Jump to content
Guest tanasi

Πισω Φωτα Φιμε (Smoked)

Recommended Posts

Γιώργο, όπως σου έγραψα και σε άλλο θέμα, ο ίδιος επαγγελματίας, τοποθετεί και μεμβράνες στα φανάρια για να σκουρύνουν. Πιστεύω αν βάλεις κάτι light, και δεν θα χάσεις σε φωτισμό αλλά και θα δείξει πιο σκούρο...

Link to comment
Share on other sites

Να τα ξαναπώ...

 

Είναι ένα υλικό όπως το βινύλιο-δερμάτινο..

 

Το περνάς με ευκολία στην μορφή σπρέι όπως το κάτωθι.. 

 

http://www.plasti-dip.gr/shop/index.php/5/plasti-dip-flussiggummi-spray-inhalt-400ml-detail"

 

 

Το περνάς σε όλες τις επιφάνειες.. δίχως να επηρεάζει ηλεκτρονικά και λοιπά :) (δοκιμασμένο από εμένα)

 

Τώρα ανάλογα πόσα χέρια το περάσεις τόσο μεγαλύτερη η αντοχή αλλά και το χρώμα στο μάτι :)

 

 

http://www.plasti-dip.gr/shop/index.php/5/plasti-dip-flussiggummi-spray-inhalt-400ml-detail

 

Κάποιοι βάφουν φώτα.. κάποιοι ζάντες...κάποιοι ολόκληρα αυτοκίνητα :) 

 

Edited by THANOSJ3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πόσα χέρια θα τα περάσεις :) @Passatoukos

 

 

Από όσα έχω διαβάσει βέβαια για αλουμίνιο που έβαψα εγώ με ηλεκτρονικά πάνω του..(pc) εγώ το πέρασα 4-5 χέρια με διάλειμμα για να γίνει ένα παχύ στρώμα για να μην φαίνεται τίποτα :)]

 

Τώρα πιστεύω στα φανάρια το πόσο θα χρειαστείς πάει ανάλογα με τα πόσες φορές θα περάσεις το "χρώμα" αλλά και ανάλογα και το χρώμα του αμαξιού πάει :)

 

σου δίνω ένα παράδειγμά..εμένα στο μπέζ ανοιχτό ας το χαρακτηρίσουμε..θα τα περάσω 1 χέρι...να δω πως θα φαίνεται από κοντά και μακριά αλλά και το βράδυ στο φρενάρισμα και όχι :) ..και βλέπω για τα επόμενα Περάσματα....δεν θέλω να φαίνεται έντονα :)

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Ένας νέος τρόπος για να σκουρίνουμε τα φανάρια και να τα ξανακάνουμε όπως ήταν χωρίς να τα κάνουμε ζημιά.. Το ίδιο και για διάφορα σημεία του αμαξιού

Edited by Cj Georgio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tα πίσω φανάρια θα βαφτούν σκούρο ματ και οι κύκλοι θα μείνουν απείραχτη. Ο μάστορας λέει μπορεί να το κάνει.. Να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Tα πίσω φανάρια θα βαφτούν σκούρο ματ και οι κύκλοι θα μείνουν απείραχτη. Ο μάστορας λέει μπορεί να το κάνει.. Να δούμε...

Εδώ αθηνα μπορεί να μας το κάνει κάποιος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο το πήγες τελικά? τι απέγινε?

 

Δευτέρα θα το βάλω μέσα. Ο μάστορας λέει θα πετύχει τους κύκλους να μην τους βάψει και θα κάνει το γύρο πιο σκούρο. Πιο σκούρο από του R-Line.

Θα φαίνονται έντονα οι 4 κύκλοι μετά....... 

Link to comment
Share on other sites

Τα φανάρια που έχω θα αλλαχτούν αυτή την βδομάδα με αυτά από το R-Line.
4f69e4ba7ed641caa1042763e0428628.jpg

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα...dfcdab13664ed2ac7854eafd0cc15382.jpg00b0334873adccec342b21890dea7bd6.jpg6e4c9972f19cfcbbd736c26c519a9c7f.jpg877ff8f1158df76944f91278237e4177.jpg

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.