Jump to content
djibril cisse

Πρόβλημα Με Την Τουρμπινα

Recommended Posts

Τελικά ο δικός μου αρπάχτηκε με την Καρέντα.

Ακόμη περιμένουνε λέει ανταλλακτικό από τη Γερμανία, ο άνθρωπος έχει μείνει χωρίς αμάξι μία εβδομάδα, και πρόβλεψη για το πότε θα έχει δεν υπάρχει.

Καλά τα έλεγα από την αρχή ότι πρόκειται περί παιδικής χαράς και ου μπλέξεις...

Με έχουν ζώσει τα φίδια με το δικό μου τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο δικός μου αρπάχτηκε με την Καρέντα.

Ακόμη περιμένουνε λέει ανταλλακτικό από τη Γερμανία, ο άνθρωπος έχει μείνει χωρίς αμάξι μία εβδομάδα, και πρόβλεψη για το πότε θα έχει δεν υπάρχει.

Καλά τα έλεγα από την αρχή ότι πρόκειται περί παιδικής χαράς και ου μπλέξεις...

Με έχουν ζώσει τα φίδια με το δικό μου τώρα...

Δυστυχώς το after sales των αντιπροσωπειών της VW αν πρόκειται για πρόβλημα σε αμάξι μέσα στην εγγύηση έχει την χειρότερη αντιμετώπιση... Προτείνω τουλάχιστον να απαιτήσετε αυτοκίνητο αντικατάστασης αλλιώς να κάνετε μέγα σαματά!

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Φίλε blugosi καλησπέρα. Ναι οπώς φαίνεται οι πρώτες παρτίδες polo έχουν θεματάκι με τη wastegate.

Θα ήθελα αν μπορείς να πεις στο φίλο σου να κοιτάξει ποιον από τους δύο κωδικούς θα του βάλουν:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=44161&view=findpost&p=434474

Για να ξέρω κι εγώ αν κάνανε καλά που μου βάλανε τον πρώτο και όχι τον δεύτερο, γιατί στα πρώτα πολο (6R) αντιστοιχεί λένε ο πρώτος κωδικός ανταλλακτικού. Σε κάθε περίπτωση, ενημέρωσέ μας για τον κωδικό, αν είναι εύκολο φυσικά!

Πάντως εγώ δε το άφησα συνεργείο καθώς δούλευε τις επόμενες 2-2 μέρες κανονικά και μετά από 3 μέρες που ήρθε το ανταλλακτικό πήγα και το πέρασα!

Χριστός Ανέστη! Το φτιάξανε το αμάξι!! Γιούπιιι!!

Μόνο 15 μέρες τους πήρε!!

Του έβαλαν τον πρώτο κωδικό, τον παλιό με το F. Τους ρώτησε για τον άλλο και δεν καταλάβαιναν καν τι τους έλεγε, ο υπεύθυνος της Καρέντα του είπε ότι αυτό τους έστειλαν από τη Γερμανία, αυτό έβαλε...

Επίσης δεν του έδωσαν ούτε ένα χαρτί από το οποίο να αποδεικνύεται ότι το αμάξι μπήκε μέσα με αυτή τη ζημιά, ότι έμεινε μέσα 15 μέρες και ότι έγινε αλλαγή του τούρμπο... :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Να πάει να το πάρει οπωσδήποτε. Σε περίπτωση που του ξανατύχει μέσα στα επόμενα 2 χρόνια απο την αντικατάσταση της τουρμπίνας (φτου φτου μακρυα)

Link to comment
Share on other sites

Να πάει να το πάρει οπωσδήποτε. Σε περίπτωση που του ξανατύχει μέσα στα επόμενα 2 χρόνια απο την αντικατάσταση της τουρμπίνας (φτου φτου μακρυα)

Έτσι κι αλλιώς έχει την τετραετή εγγύηση με την επέκταση. Του μένουν από το Μάρτη του 2010 34 μήνες για όλο το αμάξι, οπότε δεν έχει νόημα η εγγύηση των 24ων μηνών για την τουρμπίνα...

