Jump to content
Polakias

Nέες κυκλοφορίες!

Recommended Posts

Prototype μου άρεσε στην αρχή, αλλά γρήγορα κατάντησε βαρετό... Μετά από κάποιο σημείο κάνεις τα ίδια και τα ίδια....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό ασχολούμε με το Motorm4x . Περιλαμβάνει οδήγηση Off-road αλλα δεν είναι όπως άλλα παιχνίδια. Έχεις τον απόλυτο έλεγχο καθως επιλέγεις τετρακίνηση, κοντές σχέσης και ποιά διαφορικά θα κλειδώσεις. Τα αυτοκίνητα βελτιώνονται και περιλαμβάνει 3 τεράστιες περιοχές (αμμο, καμπο/βουνα, χιόνι/παγο) και το καλύτερο είναι οτι οδηγάς free mode δηλαδή πας όπου δες όπως δες χωρίς περιορισμούς χρόνου και τέτοια. Ψάξτε στο google για φωτός και βίντεο. Αν σε κάποιον αρέσουν αυτά, αξίζει να ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Need for Speed: SHIFT

Need_for_Speed_Shift.jpg

Παρά τον τίτλο του, αυτό που αποδίδει καλύτερα απΆ όλα το NFS: Shift είναι η αίσθηση της κλίμακας. Ξεκινώντας το παιχνίδι με ένα αυτοκίνητο που μπορούμε να δούμε καθημερινά και στους ελληνικούς δρόμους, όπως π.χ. ένα Seat Leon, ξαφνικά θα δούμε να ξεκλειδώνονται ειδικές προκλήσεις που θα μας βάλουν πολύ πιο νωρίς απΆ ό,τι περιμέναμε, στο τιμόνι μιας Bugatti Veyron, του επονομαζόμενου πιο γρήγορου αυτοκινήτου στον κόσμο.

Η διαφορά δεν είναι απλά προφανής: όταν με ένα πάτημα του γκαζιού η Bugatti εκτοξεύεται μπροστά και επιτίθεται στην ευθεία σαν πεινασμένο αγρίμι, η απόσταση από τους 125 ίππους του Seat μέχρι τους 1000 της Veyron φαίνεται αντίστοιχη της Γης από τη Σελήνη, ενώ εμείς νιώθουμε ότι κάνουμε review για περιοδικό αυτοκινήτου αντί για gaming site!

Η σειρά Need for Speed είχε τα προβλήματά της τελευταία, καθώς οι πρόσφατοι τίτλοι δεν πρόσφεραν κάτι το ουσιαστικά νέο, αναπαράγοντας συνεχώς μια κουρασμένη θεματολογία και συνοδεύοντάς τη με επαναλαμβανόμενο gameplay, σε σημείο που υπήρχαν αμφιβολίες για το μέλλον της σειράς. Τελικά, όχι μόνο επέστρεψε, αλλά όπως λέει και ο υπότιτλός της, αποτελεί μια αλλαγή κατεύθυνσης που ίσως είναι ό,τι ακριβώς χρειαζόταν ο βετεράνος των racing games. Η EA επιστράτευσε την ομάδα της Slightly Mad Studios, που απασχολεί άτομα που συμμετείχαν στη δημιουργία παιχνιδιών όπως το GTR2 και το GT Legends -αν και το γεγονός αυτό έπεσε πρόσφατα υπό αμφισβήτηση- για να γυρίσουν τη σειρά στις ρίζες της, δηλαδή στο track racing και στο πάντρεμα εξομοίωσης και arcade.

Μέρες κεραυνού: Το νέο ύφος

Το NFS: Shift αφήνει πίσω του τις open-world εμπειρίες των προηγούμενων παιχνιδιών και μας προσκαλεί σε μια ξενάγηση σε μερικές από τις πιο διάσημες πίστες στον κόσμο. Από το Spa και το Silverstone, στη Daytona και στους δρόμους του Tokyo, οι διαθέσιμες πίστες περιλαμβάνουν πραγματικές και φανταστικές διαδρομές με διαφορετικές απαιτήσεις ανάλογα με την κατασκευή και το σχέδιό τους. Στο Shift δε θα ξεφύγουμε από την άσφαλτο (παρά μόνο από δικό μας λάθος!), καθώς δεν υπάρχουν διαδρομές σε ανώμαλο δρόμο ή άλλου τύπου οδόστρωμα. Όμως αυτό δε σημαίνει ότι το παιχνίδι δεν έχει να μας προσφέρει ποικιλία.

