Jump to content
targas

Unitronic Βελτιωση

Recommended Posts

Τι έγινε Γιώργο? Τελικα΄το έκανες? Ολα οκ με το φλασάρισμα του CDAA?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε Γιώργο? Τελικα΄το έκανες? Ολα οκ με το φλασάρισμα του CDAA?

Ναι, πηγα αθηνα μια ζεστη μερα του αυγουστου (38+) βαθμους :blush: και "φλασαριστηκε" το scout μου, κανενα προβλημα με τον CDAA ολα πηγαν καλα,το αυτοκινητο καμια σχεση με πριν εχει "γεμιση" παντου και μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την επιλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πηγα αθηνα μια ζεστη μερα του αυγουστου (38+) βαθμους :rolleyes: και "φλασαριστηκε" το scout μου, κανενα προβλημα με τον CDAA ολα πηγαν καλα,το αυτοκινητο καμια σχεση με πριν εχει "γεμιση" παντου και μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την επιλογη μου.

Από άλογα;;; [Σου είπαν;;;] καλοφόρετο! 8)

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Με τα update γνωριζει κανεις τι γινεται? μου ειπαν οτι οταν παω για το επομενο σερβις θα πρεπει να ενημερωσω οτι εχω προγραμμα, για να μη διαγραφη σε ενδεχομενο update που κανουν στην αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Με τα update γνωριζει κανεις τι γινεται? μου ειπαν οτι οταν παω για το επομενο σερβις θα πρεπει να ενημερωσω οτι εχω προγραμμα, για να μη διαγραφη σε ενδεχομενο update που κανουν στην αντιπροσωπεια.

Κανεις κανονικα το update στην αντιπροσωπεια,και πας στην unitronic και σου ξαναπερνανε το προγραμμα δωρεαν!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι γινεται αυτη η διαδικασια? γιατι εμενα μου ειπε οτι απλα οταν το παω για σερβις (αντιπροσωπεια)να αναφερω οτι εχει προγραμμα το αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι γινεται αυτη η διαδικασια? γιατι εμενα μου ειπε οτι απλα οταν το παω για σερβις (αντιπροσωπεια)να αναφερω οτι εχει προγραμμα το αυτοκινητο.

1000% φιλε μου ετσι γινεται!

Φιλος με uni εκανε κανονικα update και του το περασαν δωρεαν,και αυτο γινεται οσες φορες βγαλει η vw αναβαθμιση,καθως η αναβαθμιση μπορει να ειναι για την ασφαλει η και την καλη λειτουργεια του αυτοκινητου σου,οποτε δεν εχει λογικη αυτο που σου ειπαν :startle:

Edited by souls A3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όταν είχα πάει για σέρβις, τους είχα πει πολύ απλά "παίδες, μην κάνετε κανένα μαγικό και φλασάρετε κανέναν εγκέφαλο", με ρώτησαν αν φοράω "προγραμματάκι", τους απάντησα πως ναι, και πολύ απλά μου είπαν να μην ανησυχώ!

Βέβαια, ακόμα και να φλασαριστεί, τότε πολύ απλα΄πηγαίνουμε και μας ξαναπερνάνε δωρεάν το πρόγραμμα (νομίζω σε όλα τα επώνυμα ισχύει αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όταν είχα πάει για σέρβις, τους είχα πει πολύ απλά "παίδες, μην κάνετε κανένα μαγικό και φλασάρετε κανέναν εγκέφαλο", με ρώτησαν αν φοράω "προγραμματάκι", τους απάντησα πως ναι, και πολύ απλά μου είπαν να μην ανησυχώ!

