Jump to content
yositosi

Εσείς Τι Πρόγραμμα Φοράτε?

  

23 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ρε παναγιωτη στο fb δεν ελεγες οτι ειχες κατι θεματα με το μειγμα σου και οτι δουλευει στεγνα και πως οταν εβαλες την κ04 πειραξε μονο το χαρτη πιεσης και τιποτα αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαβάζω αυτό το "έγινε ο προγραμματισμός επάνω στο dyno" με πιάνει μεγάλη κατάθλιψη!!!  :sorry: :sorry: :sorry:

 

Μόνο το δικό μου το ρημάδι "άναψε" συμπλέκτη μετά από δύο μετρήσεις και έκανε κανένα 2ωρο να συνέλθει και να σταματήσει να πατινιάρει?!?! :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Τάσο... δεν κάνω πλάκα! Μια ρημάδα δυναμομέτρηση ούτε 30 λεπτών υπόθεση... σε ένα ταπεινό Stage2... και με λιγότερα από 15000 χιλιόμετρα στο αμάξι... στην Κοζάνη κιόλας καταχείμωνο και μετά που πήγαμε με τον Μάκη για καφέ το αμάξι πολύ απλά πατίναρε σαν μουρλό, και εδώ ακούω για K04 σε CC setting on the dyno...

 

Εϊναι να μην με πιάνει κατάθλιψη??? :suicide: :suicide: :suicide: :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Λέω να του βάλω αυτοκόλλητο Stage5.1, κάτι σαν home cinema... Πιστεύω ότι όλο και παίζει σε κάποιους να πιάσει ο παπάς!!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

ρε παναγιωτη στο fb δεν ελεγες οτι ειχες κατι θεματα με το μειγμα σου και οτι δουλευει στεγνα και πως οταν εβαλες την κ04 πειραξε μονο το χαρτη πιεσης και τιποτα αλλο ?

 

Στο Facebook ανεφερα οτι το ειδα μεγαλη καταναλωση καυσιμου και υψηλη θερμοκρασια λαδιου μαζι με ρεταρισμα στο ρελαντι.

 

Τα πρωτα δυο τελικα οφειλονταν στο οτι κινηθηκα σε καταστασεις μεσης κινησης και εχοντασ καταγραψει και τις καταναλωσεις των δυναμομετρησεων το νουμερο ηταν υξηλο. Για την θερμοκρασια λαδιου το ιδιο.

 

Κανοντας 700 χλμ. ταξιδι στην εθνικη ολα μια χαρα και το εγραψα στο facebook.

 

Για το ρεταρισμα στο ρελαντι, μου ειπε ο μηχανικος οτι ειχε φυγει ενα σωληνακι απο το τουρμπο και εκτονωνε στην ατμοσφαιρα. Το επανεφερε στην θεση του και αμεσως ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

για τι θερμοκρασία λαδιού μιλάμε?!

Η μεγαλυτερη μεχρι στιγμης που εχω παρατηρησει παγιδευμενος σε κινηση ηταν 112.

Μακάρι ρε Παναγιώτη να δουλεύουν όλα τέλεια για να το χαρείς

Μεχρι στιγμης ολα τελεια.

 

Απλα το Σαββατο μου "μασησε" το δισκο-πλατω.

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλυτερη μεχρι στιγμης που εχω παρατηρησει παγιδευμενος σε κινηση ηταν 112.

Εεε δεν ειναι και χαμηλή! Το μέγιστο που έχω δει σε κίνηση και μποτιλιάρισμα είναι 102 και αυτό ντάλα μεσημέρι κολλημένος στο δρόμο για Χαλκιδική για καμία ώρα να πηγαίνουμε βήμα βήμα... 110-112 μόνο σε παρατεταμένο λιώσιμο/τελικιασμα και αυτό στιγμιαίο γιατί με το που έκοβα για δευτερόλεπτα το γκάζι η θερμοκρασία απευθείας έπεφτε 5-6 βαθμούς

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά μετά από αρκετό καιρό αναμονής έβαλα και εγώ πρόγραμμα το αμάξι μου ...είναι το passat 1.8 tsi μοντέλο 10/2008. πήγα σε revo πραγματικά έγινε άλλο αμάξι.....

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν , kosigal said:

Γειά σας παιδιά μετά από αρκετό καιρό αναμονής έβαλα και εγώ πρόγραμμα το αμάξι μου ...είναι το passat 1.8 tsi μοντέλο 10/2008. πήγα σε revo πραγματικά έγινε άλλο αμάξι.....

Να σε ρωτήσω κάτι.... Για να βελτιώσεις την αξιοπιστία του μοτέρ σου με τα επιπλέον άλογα έκανες κάτι??? Ρωτάω γιατί έχω κάποιες σκέψεις και για το δικό μου... Π.χ άλλαξες ίσως μία καδένα ή κάτι άλλο ώστε να έχεις ισορροπία δύναμης - αξιοπιστίας 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , kosigal said:

Γειά σας παιδιά μετά από αρκετό καιρό αναμονής έβαλα και εγώ πρόγραμμα το αμάξι μου ...είναι το passat 1.8 tsi μοντέλο 10/2008. πήγα σε revo πραγματικά έγινε άλλο αμάξι.....

