Jump to content
golfgti9a

Golfgti9A-Abf 2.0 16V Ανακατασκευή Μοτέρ Και Αυτοκινήτου Golf Mk2

Recommended Posts

xaxaxaxa όχι φιλε μου δεν έχω συνεργείο, απλά μεγάλη αγάπη για τα golfakia, αυτό χρειάζεται μονο.

όχι γιώργο δεν έκανα κάτι, ντροπή μου.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε φιλε απλα :thumbsup::bow: μπραβο σου για την δουλεια,τα λεφτα και πανω απ'ολα για την αγαπη

που εχεις για το αμαξι σου.Ειχα και εγω 2αρι και το εχω μετανιωσει που το πουλησα.

Αν καποια φορα πας για τουρμπο για μενα μια ειναι η λυση.20VT. :clapping::frantics:

Link to comment
Share on other sites

επειδή ήθελα να έχω μεγαλύτερη επιλογή στο θέμα ζάντας αλλα δεν βγαίνουν πολλά σχέδια σε 4x100 αλλα και δεν θέλω να βάλω άκρα από mk3 (έχω g60)διότι θα πρέπει να αλλάξω ψαλίδια (δεν τρελαθήκαμε μόλις έβαλα καινούρια) ημιαξόνια ktlp αποφάσισα να κάνω τα άκρα μου 4x100 και 5x100, πήρα τα άκρα μου και πήγα σε τορναδόρο και μου τα έφτιαξε κούκλα τα πίσω το μονο που θέλουν είναι να ανοίξεις σπείρωμα 5x100 στην δισκόπλακα και τέλος.

5493599877_4408cca96d.jpg

Edited by golfgti9a
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βλεπω το προτζεκτ σου να εξελισσεται σε ενα πανεμορφο αυτοκινητο!

δεν βλεπεις συχνα να γινονται δουλειες με τοσο μερακι, μπραβο σου

με το καλο να το τελειωσεις κ να το χαιρεις οπως θες! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!με εχεις κανει καθε μερα να μπαινω στο forum και η πρωτη μου κινηση ειναι να δω τις επομενες κινησεις σου!Συγχαρητηρια

Edited by fanicas
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ποστ που υπήρχαν και δεν αφορούσαν την παρουσίαση μεταφέρθηκαν εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=44869

Ευχαριστώ !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν θα αλλάξω ταμπλό, μπαίνει με λίγη δουλίτσα και φαντασία πολύ ωραία και θα λειτουργεί κανονικά.

όταν έρθει η ώρα να το βάλω θα σας δείξω πως μπαίνει και τι χρειάζεται για να λειτουργήσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

όχι δεν θα αλλάξω ταμπλό, μπαίνει με λίγη δουλίτσα και φαντασία πολύ ωραία και θα λειτουργεί κανονικά.

όταν έρθει η ώρα να το βάλω θα σας δείξω πως μπαίνει και τι χρειάζεται για να λειτουργήσει σωστά.

τωρα με εβαλες στην μπριζα...θα περιμενω να μου πεις οδηγιες απο κοντα.. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν σκοπεύω, έχω ήδη αλλα όργανα και θα βάλω από mk4 όταν τελειώσει, κάτι τέτοιο.

!CBEHjEgBmk~$(KGrHqMOKiMEzTrieU9rBNGI1dI83g~~_12.JPG

μπαινει αυτο στο ταμπλο του μκ2??το μαμα??

και ταιριαζει με την πλεξουδα μεσα??ανεσης??κομπλε???εδω εγω μετατροπη εκανα και ειχαμε χουσουρια απο 4 σε 4...ειμαι περιεργος να δω πως θα κανεις να δουλευουν ολες οι ενδειξεις...ειναι ωραιο κοντερ αλλα πρεπει να εχεις γατα ηλεκτρολογο νομιζω να σου παντρεψει και να σου βαλει και τους εχτρα αισθητηρες που θελεις...