Γενικά θα έπρεπε να του δώσουν ένα χαρτί που να βεβαιώνει τι έγινε, αλλά τι ψάχνουμε τώρα; Εγώ φοβήθηκα μην του δώσουν άλλο αμάξι κατά λάθος! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Δυστυχώς και το δικό μου polo (αγορασμένο τον Μαϊο του 2010) εμφάνισε για τρίτη φορά το συγκεκριμένο πρόβλημα (άναψε EPC και τραβούσε σαν κάρο...) και παρόλο που όταν το έσβινα και το άνοιγα πάλι μετά από λίγα λεπτά δούλευε κανονικά, δεν το εμπιστεύομαι πλέον το αμάξι..και γι' αυτό το πήγα στην Karenta Πειραιά για αλλαγή μάλλον τουρμπίνας..θα μου πουν τη Δευτέρα..Έχω κάνει 14.000 χλμ και έχω το 6R1 (για όσους δεν ξέρουν που το γράφει-να κοιτάξουν στο βιβλίο του service)...Η αλήθεια είναι ότι χαλάστικα...πρώτη φορά πήρα αυτοκίνητο του ομίλου και τα 18.000 ευρώ δεν είναι λίγα για ένα μικρό αυτοκίνητο...αυτό που με ενοχλεί δεν είναι ότι έβγαλε βλάβη αλλά η όλη αντιμετώπιση της Karenta...θεωρώ ότι είναι εντελώς αντιεπαγκελματίες και γενικότερα απαράδεκτοι...μου συμπεριφέρθηκαν σα να μου έκαναν χάρη που θα το ελένξουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Δυστυχώς και το δικό μου polo (αγορασμένο τον Μαϊο του 2010) εμφάνισε για τρίτη φορά το συγκεκριμένο πρόβλημα (άναψε EPC και τραβούσε σαν κάρο...) και παρόλο που όταν το έσβινα και το άνοιγα πάλι μετά από λίγα λεπτά δούλευε κανονικά, δεν το εμπιστεύομαι πλέον το αμάξι..και γι' αυτό το πήγα στην Karenta Πειραιά για αλλαγή μάλλον τουρμπίνας..θα μου πουν τη Δευτέρα..Έχω κάνει 14.000 χλμ και έχω το 6R1 (για όσους δεν ξέρουν που το γράφει-να κοιτάξουν στο βιβλίο του service)...Η αλήθεια είναι ότι χαλάστικα...πρώτη φορά πήρα αυτοκίνητο του ομίλου και τα 18.000 ευρώ δεν είναι λίγα για ένα μικρό αυτοκίνητο...αυτό που με ενοχλεί δεν είναι ότι έβγαλε βλάβη αλλά η όλη αντιμετώπιση της Karenta...θεωρώ ότι είναι εντελώς αντιεπαγκελματίες και γενικότερα απαράδεκτοι...μου συμπεριφέρθηκαν σα να μου έκαναν χάρη που θα το ελένξουν...

Να μιλήσεις στην Cosmocar για αυτό δεν πρέπει να τους αφήνουμε έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Δυστυχώς και το δικό μου polo (αγορασμένο τον Μαϊο του 2010) εμφάνισε για τρίτη φορά το συγκεκριμένο πρόβλημα (άναψε EPC και τραβούσε σαν κάρο...) και παρόλο που όταν το έσβινα και το άνοιγα πάλι μετά από λίγα λεπτά δούλευε κανονικά, δεν το εμπιστεύομαι πλέον το αμάξι..και γι' αυτό το πήγα στην Karenta Πειραιά για αλλαγή μάλλον τουρμπίνας..θα μου πουν τη Δευτέρα..Έχω κάνει 14.000 χλμ και έχω το 6R1 (για όσους δεν ξέρουν που το γράφει-να κοιτάξουν στο βιβλίο του service)...Η αλήθεια είναι ότι χαλάστικα...πρώτη φορά πήρα αυτοκίνητο του ομίλου και τα 18.000 ευρώ δεν είναι λίγα για ένα μικρό αυτοκίνητο...αυτό που με ενοχλεί δεν είναι ότι έβγαλε βλάβη αλλά η όλη αντιμετώπιση της Karenta...θεωρώ ότι είναι εντελώς αντιεπαγκελματίες και γενικότερα απαράδεκτοι...μου συμπεριφέρθηκαν σα να μου έκαναν χάρη που θα το ελένξουν...

