Jump to content
enas_aris

Rcd510/rns500 Σε Polo

Recommended Posts

Δώρο βασικά πλέον κάνει μπαμ...Έπρεπε απλά να του πεις να κόψει μτην ελάχιστη απόδειξη και να το στείλει..Ούτε δώρα ούτε τίποτα..

Δεν είναι και αυτοί μαμακες...

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η EMS αντιπροσωπεύεται από τα ΕΛΤΑ και τις περισσότερες φορές τα εμπορεύματα έρχονται στην πόρτα σου χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά opeth περαστικά. :-( Σήμερα παρέλαβα και ενώ ολα μέχρι στιγμής βαίνουν καλώς, το ραδιόφωνο δεν πιάνει. Υποπτεύομαι πως μάλλον εχει να κάνει με τον ανταπτορα της κεραίας. Έχει βρει κανείς το εξάρτημα το οποίο μπορεί να χρειάζομαι?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ραδιοφωνο δεν πιανει γιατι υποψιαζομαι οτι δεν εχεις βαλει σωστα το βυσμα της κεραιας μιας και δεν ταιριαζει ακριβως...εγω απλα το πιεσα και ''σφηνωσε'' και ειναι μια χαρα!δεν εχει κανενα θεμα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο καλώδιο υπάρχει μόνο ένα βύσμα ενώ στο rcd510 έχει δύο. Θα δοκιμάσω πάραυτα και θα ενημερώσω. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι παρεμπιπτόντως σε ποιό βύσμα το "κουμπωσες"? Ήταν αυτό με τα δύο "αυτάκια" ή με το ένα κεντρικό?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ οταν το παραγγειλα δεν ειχε αλλο κοματι διαθεσιμο και μου προτεινε να παρω το rvc μοντελο με + 15 δολαρια και αν θελω να το στειλει με την DHL.

Προσεξα οτι αυτο που μου προτεινε εγραφε οτι εχει καλυτερο ηχο απο το απλο και χωρις δευτερη σκεψη του απαντησα ναι λες και δεν θα προλαβαινα.

Για τα υπολοια θα ενημερωσω οταν θα το εχω στα χερια μου.

Για το ραδιο που λετε καπου ειχα διαβασει μεσα στο forum οτιχρειαζεται αυτο το καλωδιο για να δουλεψει σωστα.

http://www.ebay.com/itm/FAKRA-NAV-MFD3-RNS-RCD-510-310-315-210-Radio-Antenna-Aerial-Adapter-VW-Seat-/280972320046

Edited by opeth
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά opeth περαστικά. :-( Σήμερα παρέλαβα και ενώ ολα μέχρι στιγμής βαίνουν καλώς, το ραδιόφωνο δεν πιάνει. Υποπτεύομαι πως μάλλον εχει να κάνει με τον ανταπτορα της κεραίας. Έχει βρει κανείς το εξάρτημα το οποίο μπορεί να χρειάζομαι?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλε μια χαρα το χεις βαλει.φταιει που τα RCD ειναι του 2011 ενω τα πολο μας ειναι τοθ 2010 οποτε πρεπει να αγορασεις αυτο το ανταπτορακι και 8α παιζει κανονικα www.ebay.com/itm/271165885497?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 (ετσι εκανα κ γω κ ολα μια χαρα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι παρεμπιπτόντως σε ποιό βύσμα το "κουμπωσες"? Ήταν αυτό με τα δύο "αυτάκια" ή με το ένα κεντρικό?

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποι 

 

 

δεν θυμαμαι δυστυχως,αλλα εγω οταν το εβαλα δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο ανταπτορακι..οποτε πιστευω οτι αν το επαιρνες κι αυτο θα εκανες τη σωστοτερη συνδεση..

Edited by polodi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι το παρελαβα και πληρωσα συν 120 ευρω γαμισιατικα στην DHL για να το εκτελωνησει.

