Jump to content
poen

Golf 5 V Style Front Lip

Recommended Posts

Καλησπερα.

υπάρχει ενδιαφέρων για αγορα του παρακάτω lip???

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/06-09-Mk5-GTI-VW-GOLF-Type-V-FRONT-BUMPER-LOWER-LIP-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem230e1d26baQQitemZ150560646842QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ht_1091wt_1167

ειναι look votex δεν ειναι ακριβως οπως το votex ουτε ακριβως οπως το edition 30.

αν υπαρχει ενδιαφέρων παρακαλω να το λετε εδω.

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο ακριβα τα μεταφορικα το ειδες?εγω παντος εβαλα στο δικο μου αυτον και ειναι αρκετα καλος.και ο πωλητης αψογος πολυ καλη συνεργασια.http://viewitem.eim.ebay.gr/Golf-5-V-GTI-Look-Stostange-vorne-ABS--Wabengrill/200461547079/item

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο ακριβα τα μεταφορικα το ειδες?εγω παντος εβαλα στο δικο μου αυτον και ειναι αρκετα καλος.και ο πωλητης αψογος πολυ καλη συνεργασια.http://viewitem.eim.ebay.gr/Golf-5-V-GTI-Look-Stostange-vorne-ABS--Wabengrill/200461547079/item

τα τσεκαρα τα μεταφορικα.

τα βαζουν τοσο γιατι ειναι "μικρη" η τιμη του lip.

στο Site της ABS dynamic το εχει ποιο ακριβα...

εχω στηλει μαιλ περιμενω να μου πουν για πανω απο 2 τι μπορουν να κανουν!

οπα τωρα τσεκαρα το λινκ σου.

δεν λεμε για μασκα προφυλακτηρα κλπ.

λεμε για καποιον που το εχει ηδη και θελει το κατω κατω κομματι το σποιλερ με το "μαχαιρι"

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

στη τιμη ειναι φανταστικο....το υλικο του ειναι πολυεστερας?καταλαβες εσυ?γιατι εγω οχι....και ειδα στη μεση μια καμπλυλη...λες να ειναι ιδεα μου...απο σενα περναει την εξετασα σαν ποιο ειδικος στο λοοκ votex και τα νευρα τα ειδες οκ?αν σου κανει εσυ που το ξερεις το πηραμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο επμπειρια μου αλλα και απο εμπειρια αλλων παιδιων εδω μεσα (ανεστης κτλ..) με το υλικο αυτο πολυουρεθανη το οποιο ειναι συμφωνα με την wikipidia

Πολυουρεθάνη

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδειαΜετάβαση σε: πλοήγηση, αναζήτηση Η πολυουρεθάνη είναι η ένωση δύο στοιχείων της Πολυόλης και του Ισοκυανικού και ανήκει στην ευρύτερη οικογένεια των πλαστικών. Αντίθετα με τις γνωστές μέχρι σήμερα πλαστικές ύλες, η πολυουρεθάνη έχει αμέτρητες εφαρμογές και χρήσεις σε πολλαπλούς κλάδους. Σήμερα, η πολυουρεθάνη είναι ένα από τα πλέον σημαντικά και ασταθή μέλη της οικογένειας των πλαστικών, και αυτή ακριβώς η σύνθεσή της είναι που την κάνει τόσο εύχρηστη. Η πολυουρεθάνη βρίσκει εφαρμογή σε μια ευρεία γκάμα προϊόντων, από τη δημιουργία ειδικών καλουπιών, μέχρι τη χρήση του ως μονωτικό υλικό και τη δημιουργία μηχανημάτων και επίπλων. Επίσης χρησιμοποιείται κατά κόρον στις κατασκευές για την δημιουργία θερμομονωτικών πάνελ πολυουρεθάνης ...

Το προβλημα λοιπον που αντιμετωπισαμε ολοι μας (τυχαιο?δεν νομιζω) οταν παραλαβαμε καποιους προφυλακτηρες απο ebay απο το ανωτερω υλικο ήταν οτι επειδη ειναι ισως το ποιο φτηνο υλικο και υποκατηγορια του πλαστικου δεν ειχε καθολου καλη εφαρμογη ηταν στραβο χωρις τις υποσχομενες ετοιμες υποδοχες για να κουμπωσει...γιαυτο ειναι και τοσο φτηνο...

