Jump to content
targas

Unitronic Βελτιωση

Recommended Posts

Καλά βρε... πριν μισή ώρα δεν μου έλεγες ότι για φίλτρο καμπίνας πηγες?? :heart: :heart: :heart:

Αφού πήρες που πήρες φόρα, ρώτα μπας και έχουν καμία καβάτζα I/C από S3 και φόρεσε το και αυτό :hyper:

φιλε σιμο το κακο ξεκηνησε απο εμενα αφου εκατσε προχθες στα γιαννιτσα για καφε και τα ειπαμε λιγακι του εξηγησα τι παιζει και που μπορει να φτασει :hyper::thumbsu: :thumbsu: :whistling: τον καναμε βολτα και με το παντελη ε τι ηθελες μετα απο αυτα να καθησει με ενα απλο σταδιο 1 δεν γινεται αυτο το πραγμα χαχαχαχα τον ξεσηκωσα για τα καλα το φιλος μας τον γιωργο στο τελος θα μας περναει ολους οπως παει και για την σκαστρα παλι εγω τον ειπα αλλα τι να κανεις αφου ξεκηνησε λεω ας γινει και σωστη δουλεια γιαυτο τον ειπα να την αλλαξει και αυτην :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλε (λόγια) ο Τάσος....:heart: πήγα την παρηγγειλα και μου την Πέρασαν. Είπα τον μάστορα να βγάλει το ελατήριο από την μαμά να την βάλει σαυτήν του s3 να έχει 2 όπως με συμβούλεψε ο Τάσος και με κοιτούσε σαν κινέζος... Greekπατέντες...:heart: Τελικά την πέρασε μαμά όπως είναι. :heart: Για I/C αναμένουμε για μτχ...

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλε (λόγια) ο Τάσος....:heart: πήγα την παρηγγειλα και μου την Πέρασαν. Είπα τον μάστορα να βγάλει το ελατήριο από την μαμά να την βάλει σαυτήν του s3 να έχει 2 όπως με συμβούλεψε ο Τάσος και με κοιτούσε σαν κινέζος... Greekπατέντες...:heart: Τελικά την πέρασε μαμά όπως είναι. :heart: Για I/C αναμένουμε για μτχ...

θα μαθουμε αυριο για το ιντερκουλερ γιωργο υπομονη φιλε :hyper:

Link to comment
Share on other sites

τον ξεσηκωσα για τα καλα το φιλος μας τον γιωργο στο τελος θα μας περναει ολους

Εσύ έτσι που το έχεις τώρα για σκούντηγμα και "στοκ" σε πιάνει :hyper: :hyper: :heart:

Εγώ είμαι στο standby. Λογικά σε 24ώρες και κάτι θα έχουμε "εικόνα" για την περίπτωση μου και για το πως παίζει! Αν παίζει (που το εύχομαι) θα έχουμε κλάματα :heart: :heart:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έτσι που το έχεις τώρα για σκούντηγμα και "στοκ" σε πιάνει :hyper: :hyper: :heart:

Εγώ είμαι στο standby. Λογικά σε 24ώρες και κάτι θα έχουμε "εικόνα" για την περίπτωση μου και για το πως παίζει! Αν παίζει (που το εύχομαι) θα έχουμε κλάματα :heart: :heart:

με πιανει οντως χαχαχαχα αντε βαλτην επανω και μην το ταλεπωρεις το θεμα λεμε αντε μην αργεις φτανει :hyper:

Link to comment
Share on other sites

με πιανει οντως χαχαχαχα αντε βαλτην επανω και μην το ταλεπωρεις το θεμα λεμε αντε μην αργεις φτανει :heart:

Αν όλα αύριο φανούν ΑΨΟΓΑ, τότε θα περιμένω λίγο ίσα να ψήσω τον Γιώργο πρώτα να "παίξουμε λιγάκι" Εγνατία οδό, και πακέτο θα την πετάξω επάνω :heart: :heart:

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα αύριο φανούν ΑΨΟΓΑ, τότε θα περιμένω λίγο ίσα να ψήσω τον Γιώργο πρώτα να "παίξουμε λιγάκι" Εγνατία οδό, και πακέτο θα την πετάξω επάνω :p:angel:

αντε ρε τελιονε και πανε βαλτην οι δοκιμες σε μαρανε αντε :):lol:

Link to comment
Share on other sites

αντε ρε τελιονε και πανε βαλτην οι δοκιμες σε μαρανε αντε :angel::)

Κάτσε βρε... Γιατί δηλαδή εσύ δεν έχεις απορία να δούμε τι κάνουν δίπλα δίπλα CC με Uni2 και Revo2? :p

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε... Γιατί δηλαδή εσύ δεν έχεις απορία να δούμε τι κάνουν δίπλα δίπλα CC με Uni2 και Revo2? :p

Θελεις να σου πω εγω μιας και ξερω απο πρωτο χερι!!!! :angel:

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να σου πω εγω μιας και ξερω απο πρωτο χερι!!!! :p

Οχι να μην πεις εσύ χαχαχα, γιατί αν φάμε καμία πίκρα, μετα δεν θα ξέρουμε από που να το μαζέψουμε! Θα αρχίσουμε τις ιστορίες για "συμπλεκτες που χάλασαν ξανά", "κολλημένα κλιματιστικά", "παράξενα ρεύματα αέρα που μονόμπαντα βαρούσαν μόνο το διπλοκάζανο cc", "λάθος πιέσεις ελαστικών", "ότι το βάρος των Contiseal κόβει πολύ" κτλ κτλ κτλ και δεν λέει :angel::):lol::hyper:

Link to comment
Share on other sites

Οχι να μην πεις εσύ χαχαχα, γιατί αν φάμε καμία πίκρα, μετα δεν θα ξέρουμε από που να το μαζέψουμε! Θα αρχίσουμε τις ιστορίες για "συμπλεκτες που χάλασαν ξανά", "κολλημένα κλιματιστικά", "παράξενα ρεύματα αέρα που μονόμπαντα βαρούσαν μόνο το διπλοκάζανο cc", "λάθος πιέσεις ελαστικών", "ότι το βάρος των Contiseal κόβει πολύ" κτλ κτλ κτλ και δεν λέει :angel::):lol::hyper:

Εγω παντως πονταρω πανω σου :p

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι τελικά σκοτώνει..χαχαχαχααχα....:rolleyes:

Unitronic 2 vs revo 2 κάτι σαν (barchelona vs real Madrid)

Θα έχουμε επικές μάχες και αναμετρίσεις (σε φιλικά επίπεδα)

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι τελικά σκοτώνει..χαχαχαχααχα....:rolleyes:

Unitronic 2 vs revo 2 κάτι σαν (barchelona vs real Madrid)

Θα έχουμε επικές μάχες και αναμετρίσεις (σε φιλικά επίπεδα)

γιωργο φιλε συγνωμη που θα πω μια αληθεια στο ειπα και απο κοντα οτι το ρεβο σαν κονσερβα στην γρηγοραδα δεν παινεται να ξες μην απογοητευτεις απο τα αποτελεσματα και πεις οτι δεν παει καλα το δικο σου απλως σε σεχση με του σιμου και το καθε ρεβο ναι δεν μπορεις να κατσεις διπλα δυστηχως :whistling::)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει χαβαλέ να γίνεται. :rolleyes:

Εξάλου σου είπα δεν κηνηγάω τρελές επιδώσεις και δεν με νοιάζει.

Αμα ήταν θα έπαιρνα ένα evo x... :whistling:

Το αμάξι είναι για άνετα γρύγορα ταξίδια.

Link to comment
Share on other sites

γιωργο φιλε συγνωμη που θα πω μια αληθεια στο ειπα και απο κοντα οτι το ρεβο σαν κονσερβα στην γρηγοραδα δεν παινεται να ξες μην απογοητευτεις απο τα αποτελεσματα και πεις οτι δεν παει καλα το δικο σου απλως σε σεχση με του σιμου και το καθε ρεβο ναι δεν μπορεις να κατσεις διπλα δυστηχως :whistling::)

Κλαιν μαιν στην τελική όμως! Και εγώ δίπλα στου Γιάννη το Audi ούτε για "κατούρημα" δεν μπορώ να κάτσω με βάση τα νούμερα που του δείχνει... και? "Τον έχω μικρότερο"?

