Jump to content
alexpsk

Aλητεια.Μαλ... Μου Χαρακωσε Το Αμαξι.

Recommended Posts

Παιδια πρα;γματικα χθεσ συνειδητοποιησα οτι τελικα δεν ειναι και τοσο δυσκολο να στειλεις καποιον τουλαχιστον στο νοσκομειο,μην πω χειροτερα. Να τα παρω απο την αρχη.Δυστυχως εχουμε ως οικογενεια 1 θεση μονο παρκινκ την οποια και καταλαμβανει το οικογενειακο jeep.. Επομενως το δικο μου σαν το σκυλο πηγαινει και παρκαρει οπυ βρει!!Ετσι και οπως παρα πολυ συχνα εδω και 6 χρονια που οδηγαω το παρκαρα εξω μπροστα απο μια πολυκατοικια.Διπλανη της δικιας μου.Να τονισω οτι 1)εννοειται δεν εκλεινα πααρκινκ 2) το πεζοδρομιο μπροστα στην πολυκατοικια ειναι αρκετα φαρδυ,απλα δηλαδη το αμαξι ηταν παρακρισμενο μπροστα στην εισοδο μιας πολυκατοικιας.Σας ειπα για το πεζοδρομιο για να σας τονισω οτι οι ανθρωποι μια χαρα εβγαιναν και απο την πολυκατοικια.Οτα λοιοπον πηγα να το παρω το πρωι ειδα ενα σημειψμα "¨ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ" και το αμαξι χαρακωμενο με τετοιο μισος που εχει βγει το χρωμα(ασπρο ειναι το γκολφακι). Το τι ακολουθησε μπορειται να το φανταστειτε..Διχως αποτελεσμα βεβαια γιατι δε βγηκε κανεις απο την πολυκτ.Οταν ηρεμησα σκεφτηκα ψυχραιμα και καταλαβα πως μονο ενας *μη επιτρεπόμενη λέξη* που εχει μηχανη και την παρακρει στην πιλοτη του για να μην του την κλεψουνε θα μπορουσε να μου το κανει αυτο,γιατι μονο αυτον θα εμποδιζα..Ανεβηκα στην πολυκατοικια βρηκα ολους τους ενοικους( το 96 % ειναι πανω απο 80 χρονων) και εμαθα πως μονο ενας εχει μηχανη και μου τον παρουσιασαν και λιγο προβληματκο..Τι λετε να κανω??εχω σκεφτει καποια πραγματα που εννοειται δε τα γραφω αλλα αυτο που σιγουρα θα κανω ειναι να παω στην αστυνομια να καταθεσω μηνυση..ΚΑι μην ξεχνατε εχω και χειρογραφο απο τον ηλιθιο....Αρα αρκει ενας γραφολογος.Ακουω αλλες ιδεες..

υγ.Δεν με πειραξε τοσο ρε παιδια η ζημια..Αλλα αυτος θα την πληρωσει για ολουσ εκεινους που δε βρηκαμε ολοι εμεις ειτε οταν κατα καιρους μας εσαπσαν το αμξι,ειτε οταν μας το γρατζουνισαν ειτε οταν μας εκλεψαν και ποτε δεν τους βρηκαμε

υγ2.καμμια ιδεα για το που θα παω να το φτιαξω και ποσο θακοστισει?ακουσα για τοπικη βαφη απο την paintbull γυρω στα 70ευρω?

καλη συνεχεια σε ολους..

Link to comment
Share on other sites

Αν δε εχεις αυτοπτη μαρτυρα δεν φτανει μονο το σημειωμα. Γιατι να μην σου το χαραξει καποιος αλλος ισως και παπους? Γνωμη μου φτιαξτο και μην το ξαναβαλεις εκει. Η εστω χωρις ενεργοποιημενο συναγερμο αυτο ισως τον αποθαρυνει.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι αυτος..και το σημειωμα μονο φτανει εαν ειναι να ασχοληθει η αστυνομια. Γενικα θα συμφωνουσα μαζι σου.. απλα δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που επειδη ενας καραγκιοζης μου το χαραξε να μην το ξαναβαλω εκει..θα το ξαναβαλω απλα θα εχω κανει και τις απαραιτητες κινησεις ωστε αν ξαναγινει να εχω παραπανω απο ενα σημειωμα για αποδειξεις..και οποιος καταλαβε καταλαβε!!