Εγω προσωπικα δεν θα το επαιρνα αν το ηξερα...Ο δικος μου προφ σε σχεση με των αλλων παιδιων ισως ετυχε να ειναι λιγο καλυτερος και με λιγη δουλεια απο τον φανοποιο τον κουμπωσαχωρις ωστοσο το αποτελεσμα να αντικατοπτριζει το ποσο που πληρωσα για ολη την διαδικασια γυρω στα 300 ευρω δλδ...οσο δλδ θα στοιχησει και εσας ..250 περιπου.

Την ιδια αποψη εχουν αν ψαξετε και καποια παιδια απο αμερικη στο mkv club που αντιμετωπισαν τα ιδια προβληματα την περιοδο που ημουν σε αναζητηση για λεπτομερειες σχετικα με το συγκεκριμενο λιπ..

Σιγουρα υπαρχουν ποιοτητες ποιοτητες και ο πωλητης ηταν διαφορετικος απο αυτους που εχετε βαλει στα λινκ οποτε μπορει και να ειναι οκ.....Αναφερω την προσωπικη μου εμπειρια .

Αυτα ...ελπιζω να μην σας εκανα την καρδια περιβολι αλλα τα λεφτα κανεις μας δεν τα βρισκει κατω....

Ας πουν την εμπειρια τους με το συγκεκριμενο υλικο και τα μελη mourh kai ane-fastrabbit

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες και μας τα ειπες!

Σχετικα με το πρωτο λινκ???

ειναι απο πλαστικο και ειναι της ABS DYNAMICS

σhttp://www.absdynamics.com/gti/06-09-golf-gti-mkv-votex-urethane-front-lower-lip_FLIP-PU-GTI-V_750.php

τι λες??

Edit:

06-09" Golf GTI & GLI MKV Votex Front Lower Chin Spoiler. Very high quality of Urethane PUR material. This Votex lip no only give you a GTI very clean looking in the front but also give your front end more downforce.

Votex lower chin spoiler come in black color only. All hardware and instruction manuel are included with the package.

:thumbsup:

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγώ την γνώμη μου:

Είχα τοποθετήσει παλαιότερα 2 τέτοια lips με φίλους και οι εντυπώσεις μου ήταν αρκετά καλές. Οταν μου τα έφερε ο φίλος που έκανε και την αγορά, μου έκανε εντύπωση που ήταν τόσο εύκαμπτα, που τα δίπλωσα στα δύο για να τα βάλω στο πόρτ παγκάζ. Η τοποθέτηση είναι δύσκολη (την 1η φορά) και μπήκαν άβαφτα και ήταν ΟΚ. Οταν τοποθετήθηκαν ήταν φορμαρισμένα από τον προφυλακτήρα. Το μόνο προβληματάκι (που έχω και στο δικό μου) είναι ότι χαμηλώνει αρκετά το ύψος του προφυλακτήρα και βρίσκει πιό εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα θ απρεπει να κανουμε λιστα που και ποσο,για να μην χασουμε τη μπαλα...

Link to comment
Share on other sites

πρεπει αρχικα να δουμε για ποιο θα παμε.

εχω στείλει μαιλ και περιμένω απάντηση και απο τους 2 seller ποιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες και μας τα ειπες!

Σχετικα με το πρωτο λινκ???

ειναι απο πλαστικο και ειναι της ABS DYNAMICS

σhttp://www.absdynamics.com/gti/06-09-golf-gti-mkv-votex-urethane-front-lower-lip_FLIP-PU-GTI-V_750.php

τι λες??

Edit:

06-09" Golf GTI & GLI MKV Votex Front Lower Chin Spoiler. Very high quality of Urethane PUR material. This Votex lip no only give you a GTI very clean looking in the front but also give your front end more downforce.

Οπως βλεπεις και εσυ Πανο το υλικο ειναι το ίδιο PUR δλδ πολυουρεθανη polyurathane αλλα πιστευω ειναι καλυτερης ποιοτητας σε σχεση με αυτου του e bay γιαυτο ειναι και ποιο ακριβο....Αυτο ειναι και votex οπως βλεπω...Αυτο που με προβληματιζει ειναι αυτο που λεει κατω απο την φωτογραφια :Actual product my vary from image(s) μτφ το πραγματικο προιον μπορει να διαφερει απο την εικονα . Μην ερθει διαφορετικο απο οτι λεει και το στηριξουν στο οτι π.χ το αναφερουμε στην εικονα απο κατω.....

