Jump to content
Foinx

Γρίλιες Μάσκας Εμπρός (Golf Mkvt Sport)

Recommended Posts

Γεια σας κοπέλια,

Σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι κάποιος (αχαρακτήριστος) με είχε τρακάρει και μου είχε σπάσει τις γρίλιες της μάσκας εμπρός, στο ύψος του σήματος VW εκεί που είναι κολλημένο το GT sport. Έχει δύο σειρές από διπλές γραμμές και ανάμεσα είναι σφηνομένο το σηματάκι GT Sport. Έβγαλα τα δύο σπασμένα κομμάτια και τα κόλλησα πρόχειρα, αλλά δεν μου πολυαρέσει έτσι όπως είναι. Με χαλάει. Το ερωτημά μου είναι το εξής, πάνω στα κομμάτια που έβγαλα είναι γραμμένος ο κωδικός, υπάρχει περίπτωση να τα πουλάνε ξεχωριστά για να τα αγοράσω ή θα πάει αναγκαστικά όλη η μάσκα αλλαγή; Αναφέρομαι στα μικρά παράλληλα πλαστικά κομμάτια και ο κωδικός που γράφουν πάνω είανι 1Κ5 853 651 MUR, κάποιος με ΕΤΚΑ μπορεί να με βοηθήσει; Μπορώ να τα βρω πουθενά αλλού μεταχειρισμένα; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία με αυτόν τον κωδικό δεν νομίζω να είναι ακριβό κ νομίζω ότι γίνεται να πάρεις μόνο αυτό το κομμάτι κι όχι όλη τη μάσκα...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία με αυτόν τον κωδικό δεν νομίζω να είναι ακριβό κ νομίζω ότι γίνεται να πάρεις μόνο αυτό το κομμάτι κι όχι όλη τη μάσκα...

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι παέι αναγκαστικά όλη η μάσκα και είναι γύρω στα 250 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι παέι αναγκαστικά όλη η μάσκα και είναι γύρω στα 250 ευρώ!

μηπως εχει κανενα μελος που εχει βαλει μασκα από gti? για ρωτα

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι παέι αναγκαστικά όλη η μάσκα και είναι γύρω στα 250 ευρώ!

Δε νομιζω ρε φιλε να ισχυει αυτο γιατι ατομα με τη μασκα του Gt sport εχουν βαλει τις γριλιες του gti χωρις αλλαγη ολης της μασκας.Μηπως νομιζουν οτι εχεις την προηγουμενη μασκα πριν το facelift;;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω ρε φιλε να ισχυει αυτο γιατι ατομα με τη μασκα του Gt sport εχουν βαλει τις γριλιες του gti χωρις αλλαγη ολης της μασκας.Μηπως νομιζουν οτι εχεις την προηγουμενη μασκα πριν το facelift;;

νομιζω οτι τις γριλιες θελει ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι τις γριλιες θελει ετσι δεν ειναι?

Ακριβώς, θέλω μόνο τις γρίλιες. Τις 4 διπλές οριζόντιες γραμμές που βρίσκονται δεξιά και αριστερά του σήματος VW. Αυτές οι γρίλιες είναι αποσπόμενες και κουμπώνουν πάνω στη μάσκα. Κάθε κομματάκι γρίλιας έχει πάνω τον κωδικό, αλλά αυτός ο κωδικός σύμφωνα με την εταιρεία αντιστοιχεί σε όλη τη μάσκα και δεν μπορούν να μου βρουν μόνο τα κομμάτια που θέλω εγώ. Από αντιπροσωπεία το μόνο που μπορώ να πάρω είναι όλη η μάσκα. Έψαξα λίγο και στο internet και στη διεύθυνση που μου έδωσε ο φίλος παραπάνω αλλά δεν βρήκα τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, θέλω μόνο τις γρίλιες. Τις 4 διπλές οριζόντιες γραμμές που βρίσκονται δεξιά και αριστερά του σήματος VW. Αυτές οι γρίλιες είναι αποσπόμενες και κουμπώνουν πάνω στη μάσκα. Κάθε κομματάκι γρίλιας έχει πάνω τον κωδικό, αλλά αυτός ο κωδικός σύμφωνα με την εταιρεία αντιστοιχεί σε όλη τη μάσκα και δεν μπορούν να μου βρουν μόνο τα κομμάτια που θέλω εγώ. Από αντιπροσωπεία το μόνο που μπορώ να πάρω είναι όλη η μάσκα. Έψαξα λίγο και στο internet και στη διεύθυνση που μου έδωσε ο φίλος παραπάνω αλλά δεν βρήκα τπτ!

Δηλαδη αν σε καποιον φυγει το πλαστικο που κουμπωνει γυρω απο το προβολακι παλι ολη τη μασκα θα πρεπει να παραγγειλει;;;Οτι να 'ναι....

Ψαξε περισσοτερο και πηγαινε και σε αλλη αντιπροσωπεια να δεις τι θα σου πουν.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, θέλω μόνο τις γρίλιες. Τις 4 διπλές οριζόντιες γραμμές που βρίσκονται δεξιά και αριστερά του σήματος VW. Αυτές οι γρίλιες είναι αποσπόμενες και κουμπώνουν πάνω στη μάσκα. Κάθε κομματάκι γρίλιας έχει πάνω τον κωδικό, αλλά αυτός ο κωδικός σύμφωνα με την εταιρεία αντιστοιχεί σε όλη τη μάσκα και δεν μπορούν να μου βρουν μόνο τα κομμάτια που θέλω εγώ. Από αντιπροσωπεία το μόνο που μπορώ να πάρω είναι όλη η μάσκα. Έψαξα λίγο και στο internet και στη διεύθυνση που μου έδωσε ο φίλος παραπάνω αλλά δεν βρήκα τπτ!

