Jump to content
enas_aris

Rcd510/rns500 Σε Polo

Recommended Posts

Καλημέρα...

 

Λοιπόν,κάποια πραγματάκια που παρατήρησα στο link που δίνεις...

 

1.Το προϊόν έχει Item condition:New other (see details) που αν δεις στην περιγραφή σημαίνει ".....The item may be a factory second or a new, unused item with
defects
..... " που σημαίνει ότι μπορεί να έχει και ελαττώματα... Καλύτερα να βρεις κάποιο που έχει Item Condition :New (σκέτο)...

 

2. Στον τίτλο γράφει "Volkswagen VW Car Radio RCD510 USB Ipod New VW Original W Code+USB/AUX Cable" άρα σίγουρα δίνει τον κωδικό του RCD όπως και καλώδιο USB ή AUX...

 

και τέλος...

 

Μεγάλη προσοχή όταν ψωνίζεις από τρίτες χώρες, δλδ εκτός Ε.Ε , προϊόντα μεγάλης αξίας γιατί κινδυνεύεις να τα σταματήσουν στο τελωνείο για εκτελωνισμό και αν γίνει αυτό σου βγαίνει στην προκειμένη το RCD κανένα 100-150Ε πάνω (περιλαμβάνει αμοιβή τελωνειακού-φύλαχτρα κλπ κλπ)  απ ότι έχω διαβάσει/ακούσει...Αν στο στείλει με courier,βλ UPS,DHL,FEDEX,TNT κ.λ.π δεν το γλιτώνεις το τελωνείο με τίποτα. Καλά είναι να προτιμήσεις  EMS που είναι κρατικά ταχυδρομεία ή οποιαδήποτε άλλη μεταφορική που είναι κρατική και εκεί έχεις μεγάλες πιθανότητες να γλιτώσεις τελωνείο.

 

Ένα κόλπο είναι να πεις τον Κινέζο αν γίνεται να τσεκάρει έξω από το κουτί "Mark as gift" (δλδ το πακέτο να θεωρηθεί κάτι σαν δώρο) και να το υποτιμολογήσει δλδ να βάλει αξία αναγραφόμενη στο κουτί π.χ 45$ ή παρακάτω ,δλδ αρκετά χαμηλή ώστε να μην ανοιχτεί το κουτί και αρχίσουν περιπέτειες με τελωνείο...

 

Ελπίζω να βοήθησα :thumbsu: 

 

Οποιαδήποτε άλλη πρόσθετη πληροφορία κι από άλλους Ebayers θα ήταν ευπρόσδεκτη καθώς και εμένα θα με ενδιέφερε η αγορά κάποιου RCD 510 :thumbsu: :thumbsu: :thumbsu: 

 

 

           
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και διευκρινησεις... Αυτο με το τελωνειο δεν το γνωριζα καθολου.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τελικά thodoris86 το πήρες το Rcd 510?? Γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ να το βάλω στο καινούργιο polo που πήρα. Στην αντιπροσωπεία μου ζήτησαν πολλά λεφτά 800+ και μου πρότειναν να βάλω ένα άλλο... μία οθόνη 5.1inch touch screen, gps, dvd, tv κλπ στα 650 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο παραγγειλα πριν καμια βδομαδα κι εγω..μου ειπε οτι ειναι καινουριο,βγαλμενο απο καινουριο αμαξι..το μονο που ισως να εχει ειναι μικρες ψιλογρατζουνιτσες οπως το εβγαζε..τιποτα αλλο..του ειπα να το στειλει με γρηγορο ταχυδρομειο κι οχι με εταιρεια κουριερ,και να γραψει οτι κοστιζει 20 ευρω..οποτε λογικα δεν θα το ανοιξουν τελωνειο..σε τρεις βδομαδες θα το εχω λογικα και θα γραψω εντυπωσεις..κι εγω περιεργος ειμαι να δω αν λειτουργει κανονικα η παιζει κανα περιεργο..ειπα να το ρισκαρω..να σημειωσω οτι στην αρχη ηταν διστακτικος στο να το στειλει με ταχυδρομειο και να γραψει οτι ειναι δωρο μικρης αξιας αλλα μετα απο πιεση το δεχτηκε..ειδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να την γλυτώσεις φίλε.Συνήθως ζητούν την απόδειξη από το pay bal όπου και φαίνεται το πραγματικό ποσό που έχεις καταβάλει για την αγορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σωστος ξυπνησανε στο τελωνειο και ζητανε παυπαλ....