Δυστυχώς φίλε μου η αντιπροσώπευση είναι μεγάλο θέμα. Ευτυχώς εγώ στην επαρχία είχα πολύ καλή εξυπηρέτηση. Τώρα τα περί 6R και 6R1 δε ξέρω τι να πω.. Πάντως σύμφωνα με ποστ του Speedy όσα κατασκεύαστηκαν μέχρι Μαιο 2010 έχουν άλλο κδωικό από αυτά που κατασκευάστηκαν Ιούνιο και μετά. Βέβαια μπορεί και να είναι άσχετο αυτό.. Πάντως και σε μένα και σε φίλο του blugosi βάλανε ξανα ανταλλακτικό με τον παλιό κωδικό. Οπότε μάλλον τα τελικά συμπεράσματα θα τα βγάλουμε μετά από κανα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου η αντιπροσώπευση είναι μεγάλο θέμα. Ευτυχώς εγώ στην επαρχία είχα πολύ καλή εξυπηρέτηση. Τώρα τα περί 6R και 6R1 δε ξέρω τι να πω.. Πάντως σύμφωνα με ποστ του Speedy όσα κατασκεύαστηκαν μέχρι Μαιο 2010 έχουν άλλο κδωικό από αυτά που κατασκευάστηκαν Ιούνιο και μετά. Βέβαια μπορεί και να είναι άσχετο αυτό.. Πάντως και σε μένα και σε φίλο του blugosi βάλανε ξανα ανταλλακτικό με τον παλιό κωδικό. Οπότε μάλλον τα τελικά συμπεράσματα θα τα βγάλουμε μετά από κανα χρόνο.

Μπαρμπούτσαλα!

Είμαι σίγουρος ότι οι τουρμπινίτσες αυτές θα χαλάνε συνέχεια και θα τραβιόμαστε στα συνεργεία.

Όπως το σκέφτομαι, όταν θα καεί η δικιά μου δεν το πάω σε καμία αντιπροσωπεία. Θα καλέσω την οδική βοήθεια της VW (που είναι τζάμπα για 2 χρόνια και θα την ανανεώσω μέχρι το τέλος της 4ετούς εγγύησης).

Θα απαιτήσω να μου πάνε το αμάξι με γερανό όπου γουστάρουνε, να μου δώσουν ενοικιαζόμενο για τις πρώτες 5 ημέρες και αντικατάστασης μέχρι να μου το φτιάξουνε. Και αν το ξαναπάθει, θα κινήσω διαδικασία αναστροφής της πώλησης.

Ε όχι να μας πηγαίνουνε βεντούζα και μεις να το παίζουμε ευγενικοί...

Link to comment
Share on other sites

Μπαρμπούτσαλα!

Είμαι σίγουρος ότι οι τουρμπινίτσες αυτές θα χαλάνε συνέχεια και θα τραβιόμαστε στα συνεργεία.

Όπως το σκέφτομαι, όταν θα καεί η δικιά μου δεν το πάω σε καμία αντιπροσωπεία. Θα καλέσω την οδική βοήθεια της VW (που είναι τζάμπα για 2 χρόνια και θα την ανανεώσω μέχρι το τέλος της 4ετούς εγγύησης).

Θα απαιτήσω να μου πάνε το αμάξι με γερανό όπου γουστάρουνε, να μου δώσουν ενοικιαζόμενο για τις πρώτες 5 ημέρες και αντικατάστασης μέχρι να μου το φτιάξουνε. Και αν το ξαναπάθει, θα κινήσω διαδικασία αναστροφής της πώλησης.

Ε όχι να μας πηγαίνουνε βεντούζα και μεις να το παίζουμε ευγενικοί...

