Jump to content
Speedy

Πληροφορίες Παραγωγής,Αποστολής Και Παραλαβής Του Polo Σας

Recommended Posts

Οποιος μάθει τιποτα νεότερο....POST :thumbsup:

το επόμενο βήμα είναι να σας τηλεφωνήσουν από την αντιπροσωπεία για παραλαβή .... εκτός κι αν έχουμε κανέναν στο τελώνιο ή στην αποθήκη της kosmocar και με βάση αριθμού πλαισίου σας φωτογραφίσει το μωρό σας ...

Link to comment
Share on other sites

μόλις με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπεία. εκτελωνίστηκε. :drinks: την άλλη βδομάδα φορτώνετε στην νταλίκα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσαν κι εμένα για ημερομηνία παραγωγής 19η εβδομάδα και επιθυμητή ημερομηνία 17η.

Μου είπαν ότι συνήθως η επιθυμητή ημερομηνία είναι και ρεαλιστική. Άρα τέλος Μαίου με αρχές Ιουνίου θα το έρχω στα χέρια μου.

Το αρχικό σενάριο πάντως με παραγγελία από 28 Ιανουαρίου ήταν 6 μήνες. Άρα νωρίτερα από ότι αρχικά μου είχαν πει.

Μετράμε τις μέρες λες και είμαστε φαντάροι για απόλυση !

Link to comment
Share on other sites

με πηραν τηλεφωνο απο καρεντα αμαρουσιου και μου παν οτι το αμαξι ηρθε (οχι στην αντιπροσωπεια) και οτι πρεπει να δωσω την υπολοιπη προκαταβολη για να προχωρησουν στον εκτελωνισμο. ειναι λογικο?

Link to comment
Share on other sites

μμμ... δεν ξέρω!!! πάντως εγώ του είπα ότι θα δω το αυτοκίνητο και μετά θα τους πληρώσω και μου είπαν εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

με πηραν τηλεφωνο απο καρεντα αμαρουσιου και μου παν οτι το αμαξι ηρθε (οχι στην αντιπροσωπεια) και οτι πρεπει να δωσω την υπολοιπη προκαταβολη για να προχωρησουν στον εκτελωνισμο. ειναι λογικο?

όσο λογικό είναι το παράλογο .... δλδ καθόλου !

Πες τους να φέρουν το αμάξι στην αντιπροσωπεία, να το δεις και μετά θα πάρουν το μαρούλι. Αν δεν το δεις, δεν πληρώνεις !

Δώσε τους να καταλάβουν καλά ότι δεν αστειεύεσαι και δεν θα αλλάξεις γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

μμμ... δεν ξέρω!!! πάντως εγώ του είπα ότι θα δω το αυτοκίνητο και μετά θα τους πληρώσω και μου είπαν εντάξει...

θα δωσεις ολα τα λεφτα η προκαταβολη και δοσεις?

Link to comment
Share on other sites

τους εβαλα τις φωνες και αμεσως δεχτηκαν να το δω και μετα να πληρωσω την προκαταβολη...ειναι μεγαλες κουφ@λες...

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν και εμενα να μου με ρωτήσουν αν θα προχωρήσω στον εκτελωνισμό. Εγώ έχω δώσει προκαταβολή μετά την παραγγελια. Ως την Παρασκευή το αργότερο το έχω στα χερια μου!!!!! :lol::roadrage::goodjob::goodjob::goodjob::D

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν και εμενα να μου με ρωτήσουν αν θα προχωρήσω στον εκτελωνισμό. Εγώ έχω δώσει προκαταβολή μετά την παραγγελια. Ως την Παρασκευή το αργότερο το έχω στα χερια μου!!!!! :lol::roadrage::goodjob::goodjob::goodjob::D

ως παρασκευη εννοεις αυριο? γιατι εμενα μου παν την αλλη βδομαδα..ρε παιδια οταν θα ερθει στην αντιπροσωπεια μετα ποσο καιρο θελει για πινακιδες?

Link to comment
Share on other sites

όταν τις βγάλουν αν δεν έχεις τίποτα οικονομικές υποχρεώσεις και τεχνικές(συναγερμός αφτερ μαρκετ)το πήρες και έφυγες....

Link to comment
Share on other sites

με τις πινακιδες τι γινεται ρε παιδια? θα ειναι ετοιμες οταν παμε να το δουμε?

Και να μήν έχουν βγει θα έχεις της προσορινές (χαρτί) κ μετά θα πας να πάρεις της τσινκινες (κανονικές).

•Προσωρινές πινακίδες κυκλοφορίας

Το σύστημα προσωρινών πινακίδων κυκλοφορίας παρέχει τη δυνατότητα κυκλοφορίας του οχήματος για περιορισμένο χρονικό διάστημα πριν από την έκδοση της οριστικής άδειας κυκλοφορίας

My link

όταν τις βγάλουν αν δεν έχεις τίποτα οικονομικές υποχρεώσεις και τεχνικές(συναγερμός αφτερ μαρκετ)το πήρες και έφυγες....

Κανονικά και ο συναγερμός δεν πρέπει να έχει μπεί? Εχω aftermarket εγω

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι την ίδια μέρα. Ας είναι όλα καλα και... :flowers:

Παιδιά αν δούμε κατι περίεργο π.χ. μια μικρη γραντζουνιά...(μακριά απο ολους μας) αρνούμαστε να παραλαύουμε έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι την ίδια μέρα. Ας είναι όλα καλα και... :flowers:

Παιδιά αν δούμε κατι περίεργο π.χ. μια μικρη γραντζουνιά...(μακριά απο ολους μας) αρνούμαστε να παραλαύουμε έτσι?

εννοητε

+ 1 ή του ζητάς να σου κόψει τιμή κανένα 200 για μικρή γρατζουνιά..

Link to comment
Share on other sites

αν είναι πλαστικό η στο εσωτερικό ζητάς αντικατάσταση προβληματικού ανταλλακτικού ή αν είναι εξωτερική η ζημιά η επισκευή η αυτό που είπε ο φίλος speedy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.