Jump to content
xplicit

Πίσω Προφυλακτήρας Scirocco R-Line!

Recommended Posts

Γεια χαρά παίδες!

Είμαι καινούριος εδώ στο site μιας και σε 2 μήνες περίπου θα πάρω και γω το scirocco μου. Έχω όμως ένα κόλημα με τα οπίσθια των αυτοκινήτων. Θέλω ο προφυλακτήρας κάτω στο κέντρο να είναι μαύρος όπως στο golf 6 για παράδειγμα, και καλά σαν diffuser, κάτι όμως που το scirocco δεν το έχει μιας και όλος ο προφυλακτήρας στο χρώμα του είναι ενιαίος. Anyway, σκέφτηκα είτε να βάψω αυτό το μικρό κομμάτι του προφυλακτήρα μαύρο ( όπως golf 6 ) είτε να αγοράσω και να κουμπώσω κατευθείαν πίσω προφυλακτήρα από r-line. To ερώτημα μου είναι: μήπως ξέρει κανείς την τιμή αυτού?

Thx εκ των προτέρων...! :angry::D :D

Link to comment
Share on other sites

εχεις σκευτει να το κανεις με carbon 3M και το πισω μερος και τους δυο καθρευτες και την μπροστα τη μαυρη γριλια?

εγω σκευτομαι τους καθρευτες και την μπροστα γριλια παντως.

κοιτα να δεις... http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/viewtopic.php?f=37&t=2073&sid=7c306c4f96039f7988ac79637256cf11

Link to comment
Share on other sites

εχεις σκευτει να το κανεις με carbon 3M και το πισω μερος και τους δυο καθρευτες και την μπροστα τη μαυρη γριλια?

εγω σκευτομαι τους καθρευτες και την μπροστα γριλια παντως.

κοιτα να δεις... http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/viewtopic.php?f=37&t=2073&sid=7c306c4f96039f7988ac79637256cf11

Καλή ιδέα. Αν θυμάμαι καλά πάει με το μέτρο. Ξέρεις τιμή?

Link to comment
Share on other sites

εχεις σκευτει να το κανεις με carbon 3M και το πισω μερος και τους δυο καθρευτες και την μπροστα τη μαυρη γριλια?

εγω σκευτομαι τους καθρευτες και την μπροστα γριλια παντως.

κοιτα να δεις... http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/viewtopic.php?f=37&t=2073&sid=7c306c4f96039f7988ac79637256cf11

Πάρα πολύ ωραίο αποτέλεσμα αλλά εδώ στην Ελλάδα ποιον να εμπιστευτείς να σου βγάλει τόσο καλό αποτέλεσμα... :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες!

Είμαι καινούριος εδώ στο site μιας και σε 2 μήνες περίπου θα πάρω και γω το scirocco μου. Έχω όμως ένα κόλημα με τα οπίσθια των αυτοκινήτων. Θέλω ο προφυλακτήρας κάτω στο κέντρο να είναι μαύρος όπως στο golf 6 για παράδειγμα, και καλά σαν diffuser, κάτι όμως που το scirocco δεν το έχει μιας και όλος ο προφυλακτήρας στο χρώμα του είναι ενιαίος. Anyway, σκέφτηκα είτε να βάψω αυτό το μικρό κομμάτι του προφυλακτήρα μαύρο ( όπως golf 6 ) είτε να αγοράσω και να κουμπώσω κατευθείαν πίσω προφυλακτήρα από r-line. To ερώτημα μου είναι: μήπως ξέρει κανείς την τιμή αυτού?

Thx εκ των προτέρων...! :hmm::D :D

Φίλε αν θες την γνώμη μου η JE DESIGN έχει μακράν το πιο ωραίο body kit για το Scirocco. Μπορείς να πάρεις με 199 ευρώ το diffuser που έχει στην γκάμα της :

http://www.je-design.de/de/30_Shop/10_Volkswagen/61_Scirocco/10_Styling/JE1F35.php

1. Scirocco απλό:

volkswagenscirocco20091.jpg

2. Scirocco je design:

jedesignvolkswagensciroy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν θες την γνώμη μου η JE DESIGN έχει μακράν το πιο ωραίο body kit για το Scirocco. Μπορείς να πάρεις με 199 ευρώ το diffuser που έχει στην γκάμα της :

http://www.je-design.de/de/30_Shop/10_Volkswagen/61_Scirocco/10_Styling/JE1F35.php

1. Scirocco απλό:

volkswagenscirocco20091.jpg

2. Scirocco je design:

jedesignvolkswagensciroy.jpg

Ωραίο αποτέλεσμα αλλά μετά πας αλλού. Καινούρια εξάτμιση και άλλα μπιχλιμπίδια! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αποτέλεσμα αλλά μετά πας αλλού. Καινούρια εξάτμιση και άλλα μπιχλιμπίδια! ;)

Μόνο εξάτμιση θες, τίποτα άλλο (για να βγαίνουν οι μπούκες στην μέση). Αλλιώς κρατάς αυτό το σπόιλερ - τελείωμα του προφυλακτήρα που έχεις και δίνεις 150 ευρώ σε έναν φανοποιό να σου αλλάξει χρώμα είτε σε καρμπόν είτε σε glossy black, που θα αξίζει τα λεφτά. :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εξάτμιση θες, τίποτα άλλο (για να βγαίνουν οι μπούκες στην μέση). Αλλιώς κρατάς αυτό το σπόιλερ - τελείωμα του προφυλακτήρα που έχεις και δίνεις 150 ευρώ σε έναν φανοποιό να σου αλλάξει χρώμα είτε σε καρμπόν είτε σε glossy black, που θα αξίζει τα λεφτά. ;)

Βασικα αν ειχα rocco...

θα ηταν το πρωτο πραγμα που θα εκανα..

ειναι τελειο!!!!

του παει απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εξάτμιση θες, τίποτα άλλο (για να βγαίνουν οι μπούκες στην μέση). Αλλιώς κρατάς αυτό το σπόιλερ - τελείωμα του προφυλακτήρα που έχεις και δίνεις 150 ευρώ σε έναν φανοποιό να σου αλλάξει χρώμα είτε σε καρμπόν είτε σε glossy black, που θα αξίζει τα λεφτά. :wink:

Μάλλον θα το βάξω γιατί άκουσα κάτι απαγορευτικές τιμές για τον προφυλακτήρα. Τα περιμένω μέσα στο Μάρτιο και θα δω πόσο θα μου πάει το μαλλί για βάψιμο ενός πλαστικού στο μπροστινό προφυλακτήρα και για το diffuser πίσω. Τα 150 ευρώ που λες πιστεύς είναι πολλά μόνο για τον πίσω... :thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου εγω το εκανα το wrapping που σου εδειξα σε φωτογραφιες! το αποτελεσμα , κατα την αποψη μου παρα πολυ καλο.

θα ανεβασω και καμια φωτογραφια να σου δειξω το αποτελεσμα.

οσο για το κοστος....100€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.