Κοίτα, μέχρι στιγμής όσα δείγματα έχουμε είναι από τα πρώτα μοντέλα. Στους επόμενους δε έχει βγάλει κάτι, άρα πρόκειται για προβληματική παρτίδα. Το θέμα είναι τί ανταλλακτικό μας βάλανε :no:

Τώρα για αναστροφή πώλησης, πολύ δύσκολο μου φαίνεται να την πετύχεις..

Link to comment
Share on other sites

Αναστροφή δυστυχώς έχεις δικαίωμα τους πρώτους 6 μήνες. Αν μπει στο forum κανένα Γιαπόνι θα γελάει και θα λέει να είδατε τα τουρμπάτα; Αρχίσανε να τους μένουν οι τουρμπίνες στο χέρι, οπότε ατμόσφαιρα και πάλι ατμόσφαιρα κάτι ξέρει ο ραδιενεργός Ιάπωνας...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!!

να μαι και εγωωωωω....

λοιπον... ανοικτο EPC και τραβαγε σαν ποδηλατο... παρκαρω... πινω εναν πικρο καφε αναβω ξανα και ολα οκ!!!

μετα απο μια μερα..; EPC ανοικτο με ανοικτο το check engine! ψυχραιμοτατος!!! σβηνω... καφε!!! αναβω ολα οκ... δυο μερες τωρα τιποτα....ολα οκ...κ το πιεσα κιολας...

τι να ειναι;

1) εχω αλλαξει τα εσωτερικα φωτα με φτηνα.. αλλαξα κ των ποδιων πριν μερες και απο τοτε της πλαφονιερασ μενουν μισανοιχτα..;

2) το γνωστο προβλημα που αναφερετε εδω..;

3) ;;;

Λαδια υγρα ολα κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Σου κόλλησε η wastegate. Eτοιμάζεσαι για αλλαγή τουρμπίνας κατά τα φαινόμενα......

Ωραια κομπλε..!! κ αν βαλουν τον παλιο κωδικο ξανα να το περιμενουμε και εκτος εγγυησης το προβλημα λογικα παντα ε; γιατι οταν κατι χαλαει και σου ξαναβαζουν το ιδιο.....

Παιδια εχω ξενερωσει με το θεμα... ειδικα με το οτι θα μου βαλουν προφανως τον ιδιο κωδικο..(παρελαβα 2ο του 2010)

Edited by istioploos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να κάνεις κάτι. Ακόμα και αν σου χαλάσει μέσα στα επόμενα 2 χρόνια πάλι θα καλύπτεσαι απο εγγύηση ανταλλακτικού. Ετσι όπως πάει το θέμα μάλλον όλοι μας θα πρέπει να κάνουμε επέκταση της εγγύησης για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Volkswagen my ass......18K και θέλει τουρμπίνα μόλις κλεισει χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας πούν να μπεί ο κωδικός απο την ελλατωματική παρτίδα, μην το δεχτείτε και μιλήστε με την COSMOCAR για το θέμα αυτό πιστεύω θα βρεθεί λύση, δέν θέλουν να χάσουν την αξιοπιστία τους

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο καιρο ειχα περασει απο την αντιπροσωπεια για αλλαγη λαδιων κ επειδη ειχα διαβασει απο δω για αυτο το προβλημα ρωτησα τον τεχνικο κ μου ειπε ''μην διαβασεις απο εκει..ψεματα ειναι..εγω τοσο καιρο δεν εχω πληροφοριθει τπτ τετοιο..''

το polo 1.2 dsg το παρελαβα τελη μαιου του 2010 κ ηταν ετοιμοπαραδοτο οποτε λογικα πρεπει να εχει η τουρμπινα τον παλιο κωδικο (βεβαια ο αριθμος πλαισιου ειναι με το 6R1..) οποτε μαζευω λεφτουδακια για την επεκταση......πφφ

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο καιρο ειχα περασει απο την αντιπροσωπεια για αλλαγη λαδιων κ επειδη ειχα διαβασει απο δω για αυτο το προβλημα ρωτησα τον τεχνικο κ μου ειπε ''μην διαβασεις απο εκει..ψεματα ειναι..εγω τοσο καιρο δεν εχω πληροφοριθει τπτ τετοιο..''

