Jump to content
alexpsk

Aλητεια.Μαλ... Μου Χαρακωσε Το Αμαξι.

Recommended Posts

μην πας στην paintbull,μου ειχαν χαραξει ολη την δεξια πλευρα(φτερο-πορτες-πισω φτερο) και το τοπικο φαινοταν,επισης εβαψα την αριστερη πορτα γιατι ειχε χτυπημα(παλι καποιος επεσε σε πρακρισμα) και η πορτα βγηκε αλλο μαυρο εκανα φασαρια και μου ελεγαν τα δικα τους,οτι δεν βλεπουν διαφορα,οτι αυτος ειναι ο κωδικος χρωματοςκτλ.μεχρι και οτι μπορει να εχω ξαναβαψει ολο το αμαξι γιαυτο διαφερει η πορτα που εβαψαν μου ειπαν..ΜΑΚΡΙΑ!!!

και εγω επειδη ειμαι παθων σε αμαξι που μολις ειχα αγορασει σε καταλαβαινω. σε καμια περιπτωση μην πας σε τοπικη βαφη. και στον καλυτερο του ειδους να πας με την παροδο του χρονου το μπαλωμα θα φανει και θα στη σπαει. Γνωμη μου Δημος autopaint για κανονικη βαφη και θα δεις οτι θα σου στοιχισει το ιδιο. Παθοντες οι δυο αδελφες μου, ο πατερας μου και η γυναικα μου.Η μια αδελφη μου στο passat της ηταν η πιο ατυχη. της γρατζουνουσε το αυτοκινητο και μολις το εφτιαχνε της γρατζουνουσε αλλο κομματι. απολογισμος:δεξια μερια,αριστερη μερια,καπο,πορτμπαγκαζ και ενα καρο λεφτα στο φανοποιο. τελικα οι υποψιες μας για ενα κωλογερο που ειχαμε κατα νου ηταν βασιμες. με το που πεθανε ο βρωμογερος κατα ενα περιεργο τροπο σταματησαν οι γρατζουνιες στα αυτοκινητα της οικογενειας μου. αστα παιδια ειναι μη σου τυχει. αλλα εγω το εχω πει.... εναν καριολη να πιασω και ας μη το κανει σε αυτοκινητο δικο μου. θα φαει το ξυλο της χρονια του. το θεωρω κομπλεξισμο,δειλια,πουστιρλικι μεγα. θα ρθει ο καιρος ομως...που θα μου παει...θα τσιμπησω καποιον.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο περίπτερο και αγόρασε μια ντουζίνα αναπτήρες Bic. Εντόπισε την μηχανή του τύπου και χώσε του 2-3 αναπτήρες σε κάθε εξάτμηση.

Μετά κάτσε αναπαυτικά στον καναπέ σου και περίμενε να ακούσεις τα μπαμ μπούμ :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τι να πω. Σε συμποναω με ολη μου την ψυχη γιατι κι εγω ειμαι παθων. Μονο που εμενα μου χαραξε καποιο αρχ..δι σε ολο το καπω:

"Π****Α ΑΓΓΕΛΟΣ" και κανεναν Αγγελο δεν ξερω στη γειτονια. Ηθελα να μουν απο μια γωνια την ωρα που το εκανε. Να κατεβω να τον παρω στο

κυνηγι. Και ξερεις οτι οταν κυνηγας καποιον που σου κανε κατι τετοιο ανεβαινει τοσο η αδρεναλινη με το τρεξιμο που αν τον πιασεις το μισος σου ειναι

τοσο που το νοσοκομειο θα ειναι καλα αν τον στειλεις.

