Jump to content
mihalis19

Χτύπημα Στην Πόρτα Οδηγού

Recommended Posts

Μετά από 4 χρόνια τρέλας με το αμάξι ήρθε η ώρα να μου το χτυπήσουν...... Το έχω στην πένα..Ούτε καν οι γρατζουνιές που φαίνονται στον ήλιο δεν υπάρχουν..Τέλος πάντων έγινε. Λοιπόν με χτύπησαν στην πόρτα οδηγού.. Άνοιξα την πόρτα και εχει στραβώσει το σίδερο που έχει κάτω κάτω που μπαίνει μέσα στον μαρσπιέ.Το έφερα ελάχιστα με πένσα και μερικά χτυπήματα με σφυρί.Και τελικά έκλεισε..Ακολουθεί φώτο .Θέλω να μου πείτε ζημιά που μπορεί να έχω και πόσο θα κάνει να φτιαχτεί στην vw γιατί το χρειάζομαι το αμάξι απίστευτα.!Το παράθυρο το κατέβασα μέχρι ένα σημείο ίσα ίσα για να δώ αν μπορώ να πληρωνω τα διόδια δεν το κατέβασα μέχρι τέρμα κάτω μην γίνει καμία βλακεία!!!

post-7580-0-21073500-1298802363_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να γινει καλη δουλεια πας για πορτα, βρες μια μεταχειρισμένη και εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

ναι έτσι πιστεύω. το καλύτερο..γιατί για καινούργια δεν μπορώ??έτσι και αλλιως ασφάλεια πληρώνει.άλλος με χτύπησε.!

Εγω νομιζα οτι τα πληρωνεις απο την τσεπη σου, αν πληρωνει η ασφαλιστική τοτε προς τι το μεταχειρισμένο?

Το πας στην αντιπροσωπεία στα αλλαζουν ολα και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις ολόκληρη πόρτα αλλά μόνο το εξωτερικό φύλλο λαμαρίνας και βαφή.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο πηγα να πω.εχω την εντυπωση οτι αλλαζεις μονο λαμαρινα. να πω και το αλλο! θα φαινεται διαφορα στο χρωμα επειδη δεν ειναι εργαστασιακο??

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο πηγα να πω.εχω την εντυπωση οτι αλλαζεις μονο λαμαρινα. να πω και το αλλο! θα φαινεται διαφορα στο χρωμα επειδη δεν ειναι εργαστασιακο??

Δεν νομίζω να έχεις διαφορά στο χρώμα γιατί η αντιπροσωπεία δουλεύει συχνά τα χρώματα στα βαφείο και με τον χρωματοπώλη που συνεργάζεται σίγουρα θα έχει κάνει πολλά τεστ.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις ολόκληρη πόρτα αλλά μόνο το εξωτερικό φύλλο λαμαρίνας και βαφή.

εάν δεν υπάρχει ζημιά πιο μέσα +1 ... αλλιώς αλλάζει και το Υ που βλέπουμε στη φωτο:

0115091730.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσο λέτε να πάει η ζημιά με εργαατικά με βαψίματα με όλα?Ετσι από απορία! Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

300-400 €

Link to comment
Share on other sites

Και από χρόνο??Πόσο να κάνουν άραγε στην vw για να το φτιάξουν?? Autonet Βάρης κορωπίου για όποιον ξέρει..!

Τι χρονο να χρειαζεται;Εφοσον εχουν τα ανταλλακτικα κι εχουν βαψει και το φυλλο λαμαρινας απλα τα τοποθετουν.Εσενα θα σε καλεσουν μια φορα να δουν αριθμο πλαισιου ωστε να παραγγειλουν τα ανταλλακτικα και αλλη μια αφου θα εχει βαφτει και το φυλλο λαμαρινας για να το πας να στα περασουν.

Link to comment
Share on other sites

φιλε κατ αρχην το καλυτερο ειναι να βρεις μεταχειρο φυλο λαμαρινας βαμενο στο χρωμα του αμαξιου σου με εργοστασιακο χρωμα...γιατι αν στο βαψουν στην αντιπροσωποια θα εχει διαφορα.τωρα αν επιμενεις για καινουριο παρε..αλλα πηγαινε σε κανεναν μαστορα τις προκοπης γιατι οι αντιπροσωποιες εχουν τους χειροτερους λαμαριναδες.να ξερεις οτι το δικο μας μαυρο μεταλικο δεν ερχετε ευκολα και θα χρειαστει να το σβησεις σε φτερο πισω και μπροστα η πισω πορτα αν ειναι 5πορτο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φόβος μου μπας και δεν είναι ίδιο χρώμα όμως πιστεύω ότι αν δεν έκαναν ίδια χρώματα θα είχαν καεί!!επίσης το χρώμα μου είναι γκρι όχι μάυρο!!

Link to comment
Share on other sites

το σβησιμο μαστορα δεν το γλυτωνεις αν δεν θες να εχει διαφορα το χρωμα..μην σε παραμυθιαζουν κανενας φανοποιος δεν μπορει να το καταφερει αυτο χωρις να σβησει στα διπλανα τμηματα..στην σκια μπορει να φενεται ιδιο αλλα στον ηλιο καθολου..η και το αντιστροφο..τεσπα..θα με θυμηθεις..εδω θα ειμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Πηγα πριν λιγο και μου ειπαν..φτιαξιμο ο μαρσπιες ισως ο γρυλος του παραθυρου δεν το ξερουμε αυτο. αλλαγη λαμαρινας της πορτας το υψιλον μαλλον θα χρειαστει αλλαγη και μου ειπε για να μην φαινεται θα γυαλισει το μπροστα το φτερο και το πισω. ειναι καλος μαστορας νομιζω οτι θα κανει καλη δουλεια...! ναι αυτο ειναι το χρωμα το γκρι ανθρακι!

συνολο με εργατικα με ανταλακτικα καπου στα 600 χωρις γρυλο!

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.