ενα αλλο που ακουω για αμερικη ειναι μεσω κρατιων ταχυδρομειιων γλυτωνεις τελωνειο αλλα μονο με usps kai oxi ups

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με απλο ταχυδρομειο δεν εχεις θεμα με τελωνειο
Εκτος και αν μιλαμε για προφυλακτηρες , δεν ζητανε αποδειξεις !
USPS δεν εχει τελωνειο UPS/FEDEX εχει τελωνειο
Οποιος πηρε την συγκεκριμένη πηγή ας μας πει αν δουλευει κομπλε

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας link από ποιον ακριβώς το πήρες γιατί ενδιαφέρομαι. Περιμένω νέα γιατί και εγώ περιμένω το αμάξι την επόμενη βδομάδα και θα έχει το rcd 210 και γουστάρω να έχω touch screen οθονούλα με usb, sd υποδοχή! 

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-RCD510-USB-Version-IPod-New-Genuine-Polo-Golf-Touran-CC-WCodeUSBAUX-Cable-/300886286288

Αυτο ακριβως πηρα..τωρα αν δουλευει καλα,αν εχει κανα προβλημα,η αν θα φτασει στα χερια μου χωρις φορους κτλ ενας θεος ξερει..

με το που το παρω με το καλο θα ενημερωσω:-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

update!

Σημερα παρελαβα το συγκεκριμενο 510!!!

Ηρθε μεσα σε 7 εργασιμες,ανελπιστα γρηγορα..και δεν ειχα κανενα θεμα με το τελωνειο..το εβαλα μοος μου σε πεντε λεπτα..πολυ ευκολα μπαινει,ειχε γραμμενο και τον κωδικο του,ολα καλα!ειναι σε αψογη κατασταση εξωτερικα,δεν εχει ιχνος απο σημαδια κτλ

Με αυτοκολλητο προστασιας στην οθονη,και λιγο που το κοιταξα λειτουργουν ολα αψογα!CD,USB,SD card..κανενα απολυτως προβλημα..το μονο θεμα ειναι οτι δεν κουμπωνει τελεια η κεραια γτ διαφερει λιγο αλλ με λιγη πιεση την εφτιαξ οποτε κανενα θεμα κι απο κει!το εσωτερικο παντως ειναι μερα με τη νυχτα απο θεμα εμφανισης..θα ανεβασω κ φωτο:-) :-) :-) :-) :-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Menu, χρώματα κτλπ ακριβώς σαν το γνήσιο ???


Πωπω.... Πολύ δυνατό... Νομιζώ ότι είμαι έτοιμος να το επιχειρήσω και εγώ!!! Απλά δεν ξέρω αν θα καταφέρω να το κάνω μόνος μου γιατί είμαι άσχετος! :p

Link to comment
Share on other sites

εχω χρησιμοποιησει γνησιο σε αλλο αμαξι,και σε σχεση με το δικο μου δε βλεπω καμια διαφορα..

τωρα το μενου υπερ πληρες μου φαινεται,βεβαια δεν ξερω αν λειπει κατι..δεν εχει dab kai rds..αλλα το ελεγε ο πωλητης..δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα αρκετα αλλα η οθονη εχει πολυ καλη αποκριση και ταχυτητα..δεν αργει πχ σε σχεση με ενα γνησιο..

Link to comment
Share on other sites

Menu, χρώματα κτλπ ακριβώς σαν το γνήσιο ???