το polo 1.2 dsg το παρελαβα τελη μαιου του 2010 κ ηταν ετοιμοπαραδοτο οποτε λογικα πρεπει να εχει η τουρμπινα τον παλιο κωδικο (βεβαια ο αριθμος πλαισιου ειναι με το 6R1..) οποτε μαζευω λεφτουδακια για την επεκταση......πφφ

Στη θέση σου θα έκανα επέκταση σε ανεξάρτητη εταιρεία και όχι στην VW.

Δε θα τους έδινα ούτε ένα ευρώ παραπάνω έτσι που μου την έχουν σπάσει....

Σκεφτόμουνα να στείλω τη γυναίκα με το παιδί στο χωριό να περάσουν το καλοκαίρι και να τους αφήσω το Polo να κινούνται...

Τώρα, με 24.000 χλμ στο κοντέρ, φοβάμαι να το κάνω γιατί αν μείνει κάπου τι θα κάνει, με ένα παιδί δυόμισυ χρονών και άλλο ένα στην κοιλιά;

Αναγκαστικά θα της δώσω το Mercedes και θα μείνω με το TSI εγώ , μέχρι να χαλάσει...

Είναι πράγματα αυτά με καινούργιο αμάξι; Αν το ήξερα θα έμενα με το παλιό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα έκανα επέκταση σε ανεξάρτητη εταιρεία και όχι στην VW.

Δε θα τους έδινα ούτε ένα ευρώ παραπάνω έτσι που μου την έχουν σπάσει....

Σκεφτόμουνα να στείλω τη γυναίκα με το παιδί στο χωριό να περάσουν το καλοκαίρι και να τους αφήσω το Polo να κινούνται...

Τώρα, με 24.000 χλμ στο κοντέρ, φοβάμαι να το κάνω γιατί αν μείνει κάπου τι θα κάνει, με ένα παιδί δυόμισυ χρονών και άλλο ένα στην κοιλιά;

Αναγκαστικά θα της δώσω το Mercedes και θα μείνω με το TSI εγώ , μέχρι να χαλάσει...

Είναι πράγματα αυτά με καινούργιο αμάξι; Αν το ήξερα θα έμενα με το παλιό!!!!

εννοεις να το ασφαλησω το αμαξι σε εταιρια? δεν το ειχα ξανακουσει ομολογω..

κοιτα προφανως κ δεν ειναι πραματα αυτα...ελπιζω να μην ειμαστε απο τους ''τυχερους''.... τα golf αραγε που εχουν τον 1.2 tsi 8α εχουν τα ιδια 8εματα?

ελπιζω το προβλημα να ειναι μεμονομενο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι τους πιο εμπειρους? αναψε το EPC και εχασα το τουρμπο.. εφτανα σπιτι ομως κ παρκαρα... μετα στην επομενη βολτα ολα ηταν κομπλε εως που αναψε κ το check engine και το EPC... εσβησαν ολα μονα τους... να ειμαι τυχερος - ατυχος κ να ετυχε δεν υπαρχει περιπτωση ε; αραγε οταν το βαλουν να δουνε τα errors θα βρουνε τι φταιει ακριβως;;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι τους πιο εμπειρους? αναψε το EPC και εχασα το τουρμπο.. εφτανα σπιτι ομως κ παρκαρα... μετα στην επομενη βολτα ολα ηταν κομπλε εως που αναψε κ το check engine και το EPC... εσβησαν ολα μονα τους... να ειμαι τυχερος - ατυχος κ να ετυχε δεν υπαρχει περιπτωση ε; αραγε οταν το βαλουν να δουνε τα errors θα βρουνε τι φταιει ακριβως;;;;

Από τη στιγμή που άναψε θα υπάρχει και κατεγεγραμένο σφάλμα. Να το αναφέρεις στην αντιπροσωπία για να το βάλουν στο διαγνωστικό

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι τους πιο εμπειρους? αναψε το EPC και εχασα το τουρμπο.. εφτανα σπιτι ομως κ παρκαρα... μετα στην επομενη βολτα ολα ηταν κομπλε εως που αναψε κ το check engine και το EPC... εσβησαν ολα μονα τους... να ειμαι τυχερος - ατυχος κ να ετυχε δεν υπαρχει περιπτωση ε; αραγε οταν το βαλουν να δουνε τα errors θα βρουνε τι φταιει ακριβως;;;;

