Jump to content
yositosi

Εσείς Τι Πρόγραμμα Φοράτε?

  

23 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ας κάνουμε μια λίστα με τα προγράμματα που φοράει ο καθένας, αν φοράει φυσικά. Καλό θα ήταν, να ποστάρετε κιόλας τι ακριβώς έχετε επιλέξει, και γιατί όχι να αναφέρετε και κάποιες σχετικές εντυπώσεις ως τώρα.

Edited by yositosi
Link to comment
Share on other sites

Τα off topic διαγραφηκαν ωστε να μεινει καθαρο το θεμα.

Αλλα ελληνικα που μπορεις να προσθεσεις ειναι etuners,ανδριανακης,δημητριαδης.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να βάλω πρόγραμμα σε γνωστή εταιρία των Β. Προαστίων, αλλά την πάτησα άσχημα γιατι το μοτέρ μου είναι CDAA, για το οποίο αποδείχθηκε ότι η συγκεκριμμένη εταιρία δεν είχε κώδικα!!!

Παρά ταύτα, προσπάθησαν να "μάθουν στου κασίδη το κεφάλι" (το δικό μου αμάξι) μπας και αρπάξουν το 700αράκι ευρώ. Και όχι μόνο αυτό, αλλά η ECU μου κλείδωσε λόγω antitunning protection (ή και προβλήματος στον flasher), οπότε αναγκαστικά την στείλανε στην Αγγλία για ξεκλείδωμα. Μου έδωσαν βέβαια το αυτοκίνητο του Δντή για αντικατάσταση του δικού μου (3 ημέρες), αλλά ένοιωσα το αμάξι μου βιασμένο, παρότι μου το γύρισαν με το μαμά πρόγραμμα, που ευτυχώς είχαν κρατήσει αντίγραφο.

Προσοχή λοιπόν οι κάτοχοι των μοτέρ CDAA (αρχές 2010 και δώθε), γιατί δεν έχουν όλες οι εταιρίες κώδικα για το CC. Υποθέτω ότι σε μένα έκαναν δοκιμή προγράμματος από άλλο μοντέλο του γκρουπ που "έπαιζε" σωστά ή από πρόγραμμα που ήταν για μοτέρ BZB. Η κρίση έχει κάνει ορισμένους να πουλάνε ότι θέλουνε γενικά, χωρίς ειλικρίνεια στο πελάτη, ειδικά αν τον κόψουνε ότι δεν έχει πολλή σχέση με το άθλημα (καγκουροδρομίες :D ).

Υ.Γ. Να διευκρινήσω ότι είναι το πρώτο μου ποστ εδώ, καθώς "αηδίασα" με τα τεκταινόμενα σε κάποιο άλλο παρεμφερές φόρουμ.

Edited by Kostas Mar
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εγω φοραω xxelixis προγραμμα και ενο ειχε κι εμενα antitunning ο μιχαλης μου τον ξεκλειδωσε σε 10 λεπτα και αλλη μιση ωρα να περασει το φαϊλ και να το ρυθμισει και τελος ο σιμος ξερει τα εχουμε πει το αμαξι κανενα προβλημα ποτε....και ενας αλλος λογος ηταν που ηθελα μονο custom ειναι γιατι ηθελα να το ρυθμισω οσο περνει με οσα φοραω και αν υπηρχε καποιο προβληματακι να μπορουσε να το διορθοσουμε εκεινη την στιγμη μιας και μπορεις να βαλεις οτι θελεις.

αναμενετε και αναβαθμηση σε λιγο καιρο για πιο πανω απο οτι ειναι τωρα

εβαλα custom και μονο αυτον ειχα εμπιστοσυνη κατε με να βαλει χερι στο δικο μου αμαξι και επεσα μεσα στην αποψη μου

Edited by pantelisn-passat cc
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κιαπο μενα.εγω φοραω εδω κι ενα χρονο το προγραμμα stage I plus της UNITRONIC.μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα και οσον αφορα τη συγκριση με αλλα προγραμματα(σε passat CC) που εχει γινει στο δρομο με εβγαλε ασπροπροσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Ηλία, τσέκαρε και τα κουτάκια πανω στην ψηφοφορία, γιατί το Uni το δείχνει ακόμα άδειο :whistling:

Υ/Γ... Ενα μόνο θα σου πω, έχε χάρη που είχε κολλήσει ο κλιματισμός! :sorcerer::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ηλία, τσέκαρε και τα κουτάκια πανω στην ψηφοφορία, γιατί το Uni το δείχνει ακόμα άδειο :thumbsup:

Υ/Γ... Ενα μόνο θα σου πω, έχε χάρη που είχε κολλήσει ο κλιματισμός! :thumbsup::tongue:

:thumbsu: ναι,ναι...και οχι μονο αυτο αλλα ειχε φαγωθει λεει κι ο δισκος απο τις δοκιμες και πατιναριζε.ως δια μαγειας ο δισκος εκανε αυτοεπισκευη αφου ποτε δεν αλλαχτηκε. :thumbsup:

Edited by targas
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω τώρα ότι γίνεσαι πολύ άδικος! Και που ξέρεις ότι δεν είναι αυτός? (και η κουκούλα, και τα θαύματα, και όλα ταιριάζουν... μέχρι και το νέο Passat που πατάει 100% πάνω στο CC). Μπορεί με μαγικές κινήσεις ο δίσκος να επανέρχεται! Μια τα self seal ελαστικά, και μια το self heal δισκο-πλατώ :clapping:

Sorry για το off-topic, αλλά ειναι εκπληκτικό το βιντεάκι :clapping:

Link to comment
Share on other sites

....ζηλευετε γιατι δεν ειχατε παντα μαζι σας τον προσωπικο σας tuner!!!!!!!!!!

