Jump to content
golfgti9a

Golfgti9A-Abf 2.0 16V Ανακατασκευή Μοτέρ Και Αυτοκινήτου Golf Mk2

Recommended Posts

παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας επειδή είμαι άσχετος στο θέμα turbo και δεν γνωρίζω τίποτα :roadrage: . θα ήθελα να μάθω πια τουρμπίνα φοράει το Golf V GTI ποια είναι τα χαρακτηριστικά της και ποια είναι η αντίστοιχη με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά σε garrett, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :whistling::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

κ03ς ειναι στα αχχ bwa και στα cda bpy bhz κ04 υπαρχουν και αλλοι κωδικοι κινητηρων αλλα τωρα δεν μου ερχονται..η K03S εχει παροχη μεχρη 290 αλογα μαξ η κ04 390 μαξ.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τα gti golf V δεν φοράνε μια τουρμπίνα αλλα βγαίνουν με διαφορετικές?

ο λόγος που ρωτάω είναι διότι σκέφτομαι να το κάνω turbo το μοτέρ αυτό αλλα θέλω να το κάνω όσο το δυνατόν πιο ίδιο με του mk5, να βγάζει καμια 200ria άλογα ξέρουμε τι πίεση δουλεύει το μαμά? τι συμπίεση? επίσης ξέρει κανεις πια είναι η αντίστοιχη τουρμπίνα σαν του gti αλλα σε garrett?

σε ευχαριστώ ανέστη :D

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε γειτονα.... μενουμε αρΚετα Κοντα ...Θυμαμαι εδω Και χρονια ενα GolfαΚι εΚει απο εξω Και πριν ενα δυο ειδα Και δευτερο...

εσυ να εισαι Καλα

Link to comment
Share on other sites

update το αυτοκίνητο μαζεύτηκε αρκετά και είναι και πάλι στο δρόμο αλλα είναι λίγο στραβό, είμαι τώρα στη φάση να το βάλω καλίμπρα η να πάρω άλλο golfaki και να αρχίσω από την αρχή, υπομονή και θα δούμε τι και πως

http://www.youtube.com/watch?v=6MPv1H_yFwQ&feature=plcp&context=C28b1dUDOEgsToPDskKOvTjzeJ8YGoGBi6oAUcmJ

edo ine ena videaki me to amaxi ke pali sto dromo (me ta rallye ta fanaria)

Edited by golfgti9a
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε κι εμεις εναγωνιώδως....πολύ ΜΚ2 βλέπω και χα'ιρομαι!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το σασί φτιάχτηκε και αγοράστηκε πάλι καινούρια γέφυρα mk3, βάσης μηχανής, μπαλάκια και ακρομπαρα, και καινούρια ψαλίδια, και ξεκινάει πάλι το στήσιμο του μπροστινού συστήματος από την αρχή όπως είχα παρουσίαση και πριν καιρό, σιγά σιγά θα ξαναγίνει πάλι αμάξι :good:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

να κάνουμε και ένα update μετά από τόσο καιρό

κάθισα και έτριψα και έβαψα κάτι ζάντες 17" που είχα στην αποθήκη και τις έκανα καινούριες και λίαν σύντομος θα φορεθούν πάνω στο golfaki

6817503310_fa59cfee14_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , άριστη η δουλειά σου , πιστεύω οτι την ζηλεύουν πολλοί μηχανικοί !!!!!! Πολλά μπράβο :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: !!!

Μακάρι οι μηχανικοί μας να είχαν τον μισό ζήλο από αυτόν που έχεις εσύ ............ :sorry: :sorry: :sorry:

Link to comment
Share on other sites

από ζήλο και όρεξη έχω μπόλικο από λεφτά όμως δεν υπάρχει σάλιο 8P

το αν του ταιριάζουν εγώ που τις έβαλα και τις είδα μου άρεσαν πολύ :heart: , αλλα όπως λένε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.