Φίλε ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε εμένα...και αυτή τη στιγμή το αυτοκίνητο είναι στην Karenta Πειραιά εδώ και 4 ημέρες και με ειδοποίησαν χθες ότι πάμε για αλλαγή τουρμπίνας...όταν ρώτησα αν πρόκειται για το γνωστό πρόβλημα μου απάντησαν "πάμε για αλλαγή τουρμπίνας" σαν να ήθελαν να μου πουν "ναι"...φυσικά ούτε λόγος για αυτοκίνητο αντικατάστασης..παρόλο που επέμενα..η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ανάγκη για αυτοκίνητο αντικατάστασης γιατί έχω άλλα δυο αυτοκίνητα στην οικογένεια, αλλά αν δεν μου το παραδώσουν μέχρι την Πέμπτη που μου είπαν..θα πάω με το δικηγόρο μου και θα το απαιτήσω..'ετσι απλά για να τους τη σπάσω...και θα συντάξω έγγραφο και στην κοσμοκάρ και στην VW Γερμανίας...

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να το ασφαλησω το αμαξι σε εταιρια? δεν το ειχα ξανακουσει ομολογω..

κοιτα προφανως κ δεν ειναι πραματα αυτα...ελπιζω να μην ειμαστε απο τους ''τυχερους''.... τα golf αραγε που εχουν τον 1.2 tsi 8α εχουν τα ιδια 8εματα?

ελπιζω το προβλημα να ειναι μεμονομενο...

Ναι, μία εταιρεία που το προσφέρει είναι η Autoprotect. Μας τις προσφέρει και στο Mbclub η εταιρεία AutoStar στην Πεύκη. Γκουγκλάρισέ τον αν θες να πάρεις προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που άναψε θα υπάρχει και κατεγεγραμένο σφάλμα. Να το αναφέρεις στην αντιπροσωπία για να το βάλουν στο διαγνωστικό

Φίλε ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε εμένα...και αυτή τη στιγμή το αυτοκίνητο είναι στην Karenta Πειραιά εδώ και 4 ημέρες και με ειδοποίησαν χθες ότι πάμε για αλλαγή τουρμπίνας...όταν ρώτησα αν πρόκειται για το γνωστό πρόβλημα μου απάντησαν "πάμε για αλλαγή τουρμπίνας" σαν να ήθελαν να μου πουν "ναι"...φυσικά ούτε λόγος για αυτοκίνητο αντικατάστασης..παρόλο που επέμενα..η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ανάγκη για αυτοκίνητο αντικατάστασης γιατί έχω άλλα δυο αυτοκίνητα στην οικογένεια, αλλά αν δεν μου το παραδώσουν μέχρι την Πέμπτη που μου είπαν..θα πάω με το δικηγόρο μου και θα το απαιτήσω..'ετσι απλά για να τους τη σπάσω...και θα συντάξω έγγραφο και στην κοσμοκάρ και στην VW Γερμανίας...

Σας ευχαριστω... τα πραγματα εγιναν πιο περιεργα... σημερα παρατηρησα οτι δεν κλεινουν τα φωτα της πλαφονιερας οταν βαζω συναγερμο και τα φωτα στα ποδια... αλλαξα τα των ποδιων με τα εργοστασιακα κ ολα οκ.. επιμενετε να μην ελπιζω οτι ηταν κατι τετοιο ε; απλα ετυχαν μαζι και τα δυο το EPC και το προβλημα απο τα κινεζακια στα λαμπακια ποδιων ...

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει παλιότερα απο βραχυκύκλωμα να ανάψουν όλα τα λαμπάκια στο καντραν και το αυτοκίνητο να ψοφήσει απότομα. Πέρνα μια βόλτα απο την αντιπροσωπεία και δες τι σφάλματα βγάζει. Ειναι λίγο περίεργα τα πράγματα με το can bus και ποτέ δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.