Jump to content
yositosi

Αντικατάσταση Ελαστικών

Recommended Posts

Ψαχνομαι για αλλαγη ελαστικων(17")εχουμε καμια προσφατη γνωμη;;;Φορουσα τα michelin pilotspot3 κ δεν εχω τις καλυτερες εντυοωσεις παροτι τα χρυσοπληρωσα κ δεν οδηγω επιθετικα.Περιμενω γνωμες(ποιότητας -τιμής) .

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να βάλεις τα continental sport contact 5 πιστεύω ότι σίγουρα δεν θα χάσεις. Οι περισσότερες premium μάρκες στην αγορά τα φοράνε ως πρώτη τοποθέτηση και πιστεύω όχι τυχαία. Εγώ το έχω μετανιώσει ήδη που δεν τα έβαλα και προτίμησα τα dunlop για να γλιτώσω 100 ευρώ. Ένα γέμισμα του ρεζερβουάρ είναι...

Edited by jsk
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ(tyrereview) και ερωτησεις σε λαστιχαδες κατεληξα στην εργοστασιακη διασταση για το πολο μου 185/60/15 και στα goodyear efficient grip performance στα 280€ κομπλε

Με γραπτη εγγυηση(20.000 η 1 χρονο) καινουργιες βαλβιδες και ολους τους απαραιτητους ελεγχους ζυγοσταθμισης και ελεγχο ρεζερβας

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

f1 assymtric 2 goodyear για διασταχη 225χ18χ45 εχουν προσφορα αυτο το μηνα η goodyear και μου δωσανε 440 τοποθετημενα ολα κομπλε....συνηθως ηταν 40 ευρο ποιο ακριβα..για ενα μηνα το κανουν απο οτι μου ειπε το παληκαρι.το εχουν στο δικτυο τους.σκοπευω να τα παρω ποιο μετα.τωρα για το καθημερινο μου πηρα τα rainsport 3 σε 205χ16χ45 πισω και 195χ16χ45 μπροστα λογω κοστους αντι 215 που περνει κανονικα πισω.στα 380 τα βρηκα αυτα

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησα πριν περίπου 5 μήνες τα Goodyear F1 Assynetric 2 και οφείλω να πω ότι με έχουν εντυπωσιάσει από την απόδοσή τους. Είναι σαφώς καλύτερα από τα SC3. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως βρηκα τα Conti και τα Duniop στα 480 - 490. και τα barum στα 390 και με βαλανε σε σκεψεις...

Μάκη που τα βρήκες τα continental 480 ρε φίλε ??? Κοζάνη ?

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ρε συ.... περασε καιρος. ειχα ρωτησει σε 4-5 μαγαζια και δεν θυμαμαι ποιος μου ειχε πει. και δεν ξερω και αν ισχυει και σημερα.

Link to comment
Share on other sites

continental conti sport 5 φοβερο λαστιχο καλο κρατημα σε στεγνο και βρεγμενο βελτιωθηκε η αισθηση του τιμονιου 

Link to comment
Share on other sites

Dunlop Sportmaxx Maxx rt 2 σε golf mk5 tsi140αρι σε διάσταση 225/45/17!! Τα έχω ένα χρόνο ακριβώς και μπορώ να πω ότι ειίμαι υπερευχαριστημένος. Για να είμαι ειλικρινής μέτα από τα michlein που έβαζα σε όλα τα αμάξια μου, είχα στην αρχή τους δισταγμούς μου.

Link to comment
Share on other sites

Dunlop Sportmaxx Maxx rt 2 σε golf mk5 tsi140αρι σε διάσταση 225/45/17!! Τα έχω ένα χρόνο ακριβώς και μπορώ να πω ότι ειίμαι υπερευχαριστημένος. Για να είμαι ειλικρινής μέτα από τα michlein που έβαζα σε όλα τα αμάξια μου, είχα στην αρχή τους δισταγμούς μου.

Γιώργο ???

που στο καλό βρήκες SPORT MAXX RT 2

ένα χρόνο πριν ?

Η παρουσίασή τους έγινε το Γενάρη του '16

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάκη που τα βρήκες τα continental 480 ρε φίλε ??? Κοζάνη ?

Τονι μετα από σκεψη και λιγο ψαξιμο κατεληξα ότι μαλλον στον Μαματσιο τα βρηκα...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ???

που στο καλό βρήκες SPORT MAXX RT 2

ένα χρόνο πριν ?

Η παρουσίασή τους έγινε το Γενάρη του '16

Καλά ντέ μη βαράς ένα λάθος έκανα λόγω σβουροταχύτητας :hyper::laugh: :laugh:

By the way..........Παναγιώτης όχι Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ντέ μη βαράς ένα λάθος έκανα λόγω σβουροταχύτητας :hyper::laugh: :laugh:

By the way..........Παναγιώτης όχι Γιώργος.

