Jump to content
Beetlemaniac

I.Κτεο ... Για Κλοτσιες

Recommended Posts

Μιας που έπρεπε να περάσει ο Σκαραβαίος μου ΚΤΕΟ, σας διηγούμαι τί ακριβώς μου συνέβει σήμερα το πρωί...

Ο καθένας λατρεύει το αυτοκίνητο του, οπότε δεν θα ήθελε να το δεί έτσι όπως το είδα εγώ σήμερα.

Το Ιδιωτικό ( μη χέσω ) ΚΤΕΟ που πέρασα τον Σκαραβαίο μου είναι ο Ηνίοχος που βρίσκεται στον παράδρομο της εθνικής Αθηνών- Λαμίας, περιοχή της Μεταμόρφωσης.

Κρίνοντας από το προσωπικό-ψευτοτεχνικούς που έχουν, περίμενα ότι θα έκαναν μ@λ@κία κι έτσι κόλλησα στην τζαμαρία και παρακολουθούσα τις κινήσεις τους.

Βάζοντας το αμάξι στην πρώτη ράμπα, προσπάθησαν "βίαια" να ανοίξουν το μπροστινό καπώ (να τονίσω ότι ανοίγει από μέσα). Και ο Θοδωρής κάνει τα στραβά μάτια...

Αφού κατάλαβαν τα ζώα από που ανοίγει, το άνοιξαν, δεν βρήκαν αυτό που έψαχναν (τί έψαχναν?!) και προσπάθησαν να το κλείσουν χτυπώντας το καπώ όπως όλα τα αμάξια. Ο θοδωρής κάνει πάλι τα στραβά μάτια...

Τέλος μπαίνει μέσα ο ένας "τεχνικός" γυρνάει πίσω και ξυλώνει το πίσω κάθισμα με "βία". Σαν να μην έφτανε που έσκισε τα πιαστράκια του καλύμματος, κατεβάζει με δύναμη το κάθισμα και αρχίζει να του ρίχνει γροθιές για να το κουμπώσει κάτω. Εκεί, ευτυχώς δεν κρατήθηκα, έκανα τον κύκλο και πήγα μπροστά και τον άρχισα στα γαμωσταυρίδια !

Για να μην τα πολυλογώ, κατέβηκε ο διευθυντής από τις φωνές μου, έκανε παρατήρηση στους "μάστορες" και το πέρασε έτσι..χωρίς να ελέγξει τίποτε άλλο.

Μην πλησιάσετε το ΙΚΤΕΟ αυτό, αν αγαπάτε τα αυτοκίνητά σας.

Edited by Beetlemaniac
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παει ποτε σε ΚΤΕΟ, παρ' ολα αυτα ηθελα να ρωτησω τα δημοσια ειναι καλλίτερα δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Μιας που έπρεπε να περάσει ο Σκαραβαίος μου ΚΤΕΟ, σας διηγούμαι τί ακριβώς μου συνέβει σήμερα το πρωί...

Ο καθένας λατρεύει το αυτοκίνητο του, οπότε δεν θα ήθελε να το δεί έτσι όπως το είδα εγώ σήμερα.

Το Ιδιωτικό ( μη χέσω ) ΚΤΕΟ που πέρασα τον Σκαραβαίο μου είναι ο Ηνίοχος που βρίσκεται στον παράδρομο της εθνικής Αθηνών- Λαμίας, περιοχή της Μεταμόρφωσης.

Κρίνοντας από το προσωπικό-ψευτοτεχνικούς που έχουν, περίμενα ότι θα έκαναν μ@λ@κία κι έτσι κόλλησα στην τζαμαρία και παρακολουθούσα τις κινήσεις τους.

Βάζοντας το αμάξι στην πρώτη ράμπα, προσπάθησαν "βίαια" να ανοίξουν το μπροστινό καπώ (να τονίσω ότι ανοίγει από μέσα). Και ο Θοδωρής κάνει τα στραβά μάτια...

Αφού κατάλαβαν τα ζώα από που ανοίγει, το άνοιξαν, δεν βρήκαν αυτό που έψαχναν (τί έψαχναν?!) και προσπάθησαν να το κλείσουν χτυπώντας το καπώ όπως όλα τα αμάξια. Ο θοδωρής κάνει πάλι τα στραβά μάτια...

Τέλος μπαίνει μέσα ο ένας "τεχνικός" γυρνάει πίσω και ξυλώνει το πίσω κάθισμα με "βία". Σαν να μην έφτανε που έσκισε τα πιαστράκια του καλύμματος, κατεβάζει με δύναμη το κάθισμα και αρχίζει να του ρίχνει γροθιές για να το κουμπώσει κάτω. Εκεί, ευτυχώς δεν κρατήθηκα, έκανα τον κύκλο και πήγα μπροστά και τον άρχισα στα γαμωσταυρίδια !

Για να μην τα πολυλογώ, κατέβηκε ο διευθυντής από τις φωνές μου, έκανε παρατήρηση στους "μάστορες" και το πέρασε έτσι..χωρίς να ελέγξει τίποτε άλλο.

Μην πλησιάσετε το ΙΚΤΕΟ αυτό, αν αγαπάτε τα αυτοκίνητά σας.