Και πολύ καλά έκανες φίλε τώρα θα δεις τι μπορεί να κάνει το αμάξι σου !!!! Και που να το βάλεις κ μία εισαγωγή και μία εξάτμιση θα γίνει ακόμα καλύτερο!!! Αν επιτρέπεται τι over κάνει 1,2 ή 1,4 ??? Και σε τι τιμή το έβαλες ??? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει κάποια αλλαγή στο μοτέρ για το πρώτο στάδιο john απλά μου είπαν να γεμιζω σε στροφές κάθε ταχύτητα ..... όχι ότι δεν πάει ίσα ίσα τώρα που έχει δύναμη να μην πάρω νωρίς τον δίσκο στο χέρι.......

Toni πραγματικά έγινε άλλο αμάξι γεμίζει παντού...μα φυσικά έβαλα και εισαγωγή σιγά μην και δεν εβαζα......εξάτμιση δεν θέλω λόγο θορύβου.....από τιμή 500€ φιλική πάντα.....το over νομίζω 1,2 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

68.000 είναι δεύτερο αμάξι το έχουμε για ταξίδια και για σαββατοκύριακα με το παιδί 

Link to comment
Share on other sites

Με stage 1 χλωμό ως κίτρινο να πάρεις συμπλέκτη στο χέρι! Η ροπή ανεβαίνει μεν αλλά είναι το peak της υψηλό. Κατά τα άλλα στο μεγάλο εύρος απόδοσης της καμπύλης δεν ξεπερνάει κατά πολύ την στοκ ώστε να είναι άξιο ανησυχίας. (θα υποθέσω ότι σου το έβαλαν σε setting mode 2)

Για την over, το πρόγραμμα ζητάει οπότε αν του δώσεις θα σηκώσει, αλλά μένει εκεί που μένει λόγω της διατομής της εξάτμισης που "πνίγει το μοτέρ".

τι εισαγωγή έβαλες αν επιτρέπεται?!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι κοντά στα 220 άλογα πάνω κάτω φίλε μου !!! Στο stage 1 είσαι full save μην το φοβάσαι για τίποτα ούτε μοτέρ ούτε μετάδοση οπότε το γκάζι στο πάτωμα!!! 500€ καλή τιμή για revo... Μπορείς να βάλεις ένα  downpipe φ76 και ένα 100αρι racing καταλύτη και από εκεί κ πίσω να το αφήσεις όπως είναι αν δεν θέλεις ήχο και με ένα file της revo στο 1.4 over και τότε θα δεις ακόμα πιο πολλά από το αμάξι !!! Παντος κ έτσι να το αφήσεις θα είναι απόλαυση!!! 

Link to comment
Share on other sites

Πρός τό παρόν το αφήνω μετά βλέπουμε....ή εισαγωγή που έβαλα είναι της DTM 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , Toni_power said:

Είσαι κοντά στα 220 άλογα πάνω κάτω φίλε μου !!! Στο stage 1 είσαι full save μην το φοβάσαι για τίποτα ούτε μοτέρ ούτε μετάδοση οπότε το γκάζι στο πάτωμα!!! 500€ καλή τιμή για revo... Μπορείς να βάλεις ένα  downpipe φ76 και ένα 100αρι racing καταλύτη και από εκεί κ πίσω να το αφήσεις όπως είναι αν δεν θέλεις ήχο και με ένα file της revo στο 1.4 over και τότε θα δεις ακόμα πιο πολλά από το αμάξι !!! Παντος κ έτσι να το αφήσεις θα είναι απόλαυση!!! 

Θα πνιγεί πολύ και παίζει να του πετάει λαμπάκι λόγω υπερβολικής ροπής (θα πνίγεται).

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , Toni_power said:

Είσαι κοντά στα 220 άλογα πάνω κάτω φίλε μου !!! Στο stage 1 είσαι full save μην το φοβάσαι για τίποτα ούτε μοτέρ ούτε μετάδοση οπότε το γκάζι στο πάτωμα!!! 500€ καλή τιμή για revo... Μπορείς να βάλεις ένα  downpipe φ76 και ένα 100αρι racing καταλύτη και από εκεί κ πίσω να το αφήσεις όπως είναι αν δεν θέλεις ήχο και με ένα file της revo στο 1.4 over και τότε θα δεις ακόμα πιο πολλά από το αμάξι !!! Παντος κ έτσι να το αφήσεις θα είναι απόλαυση!!! 

Θα πνιγεί πολύ και παίζει να του πετάει λαμπάκι λόγω υπερβολικής ροπής (θα πνίγεται).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , kosigal said:

Πρός τό παρόν το αφήνω μετά βλέπουμε....ή εισαγωγή που έβαλα είναι της DTM 

Και δεν σου κάνει κοψίματα?!?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.