Jump to content
vandermonde

Παραγγελία 160Άρι Generation

Recommended Posts

σας ευχαριχτώ για τις απαντήσεις σας, ενημερώθηκα τελικά οτι πλέον το highline έχει καταργηθεί(μόνο οτι έχει στοκ). για το 160αρι υπάρχει μόνο generation & R line. Η R line πιστεύω οτι ξεφεύγει σε τιμή(θα μπορούσα να βάλω dsg με αυτή τη διαφορά). Το αμάξι ήδη είναι πολύ για τα μούτρα μου :kiss: μιας και είμαι νέος οδηγός κ ήδη νοιώθω ρόμπα που θ έχω Ν σε ένα τέτοιο αμάξι! Τώρα αν το τουμπανιάσω και με R line φαντάζομαι θα γίνω περίγελος! :startle:

Μπορεί τα στοκ highline να τα δίνουν σε προσφορά, καλό θα ήταν να ρωτήσεις.

Μεταξύ generation & R line πόσο είναι η διαφορά? Π.Χ. 22 το ένα και 25 το άλλο?

Καλύτερα πάντως πάρε πλούσια έκδοση. Κυρίως βέβαια τα ξένον ή ηλιοροφή και το dsg που προαναφέρθηκαν είναι απόφαση "ή τώρα ή ποτέ" που πρέπει να σκεφτείς μια και έξω αν θα τα βάλεις γιατί εκ των υστέρων είναι δύσκολο έως αδύνατο να μπουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί τα στοκ highline να τα δίνουν σε προσφορά, καλό θα ήταν να ρωτήσεις.

Μεταξύ generation & R line πόσο είναι η διαφορά? Π.Χ. 22 το ένα και 25 το άλλο?

Καλύτερα πάντως πάρε πλούσια έκδοση. Κυρίως βέβαια τα ξένον ή ηλιοροφή και το dsg που προαναφέρθηκαν είναι απόφαση "ή τώρα ή ποτέ" που πρέπει να σκεφτείς μια και έξω αν θα τα βάλεις γιατί εκ των υστέρων είναι δύσκολο έως αδύνατο να μπουν.

κάπου τόσο είναι διαφορά μεταξύ generation k R line, χαοτική για τα δεδομένα μου, αφού την generation έτσι όπως την έχω φτιάξει μου φαίνεται αρκετά ικανοποιητική. και με αυτή τη διαφορά θα μπορούσα να βάλω dsg, χειριστήρια στο τιμόνι και μαμά αισθητήρες.

Link to comment
Share on other sites

οχι αγαπη μου!τι ειναι αυτα που λες??ισα ισα επειδη εισαι νεος οδηγος να το παρεις r-line!!

+1 !

εαν το βαστάει η τσέπη σου, παρε Rline με xenon και οτι αλλο θες !

Καλύτερα πάντως πάρε πλούσια έκδοση. Κυρίως βέβαια τα ξένον ή ηλιοροφή και το dsg που προαναφέρθηκαν είναι απόφαση "ή τώρα ή ποτέ" που πρέπει να σκεφτείς μια και έξω αν θα τα βάλεις γιατί εκ των υστέρων είναι δύσκολο έως αδύνατο να μπουν.

+1000 !

Link to comment
Share on other sites

τα χειριστιρια η ξενον μπορει να τα βαλεις και μετα οροφη ομως και dsg για κανενα λογο..εγω λεω οροφη να βαλεις οποια εκδοση και να παρεις.

Link to comment
Share on other sites

τα χειριστιρια η ξενον μπορει να τα βαλεις και μετα οροφη ομως και dsg για κανενα λογο..εγω λεω οροφη να βαλεις οποια εκδοση και να παρεις.

για ένα ολοκληρωμένο σύστημα bi xenon με auto leveling κλπ χρειάζονται 1.500€(χωρίς εγκεφάλους άνεσης κλπ) το λιγότερο χωρίς εργασία :frantics: οπότε καλύτερα από το εργοστάσιο με πολύ λιγότερα χρήματα ... :frantics:

Link to comment
Share on other sites

βρε την βολευεις την δουλεια και στο μελλον σου λεω με τα ξενον...αν ομως θες να βαλεις οροφη απλα δεν γινετε..!!