Ξεκινώντας, δημιουργούμε αυτόματα το Driver Profile μας, στο οποίο θα καταχωρούνται τα κατορθώματά μας και το level μας. Το παιχνίδι δε χάνει καθόλου χρόνο για να μας βάλει στην πίστα, όπου έχουμε την ευκαιρία να κερδίσουμε τα πρώτα μας λεφτά ώστε να αγοράσουμε το δικό μας αυτοκίνητο. Αυτό είναι και η αρχή και το τέλος οποιασδήποτε έννοιας σεναρίου θα βρούμε στο παιχνίδι: η φωνή που ακούμε να μας εξηγεί τα βασικά του παιχνιδιού και που θυμίζει ¶γγλους παρουσιαστές εκπομπών αυτοκινήτου, θα επιστρέφει πότε-πότε για να μας μιλήσει για κάποιο game mode ή κάποιο νέο μοντέλο, αλλά από κει και μετά ο σκοπός είναι ένας: να περάσουμε όσους περισσότερους αγώνες μπορούμε και να φτάσουμε στο NFS World Tour, δηλαδή το υψηλότερο τουρνουά που υπάρχει, όπου θα αναμετρηθούμε με τους καλύτερους οδηγούς και τα ταχύτερα αυτοκίνητα.

Αυτό γίνεται με τη συγκέντρωση αστεριών, τα οποία παίρνουμε ολοκληρώνοντας συγκεκριμένους στόχους μέσα σε κάθε αγώνα. Την πλειοψηφία αστεριών φυσικά παίρνουμε εφόσον τερματίσουμε στις τρεις πρώτες θέσεις, αλλά και μέσω προκλήσεων που μας δίνει το παιχνίδι κατά τη διάρκεια του αγώνα, όπως το να περάσουμε ένα συγκεκριμένο αριθμό πόντων ή να πάρουμε τέλεια όλες τις στροφές της πίστας.

Τα στάδια των αγώνων που ξεκλειδώνουμε έτσι χωρίζονται σε τέσσερα Tiers, με πέμπτο και τελευταίο το προαναφερθέν NFS World Tour, ενώ το κάθε Tier περιλαμβάνει modes όπως Race, Time Attacks, Drifts, κλπ. Το σκορ που συγκεντρώνουμε κατά τη διάρκεια του αγώνα είναι αμοιβή μας για τον τρόπο που οδηγούμε και χωρίζεται σε aggression και precision points, που παίρνουμε οδηγώντας αντίστοιχα επιθετικά ή πιο δεξιοτεχνικά. Ο διαχωρισμός των πόντων αυτών δεν επηρεάζει κάτι πέρα από το χαρακτηρισμό μας ως Precise ή Aggressive driver, αφού όλοι οι πόντοι μαζεύονται στο προφίλ μας και χρησιμεύουν στο να ανεβάσουμε το level μας.

Κάθε πρόσθετο level που κερδίζουμε ξεκλειδώνει νέα στοιχεία, όπως extra θέσεις στο γκαράζ μας για αυτοκίνητα που αγοράζουμε, νέα αισθητικά και μηχανικά upgrades, αλλά και νέα events στα οποία έχουμε τη δυνατότητα να τρέξουμε με συγκεκριμένα αυτοκίνητα που μπορεί να μην μπορούμε ακόμη να αγοράσουμε. Παράλληλα, στο driver profile μας αποθηκεύονται τα badges που κερδίζουμε στους αγώνες, τα οποία ουσιαστικά δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένα πρόσθετο σύστημα από achievements/trophies, περιέργως μέσα στο ήδη γνωστό σύστημα achievements της κάθε πλατφόρμας.

image_need_for_speed_shift-11297-1778_0007.jpg

image_need_for_speed_shift-11297-1778_0006.jpg

image_need_for_speed_shift-11297-1778_0003.jpg

image_need_for_speed_shift-11297-1778_0004.jpg

image_need_for_speed_shift-11282-1778_0003.jpg

need-for-speed-shift-20090818083628147.jpg

need-for-speed-shift-20090818083635459.jpg

need-for-speed-shift-20090714115929749.jpg

need-for-speed-shift-20090601024556707.jpg

need-for-speed-shift-20090601024612144.jpg

need-for-speed-shift-20090714115920453_640w.jpg

need-for-speed-shift-20090717100020266_640w.jpg

need-for-speed-shift-20090714115923734_640w.jpg

nfs_shift_porsche_3.jpg

need-for-speed-shift-20090717100011875.jpg

Nfs-shift-promo.jpg

Πηγή : gameover.gr

Περισσότερα εδω : http://shift.needforspeed.com/home.action

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα το NEED FOR SPEED SHIFT κ μου θυμησε το GRID καπως.