Πωπω.... Πολύ δυνατό... Νομιζώ ότι είμαι έτοιμος να το επιχειρήσω και εγώ!!! Απλά δεν ξέρω αν θα καταφέρω να το κάνω μόνος μου γιατί είμαι άσχετος! :p

 

ναι ειναι πολυ ωραιο..αλλαξε ολη η εικονα μεσα...κι εμενα φιλος ανελαβε τα διαδικαστικα με το ebay κτλ ..εγω δεν εχω  λογαριασμο;-))

Ok! Καλορίζικο man!! Από ποιότητα ήχου όλα καλά ?? Μας τρέλανες βραδιάτικα :p

χαχα!ευχαριστω πολυ!!κι εγω το περιμενα πως και πως!!

απο ηχο ακουγεται πολυ καλα,αν και στην αρχη το εβαζα τερμα και δεν εδινε ενταση πολλη και νομιζα οτι εχει προβλημα..αλλα απλα ηθελε ρυθμισμα στο μενου γιατι ηταν επιλεγμενη ρυθμιση να παιζουν τα πισω ηχεια 70% και τα μπροστα 30% κι εγω δεν εχω πισω ηχεια...το ρυθμισα κι ολα οκ))))))

Edited by polodi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Να κάνω μια ερωτηση θελω τα παιδιά που πήρανε το rcd 510 με το usb,το usb παιζει κανονικά;τα τραγούδια τα δείχνει στην οθόνη; Μπορω να δημιουργήσω όσους φακέλους θελω μεσα στo usb; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εγω τσεκαρα το usb να δω αν δουλευει πριν το κουμπωσω στο ταμπλο...απλα λογω ελλειψης χρονου δεν βρηκα που περναει το καλωδιο κι ετσι δεν το εχω βαλει ακομα το usb..οποτε εγω δεν μπορω να σου απαντησω τοσο αναλυτικα για το usb...παντως λιγο που το τσεκαρα στην αρχη δουλευει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

εγω τσεκαρα το usb να δω αν δουλευει πριν το κουμπωσω στο ταμπλο...απλα λογω ελλειψης χρονου δεν βρηκα που περναει το καλωδιο κι ετσι δεν το εχω βαλει ακομα το usb..οποτε εγω δεν μπορω να σου απαντησω τοσο αναλυτικα για το usb...παντως λιγο που το τσεκαρα στην αρχη δουλευει κανονικα...

Σε ευχαριστω. εγω εχω το rcd 210 εχω βαλει usb και μπορω να κανω μονο 6 φακελους,και οχι υποφακελους.επισης δν μου δειχνει τα τραγουδια ,αλλα τα δειχνει σαν track 1 κλπ. επειδη εμφανισιακα το rcd510 ειναι ωραιο και θελω να το βαλω,τουλαχιστον να δουλευει κανονικα το usb

Link to comment
Share on other sites

Εαν την βαρέθηκε κανείς και θελει να την πουλησει ας μου στειλει μηνυμα!!

 

 

Ή εαν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να την παραγγείλω θα του ήμουν ευγνώμων.!!!

Edited by nikolas_kriti
Link to comment
Share on other sites

Εαν την βαρέθηκε κανείς και θελει να την πουλησει ας μου στειλει μηνυμα!!

 

 

Ή εαν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να την παραγγείλω θα του ήμουν ευγνώμων.!!!

Aν θέλεις βοήθεια για αγορά απο ebay μένω στο Ρέθυμνο, οπότε μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

χθες εβαλα το rcd 510 πανω στο polo.ολα δουλευουν κανονκα,αν και μου εβγαλε την πιστη η κεραια.....
οταν λες θες βοηθεια τι ακριβως εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

αντε καλοριζικο!οντως η κεραια θελει λιγο πιεση γιατι δεν κουμπωνει ακριβως,το χα ξεχασει αυτο...αλλα δεν ειναι κατι σημαντικο..απλα πιεζεις λιγο παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.