Link to comment
Share on other sites

Να τον περιμενεις ενα βραδυ στη γωνια χωρις να σε δει και να τον κανεις ασηκωτο στο ξυλο με μισος οπως χαραξε αυτος τη γκολφο σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα φιλε μου επειδει οταν οι αλλοι ειναι @@ με μενα ειμαι 10 φορες @@ με αυτους θα το εβαζα ΜΟΝΙΜΩΣ εκει μεχρι να βρω ποιος ειναι!Εχουν δικιο στο οτι δεν πρεπει να το παρκαρεις εκει απλα θα μπορουσαν να στο πουν με τροπο!Μπορει οντως να μην τους κλεινεις-να μην ενοχλεις αλλα ποτε δεν ξερεις...οι μεγαλυτερης ηλικιας ανθρωποι ειναι και περιεργοι αλλα θα μπορουσαν να στο ζητησουν!Και επειδη αγαπω την τεχνολογια και ειναι για να μας βοηθαει μια καμερουλα καθε φορα που θα το παρκαρα μεχρι να ξανακανει το ιδιο λαθος....Και πιστευω οτι αν ηταν αυτος με τη μηχανη θα στο ειχε πει αν ειναι και κοντα στην ηλικια σου..για παππους μου μυριζει ή καποιος αλλος εκει μεσα που δεν το εχεις βρει ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρα;γματικα χθεσ συνειδητοποιησα οτι τελικα δεν ειναι και τοσο δυσκολο να στειλεις καποιον τουλαχιστον στο νοσκομειο,μην πω χειροτερα. Να τα παρω απο την αρχη.Δυστυχως εχουμε ως οικογενεια 1 θεση μονο παρκινκ την οποια και καταλαμβανει το οικογενειακο jeep.. Επομενως το δικο μου σαν το σκυλο πηγαινει και παρκαρει οπυ βρει!!Ετσι και οπως παρα πολυ συχνα εδω και 6 χρονια που οδηγαω το παρκαρα εξω μπροστα απο μια πολυκατοικια.Διπλανη της δικιας μου.Να τονισω οτι 1)εννοειται δεν εκλεινα πααρκινκ 2) το πεζοδρομιο μπροστα στην πολυκατοικια ειναι αρκετα φαρδυ,απλα δηλαδη το αμαξι ηταν παρακρισμενο μπροστα στην εισοδο μιας πολυκατοικιας.Σας ειπα για το πεζοδρομιο για να σας τονισω οτι οι ανθρωποι μια χαρα εβγαιναν και απο την πολυκατοικια.Οτα λοιοπον πηγα να το παρω το πρωι ειδα ενα σημειψμα "¨ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ" και το αμαξι χαρακωμενο με τετοιο μισος που εχει βγει το χρωμα(ασπρο ειναι το γκολφακι). Το τι ακολουθησε μπορειται να το φανταστειτε..Διχως αποτελεσμα βεβαια γιατι δε βγηκε κανεις απο την πολυκτ.Οταν ηρεμησα σκεφτηκα ψυχραιμα και καταλαβα πως μονο ενας *μη επιτρεπόμενη λέξη* που εχει μηχανη και την παρακρει στην πιλοτη του για να μην του την κλεψουνε θα μπορουσε να μου το κανει αυτο,γιατι μονο αυτον θα εμποδιζα..Ανεβηκα στην πολυκατοικια βρηκα ολους τους ενοικους( το 96 % ειναι πανω απο 80 χρονων) και εμαθα πως μονο ενας εχει μηχανη και μου τον παρουσιασαν και λιγο προβληματκο..Τι λετε να κανω??εχω σκεφτει καποια πραγματα που εννοειται δε τα γραφω αλλα αυτο που σιγουρα θα κανω ειναι να παω στην αστυνομια να καταθεσω μηνυση..ΚΑι μην ξεχνατε εχω και χειρογραφο απο τον ηλιθιο....Αρα αρκει ενας γραφολογος.Ακουω αλλες ιδεες..

