Jump to content
aris_cc

Βελτίωση Αναρτήσεων Σε Cc

Recommended Posts

Sachs τα direct replacement των μαμά. Με 300-400 ευρουλάκια τελική τιμή με τοποθέτηση καθάρισες και το αμάξι μένει στοκ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Είμαι κάτοχος passat cc και ήρθε η ώρα για αλλαγή αμορτισερ!σκέφτομαι για χαμηλωμα 3mm με bilstein b8 χοντρομπούκαλα με eibach ελατήρια...εσείς τι προτείνετε από ελατηρια eibach η  hr??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Είμαι κάτοχος passat cc και ήρθε η ώρα για αλλαγή αμορτισερ!σκέφτομαι για χαμηλωμα 3mm με bilstein b8 χοντρομπούκαλα με eibach ελατήρια...εσείς τι προτείνετε από ελατηρια eibach η  hr??

Κριμα δεν ειναι ενα τετοιο πολυτελες αμαξι να το κανεις κουτσουρο και να σου βγαζει μετα ενα σωρο προβληματα.? Σε κοβω να παθαινεις καταγμα σπονδυλικης στηλης με b8

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , Dionyshsxatzidionysiou said:

Καλησπέρα παιδιά..Είμαι κάτοχος passat cc και ήρθε η ώρα για αλλαγή αμορτισερ!σκέφτομαι για χαμηλωμα 3mm με bilstein b8 χοντρομπούκαλα με eibach ελατήρια...εσείς τι προείνετε από ελατηρια eibach η  hr?? 

 

Λοιπόν bilstein b6 κίτρινα με ελατήρια HR 3,5 πόντους και θα γίνει κούκλα !!! Δεν θα είναι πολύ κούτσουρο θα κρατάει πολύ καλύτερα θα δείξει πολύ ωραίο τι ζάντα φοράς τι διάσταση 17 ή 18?

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πάντως ο όρος "άνεση", ή ο όρος "σκληρό" ή και "μαλακό" είναι εντελώς υποκειμενικά στοιχεία! Εμένα π.χ. και μόνο η Bilstein χωρίς να πειράξω ελατήρια μου φάνηκε αισθητά σκληρότερη από τη μαμά ανάρτηση. Δεν λέω ότι με κουράζει, ούτε ότι έχω κοπανήματα, αλλά και πάλι ούτε για πλάκα δεν έχει τον comfort χαρακτήρα που είχε το αμάξι πριν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το  ίδιο πιστεύω yositosi και εγώ που θέλω να αλλάξω κάποια στιγμή θα πάω σε sachs. Ιδικά στην Λαμία που σε ένα χιλιόμετρο δρόμου έχει 60 λακούβες δεν με παίρνει για bilstein.

Link to comment
Share on other sites

Οσπι ενδιαφερεστε για ενα σκαλι πιο πανω σε σκληροτητα απο την μανισια αναρτηση κοιταξτε για kyb. Πολυ καλη ενναλακτικη λυση με σκληροτητα 15 με 20 τα % απο τα μανισια sachs

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν bilstein b6 κίτρινα με ελατήρια HR 3,5 πόντους και θα γίνει κούκλα !!! Δεν θα είναι πολύ κούτσουρο θα κρατάει πολύ καλύτερα θα δείξει πολύ ωραίο τι ζάντα φοράς τι διάσταση 17 ή 18?

 

Τα B6 δεν συνδυάζονται με ελατήρια χαμηλωματος μόνο τα B8.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Είμαι κάτοχος passat cc και ήρθε η ώρα για αλλαγή αμορτισερ!σκέφτομαι για χαμηλωμα 3mm με bilstein b8 χοντρομπούκαλα με eibach ελατήρια...εσείς τι προτείνετε από ελατηρια eibach η  hr??

Πολύ καλή επιλογή. Καλύτερος συνδυασμός με Eibach. Αν δεν κάνω λάθος σε μερικά μοντέλα η ίδια η Bilstein τα δίνει σε kit B8 με Eibach ρωτά έναν αντιπρόσωπο τους.

Επίσης δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα σε θέμα άνεσης είναι ωραία σφιχτή αίσθηση χωρίς να κοπανάει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.