ΑΠΛΑ εχει μια πολυ μεγαλη εκπληξη οσον αφορα στην επιλογη των αυτοκινητων (τυχαιο σκοπιμο δεν ξερω)

οποιος το βαλει θα καταλαβει.Εγω εριξα γελιο

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα το NEED FOR SPEED SHIFT κ μου θυμησε το GRID καπως.

ΑΠΛΑ εχει μια πολυ μεγαλη εκπληξη οσον αφορα στην επιλογη των αυτοκινητων (τυχαιο σκοπιμο δεν ξερω)

οποιος το βαλει θα καταλαβει.Εγω εριξα γελιο

γιατι γίνεσαι κακός ? :D;)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πως το κάνoυν τα γατόνια της ΕΑ αλλά με κάνουν να ξενυχτάω κάθε που βγάζουν ένα νέο Need For Speed. Χωρίς να είναι όλα αξιόλογα,κάποια αρκετά σπαστικά, έχω να τους αναγνωρίσω οτι το επίπεδο του gameplay που καταφέρνουν σε κάθε έκδοση είναι τουλάχιστον εθιστικό!! Έχω φτάσει 30 χρονών και από τα 16-17 με θυμάμαι να παίζω με αυτό τον τίτλο. Απίστευτο.....Πάω να παίξω...... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε σκατα, δεν αντεξα

1ον D/l 14gb

2oν Χωρις crack

και πηγα και το αγορασα!38ευρω

o λογος για το.....

03122008653.jpg

http://www.gtainside.com/en/download.php?do=cat&id=341

http://www.gtainside.com/en/download.php?do=cat&id=383

Link to comment
Share on other sites

gran_turismo_5_prologue.jpg

Έχω δει μερικά βίντεο κι έχω πάθει πλάκα ....

Για να δείτε τα αυτοκίνητα να τρέχουν πάτε εδω : http://www.youtube.com/user/Iseeuoverthere#p/search/ και δεξιά στην αναζήτηση γράψτε :gran turismo5 .

Video ΜΟΝΟ με VW :

http://www.youtube.com/results?search_query=Gran+Turismo+5+vw&aq=f

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που το NFS: Hot Pursuit 2 δε θα βγει σε Dual format (PC/MAC).... Οπως και νά'χει, αύριο παραλαμβάνω το Signature Edition, και όπως έγραψα και στο facebook, ψήνομαι να το κρατήσω σφραγισμένο! Με τόσα λίγα αντίτυπα, θα πάρει αξία στα εγγόνια μου και θα μου εξασφαλίσει τη σύνταξή μου! Σαν το Zippo τον επετειακό του 2007, για τα 75 χρόνια της εταιρίας, που έχω το κομμάτι 1 από 950 για την Ελλάδα, και περιμένω υπομονετικά :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μήπως γνωρίζετε αν έχει κυκλοφορήσει Sly Raccoon 4 ? sillyhorse1rb5.gif

Μ' έχει ζαλίσει ο γιόκας μου :thumbsup:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sly_Cooper#Sly_4

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 3 Αναμένεται 28/10/2011

Official Site

Battlefield-3-2131.jpg

Pro Evolution 2012 Κυκλοφόρησε 29/09/2011

Official Site

exofyllo_pro_evolution_soccer_2012_1853546_b.jpg

Football Manager 2012 Αναμένεται 21/10/2011

Official Site

2112.jpg

NBA 2K12 Αναμένεται 07/10/2011

Larry-Bird_NBA-2K12-official-cover.jpg

Edited by MaGiCPaiN
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες ασχολούμαι με το νέο Need For Speed, The Run. H πετυχημένη συνταγή συνεχίζεται, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.