Jump to content
enas_aris

Rcd510/rns500 Σε Polo

Recommended Posts

Προσωπικα πολυ καλυτερη επιλογη απο το rcd-510.

Αντικατασταση rcd-210 με pioneer mvh-av270bt

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?/topic/59981-%CE%95%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%97%CF%87%CE%BF%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82/page__view__findpost__p__587236

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Ενδιαφερομαι να αγορασω μια πηγή RCD 510...

Πως θα δω αν θα ειναι αυθεντικη, το βρηκα σε ενα μαγαζι με ανταλλακτικα στη Πατρα. Τι μπορω να του πω, να του ζητησω σειριακο αριθμο, τι μπορω να δω??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Εχω ήδη το POLάκι... Και απο το RCD 210 θελω να βαλω το RCD510... Ξερω οτι μπαινει, θελω οπως ειπα και πριν να μου πειτε αν ξερεται τι να προσεξω, για να δω αν ειναι αυθεντικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα Polo Bluemotion 1.2 2011 μοντελο και φοραει πανω το RCD210 το οποιο θελω καποια στιγμη να αλλαξω οπωσδηποτε! Η αληθεια ειναι πως δεν θελω να δωσω πολλα λευτα μεχρι 500 το πολυ με εργατικα.. εχετε να μου προτεινεται καμια καλη λυση για καμια καλη οθονη που να εχει gps και ολα τα σχετικα σε οικονομικη τιμη; ακουσα πως και τα κινεζικα ειναι πολυ καλα και μου ειπαν μην τα φοβασαι.. δεν αντιλεγω αλλα εγω δεν εχω ιδεα απο τις συμβατοτητες που πρεπει να εχει τα καλωδια κλπ! ευχαριστω εκ των προτερων! αν καποιος εβαλε κατι καλο και φθηνο ας μου πει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.... Έχω polo του 2011 και έχω το rcd 210 και λέω να βάλω του rcd 510 από ένα polo 2014 χρειάζομαι και θύρα canbus ξεχωριστή?? Ή θα δουλέψει και με την δικιά μού χωρίς πρόβλημα?? (Να πέσει ή μπαταρία)??

Edited by giorgosdag
Link to comment
Share on other sites

Το rcd 510 κατά 99%ταιριάζει  , δεν προκαλεί άδειασμα μπαταρίας . Χρειάζεται προσοχή απλώς στην έκδοση του RCD510 (ανάλογα με τον κατασκευαστή του και την χώρα προέλευσης) αν

ταιριάζει το βύσμα της κεραίας του ραδιοφώνου , αλλιώς θα χρειαστεί ένα adaptor . Προσωπικά , στο δικό μου polo (2011) to rcd510 (κατασκευής 2011) ταίριαξε χωρίς πρόβλημα,

Τέλος χρειάζεσαι οπωσδήποτε τον κωδικό του (4 ψηφία) .Επίσης θα σου εμφανίσει σφάλμα στους διαγνωστικούς ελέγχους το οποίο δεν επηρεάζει την λειτουργία του ,αλλά αυτό το τακτοποιείς

στο επόμενο service .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να βαλω κι εγω το RCD 510. Ξερετε καποιον καλο προμηθευτη να στελνει το ευρωπαικο και οχι το κινεζικο; Μιλαω για εξωτερικο γτ Ελλαδα θελουν ολοι 300 ευρω και νομιζω ειναι πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να βαλω κι εγω το RCD 510. Ξερετε καποιον καλο προμηθευτη να στελνει το ευρωπαικο και οχι το κινεζικο; Μιλαω για εξωτερικο γτ Ελλαδα θελουν ολοι 300 ευρω και νομιζω ειναι πολλα.