Βεβεαια παλι καλα να λεω γιατι το κουστουμι προεβλεπε 101 ευρω μονο για για την DHL συν οτι προεκειπτε απο δασμους και φορους.

Απορω πως το περασατε τελωνιο με courier χωρις να το σταματησουν γιατι αυτο ειναι βαρυ αντικειμενο και κανει μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...Εχω εγκαταστήσει ήχο στο polo αλλά όταν κλείνω τον διακόπτη ενώ το rcd 510 συνεχίζει να παίζει δεν ακούγεται ο ηχος.

Ο εγκαταστατης μου είπε για μια πλακετα που θα χρειαστώ...ξέρει κάποιος ποια είναι και πόσο κοστίζει?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα και εγω να ρωτησω οποιον ξερει,ηρθα σε επικοινωνια με τον κινεζο μου ειπε να το στιλει με ems βεβαια υπαρχει ενα θεμα οταν παω να κανω την παραγγελια δεν μου βγαζει πουθενα καμια επιλογη για ems..αν γνωριζει κανεις τπτ ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να λειτουργησει κανονικα,μιας και υπαρχει και στον εξτρα εξοπλισμο,αλλα εχω την εντυπωση οτι για να δουλεψουν ολες οι λειτουργιες του χρειαζεται και καποια προεγκατασταση κεραιας και δεκτη,που δεν υπαρχει στον εξοπλισμο..

 

http://img1.imagehousing.com/59/d95341ad7153e90ea87cf5b5359dfb5a.jpg 

 

κατι τετοιο δηλαδη,οπου το μπλε καλωδιο ειναι για το gps, συν ολη την καλωδιωση απο την κεραια ως την πηγη..

Edited by polodi
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς καλώδιο για το gps.

Δες εδώ όπου αντικαθιστά το rcd310 με τον rns310:http://www.tigerstyle.co.uk/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=59395

Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκεφτομαι να αλλαξω το rcd-210 με το rcd-510 ξερετε 

1ον αν θα εχω θεμα με την κεραια και 

 

2ον αν θα εχω θεμα με μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

αν μιλας για το πολο της υπογραφης σου,δεν εχεις κανενα θεμα...εγω το εχω πανω 7-8 μηνες και ειναι αψογο..και το πηρα οπως πολλοι απο κινα..το μονο που δεν ταιριαζει ειναι το οτι αν παρεις απο κινα δεν ταιριαζει το βυσμα της κεραιας,οποτε παιρνεις ενα ανταπτορακι παμφθηνο και εισαι κομπλε...λινκ για ολα υπαρχουν στο αλλο θεμα http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=55841

Link to comment
Share on other sites

ναι μιλαω γι το polo 1.2 του 2013,δεν ειναι κινεζικο ειναι αυθεντικο,οσον αφορα τωρα την κεραια που ειναι μονη τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

αν το βυσμα του rcd 510 ειναι διπλο θα χρειαστεις ανταπτορακι (εγω οταν το εβαλα δεν ηξερα οτι υπαρχει ανταπτορας κι ετσι απλα πιεσα το καλωδιο της κεραιας με λιγη δυναμη στο βυσμα και σφηνωσε και δουλευει τελεια)

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρά ούτε θέμα με μπαταρία έχει, γιατι  μ έλεγαν στην αντιπροσωπεια πως θέλει ρύθμιση γιατί αλλιώς θα πέσει η μπαταριά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ειχα δει το θεματακι σας.

κατα τυχη βρηκα στο ebay της πηγες rcd 510 με κανα 100 ευρω.

λοιπον γραφουν οτι εχουν usb card slot και ειναι αφης. ισχυουν αυτα?

επισης μπαινει κανονικα στο polo μας? πρεπει να προσεξω να παραγγειλω και κατι αλλο μαζι?

http://www.ebay.com/itm/OEM-Unused-RCD510-Car-Radio-for-VW-Volkswagen-USB-Cable-Code-OPS-iPod-Bluetooth-/201183704876?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2ed77bb72c&vxp=mtr

Edited by pipis13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.