Ο κωδικός που διαβάζεις είναι μάλλον 1Κ5853651 Μ GRU (στο πρώτο post το γράφεις λάθος ενδεχομένως) ο οποίος έχει αντικατασταθεί από τον 1K5853651 R GRU και δυστυχώς η αντιπροσωπεία έχει δίκιο και στον τρόπο που αλλάζει και στην τιμή.

Δηλαδη αν σε καποιον φυγει το πλαστικο που κουμπωνει γυρω απο το προβολακι παλι ολη τη μασκα θα πρεπει να παραγγειλει;;;Οτι να 'ναι....

Ψαξε περισσοτερο και πηγαινε και σε αλλη αντιπροσωπεια να δεις τι θα σου πουν.

Πού έφτασες εκεί κάτω ? Δεν είπε ο φίλος για τη σήτα στο προβολάκι. Τί σχέση έχει ?

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Πού έφτασες εκεί κάτω ? Δεν είπε ο φίλος για τη σήτα στο προβολάκι. Τί σχέση έχει ?

Δεν εχει σχεση αμεση απλα το ανεφερα ως υπερβολη διοτι σε λιγο θα το ακουσουμε κι αυτο.Φιλε foinx ψαξε απο τρακαρισμενο μηπως βρεις γριλιες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση αμεση απλα το ανεφερα ως υπερβολη διοτι σε λιγο θα το ακουσουμε κι αυτο.Φιλε foinx ψαξε απο τρακαρισμενο μηπως βρεις γριλιες.

Η μόνη λύση και η πιο φτηνή μου φαίνεται ότι είναι αυτή. Αλλά δυστυχώς δεν βρήκα και πολλά τρακαρισμένα GT Sport σε μια γρήγορη ματιά που έριξα σε μάντρες. Βρίσκομαι στο Ηράκλειο Κρήτης και δεν υπάρχουν πολλές αντιπροσωπείες, όπως Αθήνα π.χ. Πάντως γενικά οι αντιπροσωπείες έχουν τη λογική "χαλάσει μπουλόνι, αλλάξει (όλη τη) ζάντα", γι αυτό κι εγώ από ένα απλό πλαστικό κομμάτι που δεν πρέπει να κοστίζει πάνω από 5-10 ευρώ πρέπει να αλλάξω όλη τη μάσκα!

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση και η πιο φτηνή μου φαίνεται ότι είναι αυτή. Αλλά δυστυχώς δεν βρήκα και πολλά τρακαρισμένα GT Sport σε μια γρήγορη ματιά που έριξα σε μάντρες. Βρίσκομαι στο Ηράκλειο Κρήτης και δεν υπάρχουν πολλές αντιπροσωπείες, όπως Αθήνα π.χ. Πάντως γενικά οι αντιπροσωπείες έχουν τη λογική "χαλάσει μπουλόνι, αλλάξει (όλη τη) ζάντα", γι αυτό κι εγώ από ένα απλό πλαστικό κομμάτι που δεν πρέπει να κοστίζει πάνω από 5-10 ευρώ πρέπει να αλλάξω όλη τη μάσκα!

Μπορεις να επικοινωνησεις και με Αθηνα και αν βρεις κατι να στο στειλουν.Επισης ενας μεγαλος εμπορος ανταλλακτικων βρισκεται στην Πατρα.Λεγεται Ζησιμοπουλος και ειναι πολυ γνωστος ακομα και στην Αθηνα.Παρε ενα τηλεφωνο και ρωτα τον.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να επικοινωνησεις και με Αθηνα και αν βρεις κατι να στο στειλουν.Επισης ενας μεγαλος εμπορος ανταλλακτικων βρισκεται στην Πατρα.Λεγεται Ζησιμοπουλος και ειναι πολυ γνωστος ακομα και στην Αθηνα.Παρε ενα τηλεφωνο και ρωτα τον.

Ευχάριστώ για τις πληροφορίες! Μπορείς να μου δώσεις στοιχεία επικοινωνίας σε pm; Αν και με την αντιπροσωπεία δεν νομίζω να βρω άκρη, γιατί την ίδια γραμμή που ακολουθεί η εδώ αντιπροσωπεία ακολουθούν όλες. Εξάλλου το σύστημα στη βάση δεδομένων στα ανταλακτικά είναι κοινή σε όλες τις αντιπροσωπείες και απ' οτι νομίζω όλες οι αντιπροσωπείες είναι συνδεμένες on-line.

Link to comment
Share on other sites

το εψαχνα ωταν αλλαξα τη μασκα του gt sport που ειχα με αυτη του gti.

πρεπει να παρεις ολο το πανω κομματι.

ψαξε λιγο στις αγγελιες του κλαμπ και στο *μη επιτρεπόμενο @ URL*

εχουν αλλαξει αρκετοι σε look gti και τις πουλανε.

μερικοι σε πολυ χαμηλες τιμες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.