Jump to content
ekaradimos

Πρόβλημα Με Καλοριφέρ

Recommended Posts

Μου φαινονται λιγο κινεζικα αυτα;;;...χαχαχα...Πάντως σε κανα κλαπε παει το μυαλο μου.

Αν ειναι κατι τετοιο φτιαχνεται ευκολα ή θα ξηλωθούμε αγρίως... :rolleyes:

Αν το εχεις στο αυτοματο το πιο πιθανον ειναι να δουλευει οπως λες, ετσι δουλευει και σε μενα.

Αν κατευθύνεις τον αερα με τα κουμπάκια βγαζει ο κεντρικος αερογωγος? υπ' οψιν αν ειναι ανοιχτός ο μεγαλος κεντρικός αεραγωγος, δύσκολα θα δεις αερα στους αεραγωγούς πανω απο το RCD.

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις στο αυτοματο το πιο πιθανον ειναι να δουλευει οπως λες, ετσι δουλευει και σε μενα.

Αν κατευθύνεις τον αερα με τα κουμπάκια βγαζει ο κεντρικος αερογωγος? υπ' οψιν αν ειναι ανοιχτός ο μεγαλος κεντρικός αεραγωγος, δύσκολα θα δεις αερα στους αεραγωγούς πανω απο το RCD.

Ακριβως! Στο auto έτσι δουλεύει, βγάζει ζεστό αέρα από παντού εκτός απο τους κεντρικούς αεραγωγούς, πιθανολογώ για να μην σε κοιμίζει, δεν ειναι καλό να χτυπάει η ζέστη στο πρόσωπο ούτως ή άλλως...

Αν κατέβει η θερμοκρασία αρκετά, στους 17c πχ ή φτάσει το εσωτερικό στην θερμοκρασία θα αρχίσει να φέρνει χλιαρό προς το κρύο αέρα και τότε βγάζουν και οι κεντρικοί αεραγωγοί.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Στο auto έτσι δουλεύει, βγάζει ζεστό αέρα από παντού εκτός απο τους κεντρικούς αεραγωγούς, πιθανολογώ για να μην σε κοιμίζει, δεν ειναι καλό να χτυπάει η ζέστη στο πρόσωπο ούτως ή άλλως...

Αν κατέβει η θερμοκρασία αρκετά, στους 17c πχ ή φτάσει το εσωτερικό στην θερμοκρασία θα αρχίσει να φέρνει χλιαρό προς το κρύο αέρα και τότε βγάζουν και οι κεντρικοί αεραγωγοί.

το θεμα ειναι οτι δεν βγαζει τιποτα. οταν εχει κρυο κοντα στο μηδεν μονο με τους πλαινους δεν ξινεται δουλεια.

μου φαινεται κουλο να μην βγαζει απο τον κεντρικο μηπως και σε παρει ο υπνος...

το θεμα ειναι εαν εχει προβλημα ή εαν δουλευει με αυτο το τροπο...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν βγαζει τιποτα. οταν εχει κρυο κοντα στο μηδεν μονο με τους πλαινους δεν ξινεται δουλεια.

μου φαινεται κουλο να μην βγαζει απο τον κεντρικο μηπως και σε παρει ο υπνος...

το θεμα ειναι εαν εχει προβλημα ή εαν δουλευει με αυτο το τροπο...

!!!! δεν τα ειπαμε????

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν βγαζει τιποτα. οταν εχει κρυο κοντα στο μηδεν μονο με τους πλαινους δεν ξινεται δουλεια.

μου φαινεται κουλο να μην βγαζει απο τον κεντρικο μηπως και σε παρει ο υπνος...

το θεμα ειναι εαν εχει προβλημα ή εαν δουλευει με αυτο το τροπο...

Εμενα μια χαρα ζεσταίνει πάντως! Οχι ακαριαία φυσικά αλλα απο τη στιγμή που θα ανάψω τον κλιματισμό (με 60-65 βαθμούς νερό περίπου) μετά απο 10' max έχει μια χαρά ζέστη, άλλωστε βγάζει και απο τα πόδια και νομίζω και απο τα τζάμια (γι αυτο δεν είμαι σίγουρος, άλλωστε η ζέστη πρέπει να βγαίνει χαμηλά γιατί εκεί είναι πιο κρυος ο αερας:thumbsup:)

Αν θες παντως με το ζόρι να βγάζει απο το ταμπλό πατάς του κουμπί της κατανομής που στέλνει αέρα στο πρόσωπο!

Link to comment
Share on other sites

εμένα στο auto βγάζει και απο τουσ κεντρικους και απο τον μεγαλο πανω στο ταμπλο

ζέστη ή χλιαρό προς κρύο; Δλδ αμα το βάλεις στους 28 φέρνει και απο τους κεντρικους;

Link to comment
Share on other sites

ζέστη ή χλιαρό προς κρύο; Δλδ αμα το βάλεις στους 28 φέρνει και απο τους κεντρικους;

στους 20 το έχω και φερνει ζεστο αέρα όχι καυτό αλλα όχι χλυαρό προς κρυο

Link to comment
Share on other sites

στους 20 το έχω και φερνει ζεστο αέρα όχι καυτό αλλα όχι χλυαρό προς κρυο

Στο δικό μου πάντως οταν φέρνει πραγματικά ζεστό αέρα ποτέ δεν τον φυσάει απο το κέντρο, παντα στο auto!

Δοκίμασε να ανεβάσεις πολύ την θερμοκρασία >26-27 για να φέρει ζεστη φουλ και δες αν βγάζει απο το κέντρο ή οχι... (βέβαια το ίδιο ειναι αν εξω εχει 3 και το χεις στους 20 μεχρι να ζεστάνει το αυτοκίνητο φουλ ζέστη φέρνει)

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.