Σημασία έχει το αμάξι να δουλεύει σωστά, και να το χαίρεται ο οδηγός του! Αν κάποιο αμάξι με ρίξει καρότσα, ή αν του ρίξει καρότσα το δικό μου δεν παει να πει ότι ενα εκ των δύο αυτοκινήτων "χαρακτηρίζεται αργό".

Αυτό που μετράει είναι η όλη αίσθηση που σου αφήνει το αμάξι! Στην προκειμένη ο Γιώργος το πηρε την Δευτέρα (πριν 10 μέρες), του έβαλε το πρόγραμμα σε μερικές μέρες και το είδε να παίρνει γερή ανάσα... με πρωτοπήρε τηλέφωνο αυτή την εβδομάδα και είπαμε 2-3 πράγματα για τα λοιπά περιφερειακά... και από χθες παραμιλάει με ένα πλατύ χαμόγελο σε όλο του το πρόσωπο γιατί το είδε το αμάξι "να γεμίζει παραπάνω"! Αυτό είναι για εμένα που έχει σημασία... το ότι έχει μείνει με ένα μεγάλο χαμόγελο! :thumbsu::goodjob:

Υ.Γ.1. Τα έκανες ΟΛΑ πλακωμένα και έχασες την απόλαυση της στιγμής Γιώργο. Χαλαρουίτα γιατί θα το βαρεθείς γρήγορα! :bye:

Υ.Γ.2. Τάσο έχω ανοίξει με Λεον Uni2. Λογικά με τις "μεζούρες" που έχω στο κεφάλι μου από φιλικα ανοιγματάκια... αν ήμασταν ίδια άλογα θα έπρεπε να ήμουν 1 καρότσα πίσω. Αντιθέτως ήμουν σχεδόν μια μπροστά... οπότε υπάρχει ταύτηση με τα νούμερα που δίνει και η ίδια η Uni. Η περιέργεια μου ήταν να δω πλεον στα ίδια κιλά τι γίνεται με τις ψαλίδες. Αν κρατηθεί δίπλα μου, τότε του έκατσε φοβερά. Αν μείνει πίσω μου θα είναι λογικό. Αν με περάσει, τότε πρώτον το Λεον έχει θέματα (χλωμό γιατί και ο Γιάννης με το Audi μοιράζει καρότσες αβέρτα στην Κρήτη), και δεύτερον θα πρέπει να ρίξω πολλά λογκαρίσματα να δω αν έχω κάποια μηχανική βλάβη. :rolleyes:

Υ.Γ.3. Για εμένα το σημαντικότερο θα ήταν να το ρίξω σε ένα setting1 και να πατήσουμε ώστε να δούμε πως στέκεται σαν Stage2 του εμπορίου το κουβάδι μου με ρυθμίσεις "και να κατουρήσεις μέσα στο ρεζερβουάρ θα το κάψει". Θα με βοηθήσει πολύ καθότι δεν έχουμε άλλο stage2 για μέτρο σύγκρισης, και το δίλιτρο του Αντώνη παίζει πολύ δυνατά για να μπορέσω να βγάλω συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Μ.Δευτέρα το πήρα και μέσα σε 35 ώρες φόρεσε Unitronic stage 1 με εισαγωγή. :whistling:

Μέσα σε 8 μέρες μετά Full 70άρα εξάτμιση από Γιαλατζή. :sorcerer:

Σήμερα stage 2 και σκάστρα από s3. :whistle:

Δεν είμαι άτομο που πάει τάπα το άμαξι,εξάλου 2-3 ανοίγματα έκανα και μετά λάου λάου (εβρεχε και είχα άλλα 2 άτομα μαζί και πολύ κήνηση στον δρόμο) οπότε δεν θα το βαρεθώ εύκολα. :rolleyes:

Το λατρέυω το αμάξι,είναι στο επίπεδο που είναι και κάνω ταξίδι με 135-140χλμ και καίει 7,8 λίτρα.