 

Όπως θα δεις και απ έξω να το πάρεις το ευρωπαϊκό, τόσο θα το πάρεις: http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Stereo-Radio-BOSCH-RCD510-RDS-AUX-SD-6CD-VW-Golf-Passat-Touran-Jetta-Tiguan-/161799989707?hash=item25ac07e9cb:g:1wkAAOSwBahVa-iA

 

Το άλλο γιατί δε το θέλεις? είναι μιά χαρά και με περισσότερες δυνατότητες, το μόνο που δεν έχει είναι RDS

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

Όπως θα δεις και απ έξω να το πάρεις το ευρωπαϊκό, τόσο θα το πάρεις: http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Stereo-Radio-BOSCH-RCD510-RDS-AUX-SD-6CD-VW-Golf-Passat-Touran-Jetta-Tiguan-/161799989707?hash=item25ac07e9cb:g:1wkAAOSwBahVa-iA

 

Το άλλο γιατί δε το θέλεις? είναι μιά χαρά και με περισσότερες δυνατότητες, το μόνο που δεν έχει είναι RDS

Θελει εξτρα βυσμα; Εχω διαβασει δεν κουμπωνει στα δικα μας. Σταθμους πιανει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Θελει εξτρα βυσμα; Εχω διαβασει δεν κουμπωνει στα δικα μας. Σταθμους πιανει κανονικα;

 

Κανένα βύσμα έξτρα, ξεβιδώνεις, βγάζεις τα βύσματα, τα βάζεις στο καινούργιο και βιδώνεις. Τέλεια λήψη σταθμών, δεν έχει RDS, μόνο αυτό! Και αν του βάλεις mp3 με ελληνικούς τίτλους, τα διαβάζει κανονικά. 

Το έχω και στα γράφω, δεν τα άκουσα.... Σε Scirocco

Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι διάφορες ανάμεσα σε Ευρωπαϊκό και μη Ευρωπαϊκό RCD510? Μόνο το RDS?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρεεε παρτε κανα κινεζικο που να εχει απο ολα μεσα.ειχα παρει ενα 180 ευρω και το εχω 2 χρονια.

Dvd mp3 usb sd card tv navi blυetooth καμερα οπισθοπορειας.

Το μονο θεμα που ειχα οτι ηθελα εξτρα can bus που μου το εστειλε ο κινεζος με 40 ευρω.

Ειδικα το navi του μαμει στην κυριολεξια.χαρτες μου τους ετσειλε δωρο ο κινεζος σε sd card.

Εχω το joyous 8613mx. Το βρισκετε και απο ευρωπη αυτο νομιζω. Βασικα ολα αυτα ιδια ειναι πανω κατω απλα αλλαζει η φιρμα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα βύσμα έξτρα, ξεβιδώνεις, βγάζεις τα βύσματα, τα βάζεις στο καινούργιο και βιδώνεις. Τέλεια λήψη σταθμών, δεν έχει RDS, μόνο αυτό! Και αν του βάλεις mp3 με ελληνικούς τίτλους, τα διαβάζει κανονικά. 

Το έχω και στα γράφω, δεν τα άκουσα.... Σε Scirocco

Μια χαρα ρε φιλε γτ εγω διαβασα σε ενα αλλο θεμα οτι θελει εξτρα βυσμα απο πισω και κατι τετοια. Επισης τα κουμπια στο τιμονι δουλευουν η θελει εξτρα πλακετα και επισης βγαζει κανονικα το Welcome to Volkswagen στην αρχη; Μπορεις να μου πεις και απο ποιον προμηθευτη το πηρες στο ebay για να μην ψαχνω στην τυχη; Σ ευχαριστω εκ των προτερων! Γυρω στο 100αρικο παει τωρα το RCD 510 απο Κινα.

Ποιες οι διάφορες ανάμεσα σε Ευρωπαϊκό και μη Ευρωπαϊκό RCD510? Μόνο το RDS?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν εχει και SAT το κινεζικο νομιζω αλλα τι σε νοιαζει; αμα πιανει σταθμους και παιζει και mp3 αυτο φτανει. Να ομορφυνει το εσωτερικο και τελος. Για χαρτες προτιμω google maps γιατι τωρα πια δειχνουν και την κινηση live και σε πανε απο δρομακια και γλυτωνεις πολυ κινηση. Αρα το navi δε με πολυνοιαζει.

