Jump to content
Speedy

Πληροφορίες Παραγωγής,Αποστολής Και Παραλαβής Του Polo Σας

Recommended Posts

Σε ποιό καράβι ρώτησες? Αύριο θα πάρω και εγω και θα ενημερωσω. 'Αρα λογικά έχουμε βρεί το σωστό καράβί... :goodjob:

Αν εννοείς το AUTOSKY μάλλον δεν είναι το σωστό γιατί αυτό το καράβι οδεύει προς Βέλγιο. Εκτός κι αν πάει με polo μέχρι Βέλγιο γεμίσει με άλλες μάρκες και επιστρέψει ... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το AUTOSKY μάλλον δεν είναι το σωστό γιατί αυτό το καράβι οδεύει προς Βέλγιο. Εκτός κι αν πάει με polo μέχρι Βέλγιο γεμίσει με άλλες μάρκες και επιστρέψει ... :whistling:

Αφού στον m@kro είπαν οτι φορτώθηκε και δεν έφτασε άλλο πλοίο στο PASAIA ή λογικη λέει οτι είναι αυτό, εκτός εάν υπάρχει άλλο λιμάνι ή έγινε αυτό που γράφεις... :whistling:

Το ΑUTOSKY αυτή την στιγμή βρίσκεται 6 ώρες μακριά απο το λιμάνι:

post-18034-0-64499200-1296513810_thumb.j

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Απο το post του Speddy: Για παράδειγμα, εδώ βλέπεται ποιες είναι οι αναχωρήσεις που έγιναν ή θα γίνουν από το λιμάνι της Ισπανίας(Pasaia). Συγκεκριμένα το πλοίο "CITY OF HAMBURG" βλέπουμε ότι πληρεί τις προϋποθέσεις για να μεταφέρει αυτοκίνητα(cargo,ογκώδες,κλειστό). Κοιτώντας λίγο ποιο προσεκτικά τις φωτογραφίες του πλοίου βλέπουμε αυτη τη φωτογραφία όπου στο πίσω μέρος της υπάρχουν αυτοκίνητα, άρα το πλοίο μεταφέρει αυτοκίνητα. Το πλοίο αναχώρησε από την Ισπανία στις 18/1/2011 και ώρα 21:01. Άρα υπολογίζοντας τις ημερομηνίες και λαμβάνοντας υπόψιν την ημερομηνία παράδοσης μπορούμε να υπολογίσουμε εάν το αμάξι θα μεταφερθεί με το συγκεκριμένο πλοίο. Πιο συγκεκριμένα εάν η ημερομηνία παράδοσης είναι γύρω στις 5-19/2 και δεν υπάρχει άλλη αναχώρηση μετά τις 18/1 από την Ισπανία παρόμοιου τύπου πλοίου, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες το αυτοκίνητο να είναι στο συγκεκριμένο πλοίο.

Επίσης εδώ μπορείτε να δείτε ποια πλοία βρίσκονται τώρα στο λιμάνι της Ισπανίας(Pasaia).

Αυτό είναι το ταξίδι που κάνει το Polo σας μέχρι να έρθει στα χέρια σας !

Βέβαια εάν υπάρξουν καθυστερήσεις ειναι φυσιολογικό να μεταβάλλονται και οι ημερομηνίες...

ΝΕΑ! ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ PASAIA(PASAJES):

Recent Arrivals and Departures:

Vessel's Name Arrival Departure

CITY OF HAMBURG 01/02/2011 13:40

TO ΠΛΟΙΟ

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε αυτό είναι τα αυτοκίνητα μας ? ρώτησες τον αντιπρόσωπο?

Τωρα το απόγευμα θα πάω, ανάλογα με την διαδρομη του, θα δούμε, εάν βέβαια δεν είναι το άλλο που είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω εγώ πάλι μια ερώτηση, sorry αν επαναλαμβάνομαι αλλά έχω μεγάλη αγωνία. Εβδομάδα κατασκευής πήρα 10/2011. Αν σκέφτομαι σωστά, λογικά θέλει μια εβδομάδα να κατασκευαστεί και 2 εμδομάδες μεταφορά. Μετά λογικά θέλει 1-2 εβδομάδες στην Ελλάδα για τελωνείο και τα λοιπά. Οπότε σύνολο θα πρέπει να θέλει 5-6 εβδομάδες. Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι σωστά αυτά που λέω γιατί θέλω να δω αν θα το έχω το πάσχα, μπας και κανονίσω κανένα ταξιδάκι να το στρώσω.