Σχετικα με το υλικο της πολυουρεθανης αναφερω πως οπως ειπε και ο φιλος costas δεν σπαει ευκολα ,το λυγιζεις και το κανεις οτι θες αλλα σε σχεση με ενα προφυλακτηρα φτιαγμενος εξολοκληρου απο abs πλαστικο αν σπασει δεν επιδιορθωνεται ενω αυτος απο abs ναι .

Επισης στην υφη του ειναι σαν να τον εχει αλειψει καποιος με λαδι αφου ειναι οργανικα φτιαγμενος και θελει εντελως διαφορετικη διεργασια στο βαψιμο αλλο ασταρι trimmer κτλ...

Αν επισης ερθει στραβος υπαρχει δυνατοτητα να σωσεις την κατασταση λογω ευκαμψιας αυτου περνωντας ενα πιστολακι , θερμενοντας τον , φερνοντας τον όπως εσυ θες (εξυπακουεται πως σε τετοια περιπτωση δεν θα ειναι σαν τον οεμ βεβαια) και μετα προσεκτικα κρυώνοντας τον ωστε να τον φερεις σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο.Αυτην την λυση ειχαν βρει τα παιδια απο αλλα ξενα φορα για να σωσουν την παρτιδα.

Ειναι μλκ να δωσεις π.χ 150 ευρω και να μπεις σε τετοια διαδικασια...

Παντως ο προφ στο site που μ εδειξες πανο μ φενεται πολυ καλυτερος απο αυτα του ebay .

Όπως ειπα αυτο δεν σημαινει πως ειναι ολοι σκαρτοι απλα να ειμαστε επιφυλακτικοι μερικες φορες γιατι ολα παρουσιαζονται τοσο ωραια αλλα..........

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις και εσυ Πανο το υλικο ειναι το ίδιο PUR δλδ πολυουρεθανη polyurathane αλλα πιστευω ειναι καλυτερης ποιοτητας σε σχεση με αυτου του e bay γιαυτο ειναι και ποιο ακριβο....Αυτο ειναι και votex οπως βλεπω...Αυτο που με προβληματιζει ειναι αυτο που λεει κατω απο την φωτογραφια :Actual product my vary from image(s) μτφ το πραγματικο προιον μπορει να διαφερει απο την εικονα . Μην ερθει διαφορετικο απο οτι λεει και το στηριξουν στο οτι π.χ το αναφερουμε στην εικονα απο κατω.....

Σχετικα με το υλικο της πολυουρεθανης αναφερω πως οπως ειπε και ο φιλος costas δεν σπαει ευκολα ,το λυγιζεις και το κανεις οτι θες αλλα σε σχεση με ενα προφυλακτηρα φτιαγμενος εξολοκληρου απο abs πλαστικο αν σπασει δεν επιδιορθωνεται ενω αυτος απο abs ναι .

Επισης στην υφη του ειναι σαν να τον εχει αλειψει καποιος με λαδι αφου ειναι οργανικα φτιαγμενος και θελει εντελως διαφορετικη διεργασια στο βαψιμο αλλο ασταρι trimmer κτλ...

Αν επισης ερθει στραβος υπαρχει δυνατοτητα να σωσεις την κατασταση λογω ευκαμψιας αυτου περνωντας ενα πιστολακι , θερμενοντας τον , φερνοντας τον όπως εσυ θες (εξυπακουεται πως σε τετοια περιπτωση δεν θα ειναι σαν τον οεμ βεβαια) και μετα προσεκτικα κρυώνοντας τον ωστε να τον φερεις σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο.Αυτην την λυση ειχαν βρει τα παιδια απο αλλα ξενα φορα για να σωσουν την παρτιδα.

Ειναι μλκ να δωσεις π.χ 150 ευρω και να μπεις σε τετοια διαδικασια...

Παντως ο προφ στο site που μ εδειξες πανο μ φενεται πολυ καλυτερος απο αυτα του ebay .