Βέβαια, ακόμα και να φλασαριστεί, τότε πολύ απλα΄πηγαίνουμε και μας ξαναπερνάνε δωρεάν το πρόγραμμα (νομίζω σε όλα τα επώνυμα ισχύει αυτό)

Σιμο αυτο μου ειπε και αυτος που μου περασε το προγραμμα,οτι απλα τους το αναφερεις και δεν υπαρχει προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όταν είχα πάει για σέρβις, τους είχα πει πολύ απλά "παίδες, μην κάνετε κανένα μαγικό και φλασάρετε κανέναν εγκέφαλο", με ρώτησαν αν φοράω "προγραμματάκι", τους απάντησα πως ναι, και πολύ απλά μου είπαν να μην ανησυχώ!

Βέβαια, ακόμα και να φλασαριστεί, τότε πολύ απλα΄πηγαίνουμε και μας ξαναπερνάνε δωρεάν το πρόγραμμα (νομίζω σε όλα τα επώνυμα ισχύει αυτό)

....κ ΑΝ ρε φιλε σιμο , ΑΝ λεω βρεθει κανας στραβος κ κανει κανα αλλο μαγικο κ καταγραψει οτι εσυ εχεις προγ/μα (πραγμα οχι συμβατο με την εγγυηση) τοτε τι κανουμε μαγκα?!.....χωρις να λεω οτι αν θελουν δεν μπορουν να το βρουν ετσι κ αλλιως....

Link to comment
Share on other sites

Να το καταγράψει ΠΟΥ? Αφού είσαι πρωταρχικά πελάτης του, και ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ γιουσουφάκια γίνονται μπας και πατήσει πελάτης :)

Link to comment
Share on other sites

Να το καταγράψει ΠΟΥ? Αφού είσαι πρωταρχικά πελάτης του, και ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ γιουσουφάκια γίνονται μπας και πατήσει πελάτης :)

παιδια οταν το πας για σερβις απο την στιγμη που εχει καποιο update ο εγκεφαλος σου λεει ο μαστορας εχεις καποιο update θες να το κανουμε και εαν πεις ναι εχει καλως εαν πεις οχι τοτε σε βαζει υπογραφεις ενα χαρτι τους λογους που δεν θες να κανεις το update και εφοσον τους πεις οτι δεν θες αυτοματως δεν ισχυει η εγγυηση γιατι ο κατασκευαστης κρινει πως πρεπει να γινει για την πιο σωστη λειτουργια του μοτερ και η φαση ειναι οτι ο μαστορας δεν μπορει να κανει τα στραβα ματια και να πει ενταξει δεν στο κανω ,εφοσον συνδεθει με το vas συνδεεται εκεινη την ωρα on line με τα κεντρικα και ετσι θα φανει ο αριθμος πλαισιου και εαν γινει η οχι και εφοσον ειναι οχι σου λεει και αυτοματως αυτο που ειπα πιο πανω .αυτο που λεω ειναι 100% σιγουρο το εχω ψαξει εγω μεσα στην vw-audi για τον αδερφο μου που εχει custom προγραμμα και σε περιπτωση που γινει μπηνια και σβηστει τι πρεπει να κανει .τωρα το τι πρεπει να κανει ειναι να παει παλι πισω στην θεσσαλονικη απο εκει που εβαλε το προγραμμα και να του το ξανα περασει το καλο ειναι οτι του το περναει τσαμπα χωρις καποια χρεωση ενω εαν ειχε ρεβο θα μπορουσε να το περασει εκεινη την ωρα στην αντιπροσωπεια γιατι και οι ιδιοι τους βαζουν ρεβο. και με αυτους τα ιδια ισχυουν το περνουν τσαμπα οσες φορες και εαν χρειαστει αρα φιλε μην μασας απο την στιγμη που γινει στρβη θα πας να στο περασουν τσαμπα και οτι και να σου πουν μα μου και αλλα οπως ειπε ο σιμος οπως ειπε και ο γιαννης :ninja:

Link to comment
Share on other sites

σε μια ενδεχομενη βλαβη που καλυπτεται απο εγγυηση μπορουν να επικαλεστουν τα παντα για να μην πληρωσουν ρε σιμο!γι αυτο λεω....μη λες τιποτα , ας τους να περασουν ο,τι θελουν να περασουν κ απ κει κ υστερα κ αφου ειναι τζαμπο το να στο ξαναπερασει η uni , η revo , η apr κλπ κλπ κλπ πας κ ολα οκ. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη, στην αντιπροσωπεία που έκοβες βόλτες, εκεί το είπα... και έγραψα τι μου απάντησαν... και από εκεί ξέρεις τι πήρα και πως!