υγ.Δεν με πειραξε τοσο ρε παιδια η ζημια..Αλλα αυτος θα την πληρωσει για ολουσ εκεινους που δε βρηκαμε ολοι εμεις ειτε οταν κατα καιρους μας εσαπσαν το αμξι,ειτε οταν μας το γρατζουνισαν ειτε οταν μας εκλεψαν και ποτε δεν τους βρηκαμε

υγ2.καμμια ιδεα για το που θα παω να το φτιαξω και ποσο θακοστισει?ακουσα για τοπικη βαφη απο την paintbull γυρω στα 70ευρω?

καλη συνεχεια σε ολους..

Λυπάμαι για το συμβάν πραγματικά !

Υπάρχουν πολλοί ανεγκέφαλοι εκεί έξω ...

Επικοινώνησε άμεσα με τον δικηγόρο σου για το τι μπορείς να κάνεις. Κάποια κατεύθυνση για το πως μπορείς να κινηθείς μπορούν να σου δώσουν τα παιδιά εδώ που γνωρίζουν νόμους, καταστάσεις κλπ αλλά και τι προβλήματα θα αντιμετωπίσεις ώστε να είσαι προετοιμασμένος πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία.

Εύχομαι να γίνει όπως πριν το αμάξι σου και καλή υπομονή !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Μήνυση κατα αγνώστον φαντάζομαι ενοείς, γιατί στον συγκεκριμένο χωρίς μάρτυρες και χωρίς να το παραδεχθεί (απίθανο..)μπορεί να σε βάλει σε μπελάδες, σκέψου να σου κάνει και αυτός για συκοφαντική δυσφημιση και να σου ξητάει ένα σωρό λευτά. Υπάρχει κάμερα τραπέζης η κάροιου μαγαζιού στην περιοχή σου ωστε να δείς αν γίνεται κάποιο βίντεο?. Στο χαράκωσε με κλειδί γιατί τέτειες χαρακές έχω δεί να φτάνουν πίο βαθιά μέχρι την αντισκοριακή βαφή? Είναι μεγάλη η έκταση της ζημιάς/ σε καλύπτει η ασφάλεια?.

Πρόσεχε να μήν βραχεί γιατί υπάρχει κίνδυνος σκουριάς με τον καιρό. Για τα νομικά μπορεί να σου πεί και ένα παιδί απο εδώ που είναι δικηγόρος ειχε ποστάρει και αλλου.

Ελπίζω σύντομα να είναι σάν καινούργιο :rolleyes: .

P.S.Διαβάζοντας τέτεια ολο και περισσοτερο πιστεύω οτι ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΓΙΑ PARKING (και ας είναι δυσκολες εποχές για ολους)

Link to comment
Share on other sites

εννοειται κατα αγνωστων.χωρις στοιχεια θα χασω το δικιο μου.θα σας βγαλω φοτο και τοτε θα καταλαβετε !)ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΖΟΣ.εννοω να ειναι γερος και να το εκανε απειδη ενοχλώ τους πεζους.μενω ν ηρακλειο τα πεζοδρομια ειναι 1 μετρο σε φαρδος.δεν ειναι κολλητα δηλαδη οπως αλλλες εισοδοι που ενοχλεις τους ανθρωπους.θα το βγαλω φοτο να καταλαβετε

@)κοβω το χερι μου ρε παιδια.αυτος ειναι.συμφωνω απολυτα φιλε μου golf μκ2.ειμαι ακριβως ετσι.θα το αφηνω καθε βραδυ.και ελπιζω να το ξανακανει.τεσπα θα σας ενημερωσω τι εγινε γιατι εχω καποια αμεσα σχεδια..