Όπως ειπα αυτο δεν σημαινει πως ειναι ολοι σκαρτοι απλα να ειμαστε επιφυλακτικοι μερικες φορες γιατι ολα παρουσιαζονται τοσο ωραια αλλα..........

στο πρωτο λινκ αυτος που εχω βαλει ειναι ο ίδιος με του Site της ABS μιας και ειναι Part της ABS.

το 2ο λινκ ειναι αλλος seller.

τσεκαρε το!

Link to comment
Share on other sites

.. http://cgi.ebay.de/V...970135455167088

ποιο φτηνος απτου αλλους απο γερμανια και στα 115 ευρο.παναγιωτη τι λες?καλος φαινεται και εχει 99% ο πωλητης αυτος ακομη παρατηρησα οτι η ιδια φωτο γραφια ποσταρεται απο πολλους και επισης εψαχνα απο πολωνια πλευαρα εμπαυ γιατι εκει τα μεταφορικα ειναι για γελια 20-30 ευρο οι προφυλακτηρες...αλλα δεν πετυχα κατι ακομη για εμας εχει πολλα gt

αλλα ειναι οεμ και οχι βοτεξ αλλα για 115 ευρο οεμ καλα δε ειναι?

απο μεταφραση

Μετάφραση από Γερμανικά σε Ελληνικά

W Golf 5 GTI εμπρός σπόιλερ

Ανθεκτική & Flexible PUR πλαστικό

Νέα & αχρησιμοποίητα

Τέλειο φινίρισμα

Αυτό προφυλακτήρα που ταιριάζει σε όλους προσέγγιση VW Golf 5 GTI, GT, R-Line, Jetta, Παραλλαγή)

(μοντέλο 2003-2008, όχι για το R32, Golf 5 χωρίς κανονική μπροστινή σχάρα ενός καρέ).

Η υψηλής ποιότητας πλαστικό υλικό πολυουρεθάνης επιβλητική προσέγγιση είναι εξαιρετικά ισχυρή και shatterproof.

Αυτό δεν είναι φθηνή αεροτομή fiberglass!

Η αεροτομή παραδίδεται άβαφο μαύρο.

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο λινκ αυτος που εχω βαλει ειναι ο ίδιος με του Site της ABS μιας και ειναι Part της ABS.

το 2ο λινκ ειναι αλλος seller.

τσεκαρε το!

το ειδα πανο .

Μεγαλη διαφορα στην τιμη ρε συ...1/3 κατω..

Αυτο που εχει ποσταρει ο quicksilver απο πανω κοιτουσα και μου αρεεσε περισσοτερο οταν εψαχνα αλλα ο πωλητης δεν μου απαντουσε ο μλκς....

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..

πήρα απάντηση απο τα Αμερικανάκια

1)

απο kazespeed.

If you buy 3+ once a time we will give you a better price but we can't provide shipping combo. You will pay for the duty in your country. Usually we will declare the package as low value to avoid high tax for you. Please do remember to leave us a note in the payment when you check out and then email back to confirm it.

Have a nice day

------------

2)

απο 4caroption.

If you want to buy more than 2 items, we can you give you some discount. You will need to pay customs in your country.

Have a nice day

με λιγα λογια δηλαδη φάγαμε πακέτο αφου θα πληρώσουμε τελωνείο.

:clapping:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που κοιτάτε, προέρχονται από τρίτες χώρες. Εαν μπορέσετε να κάνετε ένα group buy με > 10 κομμάτια, θα έχετε τιμή στο 50% της τιμής του ebay.

http://www.alibaba.com/showroom/front-spoiler-golf.html

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε μηπως βρειτε κανενα οεμ μεταχειρο και καλο.και αφηστε τα πειραματα.εγω το βρηκα και οεμ και βαμενο μαυρο και το ειχα παρει.ειδα φιλου απο e bay look ed30..kai to fitment ητανε για κλαμματα..αν το δεις διπλα διπλα με το γνισιο δεν εχουν σχεση ουτε σε διαστασεις ουτε στους αρμους εκει που κουμπωνει.επησεις επηδη οπως ειπε ο φιλος Αλεξης ποιο πανω καποια στιγμη επηχειρησαμε να παρουμε το πισω κομματι του ρ32..πραγματικα ηθελε πολυ δουλεια για να γινει σωστο..εχετ υπ οψην οτι το e bay συνηθως βαζουν φοτο απο τα οεμ κοματια για να προσελκυσουν πελατες οποτε μην νομιζεται οτι αυτο που θα παραλαβετε θα ειναι οπως αυτο που βλεπετε..αυτη ειναι η γνωμη μου παιδια απο προσφατη εμπειρια..εσεις αποφασιζετε!

