Jump to content
yositosi

Εσείς Τι Πρόγραμμα Φοράτε?

  

23 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ότι δεν ακούστηκε δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει. Υβρίδιο K04 σε αυτά τα νούμερα είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς από περιέργεια (παραδόξως μεγάλη) κανένα Maha από όλα αυτά τα "τούμπανα" παίζει πουθενά? (κατά προτίμηση με 5η και όχι το latest trend της 4ης)

Βασικά σαν μπούσουλα και συγκριτικά να φανεί όλο το εύρος του πως ανοίγει το μοτέρ σε άπλωμα. Παλιά ήταν της μοδός, αλλά τελευταία δεν παίρνει τίποτα το μάτι μου :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα...χαθηκα κατι χρονια αλλα να μαι παλι.οσοι θυμουνται ειχα βαλει revo δεν δουλεψε και εβαλα mtm.το εχω 7 χρονια το προγραμμα και ολα κομπλε!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 υπαρχει σιγουρα γιατι φιλος ρωτησε να βαλει σε liullieta πετρελαιο και του ειπαν ναι.

Ποια ειναι η liulieta και τι σχεση εχει με τον κινητηρα του tiguan 2.0?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , takpanos said:

Ποια ειναι η liulieta και τι σχεση εχει με τον κινητηρα του tiguan 2.0?

jiullieta alfa romeo.και τα δυο πετρελαιο ειναι,και τα δυο turbo ειναι και αν δεν παιρνει προγραμμα παιρνει παραλληλο εγγεφαλο.οσο για το τι σχεση εχει το ενα μοτερ με το αλλο θα σου απαντησω με ερωτηση.το peugeot rally 1300cc του 1995 παιρνει προγραμμα το ιδιο και οι tsi του 2017.καμια σχεση και φιλοσοφια ο ενας με τον αλλο!

Link to comment
Share on other sites

jiullieta alfa romeo.και τα δυο πετρελαιο ειναι,και τα δυο turbo ειναι και αν δεν παιρνει προγραμμα παιρνει παραλληλο εγγεφαλο.οσο για το τι σχεση εχει το ενα μοτερ με το αλλο θα σου απαντησω με ερωτηση.το peugeot rally 1300cc του 1995 παιρνει προγραμμα το ιδιο και οι tsi του 2017.καμια σχεση και φιλοσοφια ο ενας με τον αλλο!

Δε πρεπει να εισαι και πολυ σχετικος απ οτι καταλαβα οποτε μη παιρνεις στο λαιμο σου αλλους.
Το οτι παιρνει προγραμμα ενας κινητηρας μιας μαρκας δε σημαινει πως παιρνει και ο κινητηρας μιας αλλης.
Ο κινητηρας του tiguan 2.0 με τα 190ps μπορει να υπηρχε σε αλλη εκδοση του γκρουπ παλια με αλλη ιπποδυναμη αλλα δεν πρεπει να εχει βγει απο εταιρια βελτιωσεων ακομα προγραμμα.
Της alfa που αναφερεις κυκλοφορει πιο πολυ καιρο οποτε μη τα μπερδευεις στο μυαλο σου
Link to comment
Share on other sites


Ναι αλλα απ οτι διαβαζω δεν εχουν κατι. Μιλαμε για τις πλεον επισημες εταιριες βελτιωσεων του γκρουπ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , takpanos said:


Δε πρεπει να εισαι και πολυ σχετικος απ οτι καταλαβα οποτε μη παιρνεις στο λαιμο σου αλλους.
Το οτι παιρνει προγραμμα ενας κινητηρας μιας μαρκας δε σημαινει πως παιρνει και ο κινητηρας μιας αλλης.
Ο κινητηρας του tiguan 2.0 με τα 190ps μπορει να υπηρχε σε αλλη εκδοση του γκρουπ παλια με αλλη ιπποδυναμη αλλα δεν πρεπει να εχει βγει απο εταιρια βελτιωσεων ακομα προγραμμα.
Της alfa που αναφερεις κυκλοφορει πιο πολυ καιρο οποτε μη τα μπερδευεις στο μυαλο σου

μαλλον εσυ εισαι ασχετος απο οτι φαινεται.ειμαι στα αυτοκινητα και στα καρτ απο 16 χρονων και ποτε δεν ειπα εγω ξερω εγω κανω εγω εγω...ποιον πηρα στο λαιμο μου και γιατι?