Εντάξει Παναγιώτη

Απλή διευκρίνηση ζήτησα :drinks:  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το φοράω για δεύτερο χρόνο το Goodyear και είναι όντως εξαιρετικό λάστιχο ακόμα και τώρα που είναι στα τελευταία του. Και μάλλον θα παω ξανά για το ίδιο.......

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας στα τελευταία του εννοώ ότι θα βγάλουν ίσα ίσα το καλοκαίρι.......με τα ίδια λάστιχα έχω πάνω από 50000 χιλιόμετρα συν τους γαματους δρόμους εδώ στον Άγιο Νικόλαο........

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ Hankook K120 στα 380€, τα Dunlop Sport maxx rt2 στα 450€, και τα Goodyear f1 assymetric  στα 450€ επισης.  Τα Hankook με ψηνουν κυριως λογω τιμής καθως 70€ είναι αρκετά. Μεταξυ των αλλων 2 ποιες είναι οι κυριότερες διαφορες τους? Κάθε βοήθεια δεκτή

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2015 at 8:36 PM, thanos cc said:

Ψαχνομαι για αλλαγη ελαστικων(17")εχουμε καμια προσφατη γνωμη;;;Φορουσα τα michelin pilotspot3 κ δεν εχω τις καλυτερες εντυοωσεις παροτι τα χρυσοπληρωσα κ δεν οδηγω επιθετικα.Περιμενω γνωμες(ποιότητας -τιμής) .

Πες λίγο πιο αναλυτικά τι δεν σου άρεσε στα συγκεκριμένα ελαστικά καθώς τα φοράω και εγώ 5 φορά τώρα και είναι τα καλύτερα σε απόδοση από ό,τι άλλο έχω δοκιμάσει (όχι σε value for money όμως)

Link to comment
Share on other sites

GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 3 235/45-17 94Y

 ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ  7:00 Η ΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ CC.

EKANA 30 XLM  ΜΕ ΣΤΕΓΝΟ ΔΡΟΜΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΗ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ.

ΤΙΜΟΥΛΑ :430e

ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ  (Τοποθέτηση,,Ζυγοστάθμιση,βαλβίδες και άζωτο) 

fuel-efficiency.jpg C wetgrip.jpg A noise.jpg 68 db Όντως ισχύουν, τουλάχιστον απ ότι είδα στη βροχή είναι καλό, και αθόρυβο.

Σκεφτόμουν για το pilot 4 αλλά φοβήθηκα μήπως ακούγονται. MICHELIN PILOT SPORT 4 235/45-17 97Y XL fuel-efficiency.jpg C wetgrip.jpg A noise.jpg 71 db

Continental ContiSportContact 51-C-A-71-2.png

και αυτό :

Το Eagle F1 Asymmetric 3 της Goodyear στη νέα E-Class

 

http://www.4troxoi.gr/tags/eagle-f1-asymmetric-3

και για να μην παρεξηγηθώ,από τα continental conti sport 3 που είχε από την αρχή έμεινα ευχαριστημένος.

Απλά γιαυτό και μόνο ( fuel-efficiency.jpg C wetgrip.jpg A noise.jpg 68 db) είπανα τα δοκιμάσω

 

Edited by johnz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DubbeR_ChRoniS said:

τα 3 db κανανε τη διαφορα? 

Τα 3db ειναι παρα πολυ μεγαλη διαφορα,για οποιον κατεχει λιγη μουσικη,ξερει τι εννοω..

http://www.gcaudio.com/resources/howtos/loudness.html

http://science.howstuffworks.com/question124.htm

Edited by Abba
Link to comment
Share on other sites

1) 3db για μένα είναι διαφορά γιατί μου τι σπάει ο παραμικρός  θόρυβος στο αυτοκίνητο.Πόσο μάλλον όταν προέρχεται από καινούργια και όχι μεταχειρισμένα ελαστικά.

2) Παρουσιάστηκε το 2016  σε σχέση με τα continental conti sport contact 5

3) Αποτελεί το εργοστασιακό ελαστικό πρώτης τοποθέτησης της νέας σειράς E-Class της Mercedes.

 

4) image

5) τέλος μια δοκιμή θα κάνουμε και αν δεν μας βγει δεν ξαναβάζουμε Goodyear, και εμείς και αυτοί που πήραν και θα πάρουν Ε-Class Mersedes.

6 )και  με τα 50 ευρώπουλα  # από τα Michelin  ρούφεν μπύρεν παραλίεν.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.