Jump to content
giorgos.golf

Golf 4 Accessories

Recommended Posts

Paidia mipos mporei kapoios na me boithisei?

Eimai kainourgios sto club, exo ena golf 4 gti, kai thelo na moy peite an kapoios gnorizei, pou mporo na bro kapoion katalogo, i site me accessories (me times) gia to autokinito moy...

http://www.vaglink.com/VAG/AdvanceSearchResult?platform=112&category=171&showPicture=Y πολύ καλές τιμές, κινέζικο, δεν έχω πάρει ποτέ. www.awesomegti.com (αγγλικό) έχει αρκετά πραγματάκια για το 4άρι δεν έχει καλές τιμές στα μεταφορικά ειδικά αν πάρεις κάτι μεγάλο πχ αντιστρεπτικές (συγκεκριμένα μου ζήταγε 140 λίρες μεταφορικά). Γενικά το ebay.co.uk και ebay.de θα βρεις τα πάντα. Πρόσεχε αν ψωνίσεις από το αγγλικό ebay αναλόγως και τι θα πάρεις βέβαια, να ταιριάζει σε αριστεροτίμονο αυτοκίνητο. Δες και αυτόν τον πωλητή έχει τα πάντα σε νορμαλ τιμές και 100% γνήσια http://stores.ebay.de/Tuning-Fanatics-Shop/_i.html?_nkw=golf+4&LH_SellerWithStore=1&LH_TitleDesc=1&_armrs=1&_dmd=2&_from=&_ipg=&_sasi=1&_vc=1

Για ιδέες, λύσεις κτλ να δεις εδώ http://uk-mkivs.net/forums/

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

για διαφορα πραγματα για το vw golf 4 αξεσουαρ εδω θα γραψουμε 

SWITCH TRIM 1J0858105 01C BLACK
DASH TRIM 1J1858366B 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

DubbeR ψηθηκες με τον εντισιον λεβιέ ταχυτήτων αύριο θα ρωτήσω vw η μπες ebay.de η στο link τις υπογραφης μου ahw τα αγγλικά golf έχουν διαφορετικούς κωδικούς από τα δικά μας αύριο θα φτιάξω την λίστα με τους κωδικούς 

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειχε μπει παλια σε καποια μπορα....στο σαιτ που λες τον εχει 82 ευρω.

στην αντιπροσωπια ποσο να εχει???ρωτα και ενημερωσε με.και αν βρεις και κωδικο ανταλλακτικου ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ο κωδικός ανταλακτικου είναι ο 1J0711113ERRAD ο λαός που βρήκες είναι 1.8 έως 3.2 λίτρα  82 ευρω

https://shop.ahw-shop.de/vw-sport-edition-schaltknauf-golf-4-bora-original-tuning?c=880

1J0711113ERRAD 99 ευρώ όσο αργούμε λιγοστεύουν 

τύπος kW / hp
1.4L 55 kW / 75 hp
1.6L 74 kW / 100 ίππων
1.6L 75 kW / 105 ίππων
Link to comment
Share on other sites

 

26 λεπτά πριν , DubbeR_ChRoniS said:

αυτος ο κωδικος δεν ειναι για ευρωπαικο αυτοκινητο ρε συ.

1j1 δεν ειναι για το γκολφ 4 στην αντιπροσωπια???

μην ανυσηχεις και εμενα χαλασε η αντλια που πετανει νερο και μου δωσανε αυτον τον κωδικο μια χαρα μπηκε στο 4 1K6955651 που ειναι για Golf 5 εως το 7 αλα κανει και για μας οτι κωδικους σου δινω ειναι για ευρωπη και μονο απο αγγλια ειναι διαφορετικοι και η αμερικη σαν εμας φοραει απλως αλαζουν η παρτυδες ερχονται ποιο νεα οποτε αλαζουν η κωδικοι τι δεν καταλαβενεις?