Link to comment
Share on other sites

βρε την βολευεις την δουλεια και στο μελλον σου λεω με τα ξενον...αν ομως θες να βαλεις οροφη απλα δεν γινετε..!!

το οτι την βολεύεις την βολεύεις αλλά θα κοπιάσεις πολύ και ακριβα .. για την ηλιοροφή εννοείται πως μετα δεν γίνεται ... λες να έχουν λύσει τα προβλήματα με τους θορύβους της ηλιοροφής που υπήρχαν στο 5άρι και να μην υπάρχει κανένα θεμα στο 6άρι ?

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω highline και επειδη ηθελα οποωσδηποτε ετοιμοπαραδοτο δεν μπορεσα να βάλω πάνω:

xenon

ηλιοροφη

18αρες ζαντες

φίλε σκέψου τα παραπανω,τις ζαντες τις έβαλα τα υπόλοιπα όμως θα μου μείνουν απωθημένο...

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

σπιντι δεν ξερω ρε φιλε...δεν νομιζω...ολα εχουν θεμα πιστευω στους θορυβους..και θα εχουν..αφου για την ιδια οροφη μιλαμε..εγω απλα το μονο που κανω οταν αρχισει να κανει θορυβο ειναι να την ξαναρυθμιζω,ετσι ξαναερχεται στην φυσιολογικη της θεση και σταματαει για κανα χρονο..αν θελει να την βαλει τωρα ας την βαλει απο την αρχη για να μην ζηλευει μετα αν μπει σε κανενα με οροφη..και ξερεις,οταν γνωριζεις οτι δεν γινετε με τιποτα να την βαλεις εκ των υστερων σε πιανουν τα διαολια και την θες..βεβαια εγω που σε ολα τα αμαξια ειχα και να μην εχω στο μελλον λιγο με νιαζει..απλα του το λεω επειδη ειναι το 1ο του.και για λογους μεταπωλησεις βεβαια αφου το 90% των αγοραστων θεωρει την οροφη ως ενα απο τα βασικα εξτρα.γι αυτο τινει να γινει και στανταρ σε ακριβα αυτοκινητα και πλουσιες εκδοσεις.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

σπιντι δεν ξερω ρε φιλε...δεν νομιζω...ολα εχουν θεμα πιστευω στους θορυβους..και θα εχουν..αφου για την ιδια οροφη μιλαμε..εγω απλα το μονο που κανω οταν αρχισει να κανει θορυβο ειναι να την ξαναρυθμιζω,ετσι ξαναερχεται στην φυσιολογικη της θεση και σταματαει για κανα χρονο..αν θελει να την βαλει τωρα ας την βαλει απο την αρχη για να μην ζηλευει μετα αν μπει σε κανενα με οροφη..και ξερεις,οταν γνωριζεις οτι δεν γινετε με τιποτα να την βαλεις εκ των υστερων σε πιανουν τα διαολια και την θες..βεβαια εγω που σε ολα τα αμαξια ειχα και να μην εχω στο μελλον λιγο με νιαζει..απλα του το λεω επειδη ειναι το 1ο του.και για λογους μεταπωλησεις βεβαια αφου το 90% των αγοραστων θεωρει την οροφη ως ενα απο τα βασικα εξτρα.γι αυτο τινει να γινει και στανταρ σε ακριβα αυτοκινητα και πλουσιες εκδοσεις.

σωστός :devil:

Link to comment
Share on other sites

το οτι την βολεύεις την βολεύεις αλλά θα κοπιάσεις πολύ και ακριβα .. για την ηλιοροφή εννοείται πως μετα δεν γίνεται ... λες να έχουν λύσει τα προβλήματα με τους θορύβους της ηλιοροφής που υπήρχαν στο 5άρι και να μην υπάρχει κανένα θεμα στο 6άρι ?

Στο 6άρι που έχω δεν έχει κανένα θέμα, στο 5άρι τι προβλήματα υπήρχαν?

Link to comment
Share on other sites

Στο 6άρι που έχω δεν έχει κανένα θέμα, στο 5άρι τι προβλήματα υπήρχαν?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=30703

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=25225

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=26213

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=26156

δεν αφορούν όλα τα post το 5 ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Bi-xenon κατ εμε ειναι το μονο εξτρα για το οποιο θα μετανοιωσεις που δεν εβαλες, και ειναι τοσο χρησιμο για την παθητικη σου ασφαλεια....