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκίνητο θέλει 1 μέρα ολόκληρη να κατασκευαστή. μετά θα το φορτώσουν στο καράβι και θα υπολογίζεις περίπου 1 μηνά από την κατασκευή του μαζί με το τελωνείο για να έρθει στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω εγώ πάλι μια ερώτηση, sorry αν επαναλαμβάνομαι αλλά έχω μεγάλη αγωνία. Εβδομάδα κατασκευής πήρα 10/2011. Αν σκέφτομαι σωστά, λογικά θέλει μια εβδομάδα να κατασκευαστεί και 2 εμδομάδες μεταφορά. Μετά λογικά θέλει 1-2 εβδομάδες στην Ελλάδα για τελωνείο και τα λοιπά. Οπότε σύνολο θα πρέπει να θέλει 5-6 εβδομάδες. Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι σωστά αυτά που λέω γιατί θέλω να δω αν θα το έχω το πάσχα, μπας και κανονίσω κανένα ταξιδάκι να το στρώσω.

4 ευδομάδες κάνει το πλοίο και κατασκευή 3-5 μέρες (ανάλογα), Ταξίδι εγώ θα κανόνιζα μόνο αφού το είχα στα χέρια....

Σλημερα πήγα όπως είπα στην αντιπροσωπεία, δεν ήταν εκεί ο πωλητής μου αλλα μίλησα με τον υπεύθυνο πωλήσεων είδα στον υπολογιστή οτι το αυτοκίνητο βρίσκετε στο στάδιο της μεταφοράς (φίλε m@kro λογικά στο ίδιο καραβάκι είμαστε... :lol: ). Σχετικά με της ημερομηνίες με τα τελωνεία και αυτά μου είπε μέχρι τέλη του μήνα θα το έχω στα χέρια μου, μου είπε να μιλήσω και με τον πωλητή μου για αυτό. Παιδιά όποιος εχει ημερομινία κατασκευής μετά της 20 ας μας πεί τι ξέρει για της ημερομηνίες παραλαυείς να βγάλουμε μια άκρη..

Link to comment
Share on other sites

οκ. TSI άντε ρε φίλε μακάρι.... και ότι μάθεις έξτρα πες μας. έρχονταιαιαιαιαια :lol:

Με το χειρότερο δυνατό σενάριο 27 days ακόμα... τίποτα φάγαμε τον γαίδαρο...ΡΕ.... :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα την εβδομάδα παραγωγής για το δικό μου, που το πήρα με ξενον και ηλιοροφη.Ειναι η 9η και η παραγγελία έγινε 3/1/2011.

Μου είπαν ότι θα το έχω γύρω στις 20 Μαρτίου, ένα μήνα νωρίτερα από ότι μου είπαν στην αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Νέο μέλος εδώ. Εγώ είχα εβδομάδα παραγωγής την 3η του 2011 και σήμερα έμαθα πως το αυτοκίνητο (polo tsi dsg7 highline)βρίσκεται σε διαδικασία μεταφοράς χωρίς περαιτέρω λεπτομέρειες. Αρχική ημερομηνία παραλαβής ήταν κοντά στις 15 Μαρτίου. Από όσα διάβασα στο εξαιρετικό post λέτε να το υπολογίζω νωρίτερα;

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρεις ημερομηνία κατασκευής? DSG kai εσύ έ :thumbsup: ? Γένικά υπολόγισε 4 ευδομάδες πλοίο. Το δικό μου κατασκευάστηκε 25-27/1/11 (3 μερες με 5 το αργότερο κάνει), και θα παραλαύω τέλη του μήνα, ημερομηνία δεν γνωρίζει κανείς ακριβώς.

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρεις ημερομηνία κατασκευής? DSG kai εσύ έ :) ? Γένικά υπολόγισε 4 ευδομάδες πλοίο. Το δικό μου κατασκευάστηκε 25-27/1/11 (3 μερες με 5 το αργότερο κάνει), και θα παραλαύω τέλη του μήνα, ημερομηνία δεν γνωρίζει κανείς ακριβώς.

Ακριβή ημερομηνία δεν έχω, όχι. Γενικά μου φαίνεται πως με όσα διάβασα εγώ εδώ, ήξερα περισσότερα από τον πωλητή. Η απάντησή εκείνου σχετικά με την παραλαβή ήταν αρχές Μαρτίου.

Edited by jmits
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.