και αν καποιος ξερει πως μπορω να το φτιαξω και που να μου πει.Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανοτερο να ειναι αυτος.Οπως σου ειπαν και οι ενοικοι οντως ειναι προβληματικος αφου θα μπορουσε σε πρωτη φαση να αρκεστει στο σημειωμα.Να κανεις μηνυση μονο εφοσον εχεις σκοπο να βαλεις καμερα ετσι ωστε αν το ξανακανει να παει κατηγορουμενος για συρροη.Αλλιως η μηνυση κατ' αγνωστου απο μονη της ειναι μια τρυπα στο νερο.Να γνωριζεις ομως οτι απο 23/1 (αν θυμαμαι καλα την ημερομηνια) χρειαζεσαι παραβολο 100 ευρω για τη μηνυση οποτε κοιτα να την κανεις νωριτερα πληρωνοντας μονο 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

για να βαλεις καμερα και να τη χρησιμοποιησεις στο δικαστηριο πρεπει να βαλεις και ενα αυτοκολητο στο αμαξι οτι βιντεοσκοπειτε.

μη κανεις κατι βιαστικα γιατι μπορει να το μετανιωσεις. ρωτα δικηγορο και οπηγαινε στο αστ.τμημα.

απλως αναφερο οτι υπαρχει και το οφθαλμος αντι οφθαλμου. αν εισαι σιγουρος οτι ειναι αυτος και εχει μηχανη...μπορεις να του δειξεις οτι δεν πρεπει να κανεις στον αλλο αυτο που δε θελεις να σου κανουν...

αν δεν υπαρχει απαγορευτικο μια χαρα μπορεις να το αφεινεις εκει. δεν απαγορευετε εξω απο εισοδο πολυκατοικιας γενικα. μονο αν απαγορευετε σε ολο το δρομο.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις τσακαλο ασφαλιστή μπορει να στο δικαιολογήσει σαν τρομοκρατική ενέργεια(δεδομενου του σημειώματος που σκοπος του ήταν να σε εκφοβήσει), αφου λοιπόν καθαρήσεις με την ασφάλεια τότε τον τσακώνεις και που σε πονεί και που σε σφάζει...

με τα δικαστήρια θα εχεις το αμάξι σου κανενα χρόνο ετσι και στη τελικη ακρη δε θα βγάλεις.

είμαι στη διαθεση σου για όταν τον βρείς εχω ταλέντο στα χαστούκια.

Link to comment
Share on other sites

φιλε καταρχας χαλαρωσε ενημερωτικα παντως για να πας σε γραφολογο θες μια περιουσια και φυσικα και το γραφικο του χαρακτηρα

στους περισοτερους μας εχουν συμβει παρομοια περιστατικα,ισως ειναι καλυτερα να μη κανεις κατι απο νομικη πλευρα!

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβαλτο εκει και κατσε καπου και κοιτα..Ασε τις καμερες!

Αμα τον δεις την ωρα που ΛΟΓΙΚΑ θα παει να το ξανακανει θα εχει ψωμι.. :startle:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...

ξερω πως ειναι εμενα καποιος μου εκανε με σφουγκαρι σκοτς μπραιτ με την σαγρε πλευρα το φτερο και γυρω γυρω ειναι γεματο χαρακες.

εγω ΔΕΝ θα σου πω τι να κανεις Θα σου πω ομως που να πας...

Αν ειναι Αθηνα να πας στο Μοσχατο στον Κυριο Δημο και ας ειναι μακρια σου (αν ειναι)

δεν θα πω παραπανω παρα να δεις λιγο αυτο το τοπικ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330

33 σελιδες με θετικα πιστευω οτι δεν πρεπει να πω κατι αλλο.