Edited by Speedy
Μη επιτρεπομενη λέξη
Link to comment
Share on other sites

πλ καλη η ιδεα σου σταυρο!!!πραγματι ετσι και πιασεις ενα τετοιο τσουτσεκι,και το αμαξι σου να μην ειναι, θα τον τελειωσεις..θα την πληρωσει για ολους..οσο αφορα το αμαξι το εκανα με την αλοιφη εεγινε καπως καλυτερο και το απογευμα θα παω να το κανω με το πινελο.αν δε βγει καλο θα το παω για βαφη..φιλε hougolf το δικο σου φιλε πρεπει να ειναι πλ χειροτερο..σου εγραψε ολοκληρη εκθεση..ελπιζω να το εφτιαξεσ και ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

πλ καλη η ιδεα σου σταυρο!!!πραγματι ετσι και πιασεις ενα τετοιο τσουτσεκι,και το αμαξι σου να μην ειναι, θα τον τελειωσεις..θα την πληρωσει για ολους..οσο αφορα το αμαξι το εκανα με την αλοιφη εεγινε καπως καλυτερο και το απογευμα θα παω να το κανω με το πινελο.αν δε βγει καλο θα το παω για βαφη..φιλε hougolf το δικο σου φιλε πρεπει να ειναι πλ χειροτερο..σου εγραψε ολοκληρη εκθεση..ελπιζω να το εφτιαξεσ και ολα καλα..

οχι φιλε δεν το εφτιαξα ακομα. παιζει ανεργια κι αυτο θελει τουλαχιστον ενα διακοσαρι για να βαφτει ολο το καπω. το καλο σε εμενα ειναι

πως δεν ειναι βαθυ και λογω του ασημι χρωματος αν δεν πας κοντα δεν το πολυ καταλαβαινεις. θα το φτιαξω σιγουρα μολις βρω δουλεια πιο πολυ

επειδη μου γυρναει το μυαλο περισσοτερο με αυτο που εγραψε παρα με το οτι ειναι γδαρμενο. Δεν ηταν θελημα Θεου να τον δω την ωρα που το εγραφε.

Εχω μια αρρωστημενη επιθυμια καποιος να μου ξαναχαραξει το αμαξι αλλα να τον πιασω στα πρασα να πληρωσει και για τον "αγγελο" και για ολα τα

*μη επιτρεπόμενη λέξη*ενα που δεν σεβονται την περιουσια του αλλου!!! :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικος χρωματος ποτε δεν ταιριαζει με το χρωμα του αυτοκινητου στη δεδομενη στιγμη διοτι πολυ απλα το χρωμα του αυτοκινητου με τον καιρο "κοβει".Απλα επρεπε να το φερουν στην κατασταση που ηταν το δικο σου και προφανως δεν το καταφεραν απολυτα.Δεν ειναι και κατι ευκολο.

το γνωριζω αυτο...αλλα επρεπε να ειναι πιο μαυρη η πορτα(μαυρο αμαξι) αν ειχε βαλει τον ιδιο κωδικο χωρις να το ταιριαξει και οχι πιο ανοιχτοχρωμη....την μερα βλεπεις μια πορτα λες και ειναι απο αλλο αμαξι..καμια επαφη με μαυρο.σαν να γκριζαρει.ενα πισω φτερο που εβαψα μετα απο 2μηνες σε αλλον δεν ειχει καμια μα καμια διαφορα απο το υλοποιπο αμαξι.εδω ταιριζει το ρητο "πρεπει να εισαι μαστορας με @@ και οχι @@ μαστορας"...και αυτος που εβαψε την πορτα μετα απο 2-3 μερες απολυθηκε...τυχαιο????φανταζομαι ποσα τρικολορε αμαξακια θα ειχε κανει...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, επειδη περσυ καποιο <<καλοπαιδο>> :hyper: μου ειχε ξυσει τον πισω προφηλακτηρα και σπασει και το πισω φαναρι, προτιμησα την ολικη βαφη του, παρα την τοπικη γτ τα χρηματα που μου ζητησαν ηταν πολυ περισσοτερα απο οτι τελικα μου κοστισε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει αυτόπτης μάρτυρας να φροντίσεις να μην υπάρχει αυτοπτης μάρτυρας και όταν του πεις ότι ..........πρέπει. Καλοί οι νόμοι καλή η κοινωνικοποίηση αλλά καμια φορά χρειάζεται να μιλήσουν τα "παντελόνια"

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει αυτόπτης μάρτυρας να φροντίσεις να μην υπάρχει αυτοπτης μάρτυρας και όταν του πεις ότι ..........πρέπει. Καλοί οι νόμοι καλή η κοινωνικοποίηση αλλά καμια φορά χρειάζεται να μιλήσουν τα "παντελόνια"

+1

Τα ανθρωπινα δικαιωματα δεν ισχυουν σε μπαμπουινους.

