Jump to content
damarlakisat

Golf 4,5 - Χαμήλωμα (Ελατήρια, Λύσεις Κλπ )

Recommended Posts

με 1400 βαζεις kw3 ελεος και πας σε αλλη κλαση

playmaker δεν εχεις καταλαβει ενα πραγμα...δεν τρεχει ολος ο κοσμος σαν τρελος...θελω να βαλω προγραμμα για να εχω πιο πολυ ροπη...δεν με νοιαζει εκει που επιανα 160 να πιασω 180...ουτε να πατησω με corca opc πλεον! η kw3 και η pss10 ειναι κατα την γνωμη μου οι κορυφαιες αναστησεις για πολυ σπορ οδηγηση....αλλα γιατι να βαλω μια αναρτηση που δεν θα την χρεισιμοποιησω ουτε στο 50%, θα κοπανει αρκετα και θα βριζω...εχω γραψει πιο πανω πολλες φορες οτι θελω πανω απο ολα ανεση αλλα και καλυτερο κρατημα...γτ να βαλω μια αναστηση που δεν μου προσφερει αυτα που θελω αλλα ειναι μακραν η καλυτερη? ακομα για αποφυγη παρεξηγησεων ειμαι 20 χρονων ...δεν ειμαι σαν το 50αρι γερο μου που παει μεχρι 80 στην αττικη οδο με ανοιχτα παραθυρα και κραζω αυτους που περνανε με τα οσα αλλα εχω αλλες πρωτεραιοτητες και δεν θα κανω δωρο στο δημοσιο μειον μια συνταξη.... :nurse::angel:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα έχει βάλει κάποιος αυτά τα ελατήρια?Εντυπώσεις?Φωτό?

Ξέρετε μήπως και ποιά ελατήρια κάνουν για μένα?

http://www.kosmo*μη επιτρεπόμενο @ URL*/Accessories/shop/index.php?iso=el&cat=1928&e=1992

Edited by Tonyantony
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ενδιαφέρομαι για χαμήλωμα στο scirocco Μου μιας και ειναι σαν κατσικι . Ειδα βγάζει η VW ελατήρια και μαλιστα τα εχει και η Kosmocar τι κοιταω για να παρω τα σωστά για το αυτοκινητο μου?Δεν ειναι λαθος το χαμηλωμα μονο με ελατηρια μιας και το αμορτισερ θα δουλευει 2 ποντους συνεχεια πιο μεσα? Γιατι ολοι λενε χαμηλωμα μονο με ελατηριο ποτε μετα θα σου χαλασουν πιο νωρις τα αμορτισερ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ενδιαφέρομαι για χαμήλωμα στο scirocco Μου μιας και ειναι σαν κατσικι . Ειδα βγάζει η VW ελατήρια και μαλιστα τα εχει και η Kosmocar τι κοιταω για να παρω τα σωστά για το αυτοκινητο μου?Δεν ειναι λαθος το χαμηλωμα μονο με ελατηρια μιας και το αμορτισερ θα δουλευει 2 ποντους συνεχεια πιο μεσα? Γιατι ολοι λενε χαμηλωμα μονο με ελατηριο ποτε μετα θα σου χαλασουν πιο νωρις τα αμορτισερ

Αν θες και συ πάμε μαζί μήπως γίνει και τίποτα καλύτερο με τα $$ αν και δεν νομίζω :/

Link to comment
Share on other sites

Μωρε θελω γιατι σκεψου στο scirocco ο θολος απο τον τροχο ειναι 4 Δαχτυλα! Εσυ με R-Line Golf πρεπει να φορας ήδη απο την VW αυτα τα Ελατηρια ,δεν ξερω ... Αυτα ειναι ιδια με της VW Racing που φέρνει ο Italia Racing οποιος ξερει ας πει ... Αυτα του Golf δεν πρεπει να κανουν στο Rocco μαλλον .

Με τα αμορτισερ τι γινεται χαλανε πιο νωρις?ισχυει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμένα φοράει άλλα ελατήρια με χαμήλωμα 15mm αλλά θέλω να βάλω με 30mm, όσο για τον αν κάνουν στο scirocco δεν το ξέρω αλλά μπορείς να ρωτήσεις, πάντως δεν είναι λογικό να βγάζει για το golf και να μην βγάζει για το scirocco, στο κάτω κάτω αν εξαιρέσεις την εμφάνιση είναι σχεδόν ίδια

Link to comment
Share on other sites

Απλα ξερω οτι πχ Coilover αναρτήσεις του Golf δεν κάνουν σε Scirocco και λεω μηπως δεν κανουν τα ελατηρια ...