ειμαι και εγω Πελατης εκει παρε ενα τηλ πες του πως εισαι απο το club.

Ελπιζω να βγαλεις γρηγορα ακρη με τους προβληματικους που εχουμε γυρω μας.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω φιλε πολυ ασχημο αυτο που επαθες.Δυστυχως το εχουμε παθει ολοι και ξερω ακριβως πως νιωθεις. Μου ανεβηκε η πιεση και μονο που το διαβασα.

Αν ημουν στην θεση σου, θα διεθετα λιγα λεφτα για να του την σπασω. Γιατι με τον τσαμπουκα και τσακωμους....δεν βγαινει τπτ. Μονο χειροτερο κακο μπορει να γινει.

Εγω θα πηγαινα και θα αγοραζα ενα απο τις εκατονταδες σαραβαλα της χρυσης ευκαιριας των €100, χωρις πινακιδες,αρκει να τσουλαει, και με την πρωτη ευκαιρια που θα εβλεπα αδεια την συγκεκριμενη θεση θα το παρκαρα,θα το κλειδωνα και μεγια!! Πες μου μετα...τη ηττα θα φαει το παλικαρι? Ας το χαραζει καθε μερα του χρονου, ας παει στον Δημο να παραπονεθει- ας μαθει να κανει μλκιες!

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω ξαδερφακι που του το γραψανε πανω στο καπω αυτο μαζι και την βρισια κιολας,γιατι ο δικος μας ειχε φαντασια...σε bmw και στο ξαδερφακι πηγε πολυ το μαλλι λογω ολικη βαφης(η γρατσουνια γυρω -γυρω άλλα η αφιερωση στο καπο...)πικρα..τωρα για τοπικη βαφη δεν θα το συνιστουσα γιατι ημεθοδος που χρησιμοποιυν ειναι πολυ χαλια..ειμαι αντιθετος στο να αραιωνεις την γυρω μπογια για να καλυψεις εν αλλο σημειο,καλυτερα βαψτο ολο,γιατι αδυνατιζεις στην ουσια μεγαλυτερη επιφανεια μετα με την τοιπκη βαφη,και προσπαθουν με τις αλοιφες στο τελος να στο περασουν κερι γιατι το εχουν φαει.και μετα εσυ εισαι υποχρεωμενος να το περνας καθε εξαμηνο απο 2 φορες για να μην γινει χειροτερα.απαπα βαψιμο και παλι βαψιμο..αν εχεις μεικτη?κανε καμια μπινια μηπως?

Link to comment
Share on other sites

καλά ξεμπερδέματα. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί μαλάκες εκεί έξω. θα σου πω τα εξής:

1. Πρώτα απ όλα ηρέμησε. Τα νεύρα είναι ο χειρότερος σύμβουλος

2. το ηθικό κομμάτι είναι το γαμώτο της υπόθεσης παρά η ζημιά.

3. μην είσαι προκατειλημένος. Μπορεί να έχεις 1 στο εκατ λάθος.

4. στοιχεία δεν έχεις ικανά να αποδείξουν τίποτα.

5. αν πράγματι τον δεις να κάνει το ίδιο σε άλλο αυτοκίνητο τότε μπορείς και πρέπει να τον πληρώσεις με το ίδο νόμισμα. Δυστυχώς μόνο έτσι καταλαβαίνουν. Ούτε ξύλο ούτε τίποτα. Όπως λένε πότε μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν.

6. Γενικά δεν είμαι υπέρ των μπλεξιμάτων γιατί δεν ξέρεις τι τρέλα κουβαλαέι ο καθένας. Οπότε πουστικα σου φέρθηκε το ίδιο πράξε και εσύ.

7. Μην μπεις σε δικαστική διαδικασία γιατί και πολύ χρόνο θα σου πάρει και χρήμα και αμφιβάλω αν καταλήξεις πουθενά.