Off Topic

Οσο για το Ν, αν σε νοιαζει τοσο πολυ, ΜΗΝ το βαζεις... Εγω ουτε καν το αγορασα... Απο τη στιγμη που ειμαι σε ολα νομιμος, δεν με ενδιεφερε αν θα με γραψουν για το Ν...
Link to comment
Share on other sites

Bi-xenon κατ εμε ειναι το μονο εξτρα για το οποιο θα μετανοιωσεις που δεν εβαλες, και ειναι τοσο χρησιμο για την παθητικη σου ασφαλεια....

Off Topic

Οσο για το Ν, αν σε νοιαζει τοσο πολυ, ΜΗΝ το βαζεις... Εγω ουτε καν το αγορασα... Απο τη στιγμη που ειμαι σε ολα νομιμος, δεν με ενδιεφερε αν θα με γραψουν για το Ν...

Δεν είσαι νόμιμος!!!! Το Ν μπαίνει υποχρεωτικά τους 6 πρώτους μήνες. Αν η αστυνομία τον σταματήσει και δει την ημερομηνία έκδοσης και το Ν να λείπει έχει πρόστιμο.... μικρό μεν ...αλλά υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι νόμιμος!!!! Το Ν μπαίνει υποχρεωτικά τους 6 πρώτους μήνες. Αν η αστυνομία τον σταματήσει και δει την ημερομηνία έκδοσης και το Ν να λείπει έχει πρόστιμο.... μικρό μεν ...αλλά υπάρχει

Off Topic

Γραφω.. "Απο τη στιγμη που ειμαι σε ολα νομιμος, δεν με ενδιεφερε αν θα με γραψουν για το Ν..."

Εννοω σε ολα νομιμος, εκτος του Ν...

Link to comment
Share on other sites

Ν πισω στο τζαμι?

Αυτο το νομο τον εχουν ξεχασει και οι μπατσοι.. και το πολυ πολυ αν σε σταματησουν πες το αμαξι ειναι του πατερα

που ειναι Π-αλιος..

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

εγω προσοπικα δεν εβαλα ποτε Ν σε κανενα απο τα 3 αυτοκηνιτα που ειχα(για ευνοητους λογους απο τους αλλους οδηγους! ;) )....

συμφωνω με dimike δλδ έστω οτι οδηγούσες το αυτοκίνητό ενος μπαρμπα σου με την συγκατάθεση του τι θα σου έκαναν θα σου έκοβαν κλήση? αφού είναι "ξένο" το αμάξι.... επι του θεματος....θεωρω οτι επιδη κ εγω για highline πιγενα το μονο που αξιζει για εμενα ειναι τα καθησματα απο εκει κ περα καμια ουσιώδης διαφορα με το trendline που πηρα...κ φαντασου λεω τωρα να μου κάτσει ενα σαλονάκι απο κανα rs4 η ρ20 εστω...αυτο που θελω να πω ειναι κοιτα τις βασικες αναγκες σου κ οχι τα φρου φρου κ αρωματα! πιστευω οτι μεχρι και η τρεντλινε εχει ολα τα χρησιμα πραγματα! προϊδεάζω τα δερματα στα vw ξεφτιζουν ευκολα δλδ στιν 3 ετια- 4 ετια θα αρχισει το ξεφτισμα...

Link to comment
Share on other sites

Ν πισω στο τζαμι?

Αυτο το νομο τον εχουν ξεχασει και οι μπατσοι.. και το πολυ πολυ αν σε σταματησουν πες το αμαξι ειναι του πατερα

που ειναι Π-αλιος..

εγω προσοπικα δεν εβαλα ποτε Ν σε κανενα απο τα 3 αυτοκηνιτα που ειχα(για ευνοητους λογους απο τους αλλους οδηγους! ;) )....