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.de/V...970135455167088

εμενα αυτο μου ειπε απο γερμανια

Dear quicksilver7109,

Hello ,

thank you for your message.

I can offer you a total amount of 190,00€ incl. postage for 2 spoilers.

Of course the price will become better if you order more parts.

Please always include previous correspondence, which helps us to serve you

better and faster, thank you.

Please do not hesitate to contact us, if you have any further questions.

Have a nice day,

Jens Hatzel

και μετα σκεφομαι αν δεν παρουμε κατι οικονομικο...

λιπ αγορα αν ειναι καλο καλο 200 ευρο+100 βαψιμο =300!!για ενα λιπ(ιδια τιμη εφτιαξα το πουεστερικο προφυλαλτηρα zender βαμμενο και το absπλαστικο ρ32)ενω τωρα ενα λιπ!!!απορω...λιπ=ιδια τιμη με προφυλατηρα!!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

καλα μην συγκρινεις τον ψευτικο πολυεστερικο προφ με το οεμ λιπ...ειναι ιεροσυλια..σιγουρα ακριβο αλλα εγω για προφυλακτηρα πολυεστερικο ουτε ευρο δεν θα εδινα.

Link to comment
Share on other sites

ανεστη δεν συγκρινω ποιοτητα...αλλα τα χρηματα!!!!

υπομονη να δουμε και τα μαιλ απτον παναγιωτη,τι θα απαντησουν οι αλλοι...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο Ανεστης πιο πανω, μην κανετε την αγορα αν δεν ειναι OEM.

εδω ---> http://cgi.ebay.de/VW-Votex-Frontspoilerlippe-Frontspoiler-Golf-V-GTI-GT-/120675834345?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item1c18d719e9

ειναι το ΟΕΜ κομματι το οποιο ερχεται μαζι με τις βασεις στηριξης και το manual για να το περασετε,οποτε καντε μια ερωτηση για group buy

Link to comment
Share on other sites

.. http://cgi.ebay.de/V...970135455167088

ποιο φτηνος απτου αλλους απο γερμανια και στα 115 ευρο.παναγιωτη τι λες?καλος φαινεται και εχει 99% ο πωλητης αυτος ακομη παρατηρησα οτι η ιδια φωτο γραφια ποσταρεται απο πολλους και επισης εψαχνα απο πολωνια πλευαρα εμπαυ γιατι εκει τα μεταφορικα ειναι για γελια 20-30 ευρο οι προφυλακτηρες...αλλα δεν πετυχα κατι ακομη για εμας εχει πολλα gt

αλλα ειναι οεμ και οχι βοτεξ αλλα για 115 ευρο οεμ καλα δε ειναι?

απο μεταφραση

Μετάφραση από Γερμανικά σε Ελληνικά

W Golf 5 GTI εμπρός σπόιλερ

Ανθεκτική & Flexible PUR πλαστικό

Νέα & αχρησιμοποίητα

Τέλειο φινίρισμα

Αυτό προφυλακτήρα που ταιριάζει σε όλους προσέγγιση VW Golf 5 GTI, GT, R-Line, Jetta, Παραλλαγή)

(μοντέλο 2003-2008, όχι για το R32, Golf 5 χωρίς κανονική μπροστινή σχάρα ενός καρέ).

Η υψηλής ποιότητας πλαστικό υλικό πολυουρεθάνης επιβλητική προσέγγιση είναι εξαιρετικά ισχυρή και shatterproof.

Αυτό δεν είναι φθηνή αεροτομή fiberglass!

Η αεροτομή παραδίδεται άβαφο μαύρο.

Από αυτόν τον πωλητή eBay έχω αγοράσει τη μάσκα μου εμπρός και είναι πολύ καλής ποιότητας μαλακό πλαστικό, και γενικά που τον έχω συστήσει και σε φίλους έχουν μείνει ευχαριστημένοι!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.