Jump to content
Z3R@tuL

Κλιματισμός Μυρωδιά

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι παίδες!

Πρόσφατα ανακάλυψα πως όποτε ανάβω το κλιματισμό/καλοριφέρ βρωμοκοπάει ο αερισμός (αν και στον κλιματισμό μυρίζει πιο έντονα) και σκέφτηκα μήπως έχει να κάνει με το γεγονός ότι τώρα τελευταία βλέπω συνέχεια πατημασιές από γάτες πάνω στο καπό και μήπως καμία ρουφιάνα μπήκε στη μηχανή, τρίφτηκε κάπου κοντά εκεί που τραβάει ο κλιματισμός/αεραγωγός αέρα και παίρνει μυρωδιά από εκεί. Δε μυρίζει γατίλα αλλά θα έλεγα ίσως βαριά κλεισούρα.

Το αυτοκίνητο το έχω 9 μήνες και ακόμη μέσα μυρίζει καινουργίλα. Δεν έχει φάει πολύ βρώμα εσωτερικός και μου κάνει εντύπωση γιατί συμβαίνει αυτό τόσο ξαφνικά. Μέχρι πριν 2 - 3 βδομάδες όλα καλά όταν άνοιγε και δε μεσολάβησε καμία βρομερή μεταφορά ούτε κάνας βρομιάρης επιβάτης για να πεις ότι υπάρχει θέμα, γι' αυτό και πιστεύω ότι έχει να κάνει με τις γάτες.

Να το πάω καμιά αντιπροσωπεία να τσεκάρουν μπας και μπήκε καμιά στη μηχανή και άφησε προίκα; Εγώ πάντως που άνοιξα το καπό και το είδα δεν παρατήρησα κάτι. Επίσης έχω μια προσφορά για καθαρισμό αυτοκινήτου και απολύμανση κλιματιστικού μαζί και λέω να το δοκιμάσω κι αυτό αν βέβαια δε βρουν κάτι από αντιπροσωπεία.

Όπως και να 'χει έχει κανείς καμιά ιδέα ίσως για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και εγω αυτο το προβλημα να πας στην αντιπροσωπια να σου ριξουν ενα σπρει που μυριζει σαν οινοπνευμα μεσα στους αεραγωγους και θα φτιαξει η μυρωδια η ριξε μονος σου καθαρο οινοπνευμα.Αυτο συμβαινει οταν εχεις καιρο να κουνησεις το αυτοκινητο και το εχεις κλειστο σε γκαραζ.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Έγινε θα το δοκιμάσω! Ευχαριστώ κιόλας για την γρήγορη απάντηση! :shifty:

αρχοντα παρε ενα τετιο απο κανα βενζιναδικο και κανε τη δουλια σου. ειναι πολυ ευκολο μη πληρωνεις τσαμπα λεφτα σε μαστορια.στη σελ νομιζω θα εχει. και κανα πρακτικερ μου φαινετε.

http://www.wurth.gr/uploads/infos/P%2009%201221.pdf

παρε και ενα φιλτρο κα αλαξε το μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

αρχοντα παρε ενα τετιο απο κανα βενζιναδικο και κανε τη δουλια σου. ειναι πολυ ευκολο μη πληρωνεις τσαμπα λεφτα σε μαστορια.στη σελ νομιζω θα εχει. και κανα πρακτικερ μου φαινετε.

http://www.wurth.gr/...2009%201221.pdf

παρε και ενα φιλτρο κα αλαξε το μονος σου.

Εννοείς φίλτρο αέρα έτσι; Στο τεχνικό manual πάντως λέει κάθε 90000χλμ ή 6 χρόνια. Αλλά αν έχω θέμα τότε να το αλλάξω κι αυτό τι να πω; Σε 9 μήνες ρε γαμώτο;

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς φίλτρο αέρα έτσι; Στο τεχνικό manual πάντως λέει κάθε 90000χλμ ή 6 χρόνια. Αλλά αν έχω θέμα τότε να το αλλάξω κι αυτό τι να πω; Σε 9 μήνες ρε γαμώτο;

φιλτρο καμπινα το λεεν η κλιματισμου. αυτο που λες ειναι για τη μηχανη

ειναι ο αερας που σου ρχετε στη μαπα φιλε. δεν ειναι ακριβο. καθ εξαμινο το αλαζω εγω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο 6αρι που είναι το φίλτρο καμπινας ;

στην θέση του συνοδηγού, από κάτω από το ντουλάπι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.