Σπαστου τα μουτρα.

Link to comment
Share on other sites

Παθων και εγώ...;)

Κάποιο κ@ριολάκι με κλειδί έχει χαράξει το δεξί τζάμι του συνοδηγού...

Φίλε άσε τις αστυνομίες,αν δεν τον έχεις πιάσει επιτόπου δεν μπορείς να το αποδείξεις,και δεν νομιζω να ασχοληθούν.

Βάλε και ένα σημείωμα στο αμαξι σου,"ΕΓΩ ΕΔΩ ΘΑ ΤΟ ΑΦΉΝΩ" και στήσου στην γωνία,και αν βγεί και το ακουμπήσει βγάλε τα αποθημένα σου...

Link to comment
Share on other sites

Παθων και εγώ...:thumbsu:

Κάποιο κ@ριολάκι με κλειδί έχει χαράξει το δεξί τζάμι του συνοδηγού...

Φίλε άσε τις αστυνομίες,αν δεν τον έχεις πιάσει επιτόπου δεν μπορείς να το αποδείξεις,και δεν νομιζω να ασχοληθούν.

Βάλε και ένα σημείωμα στο αμαξι σου,"ΕΓΩ ΕΔΩ ΘΑ ΤΟ ΑΦΉΝΩ" και στήσου στην γωνία,και αν βγεί και το ακουμπήσει βγάλε τα αποθημένα σου...

τα τζάμια χαρακώνονται μόνα τους, δεν χρειάζονται άλλον :growl: Εαν η χαρακιά είναι ακριβείας και όχι καμπυλωτή γίνεται ως εξής ... κάθονται μικρά πετραδάκια ανάμεσα στα λάστιχα και μόλις κατεβάσεις ή ανεβάσεις το τζάμια ακούς τις χαρακιές .... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

απλός επειδή αναφέρθηκαν για το paintbull αυτό που έχω να πω είναι ότι έχουν χαλάσει πάρα πολύ. Επειδή έχουν δημιουργηθεί πλέον πολλά μαγαζιά σου δίνουν ότι τιμή γουστάρουν (για χτυπηματάκι στο πορτ παγκαζ πήγα σε τρεις και μου είπαν 70, 80 & 100 ευρώ!!!!, ενώ πριν από 2 χρόνια αντίστοιχο χτύπημα το χρέωναν 50 ευρώ) και η δουλειά τους είναι μέτρια. βέβαια για όσους σκέφτονται την μεταπώληση πάντα το τοπικό βάψιμο είναι η καλύτερη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Chips away εχει παει κανεις?Ξερει κανεις τι πεζει?Εδω στο Γαλατσι εχουμε και paint bull και chips away αλλα δεν ξερω ποιος κανει καλυτερη δουλεια και θελω να παω να φτιαξω κατι μικροχτυπηματακια!Ποσο περνουν?

Link to comment
Share on other sites

Chips away εχει παει κανεις?Ξερει κανεις τι πεζει?Εδω στο Γαλατσι εχουμε και paint bull και chips away αλλα δεν ξερω ποιος κανει καλυτερη δουλεια και θελω να παω να φτιαξω κατι μικροχτυπηματακια!Ποσο περνουν?