.........κ με τις νεες 19αρες μου θα σας δειξω εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......κουτσομπολες,κατινες!!!!!! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

....ζηλευετε γιατι δεν ειχατε παντα μαζι σας τον προσωπικο σας tuner!!!!!!!!!!

.........κ με τις νεες 19αρες μου θα σας δειξω εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......κουτσομπολες,κατινες!!!!!! :whistling:

τελικα δε μπορω να βαλω 19αρα.......μου το απαγορευσε ΜΟΝΙΜΑ ο προσωπικος μου tuner!!!!!!! :whistling:

.....τι θα κανω?! :cray:

......mod.....sorry για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δε μπορω να βαλω 19αρα.......μου το απαγορευσε ΜΟΝΙΜΑ ο προσωπικος μου tuner!!!!!!! :whistling:

.....τι θα κανω?! :cray:

......mod.....sorry για το off topic.

Γιατί δεν λες τι φοράς? Ντρέπεσαι ή κομπλάρεις με το διλιτράκι σου? :whistling::sword:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τρελο ψαξιμο επελεξα το stage 2 της superchips!

το φορανε πολυ στο νιση δεν εχουν κανει κιχ ακομα κ σε βιασμους!

εχει το χειριστηριο που το βαζεις-βγαζεις!

850ε η τιμη!

δεν βγενει το προγραμμα οταν βγαλεις το πολο η κλαταρη η μπαταρια!

δεν κανει κοψιματα εκει στην τεταρτη δεν μπενει σε safe mode δεν εχουμε δει chek!

μπορει να εχει 10 αλογα κατο και ποιο γραμικη αποδοση αλα αυτο που ζητουσα και ηθελα να αποφυγω που ειχα με τα προιγουμενα αμαξια μου ειναι τα πανο κατω απο αθηνα!

Link to comment
Share on other sites

ξεκινα με 3 και ζορισε το με 5η χαμηλα απο 1500 στροφες να δεις τι θα γινει...αν περασεις ενα τετοιο τεστ δεν θα σου κανει προβληματα ποτε...σε αυτο ομως γραφανε ποιο παλια οτι αλλοι ειχαν διακοπες-κα...

Link to comment
Share on other sites

ξεκινα με 3 και ζορισε το με 5η χαμηλα απο 1500 στροφες να δεις τι θα γινει...αν περασεις ενα τετοιο τεστ δεν θα σου κανει προβληματα ποτε...

Σωστός!! Σκάψιμο με 5η από χαμηλά, και αν γίνεται σε ελαφρά ανηφορική διαδρομή! Τρελό ζόρι για το μοτέρ, ΑΛΛΑ ότι ψεγάδι υπάρχει φαίνεται :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

ξεκινα με 3 και ζορισε το με 5η χαμηλα απο 1500 στροφες να δεις τι θα γινει...αν περασεις ενα τετοιο τεστ δεν θα σου κανει προβληματα ποτε...σε αυτο ομως γραφανε ποιο παλια οτι αλλοι ειχαν διακοπες-κα...

με πολυ φοβο το εκανα αυτο το τεστ με το μαστορα μου διπλα κ το λαπτοπ στα ποδια με το vagcom!

ολα καλα! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Guest nikos37

καλησπερα παιδια ηθελα να κανω μια ερώτηση στους ποιο παλιους που φορανε προγραμμα σε passat cc 1.8tsi stage 1 εαν εχει δημιουργηθεί καποιο προβλημα με την παροδο του χρονου.το αυτοκίνητο μου ειναι του 2009 μοντελο με 75000 χλμ.μετα απο λιγο ψαξιμο στην αγορα σκεφτομαι για apr με 455 € σε προσφορα αυτη την στιγμη.με ενδιαφερει το αμαξι να παρει λιγο τα πανω του γραμμικά ομως σε ολο το ευρος των στροφων χωρις κομπιασματα και παντα αξιοπιστα.ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο με κλειστά τα μάτια μη το σκέφτεσαι καθόλου φίλε ,πες τους να σου περάσουν και τις ρυθμίσεις στο cruise control για να το γυρνάς όπου θες και να καις ότι βενζίνη θες και εισαι κομπλέ .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο με κλειστά τα μάτια μη το σκέφτεσαι καθόλου φίλε ,πες τους να σου περάσουν και τις ρυθμίσεις στο cruise control για να το γυρνάς όπου θες και να καις ότι βενζίνη θες και εισαι κομπλέ .

τι ακριβως ρυθμισεις είναι αυτές Τασο?

Link to comment
Share on other sites

μπαινουν στο cruise control και αναλογως τι καυσιμο θες καψεις το γυρνας και στη καταλληλη χαρτογραφηση ,επισης αλλαζωντας χαρτογραφηση αλλαζουν και οι επιδοσεις του προγραμματος ,πχ θες να καψεις 95αρα το γυριζεις στο προγραμμα για να καψεις 95αρα με χαμηλωτερες επιδοσεις θες μετα να βαλεις 100αρα και να κερδισεις σε επιδοσεις το γυρνας στο προγραμμα για να καψεις 100αρα και βαζεις 100αρα και ανεβαινουν οι επιδοσεις θες επισης να το κανεις μαμα στα 160 αλογα οπως ειναι τωρα το γυριζεις και μονος σου μαμα και το δουλευεις light οπως εισαι τωρα .αποφασιζεις και κανεις οτι θες χωρις ζορι χωρις τιποτα,δες το βιντεο καιθα καταλαβεις .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.