Jump to content
dhmhtrhsel_diablo

Rcd 300 Με Ενισχυτη

Recommended Posts

παιδια καλησπερα, σκεφτομαι στο golf v gt sport me to rcd 300 me mp3 να βαλω εναν ενισχυτη.

αγορασα εναν ανταπτορα απο high input se low output που βγαζει πλεον rca. απο εκει θα περασω 2 διπλα rca (1 για τα 2 πισω ηχεια και ενα για ενα μελλοντικο sub.

σκεφτομαι επισης να περασω απο την μερια του συνοδηγου τα σηματα και απο την μερια του οδηγου το ρευμα. την γειωση πισω απο την πλατη των πισω καθισματων. το προβλημα μου ειναι το remote του ενισχυτη καθως με το πολυμετρο μου μετραω παντα ρευμα στα δυο καλωδια στο πισω μεροσ του rcd 300. καθως σε μενα λειτουργει ακομα κα χωρις κλειδι. σκεφτηκα λοιπον να παρω το remote απο το ρευμα του αναπτηρα καθως αυτος δεν λειτουργει οταν γυριζω στο off το κελιδι ακομα κα οταν το βγαζω απο τη μιζα.

θεωρειτε οτι θα μπορεσουν ολα αυτα να λειτουργησουν?

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες, μια χαρά θα λειτουργήσουν. Μόνο μια επισήμανση. Αφού δεν παίρνεις διακοπτόμενο από το RCD o ενισχυτής σου θα είναι σταντ μπαϊ συνέχεια ακόμα και όταν δεν δουλεύει το RCD χωρίς αυτό να είναι βέβαια κάτι σοβαρό.

Όπως το λες επίσης γυρνώντας το κλειδί θα χάνεις και τον ενισχυτή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, σκεφτομαι στο golf v gt sport me to rcd 300 me mp3 να βαλω εναν ενισχυτη.

αγορασα εναν ανταπτορα απο high input se low output που βγαζει πλεον rca. απο εκει θα περασω 2 διπλα rca (1 για τα 2 πισω ηχεια και ενα για ενα μελλοντικο sub.

σκεφτομαι επισης να περασω απο την μερια του συνοδηγου τα σηματα και απο την μερια του οδηγου το ρευμα. την γειωση πισω απο την πλατη των πισω καθισματων. το προβλημα μου ειναι το remote του ενισχυτη καθως με το πολυμετρο μου μετραω παντα ρευμα στα δυο καλωδια στο πισω μεροσ του rcd 300. καθως σε μενα λειτουργει ακομα κα χωρις κλειδι. σκεφτηκα λοιπον να παρω το remote απο το ρευμα του αναπτηρα καθως αυτος δεν λειτουργει οταν γυριζω στο off το κελιδι ακομα κα οταν το βγαζω απο τη μιζα.

θεωρειτε οτι θα μπορέσουν ολα αυτα να λειτουργησουν?

Με αυτο θα έλυνες το πρόβλημα συνολικά, και των rca και του remote.

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=PAC+SOEM+Amplifier+Adapter&_sacat=See-All-Categories

τεσπα τωρα παρε απο τον αναπτήρα, με την μονη διαφορά δεν θα εχεις ενισχυτή οταν εισαι σταματημένος.

Το καλωδιο τασης περνάει καπου πισω απο την μπαταρία και βγαίνει επανω απο τα πετάλια στον χωρο του οδηγού.

Αυτο που δεν κατάλαβα ειναι τι θα κάνεις με την "γείωση" ?

Link to comment
Share on other sites

Θα το γειώσει σε κάποια βίδα του σασί κάτω από τα πίσω καθίσματα.

ακριβως! θα το βιδωσω στο σημειο που βιδωνει στο σασι η ζωνη στα πισω καθισματα.. απο που αλλου θα μπορουσα να παρω διακοπτομενο ρευμα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν το RCD σου που όπως είπες είναι μαμά λειτουργεί στη θέση 0 του κλειδιού (πρώτο κλικ);

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μη βάλεις τίποτα στην εταζέρα. Μόνο στις εργοστασιακές θέσεις και ένα subwoofer στο πορτμπαγκάζ ή ένα ενεργό κάτω από τα καθίσματα με προτίμηση στο πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μη βάλεις τίποτα στην εταζέρα. Μόνο στις εργοστασιακές θέσεις και ένα subwoofer στο πορτμπαγκάζ ή ένα ενεργό κάτω από τα καθίσματα με προτίμηση στο πρώτο.

+1000 εταζερα σε γκολφ απλα απαραδεκτο.

Δες την υπογραφη μου

Link to comment
Share on other sites

+1000 εταζερα σε γκολφ απλα απαραδεκτο.

Δες την υπογραφη μου

γιατι οχι στην εταζερα? τι κερδιζω αν τα βαλω στις πισω πορτεσ?

επισης δεν ξερω τι διαμετρο πρεπει να εχουν.... εχω μια εκπτωση στο e-shop. εχετε κατι υποψιν απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι στην εταζερα? τι κερδιζω αν τα βαλω στις πισω πορτεσ?

επισης δεν ξερω τι διαμετρο πρεπει να εχουν.... εχω μια εκπτωση στο e-shop. εχετε κατι υποψιν απο εκει?

Αν διαβαζες τα ποστ δεν θα ρωτουσες.

To μεγαφωνο για να "παιξει" σωστα χρειάζεται ενα συγκεκριμένο ογκο, η εταζερα ειναι μια παλια μοδα που πλεον εχει εγκαταληφθει.

Τωρα εσυ ξερεις, δικο σου το αυτοκινητο!!

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες τα ποστ δεν θα ρωτουσες.

To μεγαφωνο για να "παιξει" σωστα χρειάζεται ενα συγκεκριμένο ογκο, η εταζερα ειναι μια παλια μοδα που πλεον εχει εγκαταληφθει.

Τωρα εσυ ξερεις, δικο σου το αυτοκινητο!!

ναι οκ αλλα εχει πολλη διαδικασια να βαλω στισ πισω πορτες. και μονο ενα ηχειο η ενα twitter. με την διαφορα οτι δεν θα ακουγονται δυνατα και θα υπερκαλυπτονται απο τα μπροστινα. επισης δεν ξερω τι μεγεθος πρεπει να εχουν στισ πισω πορτες. εχεισ να προτεινεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.