Jump to content
mclaren

Dvd Player

Recommended Posts

Παιδια λεω να βαλω DVD στο αμαξι μου . εψαξα στο νετ να βρω και βρηκα . αλλα λενε 1 din αλλα 2 din τι ειναι αυτα? και πως ξερω τι πρεπει να διαλεξω ?

α το μοντελο ειναι πασσατ 2001

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Σαν din θεωρειται η μια τρυπα που εχει στην κονσολα.

Αν εχεις δηλαδη μια απλη πηγη,το κλασικο radiocd πχ,αυτο θεωρειται 1 din.

2 din ειναι για παραδειγμα οι οθονες αφης που πιανουν τον διπλασιο χωρο.

Υπαρχουν dvd με 1 din τα οποια ειναι αναδιπλουμενα,και μπορεις να τα τοποθετησεις στον υπαρχον χωρο ενω αν πας σε 2 din θα πρεπει να γινουν καποιες τροποποιησεις ωστε να τοποθετηθει.

Εχεις βρει καποιο dvd που θελεις να βαλεις κανενα λινκ να το δουμε για να σε βοηθησουμε καλυτερα σε τυχον αποριες?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Κωσταντινε ! το αμαξι μου εχει 1 din υποδοχη . οποτε καλυτερα να βρω 1 din η 2 din αναδυπλουμενη . ( δεν θελω να κανω καμια μετατροπη . και αν γινει καμια στραβη ? :thumbsup: . δεν εχουμε και ποικιλια σε ηλεκτρολογους οποτε ασε ! ) μαλλον θα παω σε 2 din αναδυπλουμενη !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυσκολη η μετατροπη σε 2 din,απλα θα την κανεις στο μαγαζι που θα σου εγκαταστησει και το ηχοσυστημα.Σιγουρα θα ανεβει και το κοστος.Με την μονιμη 2 din,η οθονη θα φαινεται συνεχως στο ταμπλο,δεν θα μαζευεται.

Οπως λες,μιας και θελεις μια οθονη χωρις μετατροπες,θα βαλεις στο 1 din που εχεις τωρα,μια αναδιπλουμενη 2 din και θα την ανοιγεις οποτε θελεις εσυ,μιας και κλειστη λειτουργει κανονικα παιζοντας ραδιοφωνο και cd.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυσκολη η μετατροπη σε 2 din,απλα θα την κανεις στο μαγαζι που θα σου εγκαταστησει και το ηχοσυστημα.Σιγουρα θα ανεβει και το κοστος.Με την μονιμη 2 din,η οθονη θα φαινεται συνεχως στο ταμπλο,δεν θα μαζευεται.

Οπως λες,μιας και θελεις μια οθονη χωρις μετατροπες,θα βαλεις στο 1 din που εχεις τωρα,μια αναδιπλουμενη 2 din και θα την ανοιγεις οποτε θελεις εσυ,μιας και κλειστη λειτουργει κανονικα παιζοντας ραδιοφωνο και cd.

εχεις να μου προτεινεις κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Κατι συγκεκριμενο οχι.

Στο προηγουμενο αυτοκινητο μου ειχα μια pioneer.Επισης παιζουν καλα στην αγορα οι jvc και οι kenwood.

Αν ασχολεισαι με αγορες απο internet,ριξε και καμια ματια εκει,εχει πολυ καλες τιμες γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι συγκεκριμενο οχι.

Στο προηγουμενο αυτοκινητο μου ειχα μια pioneer.Επισης παιζουν καλα στην αγορα οι jvc και οι kenwood.

Αν ασχολεισαι με αγορες απο internet,ριξε και καμια ματια εκει,εχει πολυ καλες τιμες γενικα.

για pioneer παω μαλλον . και καλο brand name εχει και φθηνη ειναι σε σχεση με kenwood

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.