φτιάξτο και γράψτους στα @ρχίδει@ σου...

Link to comment
Share on other sites

για να βαλεις καμερα και να τη χρησιμοποιησεις στο δικαστηριο πρεπει να βαλεις και ενα αυτοκολητο στο αμαξι οτι βιντεοσκοπειτε.

μη κανεις κατι βιαστικα γιατι μπορει να το μετανιωσεις. ρωτα δικηγορο και οπηγαινε στο αστ.τμημα.

απλως αναφερο οτι υπαρχει και το οφθαλμος αντι οφθαλμου. αν εισαι σιγουρος οτι ειναι αυτος και εχει μηχανη...μπορεις να του δειξεις οτι δεν πρεπει να κανεις στον αλλο αυτο που δε θελεις να σου κανουν...

αν δεν υπαρχει απαγορευτικο μια χαρα μπορεις να το αφεινεις εκει. δεν απαγορευετε εξω απο εισοδο πολυκατοικιας γενικα. μονο αν απαγορευετε σε ολο το δρομο.

το αφηνει πανω σε πεζοδρομιο...απογορευεται κανονικα πανω σε πεζοδρομιο...ασχετα με το τι κανουμε ολοι!

Link to comment
Share on other sites

το αφηνει πανω σε πεζοδρομιο...απογορευεται κανονικα πανω σε πεζοδρομιο...ασχετα με το τι κανουμε ολοι!

πανω σε πεζοδρομιο δεν ειδα πουθενα να λεγεται.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με οσους ειπαν οτι δυστυχως η νομιμη οδος ειναι πολυ χρονοβορα και δυστυχως δεν εχεις και αποδειξεις οποτε δωρον αδωρο.Θα διαφωνησω με οσους ειπαν να τον ξυλοφορτωσεις (αν και του αξιζεικατι τετοιο) μονο και μονο διοτι θα σου κανει μηνυση και θα σε τρεχει στα δικαστηρια και απο αδικημενος θα βρεθεις και απολογουμενος.Πολυ εμπνευσμενη ιδεα βρισκω αυτη του ckin2u αλλα υπαρχει ο κινδυνος να δει οτι ειναι δικη σου η σακαρακα και να επιτεθει με χαρακιες παλι στο κανονικο σου αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

μην πας στην paintbull,μου ειχαν χαραξει ολη την δεξια πλευρα(φτερο-πορτες-πισω φτερο) και το τοπικο φαινοταν,επισης εβαψα την αριστερη πορτα γιατι ειχε χτυπημα(παλι καποιος επεσε σε πρακρισμα) και η πορτα βγηκε αλλο μαυρο εκανα φασαρια και μου ελεγαν τα δικα τους,οτι δεν βλεπουν διαφορα,οτι αυτος ειναι ο κωδικος χρωματοςκτλ.μεχρι και οτι μπορει να εχω ξαναβαψει ολο το αμαξι γιαυτο διαφερει η πορτα που εβαψαν μου ειπαν..ΜΑΚΡΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

μην πας στην paintbull,μου ειχαν χαραξει ολη την δεξια πλευρα(φτερο-πορτες-πισω φτερο) και το τοπικο φαινοταν,επισης εβαψα την αριστερη πορτα γιατι ειχε χτυπημα(παλι καποιος επεσε σε πρακρισμα) και η πορτα βγηκε αλλο μαυρο εκανα φασαρια και μου ελεγαν τα δικα τους,οτι δεν βλεπουν διαφορα,οτι αυτος ειναι ο κωδικος χρωματοςκτλ.μεχρι και οτι μπορει να εχω ξαναβαψει ολο το αμαξι γιαυτο διαφερει η πορτα που εβαψαν μου ειπαν..ΜΑΚΡΙΑ!!!