Και ευγενικά του φέρθηκες φίλε μου, για τα δικά μου μέτρα!!!

Τους πληρώνουμε και φέρονται έτσι στη περιουσία μας???

Εγώ θα τους έβαζα να πληρώσουν και τα σπασμένα!!! Δεν πρέπει να τους αφήνουμε έτσι ατιμώρητους...

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας

χωρις παρεξηγηση απο την στιγμη που εχεις ενα "ειδικο" αμαξι καποιων ετων και ειδες

απο την αρχη οτι τα παιδια στο ΚΤΕΟ ΔΕΝ ειχαν ξαναδει σκαραβαιο απο κοντα

και δεν ηξεραν το πως ,που κτλ κτλ΄ θα επρεπε εξ'αρχης να επεμβεις! για να προστατεψεις την δικια

σου περιουσια και οχι να μενεις θεατης! εως να γινει κατι κακο (θα μπορουσε να σου ειχε σπασει το πισω καθισμα ας πουμε)

παλι καλα που δεν σου εκαναν καποια σοβαρη ζημια

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παει ποτε σε ΚΤΕΟ, παρ' ολα αυτα ηθελα να ρωτησω τα δημοσια ειναι καλλίτερα δηλαδη?

Νικο απλα μας ειπε να αποφυγουμε το ΚΤΕΟ αυτο δε γενικευσε περι των ιδιωτικων :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

γενικα στα ΙΚΤΕΟ ειναι πολλοι ασχετοι κ πιτσιρικαδες.τις προαλλες πηρα να περασω το Golf μου πρωτη φορα και ο τυπος αναβωσβηνε τα φωτα(ειχα xenon).τον εβλεπα απο την εξοδο που παραλαμβανουμε το αυτοκινητο.το εκανε 6 φορες συνεχομενα μεχρι που η μια λαμπα εσβησε κ γυρναει να μου πει εχεις καμμενη λαμπα!εκει τα πηρα...αμα παιξεις ακομα λιγο του λεω θα μου καψεις και την αλλη!εκανα φασαρια για να αναλαβει αλλος το αμαξι,δεν ηθελα ουτε δευτερολεπτο παραπανω να αγγιζει το αμαξι μου.

τοσα χρονια σε δημοσιο ΚΤΕΟ δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα,πηγα εκει μονο κ μονο γιατι ειναι πολυ χαμηλο και δεν περναγε στου δημοσιου,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπροτιμησω ιδιωτικο με τον καθε ασχετο εκει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος δυο φορες που το εχω παει στην Autovision στην Βαρης Κορωπιου μια χαρα ηταν. Τους κοιτουσα ολη την ωρα απο την τζαμαρία και δεν εκαναν τιποτα που θα με εκνευριζε :thumbsup:. Ερχονται στο τελος και σου λενε και δυο τρια πραγματα για το αμαξι μαζι με το χαρτι που παιρνεις (αν βρηκαν καποιο προβλημα κτλ). Γενικα ειμαι χαρούμενος απο την εξυπηρετηση εκει και η διαφορα τιμής ειναι πολύ μικρή απο το δημοσιο. Τωρα αν μου εκανε αυτα που εκανε ο μ@λ@κ@ς στο δικο σου μπορει να μην κρατιομουν και να τον αρπαζα :frantics: .

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος δυο φορες που το εχω παει στην Autovision στην Βαρης Κορωπιου μια χαρα ηταν. Τους κοιτουσα ολη την ωρα απο την τζαμαρία και δεν εκαναν τιποτα που θα με εκνευριζε :thumbsup:. Ερχονται στο τελος και σου λενε και δυο τρια πραγματα για το αμαξι μαζι με το χαρτι που παιρνεις (αν βρηκαν καποιο προβλημα κτλ). Γενικα ειμαι χαρούμενος απο την εξυπηρετηση εκει και η διαφορα τιμής ειναι πολύ μικρή απο το δημοσιο. Τωρα αν μου εκανε αυτα που εκανε ο μ@λ@κ@ς στο δικο σου μπορει να μην κρατιομουν και να τον αρπαζα :frantics: .

Είναι πάντως πολύ τυχεροί που κατέβηκε ο διευθυντής από τις φωνές, αλλιώς δεν με κράταγε τίποτα να του ανοίξω την μύτη ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στο ΚΟΜΒΟΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ και το γίδι που έκανε τον έλεγχο αντί να τραβήξει τον μοχλό που ανοίγει το καπό τραβάει μια πλακέτα από δίπλα και την κατέστρεψε. Μείνετε μακρυά!!

Link to comment
Share on other sites

:wink:

Την OBD ξεπάτωσε ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 φορές που έχω περάσει ΚΤΕΟ το αμάξι ,το πήγα στην λεωφόρο Αθηνών στο autopass δεν αντιμετώπισα κάποια περίεργοι κατάσταση, και από εξυπηρέτηση έμεινα ευχαριστημένος. 

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα καλά λοιπόν, έχω περάσει πολλές φορές ΚΤΕΟ στη Νέα Ιωνία στο City KTEO (City KTEO)...

Προσεκτικοί σε λογική τιμή και προσέχουν τα τετρακίνητα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.