Jump to content
enas_aris

Rcd510/rns500 Σε Polo

Recommended Posts

Και εμένα με dhl . ήρθε πολύ γρήγορα και δν είχα κανένα θέμα με τελωνείο

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας :) .

Λογικά μέσα στην εβδομάδα θα το παραλάβω (ήδη βρίσκεται στο κέντρο περισυλλογής της DHL Γερμανίας) και θα σας ενημερώσω σχετικά.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ας μας δωσει καποιος που τοποθετησε την εν λογω οθονη ενα αξιοπιστο link απο το ebay καθως και links απο ολα τα περαιτερω ειδη που αγορασε, οπως επισης να μας ενημερωσει αν η οθονη λειτουργει κανονικα ή εχει καποιο προβλημα. Ευχαριστω :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread.

 

Τελικά παρέλαβα σήμερα το πρωί από DHL ευτυχώς χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις!

 

Ανεμένεται μόνο η τοποθέτηση (δεν είχα κατάλληλο κατσαβίδι). :p

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το Ευρωπαϊκό μοντέλο του ίδιου πωλητή στο ebay είναι πράγματι Ευρωπαϊκό και δη από τη BOSCH όπως ισχυρίζεται? Το έχει αγοράσει κανείς?

 

 

 

+1 

 

Έχει και RDS και η τιμή ειναι ελαχιστα μεγαλυτερη

 

Και αν και το θέμα αφορά το Polo, το έχει βάλει κανείς σε Golf ? Βλέπω προσφέρει ο ίδιος πωλητής και Gateway για αναβάθμιση ωστε να ειναι συμβατο με παλιότερα μοντέλα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mπορει να μας ενημερωσει καποιος αν στο POLO 6R χρειαζεται αυτο το εξαρτηματακι http://www.ebay.com/itm/VW-ORIGINAL-CAN-BUS-GATEWAY-7N0-907-530-P-C-G-H-VW-AUDI-SKODA-RNS510-RCD510-/300882123404?ssPageName=STRK:MESE:IT  , ετσι ωστε να μην εχουμε διαρροη ρευματος απο το RCD510

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα μεσα σε 10 μερες με EMS. Την τοποθετησα μονος μου, πολυ ευκολο χωρις κανενα εξιδικευμενο εργαλειο. Ολα λειτουργουνε κανονικα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Εκτος απο την οθονη που ειναι σακατεμενη. Εχει μια βαθια χαρακια. Θα τον σκισω τον μπινε αν δεν μου την αλλαξει. Προφανως ημουν ο ατυχως της παρεας.

 

 

n6l2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την τοποθέτηση σήμερα.

 

Η καλύτερη value for money αναβάθμιση που έχω κάνει στο αυτοκίνητο. Η αισθητική του ταμπλώ έχει αναβαθμιστεί κατακόρυφα ενώ όποιες λειτουργίες δοκίμασα (radio, CD Changer, AUX) φαίνεται να λειτουργούν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ'όσο ανακάλυψα και βρήκα. Υπάρχουν πολλές γενιές rcd510 όπως και Bluetooth module το εκάστοτε με τα προβλήματα του και τις ασυμβατότητες του. Το μοναδικό σύστημα που φέρει ενσωματωμένο το Bluetooth είναι το rcd315. Γνωρίζει μήπως κανείς πως μπορούμε να το βρούμε?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geopis90
Link to comment
Share on other sites

ebay φιλε μου θα το βρεις και σε αρκετα καλη τιμη κιολας.. μηπώς ξερετε τη αριθμος κατσαβιδι χρειαζετε για να βγαλείς το rcd απο την κεντρική κονσόλα?

Edited by γιώργος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ebay φιλε μου θα το βρεις και σε αρκετα καλη τιμη κιολας.. μηπώς ξερετε τη αριθμος κατσαβιδι χρειαζετε για να βγαλείς το rcd απο την κεντρική κονσόλα?

Κατσαβίδι Torx μέγεθος (εάν δεν κάνω λάθος) T20.