Πάντος σήμερα που το έκανα άνοιγμα από δευτέρα και μετά τρίτη το είχα το dcc ξεχασμένω στο comfort και βαρκάδα το cc και με το που πατάω επιλογή sport το αμάξι κολιμένο στην άσφαλτο. respect

Link to comment
Share on other sites

Μ.Δευτέρα το πήρα και μέσα σε 35 ώρες φόρεσε Unitronic stage 1 με εισαγωγή. :whistling:

Μέσα σε 8 μέρες μετά Full 70άρα εξάτμιση από Γιαλατζή. :whistling:

Σήμερα stage 2 και σκάστρα από s3. :whistle:

Δεν είμαι άτομο που πάει τάπα το άμαξι,εξάλου 2-3 ανοίγματα έκανα και μετά λάου λάου (εβρεχε και είχα άλλα 2 άτομα μαζί και πολύ κήνηση στον δρόμο) οπότε δεν θα το βαρεθώ εύκολα. :rolleyes:

Το λατρέυω το αμάξι,είναι στο επίπεδο που είναι και κάνω ταξίδι με 135-140χλμ και καίει 7,8 λίτρα.

Πάντος σήμερα που το έκανα άνοιγμα από δευτέρα και μετά τρίτη το είχα το dcc ξεχασμένω στο comfort και βαρκάδα το cc και με το που πατάω επιλογή sport το αμάξι κολιμένο στην άσφαλτο. respect

ελα ρε σιμο γιατι σου ειπε κανεις οτι την εχεες μικρη εαν σε περασει καποιος η την εχει ο γιωργος εαν τον περασεις μην τρελενεσαι απλως αναφερω μια αληθεια μην τρελενεστε σε συζητηση να βρισκομαστε απλως θελω να πω οτι οπως και να το κανουμε το ρεβο 2 ειναι πιο επιθετικο απο ενα uni 2 αυτο θελω να πω για να ξερει και ο γιωργος το τι παιζει γιατι τωρα το παιδι μπηκε στο χωρο και μπηκε και πολυ φορτσατος κιολας και μπραβο του γιαυτο που εκανε :thumbsup: απο εκει και περα ολα καλα ειναι και ολα καλα γρηγορα ειναι φτανει ο καθε ιδιοκτητης να το χαιρεται οπως θελει και αφου ο γιωργος στην περιπτωση μας το χαιρεται τελος οτι και να πουμε ειναι περιττο :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Σίμο θα φέρω και μεζούρα. :rolleyes:

Θα σκάσω μύτη με φιμέ και από μέσα ξυλομα όλο το εσωτερικό αφέρεση ρεζέρβας να κατέβω σε κιλά Μπάς και φέρω στα ίσια αναλογία κιλών ανα ίππο..LOL

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνω βρε Τασούλη... :thumbsup:

Με τα "άλογα" ποτέ δεν είχα θέμα, ούτε με τις "κόντρες"! Το ότι το Revo τυχαίνει να σκάβει είναι κάτι άκρως ευπρόσδεκτο αλλά σίγουρα όχι αυτοσκοπός για εμένα. Τον Γιώργο θα ήθελα να ρολάρουμε (και να το ρίξουμε μπροστά του και σε setting1 το δικό μου) ώστε να δούμε ακόμα και στο εντελώς off-the-record μεταξύ μας, πως ρολάρει το Revo στα πιο "ήπια" του. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνω βρε Τασούλη... :roadrage:

Με τα "άλογα" ποτέ δεν είχα θέμα, ούτε με τις "κόντρες"! Το ότι το Revo τυχαίνει να σκάβει είναι κάτι άκρως ευπρόσδεκτο αλλά σίγουρα όχι αυτοσκοπός για εμένα. Τον Γιώργο θα ήθελα να ρολάρουμε (και να το ρίξουμε μπροστά του και σε setting1 το δικό μου) ώστε να δούμε ακόμα και στο εντελώς off-the-record μεταξύ μας, πως ρολάρει το Revo στα πιο "ήπια" του. :thumbsup:

αντε σιμακο να δω διαφορες με performance 1 σε σχεση με το uni να δουμε τελικα τι γινεται :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το έριξα Τάσο σε 1 σήμερα το πρωί (με αυτό το ματζαφλέρι θα τη γ@μήσω την ECU στο τέλος :thumbsup: ). Μόνο μέσα στην πόλη οδήγησα... ως τη δουλειά που δεν είναι και μεγάλη διαδρομή.

