Jump to content
damarlakisat

Golf 4,5 - Χαμήλωμα (Ελατήρια, Λύσεις Κλπ )

Recommended Posts

υπαρχει τροπος να χαμηλωσω το γκολφ μου χωρις να δωσω λεφτα για ρυθμιζωμενη αναρτηση αξιας 700 ευρω και πανω???? υπαρχουν ρυθμιζομενα ελατηρια για πανω απο 5 ποντους χαμηλωμα? εχω 5ποντα εμπρος και 3ποντα πισω..... αλλα ειναι σαν κατσικι. θελω κ αλλο χαμηλωμα!!!! στα 3αρια,εγω εχω 4αρι, τους βαζεις 5ποντα κ γινονται ενα με τη γη. θελω πανω αποο 5 ποντους χαμηλωμα. ΠΩΣ??

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να χαμηλωσω το γκολφ μου χωρις να δωσω λεφτα για ρυθμιζωμενη αναρτηση αξιας 700 ευρω και πανω???? υπαρχουν ρυθμιζομενα ελατηρια για πανω απο 5 ποντους χαμηλωμα? εχω 5ποντα εμπρος και 3ποντα πισω..... αλλα ειναι σαν κατσικι. θελω κ αλλο χαμηλωμα!!!! στα 3αρια,εγω εχω 4αρι, τους βαζεις 5ποντα κ γινονται ενα με τη γη. θελω πανω αποο 5 ποντους χαμηλωμα. ΠΩΣ??

Βγάλε τα ελατήρια new_lol.gif

μη το πάρεις στραβά, να διασκεδάσω τη κατάσταση λίγο ήθελα μιας και δεν έχει απαντήσει κανείς ακόμα!

Σοβαρά τώρα, οι 5 πόντοι είναι αρκετοί φίλε.

Ίσως μετά να πρέπει να ψάξεις σε κανένα αγωνιστικό Κιτ. Αλλά πάει μακριά η βαλίτσα (γεμάτη με τα ευρω)

Βαλε καμιά φώτο να σου πούμε τι γνώμη μας για το αν φαίνεται το χαμήλωμα σου καλό.

Ξέρεις καμία φορά μπορεί μόνοι μας να σκεφτόμαστε κάτι υπερβολικό και μια άλλη γνώμη από 3-4 άτομα που δεν έχουν κανένα συμφέρον να σου αλλάξουν το τρόπο προσέγγισης του όλου θέματος.

Δε ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός....

Καταρχήν... ότι ρωτάω όλους....

Γιατί θες να πας πιο χαμηλά?

Κατι αλλο που σκευτικα.... Μηπως ειναι καλυτερα να βαλεις μεγαλυτερες ζαντες(μη μου πεις οτι εχεις 20αρες tongue.gif ) να γεμησει κιαλλο ο τροχος? Αλλα μπλεκεις μετα....

Αλλα ας ακουσουμε τι εχουν να πουν και τα αλλα παιδια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που σκευτικα.... Μηπως ειναι καλυτερα να βαλεις μεγαλυτερες ζαντες(μη μου πεις οτι εχεις 20αρες tongue.gif ) να γεμησει κιαλλο ο τροχος? Αλλα μπλεκεις μετα....

Nαι μπορείς να κάνεις αυτό! Μείνει στο ύψος που είσαι και βάλε μία μεγαλύτερη ζάντα! Έτσι θα γεμίσει ο θόλος και θα φαίνεται σαν να το χαμήλωσες και άλλο!

Edited by PoLaKiaS
Link to comment
Share on other sites

κοιταχτε για να χαμηλωσει το 4αρι ΟΛΟΙ μοι λενε(εταιριες) οτι θελει αλλη ζανφορ εμπρος αν θελω πανω απο 5 ποντους χαμηλωμα. επειδη για πανω απο 5 ποντους βρισκει η ζανφορ. η ζανφορ με μεγαλυτερες καμπυλες εχει 160 ευρω. για να χαμηλωσει κ αλλο θελει ρυθμιζωμενες ρα αλλα 800 ευρω. εγω λεω, εστω οτι περνω την ζανφορ , υπαρχει κανενα ρυθμιζομενο ελατηριο σαν αυτα που βγαζουν για τα ραλι????? φαινετε το χαμηλωμα μου , αλλα θελω κιαλλο. εχω 205 55 16 αλλα θα παω σε 215 η 205 45 17. δεν θελω να εχει καθολου κενο αναμεσα σε θολο κ λαστιχο και με τις 17αρες κ τη διασταση αυτη παλι θαχει κενο. αναγκαστικα δηλαδη να παω σε 225 45 17?ε οχιδεν θελω,ειανι μεγαλω το προφιλ.

Link to comment
Share on other sites

χμμ..... σκέφτομαι...σκέφτομαι.... new_killpc.gif

μπορούμε να τραβήξουμε και το φτερό αν χρειαστεί!!!!! ;)

χεχεχεχεχε!! :blink:

Xαχαχα! Χμ! Μπορούμε εκτός από το να τραβήξουμε το φτερό, να προσθέσουμε υλικό στο φτερό! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

χμμ..... σκέφτομαι...σκέφτομαι.... new_killpc.gif

μπορούμε να τραβήξουμε και το φτερό αν χρειαστεί!!!!! ;)

χεχεχεχεχε!! :blink:

Πολλά τα λεφτά φίλε....

