Jump to content
pants_

Περιεργος Θορυβος Μετα Το Παρκαρισμα

Recommended Posts

Πριν απο λιγο γυρησα απο την βολτα που εκανα. Αφου παρκαρα πριν σβησω την μηχανη ακουγοταν ενας θορυβος απο την μηχανη σαν να χινετε κατι πανω σε καπιο ζεστο σημειο και να καιγετε(τσιρτσιριζε). Ανοιξα το καπο αλλα δεν ειδα και τιποτα βραδυ κιολας.Με το που εσβησα την μηχανη σταματησε. Εχει τυχη σε κανεναν κατι τετιο? τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Για δες την στάθμη του νερου στο δοχείο. και έλεγξε αν στο δρόμο αφηνει υπολείμματα διαρροής.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ηταν μερα το ξανα ειδα. και τελικα επεσε πανω απο τα ψυγεια ενα πλαστικο προστατευτικο πανω στο βεντιλατερ και αναψε το βεντιλατερ και χτυπουσε εκει πανω. αυτο για πιον λογο χρειαζετε? Και δεν μπορο να καταλαβω πως εφυγε απο εκει πανω.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ηταν μερα το ξανα ειδα. και τελικα επεσε πανω απο τα ψυγεια ενα πλαστικο προστατευτικο πανω στο βεντιλατερ και αναψε το βεντιλατερ και χτυπουσε εκει πανω. αυτο για πιον λογο χρειαζετε? Και δεν μπορο να καταλαβω πως εφυγε απο εκει πανω.

Αν μπορεις βγαλε μια φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι μεγαλο.Δε φαινεται απο που εχει κοπει;Δειχνει σαν καποιο πλαστικο της μετωπης πανω απο το ψυγειο.Δε θυμαμαι καλα εκεινο το σημειο αλλα νομιζω καπου εκει πρεπει να χει ενα τετοιο.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι μεγαλο.Δε φαινεται απο που εχει κοπει;Δειχνει σαν καποιο πλαστικο της μετωπης πανω απο το ψυγειο.Δε θυμαμαι καλα εκεινο το σημειο αλλα νομιζω καπου εκει πρεπει να χει ενα τετοιο.

ναι και εγω ετσι νομιζω. και πριν δεν φενοταν απο μεσα τα ψυγεια.ενο τωρα φενοντε οπως ειδες στην φοτο. τι μπορει να ειναι και για πιον λογο υπαρχει εκει?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έπεσε από πάνω προς τα κάτω. Αρα, δεν είναι ότι βρήκε η μάσκα στον δρόμο και έσπασε κάτι.

Μήπως κάποιος στο παρκάρισμα σε χτυπησε?

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω ετσι νομιζω. και πριν δεν φενοταν απο μεσα τα ψυγεια.ενο τωρα φενοντε οπως ειδες στην φοτο. τι μπορει να ειναι και για πιον λογο υπαρχει εκει?

Η μια πλευρα του πρεπει να ηταν πανω στο ψυγειο και η αλλη στη σχισμη.Υποψιαζομαι οτι μπηκε για να αποτρεψει το χτυπημα μεταλλου με μεταλλο απο τους κραδασμους κατα την κινηση του αυτοκινητου.Πρεπει να κοιταξουμε και το δικο μας Golf για να σου πουμε σιγουρα.Προσπαθησε παντως να δεις απο που εφυγε.Λογικα δε θα δυσκολευτεις να το καταλαβεις.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έπεσε από πάνω προς τα κάτω. Αρα, δεν είναι ότι βρήκε η μάσκα στον δρόμο και έσπασε κάτι.

Μήπως κάποιος στο παρκάρισμα σε χτυπησε?

οχι εγω οταν παρκαρα το καταλαβα και δεν χτυπησα κανεναν.αυτο εχει σπασει λογο το οτι το πιραν μεσα τα βεντιλατερ. Ποσο μπορει να κανει αυτο? κανενασ με ετκα μπορει να μας πει.... αξιζει λετε να παω να το βαλω ειναι ειναι εντελος αχρηστο?

Link to comment
Share on other sites

οχι εγω οταν παρκαρα το καταλαβα και δεν χτυπησα κανεναν.αυτο εχει σπασει λογο το οτι το πιραν μεσα τα βεντιλατερ. Ποσο μπορει να κανει αυτο? κανενασ με ετκα μπορει να μας πει.... αξιζει λετε να παω να το βαλω ειναι ειναι εντελος αχρηστο?

Καπου στο φορουμ εχει ξαναποσταρει καποιος για το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

παιδια είναι αυτό το πλαστικο καλυμα πάνω από τα ψυγεία και το i/c περιμενετε να βρω φωτο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αυτο το πλαστικο κουμπωνει στο πανω μερος του ψυγειου,υπαρχει αλλο ενα το οποιο κουμπωνει στο i/c στην 1η φωτο φαινεται το 2ο,αυτα εμποδιζουν λογικα να μην περναει νερα απο την μασκα.εγω αυτο που σου εφυγε το εχω βγαλει και δεν περνανε νερα,το καλοκαιρι βγαζω και το 2ο να παιρννει δροσερο αερακι το μοτερακι :thumbsup: .

κουμπωνει ευκολα,το βαζεις σαν αναποδο Γ,κουμπωνει πιεζοντας το καλα ανα 2-3 εκατοστα σε ολη την επιφανεια του να πατησει καλα.το τειχωμα να κοιταει την εξω μερια οπως ειναι το αλλο..αφου δεν σου εκανε ζημια παλι καλα μην αγχωνεσαι!!!