Εχει και για scirocco η VW Racing στο site της αγγλιας αλλα εδω οι βλάκες στην Ελλαδα πήραν το Αμερικάνικο site και απλα το μετεφρασαν,και εκει δεν εισαγετε scirocco για αυτο και δεν το εχει στην Λίστα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμένα φοράει άλλα ελατήρια με χαμήλωμα 15mm αλλά θέλω να βάλω με 30mm, όσο για τον αν κάνουν στο scirocco δεν το ξέρω αλλά μπορείς να ρωτήσεις, πάντως δεν είναι λογικό να βγάζει για το golf και να μην βγάζει για το scirocco, στο κάτω κάτω αν εξαιρέσεις την εμφάνιση είναι σχεδόν ίδια

θα σας απογοητεύσω και τους 2σας καθώς τα συγγεκριμενα ελλατηρια μπενουν μονο σε αυτοκινιτα με 50αρι καλαμι αμορτισέρ!....

οπου τα σπορ πακετα σας εχουν 55αρι! το λεει ρητά στο σιτε ...

και κατι ακομα...πακετο με τα ελλατηρια πρεπει να παρει οποιος ενδιαφέρετε και τα ανάλογα μπαμ στοπς απ την αντιπροσωπία

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω με kosmokar και προσπαθώ να βγάλω άκρη, πιστεύω κάποτε να τα καταφέρω :p.Τον ρώτησα αν κάνει για μένα και ποιά είναι και μου ζήτησε αριθμό πλαισίου, του τον έδωσα και μου λέει ότι το αμάξι έχει ήδη αναρτήσεις χαμηλώματος -_-, λες και δεν το ξερα,και ότι δεν θα προσφέρει κάτι, και τώρα του πα οτι δεν είναι ίδιες αλλά η δικά μου χαμηλώνει 15mm και η άλλη 30mm και περιμένω.Εγώ θέλω άλλα 15mm, αυτόν τι τον κόβει που θα κερδίσω λίγα?ποοοο

Link to comment
Share on other sites

Παντος αν ενδιαφερεσαι ακομα εχω την αναρτηση την μαμα που ειναι πιο χαμηλη του rline και την πουλαω λογο του οτι εβαλα pss10

.αναρτηση δλδ.σετ αμορτισερ και ελατηρια 400ευρω.και εχουν κανει μονο 1600χλμ.

Edited by venzinask
Link to comment
Share on other sites

H απάντηση από τα κεντρικά της kosmokar

Καλημέρα,

Επειδή είχα χθες επικοινωνία με το εργοστάσιο στη Γερμανία για το συγκεκριμένο θέμα με ενημέρωσαν ότι η σειρά R φορά μηχανική ανάρτηση η οποία έχει σαφώς καλύτερα ελατήρια από αυτά που επιθυμείτε.

Προτείνουν να μην γίνει καμία αλλαγή στο αυτοκίνητο με τα συγκεκριμένα ελατήρια. Εκτός αυτού ενημερώνουν ότι σε περίπτωση αλλαγής σε σειρά R (εκτός αυτών που φοράει από τη γραμμή παραγωγής) χάνετε η εγγύηση σε περίπτωση βλάβης. Λαμβάνοντας υπόψη σας τα παραπάνω είναι σαφές ότι η αλλαγή με τα συγκεκριμένα ελατήρια δεν προτείνονται για τη σειρά R.

Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε περαιτέρω διευκρίνιση.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχουμε κανα how to's για αλλαγη ελλατηριων και κατι αλλο μετα θελει ευθυγραμιση η οχι???

Link to comment
Share on other sites

Ευθυγράμμιση θέλει οπωσδήποτε αφού θα ξηλώσεις όλη την ανάρτηση.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχουμε κανα how to's για αλλαγη ελλατηριων και κατι αλλο μετα θελει ευθυγραμιση η οχι???

http://furmanka.blogspot.com/2006/11/spryny-instalacja-springs-install.html

....και όπως είπε και ο rivol χρειάζεται οπωσδήποτε ευθυγράμμιση ο μπροστινός άξονας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.