Link to comment
Share on other sites

θα δείτε πως μπαίνει, και όσο αφορά τα ηλεκτρικά δεν θα είναι με τα ηλεκτρικά του mk2 αλλα mk3 λόγο abf, υπάρχουν πλεξούδες έτοιμες για αυτό το κοντέρ για να μπαίνει σε 3ri και να λειτουργεί κανονικά.

θα αλλάξω όλη την καλωδίωση του mk2 σε mk3 από εμπρός έως πίσω, δεν θα μείνει ούτε ένα καλώδιο από το mk2 μέσα στο αμάξι

αυτή είναι η πλεξούδα του κοντέρ mk4 για mk3 ηλεκτρικά

5504987629_5af2f5f162.jpg

Edited by golfgti9a
Link to comment
Share on other sites

από 40 έως και 150 ανάλογα που θα τη βρείς και τι ποιότητα είναι, αλλα το θέμα είναι πως δεν μπορείς να βάλεις οποιο κοντέρ από 4ri θες :lol: , υπάρχουν συγκεκριμένοι κωδικοί κοντέρ που λειτουργούν σωστά αλλιώς όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω (quicksilver) τα μισά δεν θα δουλεύουν η δεν θα δουλεύει και καθόλου, κάπου έχω θαμμένη τη λίστα :D με τους κωδικούς μόλις τη βρω θα τους δημοσιεύσω εδώ για οποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

θα μας τρελανεις μου φαινεται....πολυ ωραιο θοδωρη!με το abf τι γινεται προχωραει?

Link to comment
Share on other sites

φιλε πανo έχει μείνει προσωρινά στάσιμο το μοτέρ λόγο άλλον υποχρεώσεων πολύ σημαντικών :baby: που μου τρώνε όλη την ημερα οποτε ψιλοφτιαχνω ότι άλλο βρω μπροστά μου όταν καταφέρνω να ξεκλέψω λίγο χρόνο, όσο αφορά το υπόλοιπο αμάξι περιμένετε ρε παιδιά να καλοκαιριάσει λίγο δεν γίνετε να κάθομαι να τρίβω έξω στο κρύο :brr: (δεν έχω κλειστό garage) θέλετε να πάθω καμια πνευμονια? :sick: μόλις ζεστάνει ο καιρός θα προχωρήσω και το αμάξωμα, θα γίνει ένα όμορφο βάψιμο "Atlas Grey LP7V" :goodjob: το μαμά γκρι διότι αυτό που έχει είναι σε επεισόδια και έχει αρχίσει και ξεφλουδίζει το βερνίκι (ο ρουμάνος που το είχε πριν το έβαφε με σπρέι ότι γρατζουνιές είχε :frantics: ) οποτε καταλαβαίνετε πως είναι και τι δουλειά θέλει αλλα θα το κάνω κούκλα :thumbsd::thumbsup::yahoo: .

Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελανεις μου φαινεται....πολυ ωραιο θοδωρη!με το abf τι γινεται προχωραει?

Ασε Πανο γτ το εφερε στο σπιτι μου την κυριακη και επαθα!!!!! :wink::bow::bow:

Link to comment
Share on other sites

πολυ μου αρεσει το μαμα γκρι.ενα φρεσκαρισματακι θα ητανε οτι πρεπει..α ρε γαμωτο να μην μενουμε κοντα...ποσο μου αρεσει το τριψιμο και το βαψιμο..γενικα η φανοποιεια..εχω τρελα.ολο τον ελευθερο χρονο μου εκει θα ημουν με smirntex και κουβα με νερο!χαχαχα

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Fastrabbit έλα έλα, έχω ένα διαμέρισμα άδειο να μείνεις, έλα να το πιάσουμε μαζί να το τελειώσουμε bam bam, κάνας άλλος υποψήφιος? εδώ ο σβούρας μου λερώνει το σαλόνι με τα σάλια του :bow::bow::wink:

5555990391_cb6bc32702.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.