Ο κωδικος χρωματος ποτε δεν ταιριαζει με το χρωμα του αυτοκινητου στη δεδομενη στιγμη διοτι πολυ απλα το χρωμα του αυτοκινητου με τον καιρο "κοβει".Απλα επρεπε να το φερουν στην κατασταση που ηταν το δικο σου και προφανως δεν το καταφεραν απολυτα.Δεν ειναι και κατι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

αρχικα να ξεκαθαρισω οτι δεν το ειχα πανω σε πεζοδρομιο.ηταν κανονικα σταθμευμενο.. και αληθεια ρε μαγκες δεν με πειραξε η χαρακια και γενικοτερα η ζημια..εξοργιστηκα με τον καραγκιοζη που μου αφησε και σημειωμα..σαν να μου ελεγε, "εγω το εκανα,ειμαι και πλ μαγκας..." τεσπα ολα εχουν παρει το δρομο τους με ο,τι σημαινει αυτο και εν καιρω παντα πιστευα πως ο"θεος" επιστρεφει το κακο!!!!!!....

ευχαριστω για το ενδιαφερον ..

υγ.πηγα στην κατεχακη και πηρα αλοιφη καιχρωμα μαζι με ενα πινελο..θα το κανω και οπως βγει!καλη συνεχεια παιδια

Link to comment
Share on other sites

αρχικα να ξεκαθαρισω οτι δεν το ειχα πανω σε πεζοδρομιο.ηταν κανονικα σταθμευμενο.. και αληθεια ρε μαγκες δεν με πειραξε η χαρακια και γενικοτερα η ζημια..εξοργιστηκα με τον καραγκιοζη που μου αφησε και σημειωμα..σαν να μου ελεγε, "εγω το εκανα,ειμαι και πλ μαγκας..." τεσπα ολα εχουν παρει το δρομο τους με ο,τι σημαινει αυτο και εν καιρω παντα πιστευα πως ο"θεος" επιστρεφει το κακο!!!!!!....

ευχαριστω για το ενδιαφερον ..

υγ.πηγα στην κατεχακη και πηρα αλοιφη καιχρωμα μαζι με ενα πινελο..θα το κανω και οπως βγει!καλη συνεχεια παιδια

αν θες τη γνομη μου το χρωμα ετσι οπως το λες μη το βαλεις. πιο πιθανο να γινει χηροτερο. η κανονικο βαπσιμο καποια στγμη αργοτερα η τιποτα. και η αλοιφη αν εχει βγει ασπρο δε θα κανει τιποτε.

το αμαξι οποτε βρισκεις βαλτο εκει. εχεις καθε δικαιομα

Link to comment
Share on other sites

Τι θα εκανα?? Θα το ξαναεβαζα την αλλη μερα χαλαρα(να κοιταξεις να λειπει η μηχανη απο την πυλωτη).. Θα καθομουν καπου που να μην φαινομουν, ισως με ενα φιλο με τον οποιο δεν εχω συγγενεια, ωστε να εχω και μαρτυρα..

Αν ερχοταν να μου το κανει, θα επεφτε ξυλο.. Και ας τολμουσε να πει τιποτα...

Ηδη εχω κανει τσαμπουκα σε ενα κωλοπαιδο το οποιο πηγε να χαρακωσει ενα τυχαιο σαραβαλο στο δρομο.. Περπατουσε μπροστα μου και λεει στο φιλο του, κοιτα πως θα το κανω τωρα.. Και βγαζει το κλειδι και παει να το χαραξει.. Αν δεν ηταν ο φιλος του να μου ζητησει συγνωμη εκ μερους του και να τον παρει να φυγουν, θα τις ειχε φαει για τα καλα γιατι τα ηθελε ο κωλος του..

Μπορει να ηταν σαραβαλο το αμαξι, αλλα ο ιδιοκτητης του μπορει να μην εχει την οικονομικη δυνατοτητα για κατι καλυτερο.. Και εκτος αυτου, το ιδιο κωλοπαιδο, μπορει να χαραζε και το δικο μου αμαξι καποια στιγμη, λεμε τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.