συμφωνω με dimike δλδ έστω οτι οδηγούσες το αυτοκίνητό ενος μπαρμπα σου με την συγκατάθεση του τι θα σου έκαναν θα σου έκοβαν κλήση? αφού είναι "ξένο" το αμάξι.... επι του θεματος....θεωρω οτι επιδη κ εγω για highline πιγενα το μονο που αξιζει για εμενα ειναι τα καθησματα απο εκει κ περα καμια ουσιώδης διαφορα με το trendline που πηρα...κ φαντασου λεω τωρα να μου κάτσει ενα σαλονάκι απο κανα rs4 η ρ20 εστω...αυτο που θελω να πω ειναι κοιτα τις βασικες αναγκες σου κ οχι τα φρου φρου κ αρωματα! πιστευω οτι μεχρι και η τρεντλινε εχει ολα τα χρησιμα πραγματα! προϊδεάζω τα δερματα στα vw ξεφτιζουν ευκολα δλδ στιν 3 ετια- 4 ετια θα αρχισει το ξεφτισμα...

Είσαστε άκυροι και οι δυο γιατι το αυτοκίνητο ειναι δικο του.

Το "Ν" εκτός απο την τροχαία χρειάζεται για να προειδοποιήσεις τους άλλους οδηγούς να σε προσέξουν δεν γίνονται ολα για να μην φας κλήση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρακαλώ να μην ξεφύγουμε από την συζήτηση όσο αφορά την παραγγελία του αυτοκινήτου ....

Link to comment
Share on other sites

'Οχι εντάξει το "Ν" θα το χω κανονικά, δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Τελικά μάλλον θα αφήσω την παραγγελία ως έχει. Το generation μαζί με τα προβολάκια και τον υπολογιστή ταξιδιου τώρα και με την μείωση που έκανε η κοσμοκαρ στο golf (1050 euro στο 122αρι και 600 στο 160αρι) πιστέυω είναι αρκετά τίμια επιλογή(για τα δεδομένα μου). Το μόνο που θα ζηλεύω απο το highline είναι τα αλκταντάρα.

Τώρα για r-line, ηλιοροφές, DCC κλπ.. πιστεύω ανάλογα με τις ανάγκες και τα οικονομικά του ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Ωραία σίγουρα είναι όλα αυτα...αλλά αν βάζεις βάζεις στο τέλος φτάνεις άνετα και στο κόστος του GTI, και μετά μπαίνεις σε άλλο τριπάκι ( αν και θα χε πολύ γέλιο ή κλάμα το GTI με ένα "Ν" πίσω ;) )

Link to comment
Share on other sites

'Οχι εντάξει το "Ν" θα το χω κανονικά, δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Τελικά μάλλον θα αφήσω την παραγγελία ως έχει. Το generation μαζί με τα προβολάκια και τον υπολογιστή ταξιδιου τώρα και με την μείωση που έκανε η κοσμοκαρ στο golf (1050 euro στο 122αρι και 600 στο 160αρι) πιστέυω είναι αρκετά τίμια επιλογή(για τα δεδομένα μου). Το μόνο που θα ζηλεύω απο το highline είναι τα αλκταντάρα.

Τώρα για r-line, ηλιοροφές, DCC κλπ.. πιστεύω ανάλογα με τις ανάγκες και τα οικονομικά του ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Ωραία σίγουρα είναι όλα αυτα...αλλά αν βάζεις βάζεις στο τέλος φτάνεις άνετα και στο κόστος του GTI, και μετά μπαίνεις σε άλλο τριπάκι ( αν και θα χε πολύ γέλιο ή κλάμα το GTI με ένα "Ν" πίσω :growl: )

όπως ειπα και πριν κράτα την παραγγελια όπως εχει αλλα βάλε ενα απο τα δυο ή τα xenon ή ηλιοροφή ... θα το μετανιώσεις αργότερα ... ;)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τον σπιντακο..αν δεν εχεις σκοπο να διαθεσεις γιουρια παραπανω και για ονομα του θεου αν εχεις και μειωσει 600 ευρο βαλε την οροφη με 800 μια η αλλη σου βγαινει!!θα το μετανοιωσεις δεν ειναι και τοσο δυσβασταχτο ποσο αυτο!!ουτε την τιμη του gti πλησιααζεις σε καμια περιπτωση.ξεκολα.βεβαια να πω την αληθεια αν μπορεις βαλε και τα ξενον και την οροφη και μην βαζεις τιποτα αλλο...αργοτερα οτι αλλο θελησεις μπαινει.και γινετε τουμπανο.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.