 

Μπορεί να μου παραθέσει κανείς πώς μπορώ να αποθηκεύσω τους σταθμούς του ράδιο με το όνομά τους; Ή μήπως δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην συγκεκριμένη συσκευή;

Edited by Manos81
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολυ φιλε μου..εγω μολις τα παρήγγειλα οταν ερθουν θα σας πω εντηπώσεις και θα ανεβασώ καμια foto.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μολις εφτασε και σε εμένα και αρκετα γρηγορα κιολας. Οταν το τοποθετήσω θα σας πω αποτελεσματά και εντηπώσεις.. Εχω μια απορία σχετικά με την τοποθέτηση, με τη εργαλείο βγαλατε το περίβλημα γυρο απο το rcd με της λιγοτερο δυνατόν γρατσουνίες??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μολις εφτασε και σε εμένα και αρκετα γρηγορα κιολας. Οταν το τοποθετήσω θα σας πω αποτελεσματά και εντηπώσεις.. Εχω μια απορία σχετικά με την τοποθέτηση, με τη εργαλείο βγαλατε το περίβλημα γυρο απο το rcd με της λιγοτερο δυνατόν γρατσουνίες??

Δοκίμασε με πιστωτική κάρτα φίλε

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το καλωδιο με το usb απο που το περασατε?

Ηταν ευκολη η κατασταση του καλωδιου στο σημειο που το βαλατε φαινεται ασχημο στο ματι?

Σε σχεση με το rcd 210 η ενταση και η ποιοτητα του ηχου ειναι καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και πίσω ηχεία,οποτε η ένταση είναι πιο καλη και η ποιότητα είναι ίδια. Κάτω αριστερά στο ντουλάπι του συνοδηγού έχει μια μικρή υποδοχή/τρύπα, απο εκεί το πέρασα το καλώδιο.

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δυστυχώς δν έχει τις βάσεις για τα ηχεία θα πρέπει να εκεί που θα πας να παραγγείλουν τις βάσεις. Εγώ τα εβαλα(μν φανταστεις τίποτα τρέλα ηχεία, απλα κανουν την δουλειά τους) σε εναν κάπου στην ιερά οδό. Τιμη τώρα δν θυμάμαι όμως δυστυχώς

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει, πώς και που πέρασες πίσω ηχεία; Πόσο κόστισε;

εγώ έβαλα τα ηχεία πίσω με την καλωδίωση που δεν υπήρχε γύρω στα 60 ευρώ απο Ηρακλείου

παιδιά αξίζει το rcd510?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα τα ηχεία πίσω με την καλωδίωση που δεν υπήρχε γύρω στα 60 ευρώ απο Ηρακλείου

παιδιά αξίζει το rcd510?

Ναι μια χαρά είναι η rcd510...

Ηχεία έβαλες στις πίσω θήκες ήδη έχει??

Τι ηχεία έβαλες..Διαστάσεις??

Μ είχαν πει ότι έχει μικρές θήκες και τα ηχεία π θα μπουν δεν θα προσφέρουν κάτι ουσίαστικο.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά είναι η rcd510...

Ηχεία έβαλες στις πίσω θήκες ήδη έχει??

Τι ηχεία έβαλες..Διαστάσεις??

Μ είχαν πει ότι έχει μικρές θήκες και τα ηχεία π θα μπουν δεν θα προσφέρουν κάτι ουσίαστικο.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι στις θήκες που ήδη έχει..Ουσιαστική διαφορά δεν καταλαβαίνεις μπροστά αλλά για τους πίσω έχει μεγάλη διαφορά! Δεν ξέρω διαστάσεις φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελα και εγω το εν λογω rcd σημερα ηρθε ενα μυνημα απο dhl που ελεγε να επικοινωνησω με την κυρια ΧΧΧ για την φορτωτικη. Δυστιχος δεν μπορεσα να επικοινωνησω.

Οταν κανω αναζητηση με  τον αριθμο φορτωτικης στο site της dhl μου γραφει το εξης.

πραγματοποιείται αποσαφήνιση της αξίας του περιεχομένου στο τελωνείο

Επόμενα Βήματα:


Ένας εκπρόσωπος της DHL θα επιχειρήσει να επικοινωνήσει με τον παραλήπτη για περαιτέρω διευκρίνισεις ή απόδειξη της αξίας, εφόσον αυτό ζητηθεί από το Τελωνείο.
Εσεις οταν το παραγγειλατε εγινε κατα αυτον τον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να ζητήσεις να σου το στείλουν με EMS 

 

Με DHL τις περισσότερες φορές περνάει τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Του ειπα να το στειλει ως δωρο γιατι εδα οτι και τα υπολοιπα παιδια που το ελαβαν ηταν με Dhl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.