ΜΑΚΡΥΑΑΑΑ!!!! εγω απο το καταστημα τους στην ΑΓιου Δημητριου δεν εμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. Το 2007 τους ειχα επισκεφτει οταν ειχα το FR μου και το σημειο που εκαναν την τοπικη ηταν θαμπο και το μπαλωμα φαινοταν απο συγκεκριμενη οπτικη γωνια. οταν τους ειπα οτι ειναι θαμπο μου ηπαν οτι ακομα δεν εχει κατσει η βαφη. τοτε καταλαβα οτι προκειται για αυνανηδες. δεν ασχοληθηκα περεταιρω γιατι ουτως η αλλως ειχα σκοπο να μπουν οι προφυλακτηρες cupra r οποτε δεν εδωσα και ιδιαιτερη σημασια. επισης ενα bmw ασημι Cabrio E46 εκεινη την ημερα βγηκε επισης με θαμπαδα στο πισω φτερο οπου εγινε η δουλεια. φιλε μου καλυτερα πηγαινε σε καλο φανοποιο παρα σ αυτους. ασχημη εμπειρια εχω και απο car lifting.για καμια χαζογκομενα που δεν ασχολειται με το αυτοκινητο της και δεν την πειραζει μια χαρα δουλεια κανουν. για καποιον που το αυτοκινητο του το λατρευει και το ποναει ειναι η χειριστη λυση. ασε που ειναι φαρμακειο στις τιμες. αν εχεις να φτιαξεις πολλα κομματια ειναι ασυμφοροι.σκεψου για μια γρατζουνια που επισης μου εκαναν στο FR σ ολη την δεξια μερια πηγα και μου ζητησαν σχεδον τα ιδια χρηματα με την αντιπροσωπεια. φυσικα και προτιμησα αντιπροσωπεια και η δουλεια που μου εκαναν ηταν εκπληκτικη. η τελικη επιλογη ειναι δικη σου. σιγουρα υπαρχουν και τετοια μαγαζια με τοπικες που κανουν πολυ καλη δουλεια. ομως να εισαι σιγουρος οτι με την καιρο το μπαλωμα θα σκασει μυτη. παθων και αυτης της περιπτωσης σε ενα alfa 147 προ FR.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει τόσο ρόλο η επωνυμία (αν είναι Paintbull,Chipsaway κλπ) αλλά τα μαστόρια που έχει το κάθε κατάστημα.

Θα βοηθούσε αν κάποιος έχει ένα προβλημα να ποστάρει, αν έχει χρόνο φυσικά, μια φωτογραφία πριν και μετά την εφαρμογή ώστε να βλέπουμε και αποτελέσματα εκτός από τις απόψεις.

+1

Φυσικά και παίζει ρόλο ο μάστορας, αλλά και το "αφεντικό".

Γιατί αν έχει πολύ "κίνηση" δεν θα κάτσει να σου κάνει και μερακλίδικη δουλειά. Δεν νομίζω να έχει κανείς αυταπάτες.

Επίσης τώρα που καλοκαιριάζει και ζεσταίνει ο καιρός οι εφαρμογές θέλουν προσοχή γιατί ζεσταίνεται εύκολα η λαμαρίνα (με αλοιφαδόρο κλπ) ακόμα και σε

εσωτερικό χώρό (που εννοείται ότι πρέπει να γίνονται οι επιδιορθώσεις).

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κ εγω παθων με κλειδί απο μπροστα μεχρι πισω βγηκε ασπρο εχετε τελικα καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβει και εμένα. Μαύρο gti mk5.

Κλειδί δεξιά μεριά και τα τέσσερα πάνελ.

Το έφτιαξα στη Chipsaway Αχαρνών 447, τηλ. 2102531455.

Πήγα εκεί μετά απο σύσταση φίλου.

Εκπληκτική δουλειά στην επισκευή.

Τους συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβει και εμένα. Μαύρο gti mk5.

Κλειδί δεξιά μεριά και τα τέσσερα πάνελ.

Το έφτιαξα στη Chipsaway Αχαρνών 447, τηλ. 2102531455.

Πήγα εκεί μετά απο σύσταση φίλου.

Εκπληκτική δουλειά στην επισκευή.

Τους συστήνω ανεπιφύλακτα.

ΕΙΣΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΙΝΗΤΗ ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΣΤ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εαν ακούστηκε σαν διαφήμιση αλλα σας διαβεβαιώνω οτι δεν είναι.

Διαβαζω το forum πολύ καιρό και επειδή πέρασα μια τετοιά ιστορία με κλειδί,

ένοιωσα οτι έπρεπε να δώσω την εμπειρία μου εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.