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , takpanos said:


Ναι αλλα απ οτι διαβαζω δεν εχουν κατι. Μιλαμε για τις πλεον επισημες εταιριες βελτιωσεων του γκρουπ

η revo δεν ειναι επισημη για σενα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης και χαρακτηρισμών... Παρακαλώ να είστε κόσμιοι .... Συνεχίζουμε όμορφα και πάντα φιλικά. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , RAF JOHN said:

Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης και χαρακτηρισμών... Παρακαλώ να είστε κόσμιοι .... Συνεχίζουμε όμορφα και πάντα φιλικά. 

οκ εχεις δικιο δεν υπαρχει λογος...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

να επανεφερω μετα απο καιρο το θέμα. Ειμαι απο τους μαμίσιους που πραγματικά απολαμβανω ακόμη τα 170 άλογα του CC μου (2008) και δεν είχα καμια διάθεση στο να του αλλάξω κάτι αν και αισθανομαι ότι το μοτερ εχει να δωσει παραπάνω και λειτουργει καπως σφιχτά και απολυτως γραμμικά....

Προσφατα μου εβαλε τον διαολο στο κεφαλι φιλος για αναβαθμιση και μαλιστα με διαβεβαιωσε ΄ότι θα έχω δραματικη μειωση στην καταναλωση (περι τα 2 lt/100km...).  Mπορει καποιος φίλος που εχει κανει την 1η αναβαθμιση να μας πει εμπειρίες? (αποδοση, δυναμομετρηση, καταναλωση) . ΠΑΝΤΑ μιλάμε για 1ο στάδιο και ΜΟΝΟ με λογισμικό/χαρτογραφηση. (χωρις μηχανικές αλλάγες πχ καταλυτες , πολλαπλες κτλ) όπου θα με ενδιέφερε κατα πρωτον η μειωση καταναλωσης και 2ον μια μικρη αυξηση ιπποδυναμης/ροπης που θα ειναι σχετικά αισθητή...

Edited by leftlane
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι με προγραμμα σε συνθηκες ανοικτου δρομου θα εχεις καποια μικρη μειωση καταναλωσης περι το 1 λιτρο/100χλμ αλλα θα έχεις μια αντιστοιχη αυξηση της καταναλωσης σε συνθηκες εντος πολης... Επομενως κρινεις και αποφασιζεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2019 at 8:26 ΜΜ, makisg4 said:

Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι με προγραμμα σε συνθηκες ανοικτου δρομου θα εχεις καποια μικρη μειωση καταναλωσης περι το 1 λιτρο/100χλμ αλλα θα έχεις μια αντιστοιχη αυξηση της καταναλωσης σε συνθηκες εντος πολης... Επομενως κρινεις και αποφασιζεις...

Μηπως αυτο ισχύει για συγκεκριμενο πρόγραμμα ? Επίσης επειδη διαβαζοντας σχετικα posts καπου χάθηκα, μπορουμε να επικαιροποιησουμε ποια ειναι τα αξιοπιστα προγραμματα που οντως δουλευουν σωστά αυτη την στιγμη ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , leftlane said:

Μηπως αυτο ισχύει για συγκεκριμενο πρόγραμμα ? Επίσης επειδη διαβαζοντας σχετικα posts καπου χάθηκα, μπορουμε να επικαιροποιησουμε ποια ειναι τα αξιοπιστα προγραμματα που οντως δουλευουν σωστά αυτη την στιγμη ?

MTM πρόγραμμα περασμένο σε αντιπροσωπια VW έχει κάνει φίλος μου εδώ και μερικά χρόνια. 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2019 at 10:58 ΜΜ, leftlane said:

Μηπως αυτο ισχύει για συγκεκριμενο πρόγραμμα ? Επίσης επειδη διαβαζοντας σχετικα posts καπου χάθηκα, μπορουμε να επικαιροποιησουμε ποια ειναι τα αξιοπιστα προγραμματα που οντως δουλευουν σωστά αυτη την στιγμη ?

Δεν το εχω δοκιμασμενο ο ιδιος, ομως απο αυτα που εχω διαβασει αυτη η εντυπωση μου εχει μεινει, σε αυτο το συμπερασμα εχω καταληξει. Οσο για τα αξιοπιστα τι να σου πω... Ας μιλησουν αυτοι που εχουν φορεσει προγραμματα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Ακομη μαμα το εχω αλλά η ιδεα του stage 1 δεν μου εχει φυγει ακόμη...

Εχει να παραθεσει κάποιος εμπειρία απο καταναλωση/επιδοσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.