωπικά πριν το service(καθε 30.000km πλεον και οχι 15 οπως με ενημέρωσαν στην αντιπροσωπία)σκεφτομαι να βάζω το μαμά φίλτρο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

file stefane mporeis na anevaseis ena videaki an exeis xrono na akousoume hxo.....???esena i gnomi s pou exeis allaksi filtro poia einai,pisteueis oti aksizei???thanks

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

εχω ανεβασει ενα βιντεο

εδω ακουγεται μονο ενα ιιιιι στις μεσαιες απο την υπερπληρωση! θα κοιταξω να ανεβασω ενα βιντεο για να ακουστει και η σκαστρα...με την χοανη δουλευει ποιο προθυμα και εχει καλυτερο τραβηγμα στα χαμηλα.απο ηχο απλα καμια σχεση.
Link to comment
Share on other sites

εχω ανεβασει ενα βιντεο

εδω ακουγεται μονο ενα ιιιιι στις μεσαιες απο την υπερπληρωση! θα κοιταξω να ανεβασω ενα βιντεο για να ακουστει και η σκαστρα...με την χοανη δουλευει ποιο προθυμα και εχει καλυτερο τραβηγμα στα χαμηλα.απο ηχο απλα καμια σχεση.

oraios.....

Link to comment
Share on other sites

oraios.....

Καλησπέρα φίλε Στέφανε και συγχαρητήρια για το εργαλείο!Να σε ρωτήσω γνωρίζεις κάποιον Κώστα που έχει μια bmw 3.20 και ένα golf GT?

Link to comment
Share on other sites

καλα πλάκα κάνεις; ναι τον ξέρω απο ζωγράφου..το επίθετο του αρχίζει απο τζιου..:p

Ναι ναι!Άρης είναι το όνομά μου.Είμαι παλιός του συμμαθητής και μια μέρα που λέγαμε για polo και φιλτροχοάνες μου είπε ότι έχει έναν φίλο Στέφανο που έχει βάλει.Καλά πάει το πολάκι σου βλέπω ε?

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Αντε ρε συ,μικρος που ειναι ο κοσμος..ναι καλα παει δεν εχω παράπονο, πολυ καλύτερο απ' όσο περίμενα!εσυ ευχαριστημένος; ξερεις και τον μανώλη κ αυτούς;

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε συ,μικρος που ειναι ο κοσμος..ναι καλα παει δεν εχω παράπονο, πολυ καλύτερο απ' όσο περίμενα!εσυ ευχαριστημένος; ξερεις και τον μανώλη κ αυτούς;

Τον Μανώλη δεν τον ξέρω.Από φίλους του Κώστα ξέρω μόνο τον Φιλόσοφο και τον Χρήστο(Τσέλιο αν δεν κάνω λάθος τον λένε στο επίθετο).Βασικά το polo δεν είναι δικό μου.Είναι της κοπέλας μου ε και γω βέβαια του χω κάνει αρκετά χιλιόμετρα.Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.Στα 7.500 χλμ που έχει τώρα δεν έχει παρουσιάσει το κιχ(γιατί μ αυτά που γράφονται εδώ παθαίνεις πλάκα),από γκάζια πάει πολύ καλά και ειδικά για 1.200cc.Το θέμα είναι ότι αυτό τον καιρό το ψάχνω και γω για φίλτρο.Στο service που είχα ρωτήσει τον μηχανικό μου είχε πει για forge ότι είναι το καλύτερο.Θες να κανονίσουμε κάποια στιγμή να βρεθούμε από κοντά να τα πούμε?Παρασακευή ή Σάββατο περιμένω τηλ για να πάω βόλτα με τον Φιλόσοφο.Άμα θες γιατί δεν περνάς και συ?

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Με τον Φιλοσοφο ειμασταν συμαθητες Γυμνάσιο-Λυκειο. Ναι ισχύει εχουν ακουστεί διάφορα προβλήματα..και εγω μέχρι στιγμής στις 13000χλμ ειμαι κομπλέ!ειναι να σου κάτσει το λαχείο τι να πω:D ναι αμέ μέσα!θα μιλήσω και με τον Αλέξανδρο να βρεθούμε από κοντά το ΣΚ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.