Και εγώ μαζί σου, θα δείχνει πολύ τούμπανο αν το χαμηλώσεις τέζα....

αλλά αξίζουν όλες αυτές οι θυσίες??

Xαχαχα! Χμ! Μπορούμε εκτός από το να τραβήξουμε το φτερό, να προσθέσουμε υλικό στο φτερό! :ninja:

hearts.gif σωστοοος..... δεν ειναι ασχημη η ιδεα σου Πολακιας!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Για αυτό που θες να κάνεις πάντως, γνώμη μου είναι πως πρέπει να τα σκάσεις. Χωρίς όμως να έιναι και πολλά λεφτά ένα κόστος της τάξης των 600¤...

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Κι εγώ νομίζω έχω ποστάρει link για ebay για καινούρια ανάρτηση που κατεβαίνει πολύ χαμηλά και κοστίζει λιγότερα από 600 άρα τί 1100 μου λες?

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω βρει αναρτηση με 6 κατοσταρικα στην ελλαδα. πες ποιος την πουλαει στην ελλαδα να παω να την παρω. με ebay δεν εχω καμια σχεση κ ουτε θελω να εχω δεν ειμαι καλος σαυτα. μαρινο που ειναι η λυση??για πες!!!

Edited by damarlakisat
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω βρει αναρτηση με 6 κατοσταρικα στην ελλαδα. πες ποιος την πουλαει στην ελλαδα να παω να την παρω. με ebay δεν εχω καμια σχεση κ ουτε θελω να εχω δεν ειμαι καλος σαυτα. μαρινο που ειναι η λυση??για πες!!!

STEILE PM H ELA MSN NA SOU PO

Link to comment
Share on other sites

ε γιατι μαρεσει.ειδικα με κατι ελατηρια πουχω μπροστα και με το σποιλερ απο το 4μοσιον (που θα το πουλησω για να παρω αλλο) βρισκει καπου καπου κ γουσταρω.... βιτσιο ε?? ρε να γδερνει κατω την ασφαλτο μπορει???? για να δουμε. εχω βρει κατι κοιλοβερ ελατηρια μονο που λεει κανουν σε γκολφ 4.αλλα λογικα θα τα κολας πανω σταμορτησερ.λογικα.δεν ξερω πως μπαινουν.θα παρω τηλ τη δευτερα να ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Αχμμμμ ..... Δεν λέω το χαμηλό αμάξι είναι ωραίο και χρήσιμο αλλά ... παν μέτρον άριστον.

Να χαμηλώσεις πάνω απο 5 πόντους το γκόλφ το 4 ? Και να μείνεις με 3-4 ??

Εξάτμιση δεν έχεις , κάρτερ δεν έχεις ? Θα τα σπάσεις ΟΛΑ . Στην ελλάδα ζούμε όχι στην Ιταλία που οι δρόμοι είναι τέλειοι.

Επίσης εαν δείτε ακόμα και το κιτ στην ebay μέχρι 50mm λέει για golf 4 ! Κανείς δεν χαμηλώνει πάνω απο 5 πόντους γιατι θα τα σπάσεις όλα. Το golf είναι σχετικά χαμηλό αμάξι απο τη μάνα του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου το προτεινα τοσο αυτο το χαμηλωμα!!Δεν ειναι καθολου βολικο.Και ενταξει στην περιοχη σου,ξερεις πανω κατω τα "κακα" σημεια.Αν πας ομως σε αγνωστες περιοχες,μπορει να σου γινει στραβη.

Το Passat στην αρχη το ειχα κατεβασει 65mm-60mm μπρος-πισω και εβρισκε σχεδον παντου.

Τωρα ειναι 50mm-45mm και ειναι μεν ταπα αλλα δεν βρισκει σχεδον καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου ότι με τόσο χαμήλωμα που θες θα γυρίσουν τα ψαλίδια ανάποδα!

Και ξέρεις τι σημαίνει αυτό για την ανάρτηση, το κράτημα και την ασφάλεια γενικότερα!

Αν έχεις πρόβλημα με το ύψος βάλε φουστίτσες (μαρσπιέ) για να ξεγελαστείς!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα γυρισει αναποδα οπως λες γιαυτο πρεπει να μπει αλλη ζανφορ για να μην βρισκει και οσο για την αναρτηση γιαυτο θα βαλω(θελω δηλ να βαλω) ρυθμιζομενες που χαμηλωνουν ως 8 ποντους. σωστα ολα αυτα που λετε,αλλα οσο ναναι κ@@λα ειναι αυτη... να τα περνω ολα μαζι μου θελω. και θα το κανω με οποιοδηποτε κοστος...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τοτε.Απο την στιγμη που το ξερεις και το εχεις αποφασισει,το μονο που εχω να ευχηθω ειναι με το καλο και ταπα το εργαλειο!!

Αντε να ανεβασεις και φωτο να το δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.