Να καθήσω και να γράψω τώρα δεν είναι σωστό γιατί θα μείνουν άνθρωποι εκτεθειμένοι και δεν κάνει! Το δίκτυο της VW μπορεί να αποδειχτεί από εντελώς τετράγωνο ως εντελώς φιλικό αναλόγως με ποιόν θα βρεθείς να μιλάς, αλλά και τον τρόπο που θα τον προσεγγίσεις!

Όπως και να έχει, αν κάποιος "φοβάται" τότε κάνει μούγκα και πολύ απλα ΑΝ φλασαριστεί, τότε πηγαίνει και περνάει το πρόγραμμα ξανά.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΜΗ ανιχνεύσιμα είναι λίγα προγράμματα. Μερικά επώνυμα, αλλά και όλες οι Ελληνικές κονσέρβες είναι 100% ανιχνεύσιμα με το "καλημέρα".

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο της VW μπορεί να αποδειχτεί από εντελώς τετράγωνο ως εντελώς φιλικό αναλόγως με ποιόν θα βρεθείς να μιλάς, αλλά και τον τρόπο που θα τον προσεγγίσεις!

Όπως και να έχει, αν κάποιος "φοβάται" τότε κάνει μούγκα και πολύ απλα ΑΝ φλασαριστεί, τότε πηγαίνει και περνάει το πρόγραμμα ξανά.

ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΒΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΤΟΟΟΟΣΗ ΩΡΑ!!!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

μη φανταζεστε οτι εγινε κατι τρελο εκεινη τη μερα.ηταν αρχη ακομα και πολυ λιγα CC φορουσαν προγραμμα.απ'ολα τα αυτοκινητα που ηταν σε εκεινη τη συναντηση....μονο τα 4 φορουσαν προγραμμα.

εγω με UNITRONIC,ενα με OVERLOAD,ενα με ABT και ενα με e-tuners ο ιδιοκτητης του οποιου δεν ηθελε να λαβει μερος.

ετσι λοιπον....

OVERLOAD vs ABT...νικητης οριακα OVERLOAD

UNITRONIC vs OVERLOAD.... νικητης UNITRONIC!!!

για μια μερα προγραμμα και με αυτοκινητο με μολις 7000χλμ ενω τα αλλα ειχαν κανει αρκετα χλμ με προγραμμα...μια χαρα τα πηγα. :thumbsup:

Απο καταναλωση σε τι επιπεδα κυμαινεσαι αδερφε?

Link to comment
Share on other sites

Απο καταναλωση σε τι επιπεδα κυμαινεσαι αδερφε?

 

Όταν το είχα unitronic το είχα και 6 λίτρα σε επαρχιακούς δρόμους.

τελική 250 με φίλτρο unitronic προγραμμα και εξάτμιση

Link to comment
Share on other sites

Η unitronic έμαθα βγάζει file για 1.8 two K04. Όσο και να έψαξα όμως δεν βρήκα κάτι.

Ξέρει κανένας τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το passat cc 1800 tsi kai θελω να βαλω το utronic stage 1.ti γνωμη εχετε?

Edited by Speedy
Κεφαλαία
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το passat cc 1800 tsi kai θελω να βαλω το utronic stage 1.ti γνωμη εχετε?

 

με stage 2 εισαγωγη εξατμιση ημουν 251Hp 360Nm. 

Δούλευε καλά και οικονομικό... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.