Jump to content
raptis_j

Θορυβος 2500 /3000 Στροφες

Recommended Posts

Σταματαει η τουλαχιστον δεν το ακουω μετα τις 3000.Μενω Αρτα οποτε χλωμο να το δεις αμεσα.Ευχαριστω πολυ παντως.

:angry2:

jim σε μενα νομιζς το βρικα....η βενζινη μου λογικα φταις....διαβαζα καποια topic μεσα στο φορουμ και δοκισα να βαλω 100αρα στα τελυταια 2 ή 3 γεμισματα...!!!τον τελευταιο καιρο δε μου το κανει...!!ελπιζω να ειναι αυτο και να το βρηκα.....

Link to comment
Share on other sites

To αυτοκινητο ειναι 3 μερες στην αντιπροσωπεια χωρις ακομη να εχουν βρει τι φταιει...Τα συμπτωματα ειναι τα εξης εκτος απο το κροταλισμα που ανεφερα ποιο πανω

1.check engine:Αναβει τα πρωινα και ρεταρει το αμαξι και επισης μετα τις 5000 στροφες αναβοσβηνει παλι και κοβει.Εβγαλε ατελειες καυσεις στον 1ο κυλινδρο ενω αλαχθηκε πολλαπλασιαστης 2 φορες.Επισης με λογκαρισμα για σφαλματα στον δρομο μετα τις 5500 στροφες εβγαζε σφαλματα 3ου και 4ου κυλινδρου..

Για να προλαβω τυχον ερωτησεις σας λεω οτι πριν 1000 χλμ αλλαχθηκαν μπουζι, φιλτρο βενζηνης περασα απο κτεο και τα καυσαερια ειναι οκ σταυρωσα τα μπεκ μηπως ειναι αυτο εβγαλα το revo αλλα μια απο τα ιδια και μου μετρησαν την συμπιεση των κυλινδρων(αν το λεω σωστα) και ηταν οκ.Περιμενω αυριο να ριξουν ενα καθαριστικο που περιμενουν απο cosmocar και καλα... :unsure:

Αν το αυτοκινητο μου θελει στα 50000 χλμ τριψιμο βαλβιδων(που το πιστευω πλεον),κρεμαγιερα , σετ δισκο πλατο και συνγχρονιζε 1ης /2ας δηλαδη 2500 με 3000 ευρω νομιζω οτι δεν θα ξαναπαρω WV

Link to comment
Share on other sites

To αυτοκινητο ειναι 3 μερες στην αντιπροσωπεια χωρις ακομη να εχουν βρει τι φταιει...Τα συμπτωματα ειναι τα εξης εκτος απο το κροταλισμα που ανεφερα ποιο πανω

1.check engine:Αναβει τα πρωινα και ρεταρει το αμαξι και επισης μετα τις 5000 στροφες αναβοσβηνει παλι και κοβει.Εβγαλε ατελειες καυσεις στον 1ο κυλινδρο ενω αλαχθηκε πολλαπλασιαστης 2 φορες.Επισης με λογκαρισμα για σφαλματα στον δρομο μετα τις 5500 στροφες εβγαζε σφαλματα 3ου και 4ου κυλινδρου..

Για να προλαβω τυχον ερωτησεις σας λεω οτι πριν 1000 χλμ αλλαχθηκαν μπουζι, φιλτρο βενζηνης περασα απο κτεο και τα καυσαερια ειναι οκ σταυρωσα τα μπεκ μηπως ειναι αυτο εβγαλα το revo αλλα μια απο τα ιδια και μου μετρησαν την συμπιεση των κυλινδρων(αν το λεω σωστα) και ηταν οκ.Περιμενω αυριο να ριξουν ενα καθαριστικο που περιμενουν απο cosmocar και καλα... <_<

Αν το αυτοκινητο μου θελει στα 50000 χλμ τριψιμο βαλβιδων(που το πιστευω πλεον),κρεμαγιερα , σετ δισκο πλατο και συνγχρονιζε 1ης /2ας δηλαδη 2500 με 3000 ευρω νομιζω οτι δεν θα ξαναπαρω WV

Λοιπόν, μίλησα με το Μάκη σήμερα και του περιέγραψα τα παραπάνω.

Μάλλον μου είπε "κάπνισε" και μπορεί να στο φτιάξει χωρίς να ανοίξει μηχανικά μέρη (εφόσον βέβαια είναι μόνο αυτό το θέμα).

Κάτσε να βγει η τελική διάγνωση και τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.