Αυτό που είδα είναι ότι έγινε πολύ πολιτισμένο το αμάξι και πολύ πιο "ευκολοδήγητο" μέσα στην πόλη. Εννοώ ότι δεν ζητάει να "φουσκώσει" με το καλημέρα οπότε και είναι και πολύ πιο ομαλό για οδήγηση με σταμάτα-ξεκίνα στα φανάρια!!! Αυτό ακριβώς που ήθελα δηλαδή! :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Με το I/C από s3 τι γίνετε; :thumbsup: Τάσο.......!!!!!!

Κάτι μου λέει ότι μαζι με το I/C με βλέπω να περνάω και τίποτα άλλο....!!!!! Σήμερα έριξα τάπα σε ένα 520 2.200cc...:whistling:

Τρίτη φιμέ llumar και το κόβω και για όλα τα άλλα...:whistling:

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Με το I/C από s3 τι γίνετε; :thumbsup: Τάσο.......!!!!!!

Κάτι μου λέει ότι μαζι με το I/C με βλέπω να περνάω και τίποτα άλλο....!!!!! Σήμερα έριξα τάπα σε ένα 520 2.200cc...:whistling:

Τρίτη φιμέ llumar και το κόβω και για όλα τα άλλα...:whistling:

λοιπον εαν βαλεις και ic θα κρατας λιγο καλυτερα στα ψηλα πιεση και δεν θα λαχανιαζει σε συνεχομενα πατηματα η τουρμπινα σου τοσο ευκολα αρα για το καλοκαιρι θα εισαι πιο καλα και δεν θα ζεστενετετε τοσο ευκολα το μοτερ σου αρα ββαλτο και αυτο και μετα τελος :roadrage: εκτος και εαν σου ξηνονται στην τσεπη και πας και το κανεις κ04 :whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε από βδομάδα... Αν όλα πάνε καλά βήμα βήμα όλα με την σειρά. :thumbsup:

Το αμάξι τώρα το νιώθω ποιο ολοκληρωμένο σε σχέση με μαμά.. Απλά πάνω από όλα η αξιοπιστία και για Ελλάδα το I/C από S3 χρειάζεται.

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο Τασούλης πορώνεται γιατί απλά πορώνεται με το όλο αντικείμενο βελτίωση και αποτελεί τον ΟΡΙΣΜΟ της λέξης "ενθουσιώδης" (δεν το λέω σαν κάτι κακό).

Εγώ λοιπόν θα σου κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου γιατί με αυτόν τον μουρλό σε βλέπω μια και μια σε καμία Garrett :D:thumbsu::frantics:

Πέρα από την πλακα, την όλη μούρλα, και τον όποιο ενθουσιασμό ΜΗΝ τα δείξεις μπροστά σε "μαστόρια" γιατί θα σε δουν έτσι "ζεστό" και θα σε αρμέξουν Γιώργο και μάλιστα άσχημα! Θα σε μπριζώσουν με τρελό μάρκετινγκ (το έζησα και σου το λέω, και μπορεί να σου επιβεβαιώσει και ο Τάσος ότι παίζει έντονα αυτό το σκηνικό), και να καταλήξεις να κάνεις πράγματα που στην καλύτερη θα είναι πεταμένα λεφτά... και στην χειρότερη θα είναι ζημιές που θα ξαναπληρώνεις να μαζέψεις!

Τώρα βάλε τα φιμέ... και καπάκια το I/C! Μετά κοιτάς να κάνεις τίποτα με φρένα/αναρτήσεις... Αν το βαρεθείς, πολύ απλά το βλέπουμε τότε B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.