Edited by tsi.xristos
Link to comment
Share on other sites

την βρήκα

DSC00798.jpg

είναι αυτο κατω δεξια που περναει κατα μηκος απο πανω το i/c

η φωτο εχει τραβηχτει (για να καταλαβετε) απο το καπο προς τα κατω κρατωντας την μηχανη αναποδα...είναι λιγο μπερδεμα:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. αυτο ειναι μονο για τα νερα απο οτι καταλαβα...... θα προσπαθησω αυριο να το ξανα βαλω αλλα εχει σπασι λιγο φαινετε και στοις φοτο.... ποσο κανει ενα τετιο?

http://img199.imageshack.us/img199/7413/201101151449571.jpg

δηλαδη για να καταλαβω πρεπει να το κουμποσο εκει που εχω κανει τιν κοκκινι γραμει στην φοτο και το τειχομα του να ειναι προς τα εξω και οχι προς την μηχανη?

Edited by pants_
Link to comment
Share on other sites

απο τιμη δεν ξερω καθολου θα σε γελασω...να εχει 20-30 το πολυ ξερω γω...κοιτα,πιο πολυ ακαλυπτο το σημειο αφηνει το μεσα,το εσωτερικο,αυτο που ειδα εχει σπασει το τοιχωμα λιγο στην ακρη,παιζει να ηταν και σπασμενο,εμενα οταν το εβγαλα ειχε σπασει οπως εσενα,μαλλον απο τις θερμοκρασιες ξερενεται και σπαει μιας και εκει που εχει σπασει αν δεις ειναι πιο αδυναμο...εγω θα σου ελεγα να το βαλεις ετσι δεν παιζει προβλημα,αλλα οτι θες.

πρωτα θα το βαλεις να πιασει στην σχισμη που ειναι προς το μοτερ..και μετα θα πιεσεις διαδοχικα το πισω μερος να πατησει καλα.αν το πατησεις να μπει κουμπωτο και στις 2 πλευρες δεν θα κουμπωσει.δοκιμασε και οτι χρειαστεις εδω ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

πήγα και έβγαλα δύο φωτο μπας και βγάλεις άκρη

από φιλτρο λαδιου προς τον προφυλακτήρα :

IMAG0099.jpg

και από λιγο πιο αριστερα προς την ιδια κατευθυνση

IMAG0105.jpg

ε΄χω την εντυπωση ότι είναι συρταρωτό ;

Link to comment
Share on other sites

συρταρωτο ειναι κανονικα αλλα συρταρωτο δεν μπαινει σχεδον με τιποτα,δεν σου δινει χωρο και κολλαει..κουμπωτο μπαινει ευκολα,πρωτα το βαζεις απο την μια να μπει στην χαραμαδα και κουμπωνεις απο την αλλη...

ειναι ευκολο να μου πειτε πως βαζετε φωτο???

Link to comment
Share on other sites

συρταρωτο ειναι κανονικα αλλα συρταρωτο δεν μπαινει σχεδον με τιποτα,δεν σου δινει χωρο και κολλαει..κουμπωτο μπαινει ευκολα,πρωτα το βαζεις απο την μια να μπει στην χαραμαδα και κουμπωνεις απο την αλλη...

ειναι ευκολο να μου πειτε πως βαζετε φωτο???

πρεπει να 'εχεις λογαριασμο κάπου πχ imageshack,photobucket κλπ -ανεβάζεις εκει την φωτο και μετά κάνεις copy το λινκ εδώ-

έχεις δίκιο για το συρταρωτό ,είναι πολυ στριμωχτα εκει για να χωρεσει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ..... σε ολους οι φοτο σασ με εδωσαν και καταλαβα που ακριβος μπενει. θα το δοκιμασω αυριο που θα ειναι μερα και θα σας πω..... υπαρχει περιπτοσει χωρις αυτο να παρει νερα μεσα? γιατι τωρα θελω να το παρω και να φυγω και εξω βρεχει...... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ..... σε ολους οι φοτο σασ με εδωσαν και καταλαβα που ακριβος μπενει. θα το δοκιμασω αυριο που θα ειναι μερα και θα σας πω..... υπαρχει περιπτοσει χωρις αυτο να παρει νερα μεσα? γιατι τωρα θελω να το παρω και να φυγω και εξω βρεχει...... :angry:

εγω αυτο που σου εχει φυγει το εχω βγαλει πανω απο 12μηνες.δεν υπαρχει προβλημα το εχω ελεγξει με μπορες και δεν υπαρχει προβλημα.αν ηταν ετσι δε τα βγαζαμε καν στο νερο :D.πηγαινε την βολτα σου δεν τρεχει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ..... σε ολους οι φοτο σασ με εδωσαν και καταλαβα που ακριβος μπενει. θα το δοκιμασω αυριο που θα ειναι μερα και θα σας πω..... υπαρχει περιπτοσει χωρις αυτο να παρει νερα μεσα? γιατι τωρα θελω να το παρω και να φυγω και εξω βρεχει...... :angry:

Εφοσον σου εχει σπασει δε θα σε συμβουλευα να προσπαθησεις να το ξαναβαλεις.Τωρα που ναι σπασμενο δε θα κατσει καλα και πιθανον να σου ξαναβγει και ισως να μην εισαι τοσο τυχερος.Αν πεσει σε κανεναν ιμαντα θα κλαις.Καλυτερα να αγορασεις καινουριο.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.