IMG_8957.jpg

Link to comment
Share on other sites

εσυ τι μοτερ εχεις επανω ο κωδικος εινια σωστος ρωτα αυριο αντιπρωσωπεια και θα δεις  εγω ετοιμαζω να βαλω το συσημα πλυσης πισω στο μπαμπριζ απο το q7 της audi μαζι με τα παραμφερει του για να σου βρω αυτο που θες 

τι μεχανεις αν σου χαλασει η αντλια που πετανει νερο στο μπαμπριζ σου δινουν αυτην 1K6955651 αντι για αυτην 1j6955651 που ειναι η παλια δεν φτανει που περνουμε ποιο νεα ανταλακτηκα με χανετε κιολας φενεται ειμαι στο μελλον εγω :lol::lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το 4αρι ειναι τυπος 1J, απο εκει και περα τα ανταλακτικα του συνηθως αρχιζουν απο 1J, αλλα μπορει να ειναι συμβατα και απο αλλα μοντελα, οπως το passat, ibiza, leon κτλ. με αλλο κωδικο. Πχ εγω εβαλα σινεμπλοκ απο fabia vrs με κωδικο της skoda.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , BILL5 said:

ετοιμαζω αυτο σχετικο video 

 

2.jpg

Βαλε απο polo, ιδιο μπεκ με το 4αρι και πιο ωραιο look.

 

DSCN3442_Rear_Installed.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dasauto το ίδιο μπράτσο φωραει και το golf 5 αυτό  που έβαλα από το μπλε είναι από audi q7 μαζί με μηχανισμό το και το μαυρο στο video  φωραει από Α3 πάντως εγώ φοράω από golf 5 άθλια νερού για το πλύσιμο του μπαμπριζ όλα αυτά που έχω βάλει από το ahw είναι σωστοί αυτούς μου δίνει και η αντιπροσωπία 

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , DubbeR_ChRoniS said:

αυτος ο κωδικος δεν ειναι για ευρωπαικο αυτοκινητο ρε συ.

1j1 δεν ειναι για το γκολφ 4 στην αντιπροσωπια???

1j1 golf 4

1j6 Bora variant  1j5 golf 4 variant 1j2 bora

Ότι τα ανταλακτικα ανανεώνονται όπως και η κωδικοί τους για παράδειγμα η αντλία που έβαλα σε φώτο πιο πάνω δεν υπάρχει με το 1j6 σαν κωδικός αυτός έβγαινε μέχρι το 2003 μετά αντικαταστάθηκε από το 1Κ6 Volkswagen Golf 5 

Edited by BILL5
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως και οι ταπες κατω απο το αμαξωμα που αλλαξα, ενας κωδικος 1J αντικατασταθηκε με 1K.

 

Με εβαλες σε εξοδα τωρα να αλλαξω και εγω το πισω υαλοκαθαρηστηρα!!! :lol:

 

Αν βρεις κωδικους απο τα εμπρος μπρατσα, πια τεροιαζουν για να παρουν φλατ μακτρα, γραψε εδω, γιατι φοραω φλατ μακτρα, αλλα βγενουν λιγο ψηλα και φεναιτε το μπρατσο. 

Link to comment
Share on other sites

dasauto εδώ  κωδικός 1J199800110 και εδω τα λαστοιχα  1J0998002B

 

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τεροιαζουν?? ο κωδικος ειναι απο up, και τους βλεπω ισιους, εμας στην βιδα κανουν μια κουρμπα καποιες μοιρες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , dasauto said:

Σιγουρα τεροιαζουν?? ο κωδικος ειναι απο up, και τους βλεπω ισιους, εμας στην βιδα κανουν μια κουρμπα καποιες μοιρες.

Sorry εδω ειναι ο κωδικος που κανει σε εμας απο κεκτημενη ταχυτητα μπηκε λαθος κωδικος αυτος ειναι ο σωστος 1J199800110 και εδω τα λαστοιχα  1J0998002B

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.