Edited by Χάρης7
Link to comment
Share on other sites

Χάρη, εγώ το RCD510 που πήρα το αγόρασα από το aliexpress αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να ψωνίσεις πια....

 

Με 200€ είχα πάρει το RCD, τη μονάδα bluetooth με πλήρη καλωδίωση και το βύσμα USB για να μπει μπροστά στα κουμπιά. Τα κουμπιά στο τιμόνι έπαιξαν κανονικά, το welcome εμφανίζεται κανονικά,  μόνο RDS δεν έχει.

 

Θες να βγάλεις μια φωτό το βύσμα που έχεις να δούμε μήπως λείπει κάτι? 

Link to comment
Share on other sites

Χάρη, εγώ το RCD510 που πήρα το αγόρασα από το aliexpress αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να ψωνίσεις πια....

 

Με 200€ είχα πάρει το RCD, τη μονάδα bluetooth με πλήρη καλωδίωση και το βύσμα USB για να μπει μπροστά στα κουμπιά. Τα κουμπιά στο τιμόνι έπαιξαν κανονικά, το welcome εμφανίζεται κανονικά,  μόνο RDS δεν έχει.

 

Θες να βγάλεις μια φωτό το βύσμα που έχεις να δούμε μήπως λείπει κάτι? 

Θα βγαλω και θα σας δειξω ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενας εδω Ελλαδα που κανει γενικα εμποριο multimedia και εχει RCD 510 στα 260€ το ευρωπαικο. Πας και το βλεπεις, το βαζεις πανω να δεις οτι δουλευει, και μετα πληρωνεις. Και δινει και 6 μηνες εγγυηση. Τι λετε συμφερει;

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτω γιατι να μην το παρεις 150 απο κινα μπορει και πιο φθηνα.

Τι θα γλιτωσεις τους 6 μηνες εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτω γιατι να μην το παρεις 150 απο κινα μπορει και πιο φθηνα.

Τι θα γλιτωσεις τους 6 μηνες εγγυηση?

Ε γιατι μπορει να ερθει με σημαδια, να μη δουλευει, η να μην ερθει κιολας. Εχω διαβασει διαφορα απο κατω στα σχολια. εσυ τι λες να θελω να δωσω 150 παραπανω; :p

Link to comment
Share on other sites

Ε γιατι μπορει να ερθει με σημαδια, να μη δουλευει, η να μην ερθει κιολας. Εχω διαβασει διαφορα απο κατω στα σχολια. εσυ τι λες να θελω να δωσω 150 παραπανω; :p

 

Να μην έρθει, δεν παίζει... είναι σοβαροί έμποροι στο aliexpress. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω εγώ με το ali είναι ότι δεν "περνούν" οι ελληνικές πιστωτικές κάρτες.

Μέσω ebay παίζει κανονικά και επίσης είναι σοβαρό μαγαζί... 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενας εδω Ελλαδα που κανει γενικα εμποριο multimedia και εχει RCD 510 στα 260€ το ευρωπαικο. Πας και το βλεπεις, το βαζεις πανω να δεις οτι δουλευει, και μετα πληρωνεις. Και δινει και 6 μηνες εγγυηση. Τι λετε συμφερει;

Ποιος ειναι φιλε μου αυτος? Δεν βαζεις κανα λινκ να μας ανοιξεις τ ματια?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι φιλε μου αυτος? Δεν βαζεις κανα λινκ να μας ανοιξεις τ ματια?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/7054585/

Δεν εχει τιμες γι αυτο δεν τον ξερετε. Παρ' τε τηλεφωνο.

Edited by Χάρης7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το polo 1.4tdi την τελευταια εκδοση με έγχρωμη οθονη χωρις navigation . Ηθελα να ρωτησω τη μοντελο ειναι, rcd510 ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.